Użytkownik:Aro567a/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 18: Linia 18:
}}
}}


'''Ramka na przedmiot''' (ang. ''Item Frame'') - [[byt]]<sup>([[Java Edition|JE]])</sup> lub blokowy byt<sup>([[Bedrock Edition|BE]])</sup>, który wyświetla znajdujący się w niej blok lub przedmiot.
'''Lśniąca ramka na przedmiot''' (ang. ''Glow Item Frame'') - wariant ramki, który wraz z przedmiotem jest ciągle podświetlony, nawet w ciemności.<sup>(Nadchodzące w [[1.17]])</sup>
<!--
'''Ramka na przedmiot''' (ang. ''Item Frame'') to przedmiot służący do przechowywania przedmiotów w widocznym miejscu. Przyczepienie ramki do ściany, sufitu lub podłogi pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce [[przedmioty|przedmiotu]] lub [[blok]]u i późniejsze jego odzyskanie. Przedmioty takie jak [[kompas]] czy [[zegar]] będą działały również po umieszczeniu, co czyni ten obiekt bardzo praktycznym. Umieszczona w ramce [[mapa]] będzie widoczna jako gotowy plan, co pozwala na tworzenie map ściennych. Klikając prawym przyciskiem myszy na ramkę, możemy obrócić przedmiot znajdujący się w ramce. Dzięki ramkom, gracze mogą zaoszczędzić na miejscu w skrzyniach, stawiając w nich pojedyncze przedmioty.
'''Ramka na przedmiot''' (ang. ''Item Frame'') to przedmiot służący do przechowywania przedmiotów w widocznym miejscu. Przyczepienie ramki do ściany, sufitu lub podłogi pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce [[przedmioty|przedmiotu]] lub [[blok]]u i późniejsze jego odzyskanie. Przedmioty takie jak [[kompas]] czy [[zegar]] będą działały również po umieszczeniu, co czyni ten obiekt bardzo praktycznym. Umieszczona w ramce [[mapa]] będzie widoczna jako gotowy plan, co pozwala na tworzenie map ściennych. Klikając prawym przyciskiem myszy na ramkę, możemy obrócić przedmiot znajdujący się w ramce. Dzięki ramkom, gracze mogą zaoszczędzić na miejscu w skrzyniach, stawiając w nich pojedyncze przedmioty.


Dzięki ramkom gracze mogą w graficzny sposób pokazywać receptury craftingu różnych przedmiotów. Obrócone przedmioty jak [[strzała|strzały]] mogą posłużyć jako strzałki nawigujące graczy. Przedmioty jak [[dźwignia|dźwignie]], [[pochodnia|pochodnie]] i [[przycisk]]i pokazują się za przedmiotem, dzięki czemu można je wykorzystać w celach dekoracyjnych. Połączenie kolorowej wełny z dźwignią tworzy kolorowe dźwignie, które wykorzystywane są jako specjalne mechanizmy działające jak kolorowe szyfry.
Dzięki ramkom gracze mogą w graficzny sposób pokazywać receptury craftingu różnych przedmiotów. Obrócone przedmioty jak [[strzała|strzały]] mogą posłużyć jako strzałki nawigujące graczy. Przedmioty jak [[dźwignia|dźwignie]], [[pochodnia|pochodnie]] i [[przycisk]]i pokazują się za przedmiotem, dzięki czemu można je wykorzystać w celach dekoracyjnych. Połączenie kolorowej wełny z dźwignią tworzy kolorowe dźwignie, które wykorzystywane są jako specjalne mechanizmy działające jak kolorowe szyfry.
-->
== Otrzymywanie ==
=== Niszczenie ===
Pusta ramka na przedmiot może zostać zniszczona poprzez uderzenie jej. Jeżeli w ramce znajduje się przedmiot, uderzenie jej spowoduje wypadnięcie tylko tego przedmiotu.
W [[Java Edition]] ramka na przedmiot jest bytem, dlatego może zostać zniszczona w trybie [[Tryb przygody|przygody]].


== Otrzymywanie ==
=== Naturalne generowanie ===
Ramki na przedmiot można spotkać w [[statek Kresu|statkach Kresu]], wraz z włożonymi [[elytry|elytrami]].
 
=== [[Handel]] ===
Fachowiec [[wieśniak|kartograf]] może sprzedawać ramkę na przedmiot za 7 [[szmaragd]]ów.


=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 135px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 135px" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!width="30"|Składniki
!width="30"|Przedmiot
!width="40"|Składniki
!width="75"|Crafting
!width="75"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
!Ramka na przedmiot
|[[Patyk]] <br>+<br> [[Skóra]]
|[[Patyk]] <br>+<br> [[Skóra]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 37: Linia 52:
|A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk
|A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk
|Output= Ramka na przedmiot  
|Output= Ramka na przedmiot  
}}
|- align="center"
!Lśniąca ramka na przedmiot
|[[Torbiel ze świecącym atramentem]] <br>+<br> [[Ramka na przedmiot]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Torbiel ze świecącym atramentem |B2= Ramka na przedmiot
|Output= Lśniąca ramka na przedmiot
|Nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Ramki na przedmiot można spotkać w [[Statek Kresu|statkach Kresu]], wraz z włożonymi [[elytry|elytrami]].


== Historia ==
== Historia ==

Wersja z 23:16, 22 lut 2021

Ramka na przedmiot
en:Item Frame


Artykuł w budowie!
Trwa budowa strony Aro567a/brudnopis. Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.


Aro567a


Typ

Dekoracja, Byt

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Ramka na przedmiot (ang. Item Frame) - byt(JE) lub blokowy byt(BE), który wyświetla znajdujący się w niej blok lub przedmiot.

Lśniąca ramka na przedmiot (ang. Glow Item Frame) - wariant ramki, który wraz z przedmiotem jest ciągle podświetlony, nawet w ciemności.(Nadchodzące w 1.17)

Otrzymywanie

Niszczenie

Pusta ramka na przedmiot może zostać zniszczona poprzez uderzenie jej. Jeżeli w ramce znajduje się przedmiot, uderzenie jej spowoduje wypadnięcie tylko tego przedmiotu.

W Java Edition ramka na przedmiot jest bytem, dlatego może zostać zniszczona w trybie przygody.

Naturalne generowanie

Ramki na przedmiot można spotkać w statkach Kresu, wraz z włożonymi elytrami.

Handel

Fachowiec kartograf może sprzedawać ramkę na przedmiot za 7 szmaragdów.

Wytwarzanie

Przedmiot Składniki Crafting
Ramka na przedmiot Patyk
+
Skóra










Lśniąca ramka na przedmiot Torbiel ze świecącym atramentem
+
Ramka na przedmiot










Historia

16 sierpnia 2012r.Dinnerbone opublikował pierwszy zrzut ekranu z ramkami na przedmiot.[1]
Pełna wersja
1.4.212w34aDodano ramki na przedmiot.
12w34bPoprawiono błąd na serwerze ze stawianiem ramki na przedmiot.
12w38aPoprawiono błąd ze znikającymi ramkami na przedmiot, gdy gracz oddalił się na odległość 20 bloków.
1.7.213w36aNazwany przedmiot umieszczony w ramce na przedmiot będzie wyświetlał swoją nazwę.
1.814w04aPrzedmioty w ramce na przedmiot mogą być obracane o 1/8 zamiast 1/4.
14w10aNie można już wieszać wielu ramek na przedmiot na tej samej ścianie bloku.
1.915w41aMożna ją znaleźć na pokładzie statku Kresu z Elytrą.
15w49aUderzenie pioruna nie niszczy już ramki na przedmiot.
15w50aDodano nowe dźwięki dla ramek na przedmiot.
16w06aNaprawiono błąd ze znikającymi ramkami na przedmiot gdy gracz popatrzy się za daleko, ale będzie widoczny blok.
1.1318w07aOd teraz można położyć ramki na podłożu.
Pocket Edition Alpha
0.14.0build 1Dodano ramki na przedmiot.
Używają dźwięków z 15w50a.
Console Edition
TU9CU11.00Dodano ramki na przedmiot.

Ciekawostki

  • Dodanie ramki na przedmiot było sugestią użytkownika o nazwie "rapidpenguin"[2].
  • Ramka na przedmiot nie jest blokiem a bytem, podobnie jak obrazy, kamery czy stojaki na zbroję.
  • Skradając się można powiesić ramkę na blokach funkcyjnych.
  • Po włożeniu do ramki na przedmiot nazwanego przedmiotu, nazwa będzie wyświetlana po najechaniu na ramkę kursorem. (od 13w36a)
  • Przekręcanie przedmiotu w ramce powoduje wysyłanie sygnału do komparatora.

Galeria

Zobacz także


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.