Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Robot dodał ja:再生可能資源 i poprawił de:Erneuerbare Ressourcen, ko:재생 가능한 자원 |
User007415 (dyskusja | edycje) d →Całkowicie odnawialne surowce: Poprawa tabeli, sortowanie alfabetyczne |
||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
! width="20%" | Całkowicie odnawialne produkty | ! width="20%" | Całkowicie odnawialne produkty | ||
! width="65%" | Metoda | ! width="65%" | Metoda | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Brodawka]]<br />{{/image|Nasiona brodawki}} | | align="center" | [[Brodawka]]<br />{{/image|Nasiona brodawki}} | ||
| Linia 20: | Linia 16: | ||
| align="center" | {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}{{/image|Popękane kamienne cegły}}{{/image|Rzeźbione kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Brukowa płyta}}{{/image|Kamienna płyta}}{{/image|Płyta z kamiennych cegieł}}{{/image|Brukowy murek}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}<br />{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}} | | align="center" | {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}{{/image|Popękane kamienne cegły}}{{/image|Rzeźbione kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Brukowa płyta}}{{/image|Kamienna płyta}}{{/image|Płyta z kamiennych cegieł}}{{/image|Brukowy murek}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}<br />{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}} | ||
| Tworzony ze spływającej wody na płynącą lawę (bruk) lub odwrotnie (kamień). | | Tworzony ze spływającej wody na płynącą lawę (bruk) lub odwrotnie (kamień). | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Butelka z wodą]]<br />{{/image|Butelka z wodą}} | | align="center" | [[Butelka z wodą]]<br />{{/image|Butelka z wodą}} | ||
| Linia 30: | Linia 22: | ||
'''Jednak''', w celu stworzenia butelek musisz [[Przetapianie|przepalić]] piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez [[handel]]. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając [[Wiedźma|wiedźmę]]. | '''Jednak''', w celu stworzenia butelek musisz [[Przetapianie|przepalić]] piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez [[handel]]. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając [[Wiedźma|wiedźmę]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center" | | | align="center" | [[Głowa|Czaszka mrocznego szkieleta]]<br />{{/image|Głowa mrocznego szkieleta}} | ||
| align="center" | — | | align="center" | — | ||
| | | Upuszczane przez mrocznego szkieleta (rzadko). | ||
|- | |- | ||
| align="center" | Diamentowe [[narzędzia]]<br />{{/image|Diamentowy kilof}}{{/image|Diamentowy topór}}{{/image|Diamentowa łopata}}{{/image|Diamentowy miecz}}{{/image|Diamentowa motyka}} | | align="center" | Diamentowe [[narzędzia]]<br />{{/image|Diamentowy kilof}}{{/image|Diamentowy topór}}{{/image|Diamentowa łopata}}{{/image|Diamentowy miecz}}{{/image|Diamentowa motyka}} | ||
| align="center" | — | | align="center" | — | ||
| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | | Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | ||
|- | |||
| align="center" | Diamentowa [[zbroja]]<br />{{/image|Diamentowy hełm}}{{/image|Diamentowy napierśnik}}{{/image|Diamentowe nogawice}}{{/image|Diamentowe buty}} | |||
| align="center" | — | |||
| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. Upuszczane po zabiciu [[zombie]] lub [[szkielet]]a noszącego diamentową zbroję. | |||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Głowa|Głowy]]<br />{{/image|Głowa szkieleta}}{{/image|Głowa zombie}}{{/image|Głowa creepera}} | | align="center" | [[Głowa|Głowy]]<br />{{/image|Głowa szkieleta}}{{/image|Głowa zombie}}{{/image|Głowa creepera}} | ||
| Linia 246: | Linia 242: | ||
| align="center" | {{/image|Blok śniegu}}{{/image|Śnieg}} | | align="center" | {{/image|Blok śniegu}}{{/image|Śnieg}} | ||
| Śnieg pokrywa wiele bloków w biomie śnieżnym. Pokrywa śnieżna jest odnawiana z każdymi opadami śniegu oraz na bloku po którym chodził [[bałwan]]. | | Śnieg pokrywa wiele bloków w biomie śnieżnym. Pokrywa śnieżna jest odnawiana z każdymi opadami śniegu oraz na bloku po którym chodził [[bałwan]]. | ||
|- | |||
| align="center" | [[Torbiel z atramentem]]<br />{{/image|Torbiel z atramentem}} | |||
| align="center" | {{/image|Szary barwnik}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}<br />{{/image|Czarno barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}<br />{{/image|Ciemny pryzmaryn}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}} | |||
| Upuszczane po zabiciu [[kałamarnica|kałamarnicy]]. | |||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Trzcina cukrowa]]<br />{{/image|Trzcina cukrowa}} | | align="center" | [[Trzcina cukrowa]]<br />{{/image|Trzcina cukrowa}} | ||
| Linia 274: | Linia 274: | ||
| align="center" | — | | align="center" | — | ||
| Uzyskiwane poprzez wyłowienie. Może być również uzyskana poprzez zaklęcie zwykłej książki. | | Uzyskiwane poprzez wyłowienie. Może być również uzyskana poprzez zaklęcie zwykłej książki. | ||
|- | |||
| align="center" | [[Zgniłe mięso]]<br />{{/image|Zgniłe mięso}} | |||
| align="center" | — | |||
| Upuszczane po zabiciu [[zombie]] bądź [[zombie pigman]]a. | |||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Ziemniak]] oraz <br /> [[trujący ziemniak]]<br />{{/image|Ziemniak}}{{/image|Trujący ziemniak}} | | align="center" | [[Ziemniak]] oraz <br /> [[trujący ziemniak]]<br />{{/image|Ziemniak}}{{/image|Trujący ziemniak}} | ||
| align="center" | {{/image|Pieczony ziemniak}} | | align="center" | {{/image|Pieczony ziemniak}} | ||
| Otrzymywane z upraw ziemniaków. Upuszczany (rzadko) po zabiciu [[Zombie]]. | | Otrzymywane z upraw ziemniaków. Upuszczany (rzadko) po zabiciu [[Zombie]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Złoty miecz]]<br />{{/image|Złoty miecz}}<br /> | | align="center" | [[Złoty miecz]]<br />{{/image|Złoty miecz}}<br /> | ||
Wersja z 16:28, 9 gru 2018
Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.
Całkowicie odnawialne surowce
Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
