Użytkownik:Melwin22/Workspace: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 123: Linia 123:
|''Nic''
|''Nic''
|''Nic''
|''Nic''
|
|-
|{{BytLink|Kot}}
|style="text-align:center" |1–3
|0-2 {{ItemLink|Nić|nić|nici}}
|''Nic''
|1 {{ItemLink|siodło}}, ''jeśli założone''
|
|
|-
|-
Linia 139: Linia 146:
|Pieczona wołowina wypadnie, kiedy krowa spłonie.<br>Klikając na krowę [[wiadro|wiadrem]], ono zapełni się {{ItemLink|Mleko|Mleko|mlekiem}}.
|Pieczona wołowina wypadnie, kiedy krowa spłonie.<br>Klikając na krowę [[wiadro|wiadrem]], ono zapełni się {{ItemLink|Mleko|Mleko|mlekiem}}.
|-
|-
|{{EntityLink|Królik}}
|{{BytLink|Królik}}
|style="text-align:center" |1–3
|style="text-align:center" |1–3
|1 {{ItemLink|surowy królik}} ''lub'' 1 {{ItemLink|pieczony królik}}<br>0–1 {{ItemLink|królicza skóra}}
|1 {{ItemLink|surowy królik}} ''lub'' 1 {{ItemLink|pieczony królik}}<br>0–1 {{ItemLink|królicza skóra}}
Linia 157: Linia 164:
|0–2 kawałki {{ItemLink|Skóra|skóra|skóry}}
|0–2 kawałki {{ItemLink|Skóra|skóra|skóry}}
|''Nic''
|''Nic''
|1 {{BlockLink|dywan}}, ''jeżeli założony''<br> 1 {{BlockLink|skrzynia}}, ''jeżeli założona''
|1 {{BlockLink|dywan}}, ''jeżeli założony''<br>1 {{BlockLink|skrzynia}}, ''jeżeli założona''<br>{{ItemLink|Lina}}, ''jeśli wygenerowała się z [[wędrowny handlarz|wędrownym handlarzem]] (tylko lama handlarza)''
|Oba rodzaje lam upuszczają również całą zawartość nałożonej na nie skrzyni.
|Oba rodzaje lam upuszczają również całą zawartość nałożonej na nie skrzyni.
|-
|-
Linia 163: Linia 170:
|style="text-align:center" |1–3
|style="text-align:center" |1–3
|''Nic''
|''Nic''
|0–1 {{ItemLink|Skóra}}<br> 0–1 {{ItemLink|pióro}}<br> 0–1 {{ItemLink|jajko}}<br> 0–1 garść {{ItemLink|Pszenica|pszenica|pszenicy}}<br> 0–1 {{ItemLink|królicza łapka}}<br> 0–1 {{ItemLink|królicza skóra}}<br> 0–1 {{ItemLink|szmaragd}}
|0–1 {{ItemLink|Skóra}}<br>0–1 {{ItemLink|pióro}}<br>0–1 {{ItemLink|jajko}}<br>0–1 garść {{ItemLink|Pszenica|pszenica|pszenicy}}<br>0–1 {{ItemLink|królicza łapka}}<br>0–1 {{ItemLink|królicza skóra}}<br>0–1 {{ItemLink|szmaragd}}
|''Nic''
|''Nic''
|Lis ma 8,5% szansy na upuszczenie przedmiotu, którego trzymał. Lis może naturalnie się wygenerować, mając w pysku jeden z następujących przedmiotów.
|Lis ma 8,5% szansy na upuszczenie przedmiotu, którego trzymał. Lis może naturalnie się wygenerować, mając w pysku jeden z wymienionych przedmiotów.
|-
|-
|{{BytLink|Łosoś}}
|{{BytLink|Łosoś}}
Linia 192: Linia 199:
|0–2 kawałki {{ItemLink|Skóra|skóra|skóry}}
|0–2 kawałki {{ItemLink|Skóra|skóra|skóry}}
|''Nic''
|''Nic''
|1 {{ItemLink|siodło}}, ''jeśli założone''.<br>1 {{BlockLink|skrzynia}}, ''jeśli założona''.
|1 {{ItemLink|siodło}}, ''jeśli założone''<br>1 {{BlockLink|skrzynia}}, ''jeśli założona''
|Upuszczają również przedmioty schowane w skrzyni.
|Upuszczają również przedmioty schowane w skrzyni.
|-
|-
Linia 244: Linia 251:
|Co 5–10 minut pancerniki złuszczają {{ItemLink|Tarczka pancernika|tarczka pancernika|tarczkę pancernika}}.<br>Tarcza jest upuszczana również wtedy, gdy na pancerniku użyć [[Pędzel|pędzla]].
|Co 5–10 minut pancerniki złuszczają {{ItemLink|Tarczka pancernika|tarczka pancernika|tarczkę pancernika}}.<br>Tarcza jest upuszczana również wtedy, gdy na pancerniku użyć [[Pędzel|pędzla]].
|-
|-
|{{EntityLink|Panda}}
|{{BytLink|Panda}}
|style="text-align:center" |1–3
|style="text-align:center" |1–3
|1 {{ItemLink|bambus}}<sup>
|1 {{ItemLink|bambus}}<sup>
Linia 412: Linia 419:
|''Nic''
|''Nic''
|''Nic''
|''Nic''
|{{ItemLink|Łuk}}
|{{ItemLink|Łuk}}<br>{{BlockLink|Złowieszczy sztandar}}, ''jeśli był dowódcą patrolu''
|
|
|-
|-
Linia 433: Linia 440:
|0-1 {{ItemLink|szmaragd}}
|0-1 {{ItemLink|szmaragd}}
|''Nic''
|''Nic''
|1 {{ItemLink|żelazna siekiera}}
|{{ItemLink|Żelazna siekiera}}<br>{{BlockLink|Złowieszczy sztandar}}, ''jeśli był dowódcą patrolu''
|Upuszcza łup tylko, gdy został zabity przez gracza.
|Upuszcza łup tylko, gdy został zabity przez gracza.
|-
|-
Linia 482: Linia 489:
|1 {{ItemLink|totem nieśmiertelności}}<br>0–1 {{ItemLink|szmaragd}}, ''gdy zabity przez gracza lub oswojonego [[wilk]]a''
|1 {{ItemLink|totem nieśmiertelności}}<br>0–1 {{ItemLink|szmaragd}}, ''gdy zabity przez gracza lub oswojonego [[wilk]]a''
|''Nic''
|''Nic''
|''Nic''  
|{{BlockLink|Złowieszczy sztandar}}, ''jeśli był dowódcą patrolu''
|
|
|-
|{{BytLink|Rozbójnik}}
|style="text-align:center" |5
|0–2 {{ItemLink|Strzała|strzała|strzały}}<sup>(tylko [[Bedrock Edition|BE]])</sup><br>{{ItemLink|Złowieszcza butelka}}, ''jeśli był dowódcą patrolu''
|''Nic''
|{{ItemLink|Kusza}}<br>{{BlockLink|Złowieszczy sztandar}}, ''jeśli był dowódcą patrolu''
|Kusza może być zaklęta.
|-
|-
|{{BytLink|Rybik cukrowy}}
|{{BytLink|Rybik cukrowy}}
Linia 552: Linia 566:
|0–6 {{ItemLink|Szklana butelka|szklana butelka|szklanych butelek}}<br>0–6 garści {{ItemLink|Jasnopył|jasnopył|jasnopyłu}}<br>0–6 garści {{ItemLink|Proch|Proch|prochu}}<br>4–8 garści {{ItemLink|Sproszkowany redstone|sproszkowany redstone|sproszkowanego redstone}}<br>0–6 {{ItemLink|Oko pająka|Oko pająka|oczu pająka}}<br>0–6 {{ItemLink|Patyk|patyk|patyków}}<br>0–6 garści {{ItemLink|Cukier|cukier|cukru}}
|0–6 {{ItemLink|Szklana butelka|szklana butelka|szklanych butelek}}<br>0–6 garści {{ItemLink|Jasnopył|jasnopył|jasnopyłu}}<br>0–6 garści {{ItemLink|Proch|Proch|prochu}}<br>4–8 garści {{ItemLink|Sproszkowany redstone|sproszkowany redstone|sproszkowanego redstone}}<br>0–6 {{ItemLink|Oko pająka|Oko pająka|oczu pająka}}<br>0–6 {{ItemLink|Patyk|patyk|patyków}}<br>0–6 garści {{ItemLink|Cukier|cukier|cukru}}
|''Nic''
|''Nic''
|{{ItemLink|Mikstura leczenia|Mikstury}}<br>{{ItemLink|Mikstura odporności na ogień|Mikstura odporności na ogień|Mikstury}}<br>{{ItemLink|Mikstura szybkości|Mikstura szybkości|Mikstury}}<br>{{ItemLink|Mikstura oddychania pod wodą|Mikstury}}
|{{ItemLink|Mikstura leczenia}}<br>{{ItemLink|Mikstura ognioodporności}}<br>{{ItemLink|Mikstura szybkości}}<br>{{ItemLink|Mikstura oddychania pod wodą}}
|
|Mikstury może upuścić jedynie, gdy została zabita w trakcie ich picia.
|-
|-
|{{BytLink|Wither}}
|{{BytLink|Wither}}
Linia 562: Linia 576:
|''Grabież'' nie działa na withera.
|''Grabież'' nie działa na withera.
|-
|-
|{{EntityLink|Witherowy szkielet}}
|{{BytLink|Witherowy szkielet}}
|style="text-align:center" |5
|style="text-align:center" |5
|0–1 bryłka {{ItemLink|Węgiel|węgiel|węgla}} (33% szans)<br>0–2 {{ItemLink|Kość|kość|kości}}<br>1 {{BlockLink|czaszka witherowego szkieleta}} ''jeśli zostanie zabity od [[Eksplozja|eksplozji]] naładowanego creepera''
|0–1 bryłka {{ItemLink|Węgiel|węgiel|węgla}} (33% szans)<br>0–2 {{ItemLink|Kość|kość|kości}}<br>1 {{BlockLink|czaszka witherowego szkieleta}} ''jeśli zostanie zabity od [[Eksplozja|eksplozji]] naładowanego creepera''
Linia 606: Linia 620:
|
|
|-
|-
|{{EntityLink|Osadnik}}
|{{BytLink|Osadnik}}
|style="text-align:center" |0
|style="text-align:center" |0
|''Nic''
|''Nic''
Linia 613: Linia 627:
|
|
|-
|-
|{{EntityLink|Wędrowny handlarz}}
|{{BytLink|Wędrowny handlarz}}
|style="text-align:center" |0
|style="text-align:center" |0
|''Nic''
|''Nic''
|0-1 {{ItemLink|Lina}}<br>{{ItemLink|Mikstura niewidzialności|Mikstura niewidzialności|Mikstury}}
|''Nic''
|''Nic''
|Lina jest upuszczana, tylko jeśli wygenerował się z [[lama]]mi. Miksturę niewidzialności upuszcza jedynie, gdy został zabity w trakcie picia.
|{{ItemLink|Mikstura niewidzialności}}<br>{{ItemLink|Wiadro mleka}}<br>{{ItemLink|Lina}}, ''jeśli wygenerował się z [[lama]]mi''
|Miksturę niewidzialności i wiadro mleka może upuścić jedynie, gdy został zabity w trakcie ich picia.
|}
|}
== Łupy z bloków ==


{{Rozgrywka}}
{{Rozgrywka}}

Wersja z 18:47, 25 sie 2025

Zwykły łup ze szkieleta: kule doświadczenia, łuk, strzały i kości.

Łupy (ang. Drops, czasem także Loot) – przedmioty lub bloki wypadające z bloków po ich zniszczeniu i z mobów po ich śmierci. Łupy z mobów dzielone są na typowe, rzadkie, oraz łupy z założonych przedmiotów (zbroja, głowa) i kule doświadczenia. Wypadają w miejscu, gdzie został zabity dany mob.

Łupy z mobów

Typowy łup

Łupy typowe to takie, które wypadają często, zawsze lub nie wypadają. Zazwyczaj są to słabe łupy, których jest mało, i kul doświadczenia wypada niewiele. W przypadku większości mobów pośmiertnie upuszczana jest zawsze określona ilość kul doświadczenia. Przykładami typowych łupów są: skóra i surowa wołowina z krowy, zgniłe mięso z zombie czy błona fantoma z fantoma.

Rzadkie łupy

Rzadkie łupy są trudniejsze do zdobycia. Z reguły można je zdobyć tylko wtedy, gdy dany mob zostanie zabity przez gracza. Nawet z mieczem zaklętą na Grabież ciężko jest zdobyć ten typ łupów. Niemożliwe jest zdobycie rzadkiego łupu w większej ilości niż jeden - łup ten zdobywa się zawsze w jednej sztuce. Przykładami rzadkich łupów są: czaszka witherowego szkieleta z witherowego szkieleta, królicza łapka z królika czy sztabka miedzi z utopca.

Założone przedmioty

Kiedy mob nosił na sobie zbroję, są szanse na to, że pośmiertnie ją upuści - każdy przedmiot ma 8,5% szans. Jeśli gracz będzie mieć przy sobie broń z Grabieżą, szansa wzrośnie o 1 procent za każdy poziom zaklęcia. Grabież III na wypadnięcie zbroi lub głów ma już 11,5% szans.

Wykrawana dynia i latarnia dyniowa, które czasem pojawiają się na głowach niektórych mobów podczas Halloween w Java Edition, nie mogą zostać przez nie upuszczone, niezależnie od poziomu Grabieży.

Dodawanie/zmienianie łupów

Łupy są również zależne od przedmiotów w ekwipunku moba. Przedmioty, podniesione bądź otrzymane po odrodzeniu, zostaną zawsze upuszczone po śmierci.

Jest kilka sposobów na dodanie łupu moba. Polegają one przeważnie na zmianie przedmiotów w ekwipunku moba.

Poprzez dozownik

Jest to najszybszy sposób na dodanie łupu, dozownik strzela w nim w moba. W przypadku zbroi, zakładając ją na niego. Dodawanie mobom rzeczy do głównej ręki tym sposobem jest możliwe tylko u zombie lub w przypadku złotych rzeczy, również u piglinów. Nie działa ze strzałami, fajerwerkami, wiadrem z wodą, krzesiwem i innymi obsługiwanymi przez dozownik przedmiotami.

Poprzez polecenie

Na łupy można oddziaływać komendą /replaceitem, dając mobowi np. zbroję, broń lub inną rzecz do ekwipunku. Działa z wszystkimi mobami oprócz smoka Endu.

Poprzez wyrzucenie

Metoda bardzo podobna do metody z dozownikiem, lecz tu po prostu wyrzuca się przedmiot, który mob po jakimś czasie podnosi (jeżeli to zbroja, ubiera). Działa to również z innym mobem, który upuścił łup, przekazując go innemu mobowi. Działa tak samo na te same moby co metoda z dozownikiem.

Inne sposoby

Żeby zmienić łup, można również zainstalować (lub zrobić) modyfikację zmieniającą właśnie łup moba. Można też zainstalować specjalną paczkę zasobów.

Grabież

Gdy gracz ma miecz z zaklęciem Grabież, zabijając moby z możliwym łupem, wypada z nich znacznie więcej tych samych przedmiotów.

Gra generuje ułamek od 0 do poziomu Grabieży, który jest później zaokrąglany do najbliższej pełnej liczby. Dzięki czemu szanse na wypadnięcie przedmiotu są podwojone w przypadku średniej ilości przedmiotów. Prawdopodobieństwa w tym wypadku są następujące:

Pozyskiwanie dodatkowych przedmiotów
Poziom Grabieży Brak przedmiotów 1 przedmiot 2 przedmioty 3 przedmioty
Grabież I 12 12
Grabież II 14 12 14
Grabież III 16 13 13 16

Lista łupów z mobów

Mob Doświadczenie Typowe łupy Rzadkie łupy Założone przedmioty Uwagi
Zwierzęta
EntityCSS.png/127 Aksolotl 1–3 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/137 Delfin 1–3 0-1 ItemCSS.png/336 surowy dorsz lub ItemCSS.png/346 pieczony dorsz Nic Nic Pieczony dorsz wypadnie, kiedy delfin spłonie.
EntityCSS.png/126 Dorsz 1–3 1 ItemCSS.png/336 surowy dorsz lub ItemCSS.png/346 pieczony dorsz 1 garść ItemCSS.png/553 mączki kostnej (5% szans)JE
1 ItemCSS.png/552 kość (25% szans)BE
Nic Pieczony dorsz wypadnie, kiedy dorsz spłonie.
EntityCSS.png/5 Kałamarnica 1–3 1–3 ItemCSS.png/567 torbiele z atramentem Nic Nic
EntityCSS.png/73 Koń 1–3 0–2 kawałki ItemCSS.png/570 skóry Nic 1 ItemCSS.png/534 siodło, jeśli założone
1 ItemCSS.png/423 zbroja końska, jeśli założona
EntityCSS.png/76 Koń-szkielet 1–3 0–2 ItemCSS.png/552 kości Nic Nic
EntityCSS.png/77 Koń-zombie 1–3 0–2 kawałki ItemCSS.png/515 zgniłego mięsa Nic Nic
EntityCSS.png/38 Kot 1–3 0-2 ItemCSS.png/582 nici Nic 1 ItemCSS.png/534 siodło, jeśli założone
EntityCSS.png/152 Koza 1–3 Nic Nic Nic Kiedy koza zaszarżuje i wpadnie w solidny blok spośród jej naturalnego środowiska, upuści ona losowy wariant ItemCSS.png/704 koziego rogu.
EntityCSS.png/3 Krowa 1–3 0–2 kawałki ItemCSS.png/570 skóry
1–3 ItemCSS.png/486 surowe wołowiny lub 1–3 ItemCSS.png/494 pieczone wołowiny
Nic Nic Pieczona wołowina wypadnie, kiedy krowa spłonie.
Klikając na krowę wiadrem, ono zapełni się ItemCSS.png/505 mlekiem.
EntityCSS.png/89 Królik 1–3 1 ItemCSS.png/513 surowy królik lub 1 ItemCSS.png/498 pieczony królik
0–1 ItemCSS.png/577 królicza skóra
ItemCSS.png/576 Królicza łapka (10% szans) Nic Pieczony królik wypadnie, kiedy królik spłonie.
Posiadając broń zaklętą na Grabież, zwiększa się szansa upuszczenia wszystkich przedmiotów.
EntityCSS.png/4 Kurczak 1–3 0–2 ItemCSS.png/560 pióra
1 ItemCSS.png/492 surowy kurczak lub 1 ItemCSS.png/495 pieczony kurczak
Nic Nic Pieczony kurczak wypadnie, kiedy kurczak spłonie.
Mając broń zaklętą na Grabież, jest większa szansa uzyskania piór i mięsa.
Co 5–10 minut kurczaki znoszą ItemCSS.png/500 jajko.
EntityCSS.png/101 Lama
EntityCSS.png/281 Lama handlarza
1–3 0–2 kawałki ItemCSS.png/570 skóry Nic 1 BlockCSS_new.png/539 dywan, jeżeli założony
1 BlockCSS_new.png/142 skrzynia, jeżeli założona
ItemCSS.png/530 Lina, jeśli wygenerowała się z wędrownym handlarzem (tylko lama handlarza)
Oba rodzaje lam upuszczają również całą zawartość nałożonej na nie skrzyni.
EntityCSS.png/280 Lis 1–3 Nic 0–1 ItemCSS.png/570 Skóra
0–1 ItemCSS.png/560 pióro
0–1 ItemCSS.png/500 jajko
0–1 garść ItemCSS.png/589 pszenicy
0–1 ItemCSS.png/576 królicza łapka
0–1 ItemCSS.png/577 królicza skóra
0–1 ItemCSS.png/558 szmaragd
Nic Lis ma 8,5% szansy na upuszczenie przedmiotu, którego trzymał. Lis może naturalnie się wygenerować, mając w pysku jeden z wymienionych przedmiotów.
EntityCSS.png/128 Łosoś 1–3 1 ItemCSS.png/349 surowy łosoś lub ItemCSS.png/347 pieczony łosoś 1 garść ItemCSS.png/553 mączki kostnej (5% szans)JE
1 ItemCSS.png/552 kość (25% szans)BE
Nic Pieczony łosoś wypadnie, kiedy łosoś spłonie.
EntityCSS.png/356 Magmołaz 1–3 0-5 ItemCSS.png/582 nici Nic 1 ItemCSS.png/534 siodło, jeśli założone
EntityCSS.png/6 Mooshroom 1–3 0–2 kawałki ItemCSS.png/570 skóry
1–3 ItemCSS.png/486 surowe wołowiny lub 1–3 ItemCSS.png/494 pieczone wołowiny
Nic Nic Pieczona wołowina wypadnie, kiedy mooshroom spłonie.
Gdy mooshroom zostanie ostrzyżony, upuszcza 5 BlockCSS_new.png/1662 grzybów i nieodwracalnie zamienia się w zwykłą krowę.
Klikając na mooshrooma wiadrem, ono zapełni się ItemCSS.png/505 mlekiem.
Klikając na mooshrooma miską, zapełni się ona ItemCSS.png/506 zupą grzybową.
Używając miski na brązowym mooshroomie nakarmionego kwiatem, zapełni się ona ItemCSS.png/372 podejrzaną potrawką.
EntityCSS.png/75 Muł
EntityCSS.png/74 Osioł
1–3 0–2 kawałki ItemCSS.png/570 skóry Nic 1 ItemCSS.png/534 siodło, jeśli założone
1 BlockCSS_new.png/142 skrzynia, jeśli założona
Upuszczają również przedmioty schowane w skrzyni.
EntityCSS.png/97 Niedźwiedź polarny 1–3 0–2 ItemCSS.png/336 surowe dorsze (75% szans) lub 0–2 ItemCSS.png/349 surowe łososie (25% szans), lub wersje upieczone Nic Nic Pieczone ryby wypadną, kiedy niedźwiedź spłonie.
EntityCSS.png/64 Nietoperz 0 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/391 Niuchacz 1–3 Nic Nic Nic Umie wykopywać z ziemi ItemCSS.png/859 nasiona ognistego kwiatu i ItemCSS.png/860 strąki dzbanecznika.
EntityCSS.png/37 Ocelot 1–3 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/358 Otuszek 0 Nic Nic Nic Upuszcza jedynie przedmioty, które trzymał.
EntityCSS.png/2 Owca 1–3 1 BlockCSS_new.png/97 wełna, jeśli nie jest ostrzyżona
1–2 kawałki ItemCSS.png/507 surowej baraniny lub 1–2 kawałki ItemCSS.png/496 pieczonej baraniny
Nic Nic Posiadając zaklęcie Grabież, wzrasta jedynie ilość baraniny upuszczanej przez owce, ilość wełny zawsze będzie taka sama.
Strzygąc owce, upuszcza ona 1–3 bloki BlockCSS_new.png/97 wełny.
Z owcy będzie zawsze wypadała ta wełna, którą nosi.
Pieczona baranina wypadnie, kiedy owca spłonie.
EntityCSS.png/417 Pancernik 1–3 Nic Nic Nic Co 5–10 minut pancerniki złuszczają ItemCSS.png/969 tarczkę pancernika.
Tarcza jest upuszczana również wtedy, gdy na pancerniku użyć pędzla.
EntityCSS.png/138 Panda 1–3 1 ItemCSS.png/369 bambus Nic Nic Zaklęcie Grabież nie wpływa na łup.
Małe pandy mają szansę 1700 na upuszczenie ItemCSS.png/580 kuli szlamu podczas kichania.
EntityCSS.png/109 Papuga 1–3 1-2 ItemCSS.png/560 pióra Nic Nic
EntityCSS.png/348 Pszczoła 1–3 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/129 Rozdymka 1–3 1 ItemCSS.png/348 rozdymka 1 garść ItemCSS.png/553 mączki kostnej (5% szans)JE
1 ItemCSS.png/552 kość (25% szans)BE
Nic
EntityCSS.png/134 Ryba tropikalna 1–3 1 ItemCSS.png/358 ryba tropikalna 1 garść ItemCSS.png/553 mączki kostnej (5% szans)JE
1 ItemCSS.png/552 kość (25% szans)BE
Nic
EntityCSS.png/345 Świecąca kałamarnica 1–3 1–3 ItemCSS.png/729 torbiele ze świecącym atramentem Nic Nic
EntityCSS.png/1 Świnia 1–3 1–3 kawałki ItemCSS.png/510 surowej wieprzowiny lub 1–3 kawałki ItemCSS.png/497 pieczonej wieprzowiny Nic 1 ItemCSS.png/534 siodło, jeśli założone Pieczona wieprzowina wypadnie, kiedy świnia spłonie.
EntityCSS.png/421 Wesoły ghast 1–3 Nic Nic 1 ItemCSS.png/1135 uprząż, jeśli założona
EntityCSS.png/361 Wielbłąd 1–3 Nic Nic 1 ItemCSS.png/534 siodło, jeśli założone
EntityCSS.png/18 Wilk 1–3 Nic Nic 1 ItemCSS.png/970 wilcza zbroja, jeśli założona
EntityCSS.png/359 Żaba
EntityCSS.png/379 Kijanka
1–3 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/123 Żółw 1–3 0–2 garści BlockCSS_new.png/460 trawy morskiej
1 ItemCSS.png/542 miska, jeśli zginie od pioruna
Nic Nic Kiedy mały żółw dorasta, upuszcza on 1 ItemCSS.png/340 tarczkę żółwia.
Golemy
EntityCSS.png/423 Miedziany golem 0 1-3 ItemCSS.png/707 sztabki miedzi Nic Upuszcza przedmiot, który trzymał, kiedy zamienia się w posąg miedzianego golema.
EntityCSS.png/23 Śnieżny golem 0 0–15 ItemCSS.png/451 śnieżek Nic Nic Zaklęcie Grabież nie wpływa na łup ze śnieżnych golemów.
EntityCSS.png/48 Żelazny golem 0 3–5 ItemCSS.png/568 sztabki żelaza
0–2 BlockCSS_new.png/1608 maki
Nic Nic Zaklęcie Grabież nie wpływa na łup z żelaznych golemów.
Potwory
EntityCSS.png/14 Creeper 5 0–2 garści ItemCSS.png/566 prochu
1 ItemCSS.png/585 płyta muzyczna, jeśli zostanie zabity przez szkieleta, tułacza lub bagniaka
1 BlockCSS_new.png/238 głowa creepera, jeśli zostanie zabity od eksplozji naładowanego creepera
Nic Nic
EntityCSS.png/139 Dewastator 20 1 ItemCSS.png/534 siodło Nic Nic Zaklęcie Grabież nie wpływa na łup z dewastatorów.
EntityCSS.png/377 Dręczyciel 3 Nic Nic Nic Żelazny miecz nigdy nie jest upuszczany, nawet jeśli użyć Grabieży.
EntityCSS.png/21 Enderman 5 0–1 ItemCSS.png/559 enderperła Nic Nic
EntityCSS.png/86 Endermit 3 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/125 Fantom 5 0–1 ItemCSS.png/573 błona fantoma Nic Nic Upuszcza łup tylko zabity przez gracza.
EntityCSS.png/16 Ghast 5 0–1 ItemCSS.png/562 łza ghasta
0–2 garści ItemCSS.png/566 prochu
1 ItemCSS.png/1133 płyta muzyczna "Tears", jeśli zabity odbitą ognistą kulą
Nic Nic
EntityCSS.png/349 Hoglin 5 2–4 kawałki ItemCSS.png/510 surowej wieprzowiny lub 2–4 kawałki ItemCSS.png/497 pieczonej wieprzowiny
0–2 ItemCSS.png/570 skóra
Nic Nic Pieczona wieprzowina wypadnie, kiedy hoglin spłonie.
EntityCSS.png/110 Iluzjoner(tylko JE) 5 Nic Nic ItemCSS.png/22 Łuk
BlockCSS_new.png/2538 Złowieszczy sztandar, jeśli był dowódcą patrolu
EntityCSS.png/24 Kostka magmy 1, 2 lub 4 0–1 kulka ItemCSS.png/549 magmowego kremu, jeśli kostka magmy nie jest najmniejsza (25% szans)
1 BlockCSS_new.png/2038 żabia lampa, jeśli zabita przez żabę
Nic Nic Typ żabiej lampy jest zależny od typu żaby, która zabiła kostkę magmy.
EntityCSS.png/360 Nadzorca 5 1 BlockCSS_new.png/2061 sculkowy katalizator Nic Nic Grabież nie ma wpływu na łup.
EntityCSS.png/102 Obrońca 5 0-1 ItemCSS.png/558 szmaragd Nic ItemCSS.png/469 Żelazna siekiera
BlockCSS_new.png/2538 Złowieszczy sztandar, jeśli był dowódcą patrolu
Upuszcza łup tylko, gdy został zabity przez gracza.
EntityCSS.png/9 Olbrzym(tylko JE) 5 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/11 Pająk
EntityCSS.png/13 Pająk jaskiniowy
5 0–2 ItemCSS.png/582 nici
0–1 ItemCSS.png/581 oko pająka, jeśli zostanie zabity przez gracza lub oswojonego wilka (33% szans)
Nic Nic
EntityCSS.png/350 Piglin 5 1 BlockCSS_new.png/2489 głowa piglina, jeśli zostanie zabity od eksplozji naładowanego creepera Nic ItemCSS.png/448 Złoty miecz
ItemCSS.png/377 Kusza
ItemCSS.png/416 Złota zbroja
Miecze, kusze i zbroje mogą być zaklęte.
EntityCSS.png/365 Piglin okrutnik 20 Nic Nic ItemCSS.png/465 Złota siekiera
EntityCSS.png/32 Płomyk 10 0–1 ItemCSS.png/109 płomienna różdżka, jeśli zostanie zabity przez gracza lub psa Nic Nic
EntityCSS.png/88 Prastrażnik 10 0–2 ItemCSS.png/575 odłamki pryzmarynu
0–1 ItemCSS.png/574 kryształ pryzmarynu
0–1 ItemCSS.png/336 surowy dorsz lub
0–1 ItemCSS.png/346 pieczony dorsz
1 BlockCSS_new.png/1476 mokra gąbka, jeśli zostanie zabity przez gracza
0-1 ItemCSS.png/849 szablon kowalski ze zdobieniem „Fala”
ItemCSS.png/336 Surowy dorsz lub
ItemCSS.png/349 Surowy łosoś lub
wersje upieczone lub
ItemCSS.png/348 Rozdymka lub
ItemCSS.png/358 Ryba tropikalna, jeśli zostanie zabity przez gracza
Nic Kryształy pryzmarynu są upuszczane tylko jeśli surowy dorsz nie wypadnie.
Surowy dorsz to jednocześnie typowy i rzadki łup.
EntityCSS.png/104 Przywoływacz 10 1 ItemCSS.png/583 totem nieśmiertelności
0–1 ItemCSS.png/558 szmaragd, gdy zabity przez gracza lub oswojonego wilka
Nic BlockCSS_new.png/2538 Złowieszczy sztandar, jeśli był dowódcą patrolu
EntityCSS.png/140 Rozbójnik 5 0–2 ItemCSS.png/38 strzały(tylko BE)
ItemCSS.png/1043 Złowieszcza butelka, jeśli był dowódcą patrolu
Nic ItemCSS.png/377 Kusza
BlockCSS_new.png/2538 Złowieszczy sztandar, jeśli był dowódcą patrolu
Kusza może być zaklęta.
EntityCSS.png/22 Rybik cukrowy 5 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/30 Shulker 5 0-1 ItemCSS.png/579 skorupa shulkera Nic Nic
EntityCSS.png/29 Smok Endu 12000
lub 500
Nic Nic Nic Tylko pierwszy na danym świecie smok upuszcza 12000 punktów doświadczenia. Doświadczenie jest upuszczane w 10 porcjach po 960 doświadczenia i jednej zawierającej 2400 doświadczenia.
EntityCSS.png/87 Strażnik 10 0–2 ItemCSS.png/575 odłamki pryzmarynu
0–1 ItemCSS.png/574 kryształ pryzmarynu
0–1 ItemCSS.png/336 surowy dorsz
ItemCSS.png/336 Surowy dorsz lub
ItemCSS.png/349 Surowy łosoś lub
wersje upieczone lub
ItemCSS.png/348 Rozdymka lub
ItemCSS.png/358 Ryba tropikalna, jeśli zostanie zabity przez gracza
Nic Kryształy pryzmarynu są upuszczane tylko jeśli surowy dorsz nie wypadnie.
Surowy dorsz to jednocześnie typowy i rzadki łup.
EntityCSS.png/10 Szkielet
EntityCSS.png/98 Tułacz
EntityCSS.png/418 Bagniak
5 0–2 ItemCSS.png/38 strzały
0–2 ItemCSS.png/552 kości
1 BlockCSS_new.png/1749 głowa szkieleta, jeśli zostanie zabity od eksplozji naładowanego creepera tylko zwykły szkielet
0-1 ItemCSS.png/441 strzała spowolnienia (tylko tułacz)
0-1 ItemCSS.png/438 strzała zatrucia (tylko bagniak)
Nic ItemCSS.png/22 Łuk
ItemCSS.png/421 Losowa zbroja
Łuk i zbroja mogą być zaklęte.
Użycie nożyc na bagniaku sprawia, że upuszczane są dwa losowe grzyby.
EntityCSS.png/15 Szlam 1, 2 lub 4 0–2 ItemCSS.png/580 kule szlamu, jeśli jest najmniejszy Nic Nic
EntityCSS.png/420 Trzeszcz 0 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/136 Utopiec 5 0–2 kawałki ItemCSS.png/515 zgniłego mięsa ItemCSS.png/707 Sztabka miedzi ItemCSS.png/337 Trójząb
ItemCSS.png/463 Wędka
ItemCSS.png/366 Muszla łodzika
ItemCSS.png/421 Losowa zbroja
Upuszcza zbroję tylko, kiedy był przemieniony z zombie.
Zawsze upuszcza muszlę łodzika, gdy trzyma ją w dłoni, natomiast trójząb jest upuszczany z szansą 8,5%JE lub 25%BE.
EntityCSS.png/419 Wichrzyk 10 1–2 ItemCSS.png/964 wichrowe różdżki, jeśli zabity przez gracza Nic Nic
EntityCSS.png/54 Wiedźma 5 0–6 ItemCSS.png/547 szklanych butelek
0–6 garści ItemCSS.png/563 jasnopyłu
0–6 garści ItemCSS.png/566 prochu
4–8 garści ItemCSS.png/578 sproszkowanego redstone
0–6 ItemCSS.png/581 oczu pająka
0–6 ItemCSS.png/54 patyków
0–6 garści ItemCSS.png/516 cukru
Nic ItemCSS.png/622 Mikstura leczenia
ItemCSS.png/620 Mikstura ognioodporności
ItemCSS.png/632 Mikstura szybkości
ItemCSS.png/634 Mikstura oddychania pod wodą
Mikstury może upuścić jedynie, gdy została zabita w trakcie ich picia.
EntityCSS.png/61 Wither 50 1 ItemCSS.png/572 netherowa gwiazda Nic Nic Grabież nie działa na withera.
EntityCSS.png/53 Witherowy szkielet 5 0–1 bryłka ItemCSS.png/556 węgla (33% szans)
0–2 ItemCSS.png/552 kości
1 BlockCSS_new.png/1750 czaszka witherowego szkieleta jeśli zostanie zabity od eksplozji naładowanego creepera
BlockCSS_new.png/1750 Czaszka witherowego szkieleta ItemCSS.png/453 Kamienny miecz
EntityCSS.png/357 Zoglin 5 1–3 kawałki ItemCSS.png/515 zgniłego mięsa Nic Nic
EntityCSS.png/9 Zombie
EntityCSS.png/62 Osadnik zombie
EntityCSS.png/99 Posuch
5 0–2 kawałki ItemCSS.png/515 zgniłego mięsa
1 BlockCSS_new.png/1751 głowa zombie, jeśli zostanie zabity od eksplozji naładowanego creepera
1 ItemCSS.png/1134 płyta muzyczna "Lava Chicken", jeśli zabity jako kurzy jeździec (tylko zwykły zombie)
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza
ItemCSS.png/491 Marchewka
ItemCSS.png/511 Ziemniak lub
ItemCSS.png/485 Pieczony ziemniak
ItemCSS.png/472 Żelazna łopata
ItemCSS.png/449 Żelazny miecz
ItemCSS.png/421 Żelazny napierśnik
Sprzęt może być zaklęty.
Pieczony ziemniak wypadnie, jeśli miał wypaść normalny ziemniak, ale zombie spłonął.
EntityCSS.png/364 Zzombifikowany piglin 5 0–1 ItemCSS.png/515 zgniłe mięso
0–1 ItemCSS.png/565 bryłka złota
ItemCSS.png/564 Sztabka złota ItemCSS.png/448 Złoty miecz Miecz może być zaklęty.
NPC
EntityCSS.png/108 Agent 0 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/100 NPC 0 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/7 Osadnik 0 Nic Nic Nic
EntityCSS.png/279 Wędrowny handlarz 0 Nic Nic ItemCSS.png/623 Mikstura niewidzialności
ItemCSS.png/505 Wiadro mleka
ItemCSS.png/530 Lina, jeśli wygenerował się z lamami
Miksturę niewidzialności i wiadro mleka może upuścić jedynie, gdy został zabity w trakcie ich picia.

Łupy z bloków