Jajko: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
popr. i dod.
dod.
Linia 44: Linia 44:
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
!Szansa
|-align="center"
|-align="center"
| [[Jajko]]
| [[Jajko]]
|<center>[[Plik:Grid_Jajko.png|link=Jajko]] » [[Plik:Babychicken.png|32px|link=Kurczak]]</center>
|<center>[[Plik:Grid_Jajko.png|link=Jajko]] » [[Plik:Babychicken.png|32px|link=Kurczak]]</center>
| <sup>1</sup>/<sub>8</sub>
|-align="center"
| [[Jajko]]
|<center>[[Plik:Grid_Jajko.png|link=Jajko]] » [[Plik:Babychicken.png|32px|link=Kurczak]]x4</center>
| <sup>1</sup>/<sub>32</sub>
|}
|}
=== Rzucanie ===
=== Rzucanie ===
Jajkami można rzucać. Niestety gdy trafią w innego moba lub gracza nie zadają mu obrażeń, lecz tylko odpychają te byty.<br>Strzelając w [[obraz]] czy inny obiekt, to on popsuje się.<br>Aktywując [[dozownik]] z jajkami, to dozownik zacznie nimi wystrzeliwać.
Jajkami można rzucać. Niestety gdy trafią w innego moba lub gracza nie zadają mu obrażeń, lecz tylko odpychają te byty.<br>Strzelając w [[obraz]] czy inny obiekt, to on popsuje się.<br>Aktywując [[dozownik]] z jajkami, to dozownik zacznie nimi wystrzeliwać.

Wersja z 09:33, 21 maj 2016

Ten artykuł dotyczy zwykłego jajka. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.
Artykuł Jajko jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Jajko

Typ

Materiał

Wytrzymałość

1

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 16

Rzadkość

Pospolita


Jajko (ang. Egg) to materiał dodany w wersji Alpha 1.0.14.

Otrzymywanie

Kurczaki

Jajka można pozyskać jedynie od kurczaków. One znoszą je co ok. 5-10 minut.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Jajko
+
Mleko
+
Cukier
+
Pszenica
Mleko Mleko Mleko






Dynia
+
Jajko
+
Cukier










Kurczątka

Składniki Wejście » Wyjście Szansa
Jajko
Plik:Grid Jajko.png » Plik:Babychicken.png
1/8
Jajko
Plik:Grid Jajko.png » Plik:Babychicken.pngx4
1/32

Rzucanie

Jajkami można rzucać. Niestety gdy trafią w innego moba lub gracza nie zadają mu obrażeń, lecz tylko odpychają te byty.
Strzelając w obraz czy inny obiekt, to on popsuje się.
Aktywując dozownik z jajkami, to dozownik zacznie nimi wystrzeliwać.

Historia

Alpha
1.0.14Dodano jajka.
Beta
1.2Jajka są potrzebne do wytworzenia ciasta.
Sound UpdateJajka mają nowe dźwięki.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Rzucając jajkiem jest szansa, że wykluje się kurczak.
1.0.0-RC1Od teraz mogą się wykluć kurczątka z jajka, a nie zwykłe kurczaki.
1.4.212w37aJajka są potrzebne do wytworzenia placka dyniowego.
1.915w49aWystrzelone jajka zatrzymują się na pajęczynie.
15w49bUsunięto powyższą zmianę.
Pocket Edition Alpha
0.7.0Dodano jajka.
0.8.0build 2Jajka są potrzebne do wytworzenia placka dyniowego.
build 3Co jakiś czas kury upuszczają jajka.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano jajka.
TU141.04Jajka są potrzebne do wytworzenia placka dyniowego.

Ciekawostki

  • Jajko rzucone w portal rozbije się o niego.
  • Jajka, podobnie jak śnieżki i perły Endu, grupują się po 16, w jednym miejscu.
  • Rzucając jajko w neutralnego moba, sprowokuje go to do ataku na gracza.
  • Przed wersją 1.0.0-RC1 rzucenie jajkiem spawnowało kurczaka, a nie kurczątko
  • Jeden z fanów poprosił Notcha o możliwość rzucania jajkami i zobowiązał się zjeść pendrive gdy to się stanie - co zrobił[1].

Zobacz też


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.