Ognista kula: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
upraszczanie itd
nie ma takiej receptury...
Linia 18: Linia 18:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Płomienny proszek
|B1= Płomienny proszek
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny  
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny
|B3= Proch
|B3= Proch
|Output= Ognista kula,3
|Output= Ognista kula,3
Linia 31: Linia 31:
!Składniki
!Składniki
!Wejście → Wyjście
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> [[ognista kula]]
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|B3= Ognista kula
|Output= Gwiazdka pirotechniczna,3
|nieokreślona=1
}}
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> [[ognista kula]] <br>+<br> '''[[barwnik]]'''
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> [[ognista kula]] <br>+<br> '''[[barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table   
|{{Grid/Crafting Table   
|B2= Proch  
|B2= Proch
|B3= Ognista kula
|B3= Ognista kula
|C3= Dowolny barwnik
|C3= Dowolny barwnik

Wersja z 17:42, 18 maj 2025

Ognista kula

Typ

Użytkowy

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Ognista kula (ang. Fire Charge) to przedmiot, który działa podobnie jak krzesiwo.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Płomienny proszek
+
węgiel/węgiel drzewny
+
proch




3







Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Proch
+
ognista kula
+
barwnik








































Wystrzeliwanie

Ognista kula jest głównie wykorzystywana jako amunicja do dozownika. Pełni też podobną funkcję co krzesiwo.

Ognista kula działa na takiej samej zasadzie jak kule wstrzeliwane przez płomyka. Zadaje łącznie 5 () obrażeń, w tym 3 () bezpośrednio i 2 () od ognia.

Kula wystrzeliwana przez ghasta działa na nieco innej zasadzie, nie tylko podpalając bloki, ale wywołując przy tym również eksplozję.

Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre1Płomyki i ghasty używają ognistej kuli jako broni.
1.2.112w04aDodano ognistą kulę jako przedmiot.
12w05aOgniste kule mogą być wytwarzane z użyciem węgla drzewnego.
1.4.212w38bZmieniono dźwięk przy używaniu.
1.4.612w49aOgnista kula może zostać użyta w wytwarzaniu fajerwerków.
1.814w31aZmieniono dźwięk wystrzeliwanej kuli z dozownika.
Console Edition
TU9CU11.00Dodano ognistą kulę.
TU31CU191.22Ognista kula wydaje teraz dźwięki podczas podpalania bloków.

Ciekawostki

  • Kule ognia wystrzeliwane przez ghasta i płomyka mają taką samą teksturę.

Zobacz także