Tłumaczenia gry: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Ogólnie jest 113, a na liście jest 111, więc jest jakiś błąd. Pytanie gdzie.
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Tłumaczenia gry''' zostały dodane w wersji [[Historia wersji|1.1]]. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 113 językach. Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.
'''Tłumaczenia gry''' zostały dodane w wersji [[Historia wersji|1.1]]. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 114 językach. Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.


==Historia==
==Historia==
Linia 74: Linia 74:
|25 kwietnia 2016
|25 kwietnia 2016
|2
|2
|rowspan=9|—
| rowspan="11" |—
|91
|91
|-align="center"
|-align="center"
Linia 89: Linia 89:
|97
|97
|-align="center"
|-align="center"
! rowspan="5" scope="row" | {{verlink|1.13}}
! rowspan="7" scope="row" | {{verlink|1.13}}
|18w15a
|18w15a
|4
|4
Linia 108: Linia 108:
|2
|2
|110
|110
|-
|1.13
|1
|111
|-
|1.13.1
|3
|114
|}
|}


Linia 487: Linia 495:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 40
!40
!–
|Frängisch
|frankoński
|vmf_de
|'''Frankonia (Niemcy)'''
|1.13.1
|–
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 41
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Frysk
| Frysk
Linia 496: Linia 513:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 41
! scope="row" style="height: 50px" | 42
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Gaeilge
| Gaeilge
Linia 505: Linia 522:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 42
! scope="row" style="height: 50px" | 43
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Gàidhlig
| Gàidhlig
Linia 514: Linia 531:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 43
! scope="row" style="height: 50px" | 44
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Galego
| Galego
Linia 523: Linia 540:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 44
! scope="row" style="height: 50px" | 45
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Gaelg
| Gaelg
Linia 532: Linia 549:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 45
! scope="row" style="height: 50px" | 46
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| ʻŌlelo Hawaiʻi
| ʻŌlelo Hawaiʻi
Linia 541: Linia 558:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 46
! scope="row" style="height: 50px" | 47
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| style="text-align:right" |עברית
| style="text-align:right" |עברית
Linia 550: Linia 567:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 47
! scope="row" style="height: 50px" | 48
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| हिन्दी
| हिन्दी
Linia 559: Linia 576:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 48
! scope="row" style="height: 50px" | 49
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Hrvatski
| Hrvatski
Linia 568: Linia 585:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 49
! scope="row" style="height: 50px" | 50
! scope="row" style="height: 50px" | 11
! scope="row" style="height: 50px" | 11
| Magyar
| Magyar
Linia 577: Linia 594:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 50
! scope="row" style="height: 50px" | 51
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Հայերեն
| Հայերեն
Linia 586: Linia 603:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 51
! scope="row" style="height: 50px" | 52
! scope="row" style="height: 50px" | 1
! scope="row" style="height: 50px" | 1
| Bahasa Indonesia
| Bahasa Indonesia
Linia 595: Linia 612:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 52
! scope="row" style="height: 50px" | 53
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Igbo
|Igbo
|igbo
|igbo
Linia 604: Linia 621:
|–
|–
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 53
! scope="row" style="height: 50px" | 54
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Ido
| Ido
Linia 613: Linia 630:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 54
! scope="row" style="height: 50px" | 55
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Íslenska
| Íslenska
Linia 622: Linia 639:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 55
! scope="row" style="height: 50px" | 56
! scope="row" style="height: 50px" | 10
! scope="row" style="height: 50px" | 10
| Italiano
| Italiano
Linia 631: Linia 648:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 56
! scope="row" style="height: 50px" | 57
! scope="row" style="height: 50px" | 26
! scope="row" style="height: 50px" | 26
| 日本語
| 日本語
Linia 640: Linia 657:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 57
! scope="row" style="height: 50px" | 58
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| la .lojban.
| la .lojban.
Linia 649: Linia 666:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 58
! scope="row" style="height: 50px" | 59
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| ქართული
| ქართული
Linia 658: Linia 675:
| –
| –
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 59
! scope="row" style="height: 50px" | 60
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Taqbaylit
|Taqbaylit
|kabylski
|kabylski
Linia 667: Linia 684:
|–
|–
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 60
! scope="row" style="height: 50px" | 61
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|ಕನ್ನಡ
|ಕನ್ನಡ
|kannada
|kannada
Linia 676: Linia 693:
|–
|–
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 61
! scope="row" style="height: 50px" | 62
! scope="row" style="height: 50px" | 29
! scope="row" style="height: 50px" | 29
| 한국어
| 한국어
Linia 685: Linia 702:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 62
! scope="row" style="height: 50px" | 63
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Kölsch/Ripoarisch
| Kölsch/Ripoarisch
Linia 694: Linia 711:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 63
! scope="row" style="height: 50px" | 64
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Kernewek
|Kernewek
Linia 703: Linia 720:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 64
! scope="row" style="height: 50px" | 65
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Latina
| Latina
Linia 712: Linia 729:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 65
! scope="row" style="height: 50px" | 66
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Lëtzebuergesch
| Lëtzebuergesch
Linia 721: Linia 738:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 66
! scope="row" style="height: 50px" | 67
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Limburgs
| Limburgs
Linia 730: Linia 747:
| –
| –
|-  
|-  
! scope="row" style="height: 50px" | 67
! scope="row" style="height: 50px" | 68
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| LOLCAT
| LOLCAT
Linia 739: Linia 756:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 68
! scope="row" style="height: 50px" | 69
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Lietuvių
| Lietuvių
Linia 748: Linia 765:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 69
! scope="row" style="height: 50px" | 70
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Latviešu  
| Latviešu  
Linia 757: Linia 774:
| –
| –
|-
|-
! style="height: 50px" score="row" | 70
! style="height: 50px" score="row" | 71
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Te Reo Māori
| Te Reo Māori
Linia 766: Linia 783:
| –
| –
|-
|-
! style="height: 50px" score="row" | 71
! style="height: 50px" score="row" | 72
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Македонски
| Македонски
Linia 775: Linia 792:
| –
| –
|-
|-
! style="height: 50px" score="row" | 72
! style="height: 50px" score="row" |73
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Монгол
| Монгол
Linia 784: Linia 801:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 73
!74
!–
|Kanien’kéha,
|mohawk
|moh_us
|'''Stany Zjednoczone''', Kanada
|1.13.1
|–
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 75
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Bahasa Melayu
| Bahasa Melayu
Linia 793: Linia 819:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 74
! scope="row" style="height: 50px" | 76
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Malti
| Malti
Linia 802: Linia 828:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 75
! scope="row" style="height: 50px" | 77
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Platdüütsk
| Platdüütsk
Linia 811: Linia 837:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 76
! scope="row" style="height: 50px" | 78
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Vlaams
| Vlaams
Linia 820: Linia 846:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 77
! scope="row" style="height: 50px" | 79
! scope="row" style="height: 50px" | 12
! scope="row" style="height: 50px" | 12
| Nederlands
| Nederlands
Linia 829: Linia 855:
| 1.0.3 (build 1)
| 1.0.3 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 78
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Norsk Nynorsk
| Norsk Nynorsk
Linia 838: Linia 864:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 79
! scope="row" style="height: 50px" |80
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Norsk
| Norsk
Linia 847: Linia 873:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | 81
! scope="row" style="height: 50px" | 13
! scope="row" style="height: 50px" | 13
| Norsk Bokmål
| Norsk Bokmål
Linia 853: Linia 879:
| nb_NO
| nb_NO
| '''Norway'''
| '''Norway'''
| '''Dodano w:''' 11w49a (1.1)<hr/>'''Usunięto w:''' 13w02a (1.5)
| '''Dodano w:''' 11w49a (1.1)<hr />'''Usunięto w:''' 13w02a (1.5)
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
!80
!82
!
!
|Nuučaan̓uł
|Nuučaan̓uł
Linia 865: Linia 891:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 81
! scope="row" style="height: 50px" | 83
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Occitan
| Occitan
Linia 874: Linia 900:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 82
! scope="row" style="height: 50px" | 84
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Ojibwemowin
|Ojibwemowin
Linia 883: Linia 909:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 83
! scope="row" style="height: 50px" | 85
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Övdalsk
|Övdalsk
Linia 892: Linia 918:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 84
! scope="row" style="height: 50px" | 86
! scope="row" style="height: 50px" | 14
! scope="row" style="height: 50px" | 14
| Polski
| Polski
Linia 901: Linia 927:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 85
! scope="row" style="height: 50px" | 87
! scope="row" style="height: 50px" | 15
! scope="row" style="height: 50px" | 15
| Português (Brasil)
| Português (Brasil)
Linia 910: Linia 936:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 86
! scope="row" style="height: 50px" | 88
! scope="row" style="height: 50px" | 16
! scope="row" style="height: 50px" | 16
| Português (Portugal)
| Português (Portugal)
Linia 919: Linia 945:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 87
! scope="row" style="height: 50px" | 89
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Quenya
| Quenya
Linia 928: Linia 954:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 88
! scope="row" style="height: 50px" | 90
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Română
| Română
Linia 937: Linia 963:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 89
! scope="row" style="height: 50px" | 91
! scope="row" style="height: 50px" | 24
! scope="row" style="height: 50px" | 24
| Русский
| Русский
Linia 946: Linia 972:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 90
! scope="row" style="height: 50px" | 92
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Davvisámegiella
| Davvisámegiella
Linia 955: Linia 981:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 91
! scope="row" style="height: 50px" | 93
! scope="row" style="height: 50px" | 17
! scope="row" style="height: 50px" | 17
| Slovenčina
| Slovenčina
Linia 964: Linia 990:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 92
! scope="row" style="height: 50px" | 94
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Slovenščina
| Slovenščina
Linia 973: Linia 999:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 93
! scope="row" style="height: 50px" | 95
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Af-Soomaali
| Af-Soomaali
Linia 982: Linia 1008:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 94
! scope="row" style="height: 50px" | 96
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Shqip
|Shqip
Linia 991: Linia 1017:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 95
! scope="row" style="height: 50px" | 97
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Српски
| Српски
Linia 1000: Linia 1026:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 96
! scope="row" style="height: 50px" | 98
! scope="row" style="height: 50px" | 19
! scope="row" style="height: 50px" | 19
| Svenska
| Svenska
Linia 1009: Linia 1035:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 97
! scope="row" style="height: 50px" | 99
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Säggssch
|Säggssch
Linia 1018: Linia 1044:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 98
! scope="row" style="height: 50px" | 100
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Ślōnskŏ gŏdka
|Ślōnskŏ gŏdka
Linia 1027: Linia 1053:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 99
! scope="row" style="height: 50px" | 101
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|தமிழ்
|தமிழ்
Linia 1036: Linia 1062:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 100
! scope="row" style="height: 50px" | 102
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| ภาษาไทย
| ภาษาไทย
Linia 1045: Linia 1071:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 101
! scope="row" style="height: 50px" | 103
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Filipino
| Filipino
Linia 1054: Linia 1080:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 102
! scope="row" style="height: 50px" |104
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| tlhIngan Hol
| tlhIngan Hol
Linia 1063: Linia 1089:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 103
! scope="row" style="height: 50px" | 105
! scope="row" style="height: 50px" | 20
! scope="row" style="height: 50px" | 20
| Türkçe
| Türkçe
Linia 1072: Linia 1098:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 104
!106
!&ndash;
|Татарча
|tatarski
|tt_ru
|'''Tatarstan (Rosja)'''
|1.13.1
|&ndash;
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 107
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Talossan
| Talossan
Linia 1081: Linia 1116:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 105
! scope="row" style="height: 50px" | 108
! scope="row" style="height: 50px" | 25
! scope="row" style="height: 50px" | 25
| Українська
| Українська
Linia 1090: Linia 1125:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 106
! scope="row" style="height: 50px" | 109
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Català (Valencià)
| Català (Valencià)
Linia 1099: Linia 1134:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 107
! scope="row" style="height: 50px" | 110
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Vèneto
|Vèneto
Linia 1108: Linia 1143:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 108
! scope="row" style="height: 50px" |111
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
| Tiếng Việt
| Tiếng Việt
Linia 1117: Linia 1152:
| &ndash;
| &ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 109
! scope="row" style="height: 50px" |112
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
! scope="row" style="height: 50px" | &ndash;
|Yorùbá
|Yorùbá
Linia 1126: Linia 1161:
|&ndash;
|&ndash;
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 110
! scope="row" style="height: 50px" |113
! scope="row" style="height: 50px" | 27
! scope="row" style="height: 50px" | 27
| 简体中文
| 简体中文
Linia 1135: Linia 1170:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" |111
! scope="row" style="height: 50px" |114
! scope="row" style="height: 50px" | 28
! scope="row" style="height: 50px" | 28
| 繁體中文
| 繁體中文
Linia 1143: Linia 1178:
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|
|
|}
== Nadchodzące języki ==
Poniższe języki będą dodane w najbliższej aktualizacji.
{| class="wikitable"
!Nazwa
!Język
!Kod
!Rejon, w którym jest używany
|-
|Fränkisch
|frankoński
|vmf_de
|'''Frankonia (Niemcy)'''
|-
|Kanien’kéha,
|mohawk
|moh_us
|'''Stany Zjednoczone''', Kanada
|-
|Татарча
|tatarski
|tt_ru
|'''Tatarstan (Rosja)'''
|}
|}



Wersja z 12:34, 20 paź 2018

Tłumaczenia gry zostały dodane w wersji 1.1. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 114 językach. Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.

Historia

Wersja Dodano Usunięto W sumie
Oficjalna Nieoficjalna
1.1 11w49a 35 36
12w01a 17 3 50
6 56
1.2 12w05a 1 57
12w07a 58
1.3.1 12w21b 3 61
1.5 13w02a 2 1 62
1.7.2 13w38c 4 66
1.7.4 3 69
1.7.10 1 70
1.8 71
1.9 13 ? 89
1.9.2 25 kwietnia 2016 2 91
1.10 4 95
1.11 1 96
1.12.2 97
1.13 18w15a 4 101
18w16a 5 106
1.13-pre1 1 107
1.13-pre2 108
1.13-pre5 2 110
1.13 1 111
1.13.1 3 114

Dostępne języki

Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.13-pre5):

Lp. Nazwa Język Kod Rejon, w którym jest używany Wersja dodania
JE BE Java Edition Bedrock Edition
1 Afrikaans afrikaans af_ZA Afryka Południowa 12w01a (1.1)
2 Oschdallgaierisch szwabski niemiecki swg_DE Niemcy 1.10
3 اللغة العربية arabski ar_SA Afryka Północna + Bliski Wschód 12w01a (1.1)
4 Asturianu austriacki ast_ES Hiszpania 1.7.4
5 Azərbaycanca azerbejdżański az_AZ Azerbejdżan, Dagestan 1.7.10
6 Беларуская białoruski be_BY Białoruś 1.9
7 23 Български bułgarski bg_BG Bułgaria 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
8 Brezhoneg bretoński br_FR Francja 1.9
9 Català kataloński ca_ES Hiszpania (Katalonia) i Andora 12w01a (1.1)
10 21 Čeština czeski cs_CZ Czechy 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
11 Cymraeg walijski cy_GB Walia 11w49a (1.1)
12 2 Dansk duński da_DK Dania, Wyspy Owcze 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
13 Deitsch austriacki niemiecki de_AT Austria 1.10
14 Schwiizerdütsch szwajcarski niemiecki de_CH Szwajcaria, Liechtenstein 18w15a (1.13)
15 3 Deutsch niemiecki de_DE Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Luksembourg, Belgia 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
16 22 Ελληνικά grecki el_GR Grecja, Cypr 12w01a (1.1) 1.1 (build 1)
17 English (Australia) australijski angielski en_AU Australia 12w21b (1.3.1)
18 Canadian English kanadyjski angielski en_CA Kanada 11w49a (1.1)
19 4 English (UK) brytyjski angielski en_GB Wlk. Brytania, Indie, Singapur, Irlandia... 11w49a (1.1) ?
20 New Zealand English nowozelandzki angielski en_NZ Nowa Zelandia 1.9
21 ɥsᴉꞁᵷuƎ brytyjski angielski (do góry nogami) en_UD Wlk. Brytania 1.9.2
22 Pirate Speak piracki angielski en_7S Brak (język internetowy) 12w01a (1.1)
23 5 English (US) amerykański angielski en_US Stany Zjednoczone Pre 0.0.0 Pre-release
24 Anglish Anglish enp Brak (puryzm) 1.13-pre5
25 Shakespearean English szekspirowski angielski en_WS język przestarzały 1.12.2
26 Esperanto esperanto eo_UY język sztuczny (międzynarodowy) 12w05a (1.2)
27 Español (Argentina) argentyński hiszpański es_AR Argentyna 11w49a (1.1)
28 Español (Chile) chilijski hiszpański es_CL Chile 18w16a (1.13)
29 6 Español (España) hiszpański es_ES Hiszpania 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
30 7 Español (México) meksykański angielski es_MX Meksyk 1.1 ?
Español (Uruguay) urugwajski angielski es_UY Urugwaj 1.1 Dodano w: Alpha 0.11.0 (build 1)
Usunięto w: ?
31 Español (Venezuela) wenezuelski hiszpański es_VE Wenezuela 12w01a (1.1)
32 Eesti keel estoński et_EE Estonia 11w49a (1.1)
33 Euskara baskijski eu_ES Kraj Basków 12w01a (1.1)
34 فارسی perski fa_IR Iran, Afganistan, Tadżykistan 1.7.2
35 18 Suomi fiński fi_FI Finlandia 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
36 Filipino filipiński fil_PH Filipiny 1.7.2
37 Føroyskt farerski fo_FO Wyspy Owcze 1.9
38 9 Français (Canada) francuski fr_FR Francja, Belgia, Monako, Szwajcaria, .... 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
39 8 Français (France) kanadyjski francuski fr_CA Kanada 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
40 Frängisch frankoński vmf_de Frankonia (Niemcy) 1.13.1
41 Frysk fryzyjski fy_NL Holandia 1.9
42 Gaeilge irlandzki ga_IE Irlandia 12w21b (1.3.1)
43 Gàidhlig gaelicki szkocki gd_GB Szkocja 1.9.2
44 Galego galicyjski gl_ES Galicja (Hiszpania) 1.1
45 Gaelg manx gv_IM Wyspa Man 1.7.4
46 ʻŌlelo Hawaiʻi hawajski haw Hawaje 1.10
47 עברית Hebrajski he_IL Izrael 11w49a (1.1)
48 हिन्दी hindi hi_IN Indie, Fidżi 1.1
49 Hrvatski chorwacki hr_HR Chorwacja, Bośnia and Hercegowina 11w49a (1.1)
50 11 Magyar węgierski hu_HU Węgry 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
51 Հայերեն armeński hy_AM Armenia 13w38c (1.7)
52 1 Bahasa Indonesia indonezyjski id_ID Indonezja 12w21b (1.3.1) 1.1 (build 1)
53 Igbo igbo ig_NG Nigeria 18w15a (1.13)
54 Ido Ido io język sztuczny 1.11
55 Íslenska islandzki is_IS Islandia 11w49a (1.1)
56 10 Italiano włoski it_IT Włochy, Szwajcaria, San Marino, Watykan. 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
57 26 日本語 japoński ja_JP Japaonia 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
58 la .lojban. lożban jbo język sztuczny 1.9
59 ქართული gruziński ka_GE Gruzja 12w01a (1.1)
60 Taqbaylit kabylski kab_DZ Algieria 18w15a (1.13)
61 ಕನ್ನಡ kannada kn_IN Indie 18w16a (1.13)
62 29 한국어 koreański ko_KR Korea Południowa oraz Korea Północna 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
63 Kölsch/Ripoarisch Kölsch/Ripuarian ksh_DE Niemcy (Nadrenia), Belgia, Holandia 1.9
64 Kernewek kornijski kw_GB Kornwalia 13w02a (1.5)
65 Latina łacina la_VA Watykan (język Imperium Rzymskiego, dziś - brak mówiących w tym języku) 13w38c (1.7)
66 Lëtzebuergesch luksemburski lb_LU Luksemburg, Niemcy, Francja, Belgia 13w38c (1.7)
67 Limburgs limburski li_LI Holandia, Belgia, Niemcy 1.9
68 LOLCAT LOLCAT lol_US Brak (język internetowy) 1.9
69 Lietuvių litewski lt_LT Litwa 11w49a (1.1)
70 Latviešu łotewski lv_LV Łotwa 12w01a (1.1)
71 Te Reo Māori maori mi_NZ Nowa Zelandia 1.7.10
72 Македонски macedoński mk_MK Macedonia 1.9
73 Монгол mongolski mn_MN Mongolia 1.10
74 Kanien’kéha, mohawk moh_us Stany Zjednoczone, Kanada 1.13.1
75 Bahasa Melayu malajski ms_MY Malezja, Singapur, Brunei 12w01a (1.1)
76 Malti maltański mt_MT Malta 12w07a (1.2)[1]
77 Platdüütsk dolnoniemiecki nds_DE Niemcy, Holandia 1.7.4
78 Vlaams flamandzki nl_BE Belgia 18w16a (1.13)
79 12 Nederlands holenderski nl_NL Holandia, Belgia, Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Surinam. 11w49a (1.1) 1.0.3 (build 1)
Norsk Nynorsk norweski nynorsk (nowonorweski) nn_NO Norwegia 11w49a (1.1)
80 Norsk norweski no_NO Norwegia 11w49a (1.1)[2]
81 13 Norsk Bokmål norweski bokmål nb_NO Norway Dodano w: 11w49a (1.1)
Usunięto w: 13w02a (1.5)
1.1 (build 1)
82 Nuučaan̓uł nutka nuk Wybrzeże Północno-Zachodnie (Kanada) 1.13.1
83 Occitan oksytański oc_FR Oksytania (Val d'Aran w Hiszpanii, południe Francji, kilka alpejskich dolin Piedmontu) 13w38c (1.7)
84 Ojibwemowin odżibwe oji Kanada, Stany Zjednoczone 1.13-pre5
85 Övdalsk elfdalski ovd_se Älvdalen (Szwecja) ?
86 14 Polski polski pl_PL Polska 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
87 15 Português (Brasil) brazylijski portugalski pt_BR Brazylia 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
88 16 Português (Portugal) portugalski pt_PT Portugalia, Angola, Mozambik, ... 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
89 Quenya quenejski (rodzaj j. elfickiego z Władcy Pierścieni) qya_AA język sztuczny (Władca Pierścieni: Aman) 1.1
90 Română rumuński ro_RO Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze 12w01a (1.1)
91 24 Русский rosyjski ru_RU Rosja, Kazachstan, Kirgistan, ... 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
92 Davvisámegiella północnolapoński sme Norwegia, Szwecja, Finlandia 1.8
93 17 Slovenčina słowacki sk_SK Słowacja 12w01a (1.1) 1.1 (build 1)
94 Slovenščina słoweński sl_SI Słowenia 11w49a (1.1)
95 Af-Soomaali somalijski so_SO Somalia 1.9
96 Shqip albański sq_AL Albania 1.9
97 Српски serbski sr_SP Serbia (Kosowo), Bośnia i Hecegowina, Czarnogóra 12w01a (1.1)
98 19 Svenska szwecki sv_SE Szwecja, Finlandia 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
99 Säggssch górnosaksoński niemiecki sxu_DE Saksonia (Niemcy), Turyngia (Niemcy) 18w16a? (1.13)
100 Ślōnskŏ gŏdka etnolekt śląski szl_PL Górny Śląsk (Polska) 1.13-pre2
101 தமிழ் tamilski ta_IN Indie 18w16a (1.13)
102 ภาษาไทย tajski th_TH Tajlandia 12w01a (1.1)
103 Filipino tagalski tl_PH Filipiny 1.7.2
104 tlhIngan Hol klingoński tlh_AA język sztuczny (Star Trek: Klingon Empire) 12w01a (1.1)
105 20 Türkçe turecki tr_TR Turcja 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
106 Татарча tatarski tt_ru Tatarstan (Rosja) 1.13.1
107 Talossan talossański tzl_TZL Królestwo Talossa (język sztuczny) 1.9
108 25 Українська ukraiński uk_UA Ukraina, Naddniestrze. 12w01a (1.1) 1.1 (build 1)
109 Català (Valencià) walencki val_ES Hiszpania 1.7.4
110 Vèneto wenecki vec_IT Wenecja (Włochy) 1.13-pre1
111 Tiếng Việt wietnamski vi_VN Wietnam 1.1
112 Yorùbá joruba yo_ng Nigeria, Benin 18w15a (1.13)
113 27 简体中文 chiński (uproszczony) zh_CN Chiny, Singapur 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
114 28 繁體中文 chiński (tradycyjny) zh_TW Tajwan, Hong Kong, Makau. 12w01a (1.1)

Czcionka

Czcionka Minecrafta jest zrobiona z kwadratów. Każdy obsługiwany symbol jest szerokości 1-6 kwadratów, jednak większość jest szerokości pięciu. Nieobsługiwane znaki mają cieńsze linie, zamiast większych kwadratów - tak, jak wspierane symbole. Od wersji 1.13-pre6 wszystkie litery polskiego alfabetu są obsługiwane.

Cieńsza czcionka, używana do wyświetlania znaków, których nie ma w tej Minecraftowej, nazywa się GNU Unifont.


Przypisy

  1. Maltese added in 11w49a but removed in 12w01a. It's re-added in 12w07a.
  2. Plik 'no_NO.lang' można znaleźć już w 11w49a, ale nie da się go wybrać w menu języków. no_NO dodano do menu dopiero w 13w02a.