Texture Update: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d →Wrogie |
Aktualizacje |
||
| Linia 156: | Linia 156: | ||
|- | |- | ||
| [[Blok trawy]] | | [[Blok trawy]] | ||
| [[Plik:Ścieżka przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Ścieżka.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Ścieżka]] | |||
| [[Plik:Blok trawy przed TextureUpdate.png|80px]] | | [[Plik:Blok trawy przed TextureUpdate.png|80px]] | ||
| [[Plik:Blok trawy.png|80px]] | | [[Plik:Blok trawy.png|80px]] | ||
| Linia 329: | Linia 333: | ||
| [[Plik:Kaktus przed TextureUpdate.png|80px]] | | [[Plik:Kaktus przed TextureUpdate.png|80px]] | ||
| [[Plik:Kaktus.png|80px]] | | [[Plik:Kaktus.png|80px]] | ||
|- | |||
| [[Roślina kakao]] | |||
| {{animacja|Kakao_0_przed_Texture_Update.png;Kakao_1_przed_Texture_Update.png;Kakao_2_przed_Texture_Update.png|80px}} | |||
| {{animacja|Kakao_0.png;Kakao_1.png;Kakao_2.png|80px}} | |||
|- | |- | ||
| Czerwony [[grzyb]] | | Czerwony [[grzyb]] | ||
| Linia 341: | Linia 349: | ||
| [[Plik:Nether Wart przed Texture Update.gif|80px]] | | [[Plik:Nether Wart przed Texture Update.gif|80px]] | ||
| [[Plik:Nether Wart.gif|80px]] | | [[Plik:Nether Wart.gif|80px]] | ||
|- | |||
| [[Trawa]] | |||
| [[Plik:Trawa przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Trawa.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Trawa|Paproć]] | |||
| [[Plik:Paproć przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Paproć.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Trawa|Podwójnie wysoka trawa]] | |||
| [[Plik:Podwójnie wysoka trawa przed TU.png|80px]] | |||
| [[Plik:Podwójnie Wysoka Trawa.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Trawa|Duża paproć]] | |||
| [[Plik:Duża paproć przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Podwójnie wysoka paproć.png|80px]] | |||
|- | |- | ||
| [[Uschnięty krzak]] | | [[Uschnięty krzak]] | ||
| Linia 393: | Linia 417: | ||
| {{animacja|Pomarańczowy tulipan przed TU.png;Różowy tulipan przed TU.png;Czerwony tulipan przed TU.png;Biały tulipan przed TU.png|80px}} | | {{animacja|Pomarańczowy tulipan przed TU.png;Różowy tulipan przed TU.png;Czerwony tulipan przed TU.png;Biały tulipan przed TU.png|80px}} | ||
| {{animacja|Pomarańczowy tulipan.png;Różowy tulipan.png; Czerwony tulipan.png; Biały tulipan.png|80px}} | | {{animacja|Pomarańczowy tulipan.png;Różowy tulipan.png; Czerwony tulipan.png; Biały tulipan.png|80px}} | ||
|- | |||
| [[Pnącze]] | |||
| [[Plik:Pnącze przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Pnącze.png|80px]] | |||
|- | |- | ||
| [[Lilia wodna]] | | [[Lilia wodna]] | ||
| Linia 566: | Linia 594: | ||
| {{animacja|Furnace przed Texture Update.png;Furnace (Active) przed Texture Update.png|80px}} | | {{animacja|Furnace przed Texture Update.png;Furnace (Active) przed Texture Update.png|80px}} | ||
| {{animacja|Furnace.png;Furnace (Active).png|80px}} | | {{animacja|Furnace.png;Furnace (Active).png|80px}} | ||
|- | |||
| [[Ciasto]] | |||
| [[Plik:Ciasto przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Ciasto.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Szafa grająca]] | |||
| [[Plik:Szafa grająca przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Szafa grająca.png|80px]] | |||
|} | |} | ||
| Linia 573: | Linia 609: | ||
! Tekstura przed<br> aktualizacją | ! Tekstura przed<br> aktualizacją | ||
! Tekstura po<br> aktualizacji | ! Tekstura po<br> aktualizacji | ||
|- | |||
| [[Tłok]] | |||
| [[Plik:Tłok przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Tłok.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Tłok|Lepki tłok]] | |||
| [[Plik:Lepki tłok przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Lepki tłok.png|80px]] | |||
|- | |- | ||
| [[Lej]] | | [[Lej]] | ||
| Linia 629: | Linia 673: | ||
| {{animacja|Drzwi dębowe przed TextureUpdate.png;Drzwi świerkowe przed TextureUpdate.png;Drzwi brzozowe przed TextureUpdate.png;Drzwi tropikalne przed TextureUpdate.png;Drzwi akacjowe przed TextureUpdate.png;Ciemnodębowe drzwi przed TextureUpdate.png|80px}} | | {{animacja|Drzwi dębowe przed TextureUpdate.png;Drzwi świerkowe przed TextureUpdate.png;Drzwi brzozowe przed TextureUpdate.png;Drzwi tropikalne przed TextureUpdate.png;Drzwi akacjowe przed TextureUpdate.png;Ciemnodębowe drzwi przed TextureUpdate.png|80px}} | ||
| {{animacja|Drzwi dębowe.png;Drzwi świerkowe.png;Drzwi brzozowe.png;Drzwi tropikalne.png;Drzwi akacjowe.png;Ciemnodębowe drzwi.png|80px}} | | {{animacja|Drzwi dębowe.png;Drzwi świerkowe.png;Drzwi brzozowe.png;Drzwi tropikalne.png;Drzwi akacjowe.png;Ciemnodębowe drzwi.png|80px}} | ||
|- | |||
| [[Blok dźwiękowy]] | |||
| [[Plik:Blok dźwiękowy przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Blok dźwiękowy.png|80px]] | |||
|} | |} | ||
| Linia 673: | Linia 721: | ||
| [[Plik:Jasnopył przed Texture Update.png|80px]] | | [[Plik:Jasnopył przed Texture Update.png|80px]] | ||
| [[Plik:Jasnopył.png|80px]] | | [[Plik:Jasnopył.png|80px]] | ||
|- | |||
| [[Mączka kostna]] | |||
| [[Plik:Mączka kostna przed TextureUpdate.png|80px]] | |||
| [[Plik:Mączka kostna.png|80px]] | |||
|- | |- | ||
| [[Lazuryt]] | | [[Lazuryt]] | ||
| Linia 768: | Linia 820: | ||
| [[Plik:Nić przed TextureUpdate.png|80px]] | | [[Plik:Nić przed TextureUpdate.png|80px]] | ||
| [[Plik:Nić.png|80px]] | | [[Plik:Nić.png|80px]] | ||
|- | |||
| [[Papier]] | |||
| [[Plik:Papier przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Papier.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Oddech smoka]] | |||
| [[Plik:Oddech smoka przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Oddech smoka.png|80px]] | |||
|} | |} | ||
| Linia 927: | Linia 987: | ||
| [[Plik:Pszenica przed TextureUpdate.png|80px]] | | [[Plik:Pszenica przed TextureUpdate.png|80px]] | ||
| [[Plik:Pszenica.png|80px]] | | [[Plik:Pszenica.png|80px]] | ||
|- | |||
| [[Trzcina cukrowa]] | |||
| [[Plik:Trzcina cukrowa (Przedmiot) przed TU.png|80px]] | |||
| [[Plik:Trzcina cukrowa (Przedmiot).png|80px]] | |||
|- | |- | ||
| [[Nasiona buraka]] | | [[Nasiona buraka]] | ||
| Linia 941: | Linia 1005: | ||
|- | |- | ||
| [[Barwniki]] | | [[Barwniki]] | ||
| {{animacja|Różana czerwień przed TextureUpdate.png;Kaktusowa zieleń przed TextureUpdate.png;Fioletowy barwnik przed TextureUpdate.png;Błękitny barwnik przed TextureUpdate.png;Jasnoszary barwnik przed TextureUpdate.png; Szary barwnik przed TextureUpdate.png;Różowy barwnik przed TextureUpdate.png;Limonkowy barwnik przed TextureUpdate.png;Mleczowa żółć przed TextureUpdate.png;Jasnoniebieski barwnik przed TextureUpdate.png;Karmazynowy barwnik przed TextureUpdate.png;Pomarańczowy barwnik przed TextureUpdate.png;Torbiel z atramentem | | {{animacja|Różana czerwień przed TextureUpdate.png;Kaktusowa zieleń przed TextureUpdate.png;Fioletowy barwnik przed TextureUpdate.png;Błękitny barwnik przed TextureUpdate.png;Jasnoszary barwnik przed TextureUpdate.png; Szary barwnik przed TextureUpdate.png;Różowy barwnik przed TextureUpdate.png;Limonkowy barwnik przed TextureUpdate.png;Mleczowa żółć przed TextureUpdate.png;Jasnoniebieski barwnik przed TextureUpdate.png;Karmazynowy barwnik przed TextureUpdate.png;Pomarańczowy barwnik przed TextureUpdate.png;Torbiel z atramentem przed TextureUpdate.png|80px}} | ||
| {{animacja|Różana czerwień.png;Kaktusowa zieleń.png;Fioletowy barwnik.png;Błękitny barwnik.png;Jasnoszary barwnik.png; Szary barwnik.png;Różowy barwnik.png;Limonkowy barwnik.png;Mleczowa żółć.png;Jasnoniebieski barwnik.png;Karmazynowy barwnik.png;Pomarańczowy barwnik.png;Torbiel z atramentem | | {{animacja|Różana czerwień.png;Kaktusowa zieleń.png;Fioletowy barwnik.png;Błękitny barwnik.png;Jasnoszary barwnik.png; Szary barwnik.png;Różowy barwnik.png;Limonkowy barwnik.png;Mleczowa żółć.png;Jasnoniebieski barwnik.png;Karmazynowy barwnik.png;Pomarańczowy barwnik.png;Torbiel z atramentem.png|80px}} | ||
|} | |} | ||
| Linia 986: | Linia 1050: | ||
| [[Plik:Smycz przed TextureUpdate.png|80px]] | | [[Plik:Smycz przed TextureUpdate.png|80px]] | ||
| [[Plik:Smycz.png|80px]] | | [[Plik:Smycz.png|80px]] | ||
|- | |||
| [[Znacznik]] | |||
| [[Plik:Znacznik przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Znacznik.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Mapa|Pusta mapa]] | |||
| [[Plik:Pusta mapa przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Pusta mapa.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Mapa]] | |||
| [[Plik:Mapa (Przedmiot) przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Mapa (Przedmiot).png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Mapa eksploracyjna]] | |||
| [[Plik:Mapy eksploracyjne przed Texture Update.gif|80px]] | |||
| [[Plik:Mapy eksploracyjne.gif|80px]] | |||
|} | |} | ||
| Linia 1126: | Linia 1206: | ||
| [[Plik:Obraz przed TextureUpdate.png|80px]] | | [[Plik:Obraz przed TextureUpdate.png|80px]] | ||
| [[Plik:Obraz.png|80px]] | | [[Plik:Obraz.png|80px]] | ||
|- | |||
| [[Szklana butelka]] | |||
| [[Plik:Pusta butelka przed Texture Update.png|80px]] | |||
| [[Plik:Pusta butelka.png|80px]] | |||
|- | |||
| [[Płyta muzyczna|Płyta muzyczna (11)]] | |||
| [[Plik:Płyta muzyczna (11) przed TU.png|80px]] | |||
| [[Plik:Płyta muzyczna (11).png|80px]] | |||
|} | |} | ||
Wersja z 02:19, 10 gru 2019
| Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition, Bedrock Edition i PlayStation 4 Edition. |
| Strona zawiera wiele plików. Nie zaleca się czytania tej strony, jeśli masz ograniczony dostęp szerokopasmowy.
|
| Pobierz |
|
| Data wydania |
|
| “ |
CO JAPPA ROBI MOJEMU MINECRAFTOWI? |
„ | |
| —Jasper "Jappa" Boerstra[1] |
Texture Update – aktualizacja dla Java Edition i Bedrock Edition. Jest samodzielną aktualizacją, głównie tworzoną przez Jappę, która zmienia większość tekstur w Minecraftcie, pomijając te ikoniczne, takie jak Creeper. Stare tekstury są dalej dostępne w menu paczek zasobów pod nazwą Programmer Art.
Tekstury
Bloki
Naturalne bloki
Rośliny
Liście
Wytworzone bloki
Bloki użytkowe
Mechanizmy
Przedmioty
Minerały
Transport
Jedzenie
Rośliny
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Zboże | Plik:Pszenica przed TextureUpdate.png | |
| Trzcina cukrowa | Plik:Trzcina cukrowa (Przedmiot) przed TU.png | Plik:Trzcina cukrowa (Przedmiot).png |
| Nasiona buraka | Plik:Nasiona buraka przed TextureUpdate.png |
Barwniki
Narzędzia
Bronie
Zbroja
Użytkowe
Wytworzone
Mikstury
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Mikstury | Plik:Mikstura przed TextureUpdate.png | Plik:Mikstura.png |
| Mikstury miotane | Plik:Mikstura miotana przed TextureUpdate.png | Plik:Mikstura miotana.png |
| Trwałe miotane mikstury | Plik:Trwała mikstura przed TextureUpdate.png | Plik:Trwała mikstura.png |
Byty
Pasywne
Neutralne
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Żelazny golem | ||
| Niedźwiedź polarny | Plik:Niedźwiedź polarny przed TextureUpdate.png | |
| Bałwan | Plik:Bałwan przed TextureUpdate.png | |
| Wilk | ||
| Zombie pigman |
Wrogie
Transport
Różne
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Zbroja | Plik:Zbroja kolcza przed TextureUpdate.pngPlik:Żelazna zbroja przed TextureUpdate.pngPlik:Złota zbroja przed TextureUpdate.pngPlik:Diamentowa zbroja przed TextureUpdate.png | |
| Stojak na zbroję | Plik:Stojak przed TextureUpdate.png | Plik:Stojak.png |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.14 | 18w43a | Zmieniono wszystkie tekstury. | |||
| 18w43b | Naprawiono kilka tekstur. | ||||
| 18w44a | Zmieniono tekstury dla piasku,kamienia,andezytu,diorytu,obsydianu,kaktusa i pszenicy. | ||||
| 18w47a | Zmieniono tekstury wszystkich pni,desek, złota oraz diamentowych bloków, jasnogłazu, netherowych cegieł,czerwonego piasku i piaskowca. | ||||
| Małe zmiany tekstur zwykłych,zamszonych,popękanych i rzeźbionych kamiennych cegieł oraz upraw zboża. | |||||
| 18w47b | Zmienione zostały tekstury dla impulsywnych i powtarzających bloków poleceń, świerkowych drzwi oraz klap, surowego i pieczonego dorsza. | ||||
| Zmienione górne tekstury zwykłych i okorowanych pni. | |||||
| 18w48a | Zmienione tekstury dla ścieżki. | ||||
| 18w50a | Zmieniono tekstury łóżek,bruku,bloku szmaragdu, kamienia Endu, trawy, zamszonego bruku, rudy netherowego kwarcu, kwarcowego filaru, czerwonych netherowych cegieł, zwykłego i czerwonego piaskowca, oraz świerkowych desek. | ||||
| Zmienione tekstury obsydianowego boku i spodu stołu do zaklęć, oraz górnej tekstury okorowanego tropikalnego pnia. | |||||
| Zmieniono tekstury pieczonego ziemniaka, sfermentowanego oka pająka, wszystkich zbroji końskich, ziemniaka, trującego ziemniaka i gulaszu z królika. | |||||
| 19w08a | Zmieniono tekstury bloku szmaragdu, rudy diamentu, diorytu, bloku trawy, bloku ośnieżonej trawy, bielicy, grzybni, dębowych drzwi, barwionego szkła oraz szyb. | ||||
| Zmienione zostały tekstury złotej zbroi zwykłej i końskiej, ciasta, szmaragdu, błony fantoma i sniezki. | |||||
| Zmieniono tekstury żelaznego golema, szkieletowych koni, oraz nieumałych koni. | |||||
| Zmienione zostały ikony efektów Szczęścia i Pecha. | |||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.8.0 | 13 Grudzień, 2018 | Wydano wersję beta paczki z nowymi teksturami. | |||
| 1.10.0 | beta 1.10.0.3 | Tekstury z Texture Update są od teraz domyślnymi teksturami. | |||
| 1.11.0 | beta 1.11.0.5 | Zmieniono kilka tekstur. | |||
| PlayStation 4 | |||||
| 1.90 | Tekstury z Texture Update są od teraz domyślnymi teksturami. | ||||
| Stare tekstury są dostępne jako wbudowana paczka tekstur. | |||||
Ciekawostki
- 1 kwietnia 2018 r. „Aktualizacja tekstur” została "wydana" dla Java Edition jako żart Aprilisowy. Nowe tekstury były dostępne w wersjach 1.12.x i snapshotach od 17w43a do 18w11a. Ogłoszono, że wszystkie wersje „Minecrafta” otrzymają nowe tekstury. Nowe tekstury były w rzeczywistości oryginalnymi teksturami wykorzystującymi 8-bitowe kolory, co doprowadziło do drastycznej redukcji szczegółów.[2]
- Tekstury zostały przywrócone do stanu pierwotnego 2 kwietnia 2018 roku.[3] Tekstur tych nie można ponownie aktywować, ustawiając datę urządzenia na 1 kwietnia 2018 roku.
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
- ↑ https://twitter.com/Jappa/status/928968321277530113
- ↑ "Java Edition Textures Finally Perfected"–Minecraft.net, 1 kwietnia, 2018 roku
- ↑ https://twitter.com/dinnerbone/status/980718994956210176



