Naprawa przedmiotów (ang. Item Repair) - funkcjonalność dodana do gry po raz pierwszy w nieoficjalnej wersji Beta1.9 Pre-release 3, dostępna w oficjalnej wersji 1.0.0[1][2]. Pozwala graczowi na naprawę uszkodzonych narzędzi i przedmiotów, poprzez umieszczenie ich na stole rzemieślniczym, kowadle lub kamieniu szlifierskim (mogą być ułożone w dowolnej kombinacji). Narzędzia/przedmioty, które gracz naprawia muszą być tego samego typu i wykonane z tych samych materiałów. Wytrzymałość przedmiotu naprawionego jest nieznacznie większa, niż suma wytrzymałości naprawianych przedmiotów[3](8% przy równej wytrzymałości łączonych przedmiotów, gdy proporcje ich wytrzymałości się różnią spada wydajność naprawy). W związku z tym naprawa przedmiotów daje więcej korzyści, niż tylko zaoszczędzone miejsce w ekwipunku. Podczas naprawy za pomocą stołu rzemieślniczego i kamienia szlifierskiego narzędzia tracą swoje zaklęcia.
W stole rzemieślniczym można łączyć uszkodzone identyczne narzędzia ze sobą. Powstaje w wyniku tego jedno narzędzie mające łącznie nieznacznie więcej punktów wytrzymałości niż oba narzędzia, aczkolwiek zaklęcia są usuwane.
W przeciwieństwie do naprawy przedmiotów za pomocą craftingu, kowadła oprócz łączenia przedmiotów mogą używać materiałów. W tym drugim przypadku wymagany jest materiał, z którego zrobiony jest przedmiot (np. sztabka żelaza do żelaznego miecza). Do bardziej uszkodzonych narzędzi może być potrzebna więcej niż jedna sztuka materiału. Do naprawiania tylko materiałami jest używanych kilka poziomów doświadczenia. Kowadła mogą zarówno zachować zaklęcia i rozwijać je. Przy każdym użyciu kowadło ma 12% szans na uszkodzenie. Przy ostatnim użyciu GUI zostanie zamknięte, a kowadło zniknie upuszczając przedmiot.
Materiały do naprawy
Większość narzędzi w kowadle naprawia się materiałem, z którego narzędzie zostało stworzone; przykładowo żelazny kilof naprawia się sztabką żelaza, a diamentowy miecz diamentem.
Za pomocą kamienia szlifierskiego można połączyć dwa przedmioty, naprawiając je. Podobnie do naprawy za pomocą stołu rzemieślniczego wszystkie zaklęcia (oprócz klątw), zostają zdjęte, jednak przy naprawie na kamieniu szlifierskim dostaje się za nie doświadczenie.