Ognista kula: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
d + kategoria
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Ognista kula.png
|wygląd=Ognista kula.png
|typ=Narzędzie
|typ=Użytkowy
|wytrzymałość=1
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|wersja=12w04a
|data=385
|idsłowne=fire_charge
}}
}}
'''Ognista kula''' (ang. ''Fire Charge'') to przedmiot, który działa podobnie jak [[krzesiwo]].


'''Ognista kula''' (ang. ''Fire Charge'') to przedmiot, który działa podobnie jak [[krzesiwo]].
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 22: Linia 17:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Płomienny proszek
|B1= Płomienny proszek
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny  
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny
|B3=Proch
|B3= Proch
|Output= Ognista kula,3
|Output= Ognista kula,3
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 30: Linia 25:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście → Wyjście
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> [[ognista kula]]
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> [[ognista kula]] <br>+<br> '''[[barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table   
|{{Grid/Crafting Table   
|B2= Proch  
|B2= Proch
|B3= Ognista kula
|B3= Ognista kula
|Output= Gwiazdka pirotechniczna,3
|C3= Dowolny barwnik
|nieokreślona=1
|Output= Dowolna gwiazdka pirotechniczna
}}
|-align="center"
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> [[ognista kula]] <br>+<br> '''[[Barwniki|barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|B3= Ognista kula
|C3= Biały barwnik;Błękitny barwnik;Brązowy barwnik;Czarny barwnik;Czerwony barwnik;Fioletowy barwnik;Jasnoniebieski barwnik;Jasnoszary barwnik;Karmazynowy barwnik;Jasnozielony barwnik;Lazuryt;Pomarańczowy barwnik;Różowy barwnik;Szary barwnik;Zielony barwnik;Żółty barwnik
|Output= Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Błękitnie zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Brązowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Czarno zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Czerwono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Jasnoniebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Jasnoszaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Karmazynowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Limonkowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Niebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Pomarańczowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Szaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Zielono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3; Żółto zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,3
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
Linia 57: Linia 44:
Ognista kula jest głównie wykorzystywana jako amunicja do [[dozownik]]a. Pełni też podobną funkcję co [[krzesiwo]].
Ognista kula jest głównie wykorzystywana jako amunicja do [[dozownik]]a. Pełni też podobną funkcję co [[krzesiwo]].


Ognista kula działa na takiej samej zasadzie jak kule wstrzeliwane przez [[płomyk]]a, prawdopodobnie przez wykorzystanie [http://minecraft.gamepedia.com/Chunk_format#Projectiles tego samego kodu]. Zadaje łącznie {{hp|5}} obrażeń, w tym {{hp|3}} bezpośrednio i {{hp|2}} od ognia.
Ognista kula działa na takiej samej zasadzie jak kule wstrzeliwane przez [[płomyk]]a. Zadaje łącznie {{hp|5}} obrażeń, w tym {{hp|3}} bezpośrednio i {{hp|2}} od ognia.
 
Kula wystrzeliwana przez [[ghast]]a działa na nieco innej zasadzie, nie tylko podpalając bloki, ale wywołując przy tym również [[Eksplozja|eksplozję]].


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|[[Płomyk]]i i [[ghast]]y używają ognistej kuli jako broni.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|[[Płomyk]]i i [[ghast]]y używają ognistej kuli jako broni.}}
Linia 84: Linia 72:


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}
{{Byty}}


{{Byty}}
[[Kategoria:Byty]]


[[cs:Ohnivá koule]]
[[cs:Ohnivá koule]]

Aktualna wersja na dzień 22:24, 5 gru 2025

Ognista kula

Typ

Użytkowy

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Ognista kula (ang. Fire Charge) to przedmiot, który działa podobnie jak krzesiwo.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Płomienny proszek
+
węgiel/węgiel drzewny
+
proch




3







Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Proch
+
ognista kula
+
barwnik








































Wystrzeliwanie

Ognista kula jest głównie wykorzystywana jako amunicja do dozownika. Pełni też podobną funkcję co krzesiwo.

Ognista kula działa na takiej samej zasadzie jak kule wstrzeliwane przez płomyka. Zadaje łącznie 5 () obrażeń, w tym 3 () bezpośrednio i 2 () od ognia.

Kula wystrzeliwana przez ghasta działa na nieco innej zasadzie, nie tylko podpalając bloki, ale wywołując przy tym również eksplozję.

Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre1Płomyki i ghasty używają ognistej kuli jako broni.
1.2.112w04aDodano ognistą kulę jako przedmiot.
12w05aOgniste kule mogą być wytwarzane z użyciem węgla drzewnego.
1.4.212w38bZmieniono dźwięk przy używaniu.
1.4.612w49aOgnista kula może zostać użyta w wytwarzaniu fajerwerków.
1.814w31aZmieniono dźwięk wystrzeliwanej kuli z dozownika.
Console Edition
TU9CU11.00Dodano ognistą kulę.
TU31CU191.22Ognista kula wydaje teraz dźwięki podczas podpalania bloków.

Ciekawostki

  • Kule ognia wystrzeliwane przez ghasta i płomyka mają taką samą teksturę.

Zobacz także