Wartości danych/Przed flatteningiem: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Wywaliłem nie przetłumaczoną z ang. część. |
Aktualizacja ID Bloków |
||
| Linia 190: | Linia 190: | ||
| height="27px" | [[File:Redstone (Torch, Inactive).png|25px]] || <span style='color:red'>75</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|75}}</span> || Wyłączona [[Bloki_techniczne#Blok 75|czerwona pochodnia]] | | height="27px" | [[File:Redstone (Torch, Inactive).png|25px]] || <span style='color:red'>75</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|75}}</span> || Wyłączona [[Bloki_techniczne#Blok 75|czerwona pochodnia]] | ||
|- | |- | ||
| height="27px" | [[File:Grid Czerwona pochodnia.png|25px]] || 76 || {{dec-hex|76}} || Włączona [[ | | height="27px" | [[File:Grid Czerwona pochodnia.png|25px]] || 76 || {{dec-hex|76}} || Włączona [[czerwona pochodnia]] | ||
|- | |- | ||
| height="27px" | [[File:Grid Przycisk.png|25px]] || 77 || {{dec-hex|77}} || Kamienny [[Przycisk]] | | height="27px" | [[File:Grid Przycisk.png|25px]] || 77 || {{dec-hex|77}} || Kamienny [[Przycisk]] | ||
| Linia 363: | Linia 363: | ||
|- | |- | ||
| height="27px" | [[File:Grid Podajnik.png|25px]] || 158 || {{dec-hex|158}} || [[Podajnik]] | | height="27px" | [[File:Grid Podajnik.png|25px]] || 158 || {{dec-hex|158}} || [[Podajnik]] | ||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Biało barwiona glina.png|25px]] || 159 || {{dec-hex|159}} || [[Barwiona glina]] | |||
|} | |||
{| style="background: #FFF; display: inline-block; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona!! Dec !! Hex !! Nazwa | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>160</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|160}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>161</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|161}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>162</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|162}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>163</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|163}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>164</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|164}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>165</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|165}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>166</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|166}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>167</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|167}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>168</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|168}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color: gray'>169</span> || <span style='color: gray'>{{dec-hex|169}}</span> || (nieużywany) | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Snop siana.png|25px]] || 170 || {{dec-hex|170}} || [[Snop siana]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[Plik:Grid dywan grid.png|25px]] || 171 || {{dec-hex|171}} || [[Dywan]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Utwardzona glina.png|25px]] || 172 || {{dec-hex|172}} || [[Utwardzona glina]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Blok węgla.png|25px]] || 173 || {{dec-hex|173}} || [[Blok węgla]] | |||
|} | |} | ||
=== ID stworzeń === | === ID stworzeń === | ||
Wersja z 08:18, 26 lip 2013
| Nieaktualne informacje! Artykuł w całości lub w części jest nieaktualny i wymaga zaktualizowania. Jeśli jesteś gotów podjąć się tego, sprawdź stronę dyskusji.
|
| Potrzebny opiekun! Artykuł potrzebuje opiekuna, który będzie aktualizował go, kiedy treść ulegnie zdezaktualizowaniu.
Jesteś w stanie pomóc? Zarejestruj się i dopisz do listy w projekcie Aktualizacja. |
ID to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości Inwentarza. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak Kaktusy, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Na dole znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry.
ID Bloków
Legenda:
| Czerwony | Można zdobyć tylko komendą /give i modami. |
| Morski | Nie może zostać zdobyty. |
| Niebieski | Dostępny w Creative Mode (Lista Przedmiotów). |
| Fioletowy | Dostępny w Creative Mode (Kliknięcie gałką od myszy na blok). |
| Ziemny zielony | Możesz otrzymać od wieśniaków lub w Creative Mode. |
| Zielony | Potrzeba narzędzie z zaklęciem Jedwabny Dotyk lub Creative Mode. |
| Zółto-Zielony | Dostępne tylko poprzez wydobycie narzędziem z jedwabnym dotykiem. |
| Ikona | Dec | Hex | Nazwa |
|---|---|---|---|
| 160 | A0 | (nieużywany) | |
| 161 | A1 | (nieużywany) | |
| 162 | A2 | (nieużywany) | |
| 163 | A3 | (nieużywany) | |
| 164 | A4 | (nieużywany) | |
| 165 | A5 | (nieużywany) | |
| 166 | A6 | (nieużywany) | |
| 167 | A7 | (nieużywany) | |
| 168 | A8 | (nieużywany) | |
| 169 | A9 | (nieużywany) | |
| 170 | AA | Snop siana | |
| Plik:Grid dywan grid.png | 171 | AB | Dywan |
| Plik:Utwardzona glina.png | 172 | AC | Utwardzona glina |
| 173 | AD | Blok węgla |
ID stworzeń
| Id | Hex | Ikona | Jajo | Byt | ID w zapisie |
|---|---|---|---|---|---|
| Wyrzucone | |||||
| 1 | 01 | - | Wyrzucony przedmiot | Item | |
| 2 | 02 | - | Kula doświadczenia | XPOrb | |
| Nie ruszające się | |||||
| 8 | 08 | - | Smycz | LeashKnot | |
| 9 | 09 | - | Obraz | Painting | |
| 18 | 12 | - | Ramka | ItemFrame | |
| Pociski | |||||
| 10 | 0A | - | Wystrzelona strzała | Arrow | |
| 11 | 0B | - | Wyrzucona śnieżka | Snowball | |
| 12 | 0C | - | Ognista kula Ghast'a | Fireball | |
| 13 | 0D | - | Kula ognia Płomyka | SmallFireball | |
| 14 | 0E | - | Wyrzucona Perła Kresu | ThrownEnderpearl | |
| 15 | 0F | - | Wyrzucone Oko Kresu | EyeOfEnderSignal | |
| 16 | 10 | - | Wyrzucona miotana mikstura | ThrownPotion | |
| 17 | 11 | - | Wyrzucona Zaklęta butelka | ThrownExpBottle | |
| 19 | 13 | - | Czaszka Wither'a | WitherSkull | |
| 22 | 16 | - | Fajerwerk | FireworksRocketEntity | |
| Bloki | |||||
| 20 | 14 | - | Zapalone TNT | PrimedTnt | |
| 21 | 15 | - | Spadający blok (Żwir, Piasek, Kowadło, Jajo Smoka) |
FallingSand | |
| Pojazdy | |||||
| 41 | 29 | - | Łódź | Boat | |
| 42 | 2A | - | Wagonik | MinecartRideable | |
| 43 | 2B | - | Wagonik ze skrzynią | MinecartChest | |
| 44 | 2C | - | Wagonik z piecem | MinecartFurnace | |
| 45 | 2D | - | Wagonik z TNT | MinecartTNT | |
| 46 | 2E | - | Wagonik z lejem | MinecartHopper | |
| 47 | 2F | - | Wagonik z Mob spawnerem | MinecartSpawner | |
| Ogólne | |||||
| 48 | 30 | - | - | Mob | Mob |
| 49 | 31 | - | Człowiek | Monster | |
Note: Wszystkie powyższe jaja spawnujące są dostępne w trybie Kreatywnym. Można je także przywołać przy użyciu komendy /give <Gracz> 383 1 <id moba>. Jeśli przywołane zostanie jajo z innym ID pojawi się ono jako szare jajo () i nie będzie działało.
ID Biomów
Biomy były obecne w Minecraft'cie od Halloween Update oraz są dołączone do formatu zapisu gry Anvil od Minecraft 1.2.
| ID | Biom |
|---|---|
| 0 | Ocean |
| 1 | Równiny |
| 2 | Pustynia |
| 3 | Ogromne góry |
| 4 | Las |
| 5 | Tajga |
| 6 | Mokradła |
| 7 | Rzeka |
| 8 | Piekło (Nether) |
| 9 | Niebo (Kres) |
| 10 | Zamarznięty ocean |
| 11 | Zamarznięta rzeka |
| 12 | Lodowe równiny |
| 13 | Lodowe góry |
| 14 | Grzybowa wyspa |
| 15 | Wybrzeże grzybowej wyspy |
| 16 | Plaża |
| 17 | Pustynne wzgórza |
| 18 | Zalesione wzgórza |
| 19 | Wzgórza z tajgą |
| 20 | Skraj ogromnych gór |
| 21 | Dżungla |
| 22 | Wzgórza z dżunglą |
| -1 | (Nieprzeliczone) |



