Użytkownik:Melwin22/Workspace: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 56: Linia 56:
|-
|-
! width="128"|Obraz
! width="128"|Obraz
! width="100"|Rozmiar
! width="80"|Rozmiar
! width="150"|Oryginał
! width="130"|Oryginał
! width="100"|Angielska nazwa
! width="100"|Angielska nazwa
! width="100"|Polska nazwa
! width="600"|Opis
! width="600"|Opis
|-
|-
! height="128"| [[File:Canvas 16 1.png]]
! height="128"| [[File:Canvas 16 1.png]]
| 1 x 1 blok<br/>16 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/archive/kebab2.jpg Kebab med tre pepperoni]” || Kebab || Kebab z trzema pepperoni
| 1 x 1 blok<br>16 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/archive/kebab2.jpg Kebab med tre pepperoni]” || Kebab med tre pepperoni || Kebab z trzema papryczkami || Kebab z trzema pepperoni
|-
|-
! height="128"| [[File:Canvas 16 2.png]]
! height="128"| [[File:Canvas 16 2.png]]
| 1 × 1 blok<br/>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2002/freelookmode/aztbig.jpg de_aztec]” || Aztec || Perspektywa no-clip mapy  ''de_aztec'' z gry [[wikipedia:Counter-Strike|Counter-Strike]]
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2002/freelookmode/aztbig.jpg de_aztec]” || de_aztec || de_aztec || Perspektywa no-clip mapy  ''de_aztec'' z gry ''[[wikipedia:Counter-Strike|Counter-Strike]]''
|-
|-
! height="128"| [[File:Canvas 16 3.png]]
! height="128"| [[File:Canvas 16 3.png]]
| 1 × 1 blok<br/>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/archive/alban.jpeg Albanian]” || Alban || Mężczyzna stojący obok domu i lasu, wokół krajobraz pustynny
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/archive/alban.jpeg Albanian]” || Albanian || Albańczyk || Mężczyzna stojący obok domu i lasu, wokół krajobraz pustynny
|-
|-
!height="128"| [[File:Canvas 16 4.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 16 4.png]]
| 1 × 1 blok<br/>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2002/freelookmode/de_aztec.jpg de_aztec]” || Aztec2 || Perspektywa no-clip mapy  ''de_aztec'' z gry [[wikipedia:Counter-Strike|Counter-Strike]]
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2002/freelookmode/de_aztec.jpg de_aztec]” || de_aztec || de_aztec || Perspektywa no-clip mapy  ''de_aztec'' z gry ''Counter-Strike''
|-
|-
!height="128"| [[File:Canvas 16 5.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 16 5.png]]
| 1 × 1 blok<br/>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2002/freelookmode/bomb.jpg Target successfully bombed]” || Bomb || Obraz mapy ''de_dust2'' z ''Counter-Strike'', nazwany „target successfully bombed” (ang. ''cel wysadzono w powietrze'') jako odniesienie do gry.
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2002/freelookmode/bomb.jpg Target successfully bombed]” || Target successfully bombed || Cel pomyślnie zbombardowany || Obraz mapy ''de_dust2'' z gry ''Counter-Strike'', nazwany „target successfully bombed” (ang. ''cel wysadzono w powietrze'') jako odniesienie do gry.
|-
|-
!height="128"| [[File:Canvas 16 6.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 16 6.png]]
| 1 × 1 blok<br/>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/archive/paradistrad.jpeg Paradisträd]” || Plant || Obraz martwej natury – dwie rośliny w doniczkach
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/archive/paradistrad.jpeg Paradisträd]” || Paradisträd || Rajskie drzewo || Obraz martwej natury – dwie rośliny w doniczkach
|-  
|-
!height="128"| [[File:Canvas 16 7.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 16 7.png]]
| 1 × 1 blok<br/>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/wasteland.jpg Wasteland]” || Wasteland || Krajobraz pustynny, na pierwszym planie niewielkie zwierzę siedzące na ramie okiennej
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/wasteland.jpg Wasteland]” || Wasteland || Pustkowie || Krajobraz pustynny, na pierwszym planie niewielkie zwierzę siedzące na ramie okiennej
|-
!height="128"| [[File:Canvas 16 8.png]]
| 1 × 1 blok<br>16 × 16 pikseli || - || Meditative || Refleksja ||
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 16 s.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 16 s.png]]
| 1 × 2 bloki<br/>16 × 32 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/wanderer.jpg Wanderer]” || Wanderer || Mężczyzna z laską chodzący po górach Obraz nawiązuje do obrazu Caspera Davida Friedricha ''Wanderer above the Sea of Fog''.         
| 1 × 2 bloki<br>16 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/wanderer.jpg Wanderer]” || Wanderer || || Mężczyzna z laską chodzący po górach. Obraz nawiązuje do obrazu Caspera Davida Friedricha ''Wanderer above the Sea of Fog''.         
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Painting new 1x2 man.png]]
!height="128"| [[File:Painting new 1x2 man.png]]
| 1 × 2 bloki<br/>16 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/psbilder/graham.jpg Graham]” || Graham || Niewielki obraz Króla Grahama – „A small picture of King Graham” – bohatera serii gier [[wikipedia:King's Quest|King's Quest]]
| 1 × 2 bloki<br>16 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/psbilder/graham.jpg Graham]” || Graham || || Niewielki obraz Króla Grahama – „A small picture of King Graham” – bohatera serii gier [[wikipedia:King's Quest|King's Quest]]
|-
!height="128"|
| 1 × 2 bloki<br>16 × 32 piksele || - || Prairie Ride || ||
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 32 1.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32 1.png]]
| 2 × 1 bloki<br/>32 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/thepool.jpg The pool]” || Pool || Kilkoro ludzi opalających się nago
| 2 × 1 bloki<br>32 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/thepool.jpg The pool]” || The Pool || || Kilkoro ludzi opalających się nago
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 32 2.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32 2.png]]
| 2 × 1 bloki<br/>32 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/bonjourmonsieurcourbet.jpg Bonjour monsieur Courbet]” || Courbet || Dwóch wędrowców ze spiczastymi brodami
| 2 × 1 bloki<br>32 × 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/bonjourmonsieurcourbet.jpg Bonjour monsieur Courbet]” || Bonjour Monsieur Courbet || || Dwóch wędrowców ze spiczastymi brodami
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 32 4.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32 4.png]]
| 2 x 1 bloki<br/>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/terragen/sunset_dense.jpg sunset_dense]” || Sunset || Krajobraz gór w trakcie zachodu słońca
| 2 x 1 bloki<br>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/terragen/sunset_dense.jpg Sunset dense]” || sunset_dense || || Krajobraz gór w trakcie zachodu słońca
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 32 3.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32 3.png]]
| 2 x 1 bloki<br/>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/SeaSide.jpg Seaside]” || Sea || Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór oraz rośliny na listwie okna<br />'''Informacja:''' W wersji [[Alpha]] ten obraz został zastąpiony przez obraz poniżej.
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Painting new 2x1 table.png]]
!height="128"| [[File:Painting new 2x1 table.png]]
| 2 x 1 bloki<br/>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/SeaSide.jpg Seaside]” || Sea || Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór oraz rośliny z czerwonymi kropkami na listwie okna
| 2 x 1 bloki<br>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/SeaSide.jpg Seaside]” || Seaside || || Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór oraz rośliny z czerwonymi kropkami na listwie okna. W wersji [[Alpha v1.1.1]] zmieniono teksturę tego obrazu.
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Painting new 2x1 table creeper.png]]
!height="128"| [[File:Painting new 2x1 table creeper.png]]
| 2 x 1 bloki<br/>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/SeaSide.jpg Seaside]” || Creebet || Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór i [[creeper]]a patrzącego na ciebie przez okno
| 2 x 1 bloki<br>32 x 16 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2005/SeaSide.jpg Seaside]” || Creebet || || Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór i [[creeper]]a patrzącego przez okno
|-
|-
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 1.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 1.png]]
| 2 x 2 bloki<br/>32 x 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/Match_rgb.jpg Match]” || Match || Ręka trzymająca zapałkę, która spowodowała spikselizowany ogień.
| 2 x 2 bloki<br>32 x 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/Match_rgb.jpg Match]” || Match || || Ręka trzymająca zapałkę, która spowodowała spikselizowany ogień.
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 2.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 2.png]]
| 2 × 2 bloki<br/>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/bust.jpg Bust]” || Bust || Pomnik otoczony spikselizowanym ogniem.
| 2 × 2 bloki<br>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/bust.jpg Bust]” || Bust || || Pomnik otoczony spikselizowanym ogniem.
|-
|-
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 3.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 3.png]]
| 2 × 2 bloki<br/>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2006/The%20stage%20is%20set.jpg The stage is set]” || Stage || Obraz scenerii z [[wikipedia:Space Quest: The Sarien Encounter|Space Quest I]], wraz z bohaterem Grahamem z King's Quest
| 2 × 2 bloki<br>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2006/The%20stage%20is%20set.jpg The stage is set]” || The Stage Is Set || || Obraz scenerii z [[wikipedia:Space Quest: The Sarien Encounter|Space Quest I]], wraz z bohaterem Grahamem z King's Quest
|-
|-
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 4.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 4.png]]
| 2 × 2 bloki<br/>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/the%20void.jpg The Void]” || Void || Świnia jedząca grzyba obok anioła modlącego się nad przepaścią
| 2 × 2 bloki<br>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/the%20void.jpg The Void]” || The void || || Świnia jedząca grzyba obok anioła modlącego się nad przepaścią
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 5.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 32-2 5.png]]
| 2 × 2 bloki<br/>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/moonlight%20installation.jpg Moonlight Installation]” || SkullAndRoses || Szkielet w nocy z czerwonymi kwiatami na pierwszym planie
| 2 × 2 bloki<br>32 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2009/moonlight%20installation.jpg Moonlight Installation]” || Skull and Roses || || Szkielet w nocy z czerwonymi kwiatami na pierwszym planie
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canavas 32-2 6.png]]
!height="128"| [[File:Canavas 32-2 6.png]]
| 2 × 2 bloki<br/>32 × 32 piksele || '''''Brak''''' || Wither || Totem Withera
| 2 × 2 bloki<br>32 × 32 piksele || '''''Brak''''' || Wither || || Totem Withera
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 64 1.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 64 1.png]]
| 4 × 2 bloki<br/>64 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2007/fighters.jpg Fighters]” || Fighters || Dwaj mężczyźni przygotowujący się do walki
| 4 × 2 bloki<br>64 × 32 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2007/fighters.jpg Fighters]” || Fighters || || Dwaj mężczyźni przygotowujący się do walki
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Painting new 4x3 skeleton.png]]
!height="128"| [[File:Painting new 4x3 skeleton.png]]
| 4 × 3 bloki<br/>64 × 48 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/mortal_coil.jpg Mortal Coil]” || Skeleton || Obraz „Mean Midget” z ''Ponurego fandango''.
| 4 × 3 bloki<br>64 × 48 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/mortal_coil.jpg Mortal Coil]” || Mortal Coil || || Obraz „Mean Midget” z ''Ponurego fandango''.
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Painting new 4x3 building.png]]
!height="128"| [[File:Painting new 4x3 building.png]]
| 4 × 3 bloki<br/>64 × 48 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/kong.jpg Kong]” || DonkeyKong || Zrzut ekranu z gry ''Donkey Kong''
| 4 × 3 bloki<br>64 × 48 pikseli || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2003/kong.jpg Kong]” || Kong || || Zrzut ekranu z gry ''Donkey Kong''
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Canvas 64 2.png]]
!height="128"| [[File:Canvas 64 2.png]]
| 4 × 4 bloki<br/>64 × 64 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/pointer750.jpg Pointer]” || Pointer || Niewielki mężczyzna walczący przeciwko wielkiej ręce
| 4 × 4 bloki<br>64 × 64 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/pointer750.jpg Pointer]” || Pointer || || Niewielki mężczyzna walczący przeciwko wielkiej ręce
|-  
|-  
!height="128"| [[File:Painting new 4x4 rider.png]]
!height="128"| [[File:Painting new 4x4 rider.png]]
| 4 x 4 bloki<br/>64 × 64 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/rgb.jpg RGB]” || Pigscene || Obraz dziewczynki pokazującej na świnię
| 4 x 4 bloki<br>64 × 64 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2008/rgb.jpg RGB]” || Pigscene || || Obraz dziewczynki pokazującej na świnię
|-
!height="128"| [[Plik:Flaming_skull.png‎]]
| 4 × 4 bloki<br/>64 × 64 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2010/skull_on_fire_700.jpg Skull on Fire]” || Flaming Skull || Paląca się czaszka
|-  
|-  
!height="128"| [[Plik:Flaming_skull.png]]
| 4 × 4 bloki<br>64 × 64 piksele || „[http://zetterstrand.com/work/pictures/2010/skull_on_fire_700.jpg Skull on Fire]” || Skull on Fire || || Paląca się czaszka
|}
|}


Linia 149: Linia 154:
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
! width="64"|Obraz
! width="64"|Obraz
! width="100"|Rozmiar
! width="80"|Rozmiar
! width="75"|Angielska nazwa
! width="100"|Angielska nazwa
! width="500"|Opis
! width="100"|Polska nazwa
! width="600"|Opis
|-
|-
!height="64"| [[File:Obraz_Ziemi.png]]
!height="64"| [[File:Obraz_Ziemi.png]]
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Earth || Przedstawia symbolicznie żywioł ziemi.
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Earth || Ziemia || Przedstawia symbolicznie żywioł ziemi
|-
|-
!height="64"| [[File:Obraz_Wiatru.png]]
!height="64"| [[File:Obraz_Wiatru.png]]
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Wind || Obraz symbolu wiatru
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Wind || Wiatr || Przedstawia symbolicznie żywioł powietrza
|-
|-
!height="64"| [[File:Obraz_Ognia.png]]
!height="64"| [[File:Obraz_Ognia.png]]
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Fire || Znak ognia
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Fire || Ogień || Przedstawia symbolicznie żywioł ognia
|-
|-
!height="64"| [[File:Obraz_Wody.png]]
!height="64"| [[File:Obraz_Wody.png]]
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Water || Oznaczenie wody
| 2 x 2 bloki<br>32 × 32 piksele || Water || Woda || Przedstawia symbolicznie żywioł wody
|-
|-
|}
|}

Wersja z 10:20, 21 wrz 2025

Melwin22
Typ

Dekoracyjny

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Obraz (ang. Painting) to przedmiot i byt dekoracyjny. Obrazy mają różne rozmiary i jest ich 51, w tym 4 niedostępne w trybie przetrwania.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Patyki
+
Wełna

























Kolor wełny nie ma wpływu na obraz, który będzie na płótnie.

Niszczenie

Obraz jest bytem, więc można go zniszczyć, trafiając go pociskiem:

Handel

Osadnicy o profesji pasterza na poziomie mistrza sprzedają 3 obrazy za 2 szmaragdy.

Zastosowanie

Obrazy mają głównie zastosowanie dekoracyjne. Mogą zostać umieszczone tylko na płaskich, pionowych powierzchniach. W ekwipunku trybu kreatywnego, oprócz normalnego przedmiotu o nazwie „Obraz” (który tworzy losowe płótno) dostępne są specjalne przedmioty, z których każdy ma przypisany tylko jedno, konkretne płótno i zawsze tworzy to płótno, gdy zostanie powieszony na ścianie.

Kryjówka

Obraz można wykorzystać jako tajne przejście. Obrazy spadają, kiedy usunie się blok, na którym są powieszone, co powoduje utrudnienie w tworzeniu „sekretnych drzwi”.

Jako że obraz nie przeszkadza w otwieraniu skrzyni, ale klikając na obraz, pod którym kryje się skrzynia, nic się nie dzieje, można ukrywać za jego pomocą skrzynie w ścianach. Jest to często używane na serwerach wieloosobowych.

Płótna

47 płócien jest dostępnych w trybie przetrwania. 40 z nich wykonał Kristoffer Zetterstrand, 6 wykonała Sarah Boeving, a jeden pochodzi od Jeba.

Obraz Rozmiar Oryginał Angielska nazwa Polska nazwa Opis
1 x 1 blok
16 x 16 pikseli
Kebab med tre pepperoni Kebab med tre pepperoni Kebab z trzema papryczkami Kebab z trzema pepperoni
1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
de_aztec de_aztec de_aztec Perspektywa no-clip mapy de_aztec z gry Counter-Strike
1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
Albanian Albanian Albańczyk Mężczyzna stojący obok domu i lasu, wokół krajobraz pustynny
1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
de_aztec de_aztec de_aztec Perspektywa no-clip mapy de_aztec z gry Counter-Strike
1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
Target successfully bombed Target successfully bombed Cel pomyślnie zbombardowany Obraz mapy de_dust2 z gry Counter-Strike, nazwany „target successfully bombed” (ang. cel wysadzono w powietrze) jako odniesienie do gry.
1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
Paradisträd Paradisträd Rajskie drzewo Obraz martwej natury – dwie rośliny w doniczkach
1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
Wasteland Wasteland Pustkowie Krajobraz pustynny, na pierwszym planie niewielkie zwierzę siedzące na ramie okiennej
Plik:Canvas 16 8.png 1 × 1 blok
16 × 16 pikseli
- Meditative Refleksja
1 × 2 bloki
16 × 32 piksele
Wanderer Wanderer Mężczyzna z laską chodzący po górach. Obraz nawiązuje do obrazu Caspera Davida Friedricha Wanderer above the Sea of Fog.
1 × 2 bloki
16 × 32 piksele
Graham Graham Niewielki obraz Króla Grahama – „A small picture of King Graham” – bohatera serii gier King's Quest
1 × 2 bloki
16 × 32 piksele
- Prairie Ride
2 × 1 bloki
32 × 16 pikseli
The pool The Pool Kilkoro ludzi opalających się nago
2 × 1 bloki
32 × 16 pikseli
Bonjour monsieur Courbet Bonjour Monsieur Courbet Dwóch wędrowców ze spiczastymi brodami
2 x 1 bloki
32 x 16 pikseli
Sunset dense sunset_dense Krajobraz gór w trakcie zachodu słońca
2 x 1 bloki
32 x 16 pikseli
Seaside Seaside Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór oraz rośliny z czerwonymi kropkami na listwie okna. W wersji Alpha v1.1.1 zmieniono teksturę tego obrazu.
2 x 1 bloki
32 x 16 pikseli
Seaside Creebet Krajobraz gór i jeziora z małym zdjęciem gór i creepera patrzącego przez okno
2 x 2 bloki
32 x 32 piksele
Match Match Ręka trzymająca zapałkę, która spowodowała spikselizowany ogień.
2 × 2 bloki
32 × 32 piksele
Bust Bust Pomnik otoczony spikselizowanym ogniem.
2 × 2 bloki
32 × 32 piksele
The stage is set The Stage Is Set Obraz scenerii z Space Quest I, wraz z bohaterem Grahamem z King's Quest
2 × 2 bloki
32 × 32 piksele
The Void The void Świnia jedząca grzyba obok anioła modlącego się nad przepaścią
2 × 2 bloki
32 × 32 piksele
Moonlight Installation Skull and Roses Szkielet w nocy z czerwonymi kwiatami na pierwszym planie
2 × 2 bloki
32 × 32 piksele
Brak Wither Totem Withera
4 × 2 bloki
64 × 32 piksele
Fighters Fighters Dwaj mężczyźni przygotowujący się do walki
4 × 3 bloki
64 × 48 pikseli
Mortal Coil Mortal Coil Obraz „Mean Midget” z Ponurego fandango.
4 × 3 bloki
64 × 48 pikseli
Kong Kong Zrzut ekranu z gry Donkey Kong
4 × 4 bloki
64 × 64 piksele
Pointer Pointer Niewielki mężczyzna walczący przeciwko wielkiej ręce
4 x 4 bloki
64 × 64 piksele
RGB Pigscene Obraz dziewczynki pokazującej na świnię
4 × 4 bloki
64 × 64 piksele
Skull on Fire Skull on Fire Paląca się czaszka

Obrazy żywiołów

W kodzie edycji kieszonkowej (od v0.5.0) i edycji Pi (od 0.1), oraz w plikach edycji Java (od 1.19) można znaleźć cztery dodatkowe obrazy 2×2 kratki, które do wersji 1.19.4 nie miały żadnego celu i użytku. Kiedy w 1.19.4 pojawiły się konkretne obrazy w ekwipunku trybu kreatywnego, to trafiły również one do zakładki „Przybory operatora”, którą można włączyć w ustawieniach sterowania. Artysta tych grafik nie jest znany.

Obraz Rozmiar Angielska nazwa Polska nazwa Opis
2 x 2 bloki
32 × 32 piksele
Earth Ziemia Przedstawia symbolicznie żywioł ziemi
2 x 2 bloki
32 × 32 piksele
Wind Wiatr Przedstawia symbolicznie żywioł powietrza
2 x 2 bloki
32 × 32 piksele
Fire Ogień Przedstawia symbolicznie żywioł ognia
2 x 2 bloki
32 × 32 piksele
Water Woda Przedstawia symbolicznie żywioł wody

Historia

Indev
20100223 (23 lutego 2010)Dodano 19 obrazów.
Są przechowywane w atlasie tekstur „kz.png”.
Infdev
20100227-1 (27 lutego 2010)Zmieniono przepis wytwarzania obrazu – zamiast 8 desek jest 8 patyków.
Alpha
v1.1.1Dodano 5 nowych obrazów, w sumie dając 24 obrazy.
Zmieniono tekstury dwóch obrazów.
Beta
1.2_01Dodano nowy obraz, lecz używa pustej części pliku „kz.png”, przez co nie ma tekstury.
1.3Ów nowy obraz dostał teksturę w pliku „kz.png”.
1.7.3Tłokiem można wypchnąć obrazy.
Pełna wersja
1.4.212w36aDodano obraz Wither.
1.915w49aObrazy nie mogą być zniszczone przez piorun.
15w50aDodano dźwięki stawiania i niszczenia obrazu: entity.painting.place, entity.painting.break.
1.1116w32aID bytu obrazu zmieniono z Painting na painting.
1.1217w06aObrazy dostały nowy system stawiania. Od teraz zawsze, gdy są wieszane, starają się wykorzystać największą powierzchnię ściany.
1.1317w47aID numeryczne obrazu nie wynosi już 321.
1.1418w43aZmieniono teksturę przedmiotu obrazu.
19w07aObrazy są zapisane jako osobne pliki graficzne, a nie jako części jednego, większego pliku.
19w11aOsadnicy o profesji pasterza sprzedają obrazy.
1.1721w11aZmieniono tylną teksturę obrazu.
1.1922w16aDodano cztery nieużywane obrazy z edycji Bedrock: Ziemia, Wiatr, Ogień i Woda. Są dostępne tylko przez paczkę danych lub polecenie /summon.
1.19.423w06aW ekwipunku trybu kreatywnego dostępne są nowe przedmioty o nazwie „Obraz”, z których każdy ma przypisany tylko jedno, konkretne płótno i zawsze tworzy to płótno, gdy zostanie powieszony na ścianie.
Zakładka „Przybory operatora” w ekwipunku trybu kreatywnego zawiera 4 obrazy żywiołów niedostępne w trybie przetrwania.
1.20.523w51aZmieniono opis dźwięku niszczenia obrazu.
1.2124w18aDodano dwadzieścia nowych obrazów: Refleksja, Preriowa podróż, Barok, Pokora, Rozpakowanie, Podwórze, Bukiet, Ptak jaskiniowy, Zmiana, Kotan, Ostatni wróg, Paproć, Odkrycie, Niska mgła, Sfera, Cytru-sowy, Przejście, Staw, Słoneczniki oraz Przypływy.
1.21.224w33aObrazy nie są już niszczone przez TNT wybuchające pod wodą.
1.21.71.21.7-rc1Dodano obraz Dennis.
Pocket Edition Alpha
0.5.0Dodano 25 obrazów.
0.12.1build 1Obrazy nie są możliwe do zdobycia z reaktora Netheru.
0.15.0build 1Dodano dźwięki stawiania i niszczenia obrazu.
Pełna wersja Pocket Edition
1.0.7Dodano obraz Wither.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3Zmieniono teksturę przedmiotu obrazu.
1.11.0beta 1.11.0.4Obrazy mogą zostać kupione od osadników o profesji pasterza.
1.17.0beta 1.17.0.50Zmieniono tylną teksturę obrazu.
1.21.0Preview 1.21.0.21Dodano pięć nowych obrazów.[tylko z włączonym eksperymentem „Update 1.21”]
Preview 1.21.0.22Obrazy dodane w poprzedniej wersji są dostępne bez włączonych eksperymentów.
Preview 1.21.0.24Dodano piętnaście nowych obrazów.
1.21.90Dodano obraz Dennis.
Console Edition
TU1CU11.00Patch 1Dodano 25 obrazów.
TU11Zwiększono limit dla liczby obrazów znajdujących się na świecie.
TU141.04Dodano obraz Wither.
TU43CU331.36Patch 13Dodano dźwięki obrazów.
1.90Zmieniono teksturę przedmiotu obrazu.
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0Dodano 25 obrazów.

Ciekawostki

  • Grupa Minecraft@home dnia 11 września 2020 znalazła ziarno generatora terenu znajdującego się na drugim planie obrazu „Skull on Fire”. Ekipie pomogło zdjęcie oryginalnego terenu udostępnione przez twórcę obrazu. [1]
    • Ziarna generatora: −1044887956651363087 lub −6984854390176336655. Wersja gry: Alpha v1.1.2.
    • Koordynaty miejsca: x = −249.65~, y = 91, z = −29.04~.

Galeria

Wszystkie obrazy jako byty: