Saturacja: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
błazenek -> ryba tropikalna |
poprawne nazwy + 7 brakujących rodzajów jedzenia, usunięto zduplikowaną potrawkę z królika |
||
| (Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
== Punkty saturacji == | == Punkty saturacji == | ||
Każdy rodzaj [[jedzenie|pożywienia]] ma określony poziom saturacji. | Każdy rodzaj [[jedzenie|pożywienia]] ma określony poziom saturacji. | ||
Największą ilość punktów nasycenia ma [[ | Największą ilość punktów nasycenia ma [[podejrzana potrawka]] z [[efekt]]em ''Nasycenie'' (wytwarzana za pomocą [[mlecz]]a lub [[Niebieska orchidea|niebieskiej orchidei]]) - aż 21,2 punktu. Najmniejszą wartość saturacji mają [[ryba tropikalna]], [[rozdymka]] i [[suszony wodorost]] - tylko 0,2 punktu. | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- style="text-align: center | |- style="text-align:center" | ||
!class="unsortable" | Nazwa | ! class="unsortable" | Nazwa | ||
! Ikona | ! Ikona | ||
! Punkty saturacji | ! Punkty saturacji | ||
| Linia 30: | Linia 30: | ||
|- | |- | ||
| [[Pieczony ziemniak]] | | [[Pieczony ziemniak]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Pieczony ziemniak.png|32px|link=Pieczony ziemniak]] | ||
| 7,2 | | 7,2 | ||
|- | |- | ||
| [[Trujący ziemniak]] | | [[Trujący ziemniak]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Trujący ziemniak.png|32px|link=Trujący ziemniak]] | ||
| 1,2 | | 1,2 | ||
|- | |- | ||
| Linia 57: | Linia 57: | ||
| kawałek - 0,4; całość - 2,8 | | kawałek - 0,4; całość - 2,8 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Placek dyniowy]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Placek dyniowy.png|32px|link=Placek dyniowy]] | ||
| 4,8 | | 4,8 | ||
|- | |- | ||
| Linia 66: | Linia 66: | ||
|- | |- | ||
| [[Owoc refrenusu]] | | [[Owoc refrenusu]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Owoc refrenusu.png|32px|link=Owoc refrenusu]] | ||
| 2,4 | | 2,4 | ||
|- | |- | ||
| Linia 90: | Linia 90: | ||
|- | |- | ||
| [[Rozdymka]] | | [[Rozdymka]] | ||
| [[Plik:Rozdymka.png|32px|link=Rozdymka]] | | [[Plik:Rozdymka (przedmiot).png|32px|link=Rozdymka]] | ||
| 0,2 | | 0,2 | ||
|- | |- | ||
| [[Surowa baranina]] | | [[Surowa baranina]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Surowa baranina.png|32px|link=Surowa baranina]] | ||
| 1,2 | | 1,2 | ||
|- | |- | ||
| [[Pieczona baranina]] | | [[Pieczona baranina]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Pieczona baranina.png|32px|link=Pieczona baranina]] | ||
| 9,6 | | 9,6 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Surowa wieprzowina]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Surowa wieprzowina.png|32px|link=Surowa wieprzowina]] | ||
| 1,8 | | 1,8 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Pieczona wieprzowina]] | ||
| [[Plik:Pieczona wieprzowina.png|32px|link= | | [[Plik:Pieczona wieprzowina.png|32px|link=Pieczona wieprzowina]] | ||
| 12,8 | | 12,8 | ||
|- | |- | ||
| [[Surowy królik]] | | [[Surowy królik]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Surowy królik.png|32px|link=Surowy królik]] | ||
| 1,8 | | 1,8 | ||
|- | |- | ||
| [[Pieczony królik]] | | [[Pieczony królik]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Pieczony królik.png|32px|link=Pieczony królik]] | ||
| 6 | | 6 | ||
|- | |- | ||
| [[Surowy kurczak]] | | [[Surowy kurczak]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Surowy kurczak.png|32px|link=Surowy kurczak]] | ||
| 1,2 | | 1,2 | ||
|- | |- | ||
| [[Pieczony kurczak]] | | [[Pieczony kurczak]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Pieczony kurczak.png|32px|link=Pieczony kurczak]] | ||
| 7,2 | | 7,2 | ||
|- | |- | ||
| Linia 129: | Linia 129: | ||
| 1,8 | | 1,8 | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Pieczona wołowina]] | ||
| [[Plik:Pieczona wołowina.png|32px|link= | | [[Plik:Pieczona wołowina.png|32px|link=Pieczona wołowina]] | ||
| 12,8 | | 12,8 | ||
|- | |- | ||
| [[Złote jabłko]] | | [[Złote jabłko]] | ||
| [[Plik:Złote jabłko.png|32px|link=Złote jabłko]] | | [[Plik:Złote jabłko.png|32px|link=Złote jabłko]] | ||
| 9,6 | |||
|- | |||
| [[Zaklęte złote jabłko]] | |||
| [[Plik:Zaklęte złote jabłko.gif|32px|link=Zaklęte złote jabłko]] | |||
| 9,6 | | 9,6 | ||
|- | |- | ||
| [[Złota marchewka]] | | [[Złota marchewka]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Złota marchewka.png|32px|link=Złota marchewka]] | ||
| 14,4 | | 14,4 | ||
|- | |- | ||
| Linia 144: | Linia 148: | ||
| [[Plik:Zupa grzybowa.png|32px|link=Zupa grzybowa]] | | [[Plik:Zupa grzybowa.png|32px|link=Zupa grzybowa]] | ||
| 7,2 | | 7,2 | ||
|- | |- | ||
| [[Oko pająka]] | | [[Oko pająka]] | ||
| [[Plik: | | [[Plik:Oko pająka.png|32px|link=Oko pająka]] | ||
| 3,2 | | 3,2 | ||
|- | |- | ||
| Linia 156: | Linia 156: | ||
| [[Plik:Zgniłe mięso.png|32px|link=Zgniłe mięso]] | | [[Plik:Zgniłe mięso.png|32px|link=Zgniłe mięso]] | ||
| 0,8 | | 0,8 | ||
|- | |||
| [[Potrawka z królika]] | |||
| [[Plik:Gulasz z królika.png|32px|link=Potrawka z królika]] | |||
| 12 | |||
|- | |||
| [[Suszony wodorost]] | |||
| [[Plik:Suszony wodorost.png|32px|link=Suszony wodorost]] | |||
| 0,2 | |||
|- | |||
| [[Podejrzana potrawka]] (z [[efekt]]em ''Nasycenie'') | |||
| [[Plik:Podejrzana potrawka.png|32px|link=Podejrzana potrawka]] | |||
| 21,2 | |||
|- | |||
| [[Podejrzana potrawka]] (bez efektu ''Nasycenie'') | |||
| [[Plik:Podejrzana potrawka.png|32px|link=Podejrzana potrawka]] | |||
| 7,2 | |||
|- | |||
| [[Słodkie jagody]] | |||
| [[Plik:Słodkie jagody.png|32px|link=Słodkie jagody]] | |||
| 0,4 | |||
|- | |||
| [[Butelka miodu]] | |||
| [[Plik:Butelka miodu.png|32px|link=Butelka miodu]] | |||
| 1,2 | |||
|- | |||
| [[Świecące jagody]] | |||
| [[Plik:Świecące jagody.png|32px|link=Świecące jagody]] | |||
| 0,4 | |||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 22:57, 28 lis 2025
Saturacja, zwana inaczej nasyceniem, to okres, podczas którego głód u gracza nie zanika.
Mechanika
Saturacja to okres, w którym głód gracza nie maleje. Nie będzie się tak działo, dopóki poziom nasycenia nie osiągnie zera. Zerowy poziom saturacji można stwierdzić, kiedy pasek głodu zacznie drgać. Wtedy głód może się spotęgować.
Maksymalną ilością punktów głodu jest 20. Maksymalny poziom nasycenia jest równy punktom głodu, jakie akurat ma gracz, czyli na przykład gdy gracz ma 20 punktów na pasku głodu, granicą maksymalnego poziomu saturacji będzie również 20, kiedy gracz będzie miał 14 punktów głodu, to 14 punktów saturacji itd. Nie oznacza to jednak, że punkty głodu regenerowane przez dany przedmiot są równe dodawanym punktom saturacji.
Punkty saturacji
Każdy rodzaj pożywienia ma określony poziom saturacji. Największą ilość punktów nasycenia ma podejrzana potrawka z efektem Nasycenie (wytwarzana za pomocą mlecza lub niebieskiej orchidei) - aż 21,2 punktu. Najmniejszą wartość saturacji mają ryba tropikalna, rozdymka i suszony wodorost - tylko 0,2 punktu.
| Nazwa | Ikona | Punkty saturacji |
|---|---|---|
| Jabłko | 2,4 | |
| Kawałek arbuza | 1,2 | |
| Ziemniak | 0,6 | |
| Pieczony ziemniak | 7,2 | |
| Trujący ziemniak | 1,2 | |
| Marchewka | 3,6 | |
| Burak | 1,2 | |
| Barszcz | 7,2 | |
| Chleb | 6 | |
| Ciasto | kawałek - 0,4; całość - 2,8 | |
| Placek dyniowy | 4,8 | |
| Ciastko | 0,4 | |
| Owoc refrenusu | 2,4 | |
| Surowy dorsz | 0,4 | |
| Pieczony dorsz | 6 | |
| Surowy łosoś | 0,4 | |
| Upieczony łosoś | 9,6 | |
| Ryba tropikalna | 0,2 | |
| Rozdymka | 0,2 | |
| Surowa baranina | 1,2 | |
| Pieczona baranina | 9,6 | |
| Surowa wieprzowina | 1,8 | |
| Pieczona wieprzowina | 12,8 | |
| Surowy królik | 1,8 | |
| Pieczony królik | 6 | |
| Surowy kurczak | 1,2 | |
| Pieczony kurczak | 7,2 | |
| Surowa wołowina | 1,8 | |
| Pieczona wołowina | 12,8 | |
| Złote jabłko | 9,6 | |
| Zaklęte złote jabłko | 9,6 | |
| Złota marchewka | 14,4 | |
| Zupa grzybowa | 7,2 | |
| Oko pająka | 3,2 | |
| Zgniłe mięso | 0,8 | |
| Potrawka z królika | 12 | |
| Suszony wodorost | 0,2 | |
| Podejrzana potrawka (z efektem Nasycenie) | 21,2 | |
| Podejrzana potrawka (bez efektu Nasycenie) | 7,2 | |
| Słodkie jagody | 0,4 | |
| Butelka miodu | 1,2 | |
| Świecące jagody | 0,4 |




