Moby: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 89: | Linia 89: | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:HumanFace.png|link=Człowiek|Człowiek]] | |scope="col" width="68"| [[Image:HumanFace.png|link=Człowiek|Człowiek]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:PigFace.png|link=Pigman|Pigman]] | |scope="col" width="68"| [[Image:PigFace.png|link=Pigman|Pigman]] | ||
|scope="col" width="68"| [[Image:ZombieFace.png|link=Olbrzym| | |scope="col" width="68"| [[Image:ZombieFace.png|link=Olbrzym|Gigant]] | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| [[Człowiek]] | | [[Człowiek]] | ||
| [[Pigman]] | | [[Pigman]] | ||
| [[ | | [[Gigant]] | ||
|} | |} | ||
| Linia 114: | Linia 114: | ||
|} | |} | ||
</center | <big>'''Planowane'''</big> | ||
{| style="background:none;border:none;" align="center" | |||
|- align="center" | |||
|scope="col" width="68"| [[Image:DragonFace.png|link=Smok|Smok]] | |||
|scope="col" width="68"| [[Image:FishFace.png|link=Ryba|Ryba]] | |||
|scope="col" width="68"| [[Image:Mooshrom.png|link=Grzybowa krowa|Grzybowa krowa]] | |||
|- align="center" | |||
| [[Smok]] | |||
| [[Ryba]] | |||
| [[Grzybowa krowa]] | |||
|} | |||
</center> | |||
{{Moby}} | {{Moby}} | ||
Wersja z 14:51, 17 wrz 2011
Moby to zwierzęta oraz potwory jakie znajdziemy w Minecraft. Aktualnie w grze jest czternaście mobów. Każdy z mobów jest dotykany niebezpieczeństwami środowiska tak jak gracz, wliczając w to możliwość płonięcia oraz upadek z wysokości. W tym samym czasie na mapie może być ponad 200 wrogich mobów oraz 15 neutralnych. Termin "mob" jest skrótem od słowa "mobile" lub "monster" i jest to kontrolowana przez komputer sztuczna inteligencja poruszająca się po świecie gry na warunkach jakie nadał jej programista.
Moby
Moby przyjazne
Moby przyjazne nie atakują gracza i wykonują jego polecenia.
| Wilk |
| Wilk oswojony |
Moby pasywne
Moby pasywne nie atakują gracza.
|
|
|
|
|
| Świnia | Owca | Krowa | Kurczak | Kałamarnica |
Moby neutralne
Neutralne moby nie będą atakować gracza jeśli ich nie sprowokujemy.
| Świnia zombie |
|
Wilk |
|
| Świnia zombie | Pająk (w dzień) |
Wilk zwykły | Enderman |
Moby agresywne
Agresywne moby atakują gracza.
|
|
|
|
Spider Jockey |
|
|
|
|
|
| Zombie | Szkielet | Pająk | Creeper | Spider Jockey | Ghast | Slime | Wilk nieoswojony (nieprzyjazny) | Pająk jaskiniowy | Silverfish |
Niewykorzystane moby
Niewykorzystane moby znalazły się w kodzie gry, ale nie są obecnie używane.
|
|
|
| Człowiek | Pigman | Gigant |
Usunięte moby
Usunięte moby znalazły się w grze, ale zostały później usunięte.
|
|
|
|
| Rana | Steve | Czarny Steve | Beast Boy |
Planowane
| Smok | Ryba | Grzybowa krowa |
| Smok | Ryba | Grzybowa krowa |
| Moby |
| ||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Byty bloków |
| ||||||||||||||||||||||
| Obiekty |
| ||||||||||||||||||||||
| Pociski |
| ||||||||||||||||||||||
| Pojazdy |
| ||||||||||||||||||||||
| Inne |
| ||||||||||||||||||||||
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||























