Moby: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
zmiana ikon mob'ów |
||
| Linia 28: | Linia 28: | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:ChickenFace.png|link=Kurczak|Kurczak]] | |scope="col" width="68"| [[Image:ChickenFace.png|link=Kurczak|Kurczak]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:Squidface.png|link=Kałamarnica|Kałamarnica]] | |scope="col" width="68"| [[Image:Squidface.png|link=Kałamarnica|Kałamarnica]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Image: | |scope="col" width="68"| [[Image:SnowGolemFace.png|link=Bałwan|Bałwan]] | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| [[Świnia]] | | [[Świnia]] | ||
| Linia 69: | Linia 69: | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:GhastFace.png|link=Ghast|Ghast]] | |scope="col" width="68"| [[Image:GhastFace.png|link=Ghast|Ghast]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:SlimeFace.png|link=Slime|Slime]] | |scope="col" width="68"| [[Image:SlimeFace.png|link=Slime|Slime]] | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| [[Zombie]] | | [[Zombie]] | ||
| Linia 80: | Linia 77: | ||
| [[Ghast]] | | [[Ghast]] | ||
| [[Slime]] | | [[Slime]] | ||
|- align="center" | |||
|scope="col" width="68"| [[Image:WolfFace.png|link=Wilk|Wilk]] | |||
|scope="col" width="68"| [[Image:CaveSpiderFace.png|link=Pająk jaskiniowy|Cave Spider]] | |||
|scope="col" width="68"| [[Image:SilverfishFace.png|link=Silverfish|Silverfish]] | |||
|- align="center" | |||
| [[Wilk]] <sub>nieoswojony (nieprzyjazny)</sub> | | [[Wilk]] <sub>nieoswojony (nieprzyjazny)</sub> | ||
| [[Pająk jaskiniowy]] | | [[Pająk jaskiniowy]] | ||
| [[Silverfish]] | | [[Silverfish]] | ||
|} | |} | ||
Wersja z 19:45, 8 paź 2011
Moby to zwierzęta oraz potwory jakie znajdziemy w Minecraft. Aktualnie w grze jest 16 mobów. Każdy z mobów jest dotykany niebezpieczeństwami środowiska tak jak gracz, wliczając w to możliwość płonięcia oraz upadek z wysokości. W tym samym czasie na mapie może być ponad 200 wrogich mobów oraz 15 neutralnych. Termin "mob" jest skrótem od słowa "mobile" i jest to kontrolowana przez komputer sztuczna inteligencja poruszająca się po świecie gry na warunkach jakie nadał jej programista.
Moby
Moby przyjazne
Moby przyjazne nie atakują gracza i wykonują jego polecenia.
| Wilk |
| Wilk oswojony |
Moby pasywne
Moby pasywne nie atakują gracza.
|
|
|
|
|
|
|
| Świnia | Owca | Krowa | Grzybowa krowa | Kurczak | Kałamarnica | Bałwan |
Moby neutralne
Neutralne moby nie będą atakować gracza jeśli ich nie sprowokujemy.
| Świnia zombie |
|
Wilk |
|
| Świnia zombie | Pająk (w dzień) |
Wilk zwykły | Enderman |
Moby agresywne
Agresywne moby atakują gracza.
|
|
|
|
Spider Jockey |
|
|
| Zombie | Szkielet | Pająk | Creeper | Spider Jockey | Ghast | Slime |
|
|
| ||||
| Wilk nieoswojony (nieprzyjazny) | Pająk jaskiniowy | Silverfish |
Niewykorzystane moby
Niewykorzystane moby znalazły się w kodzie gry, ale nie są obecnie używane.
|
|
|
| Człowiek | Pigman | Gigant |
Usunięte moby
Usunięte moby znalazły się w grze, ale zostały później usunięte.
|
|
|
|
| Rana | Steve | Czarny Steve | Beast Boy |
Planowane
Planowane moby są rozpatrywane nad dodaniem ich do przyszłych wersji Minecrafta.
| Smok | Ryba |
|
|
Wieśniak |
| Smok | Ryba | Ognisty Slime | Blaze | Wieśniak |
| Moby |
| ||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Byty bloków |
| ||||||||||||||||||||||
| Obiekty |
| ||||||||||||||||||||||
| Pociski |
| ||||||||||||||||||||||
| Pojazdy |
| ||||||||||||||||||||||
| Inne |
| ||||||||||||||||||||||
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||



























