Tłumaczenia gry: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
→‎Historia: #natanpsuje
Ogólnie jest 113, a na liście jest 111, więc jest jakiś błąd. Pytanie gdzie.
Linia 1: Linia 1:
'''Tłumaczenia gry''' zostały dodane w wersji [[Historia wersji|1.1]]. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 110 językach. Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.
'''Tłumaczenia gry''' zostały dodane w wersji [[Historia wersji|1.1]]. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 113 językach. Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.


==Historia==
==Historia==
Linia 644: Linia 644:
| la .lojban.
| la .lojban.
| lożban
| lożban
| jbo_EN
| jbo
| '''język sztuczny'''
| '''język sztuczny'''
| 1.9
| 1.9
Linia 856: Linia 856:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 80
!80
!
|Nuučaan̓uł
|nutka
|nuk
|'''Wybrzeże Północno-Zachodnie (Kanada)'''
|1.13.1
|–
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 81
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Occitan
| Occitan
Linia 865: Linia 874:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 81
! scope="row" style="height: 50px" | 82
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Ojibwemowin
|Ojibwemowin
Linia 874: Linia 883:
|–
|–
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 82
! scope="row" style="height: 50px" | 83
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Övdalsk
|Övdalsk
|elfdalski
|elfdalski
|ovd_se
|ovd_se
|'''Älvdalen (Szwecja)'''
|'''Älvdalen (Szwecja)'''
|
|?
|
|–
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 83
! scope="row" style="height: 50px" | 84
! scope="row" style="height: 50px" | 14
! scope="row" style="height: 50px" | 14
| Polski
| Polski
Linia 892: Linia 901:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 84
! scope="row" style="height: 50px" | 85
! scope="row" style="height: 50px" | 15
! scope="row" style="height: 50px" | 15
| Português (Brasil)
| Português (Brasil)
Linia 901: Linia 910:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 85
! scope="row" style="height: 50px" | 86
! scope="row" style="height: 50px" | 16
! scope="row" style="height: 50px" | 16
| Português (Portugal)
| Português (Portugal)
Linia 910: Linia 919:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 86
! scope="row" style="height: 50px" | 87
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Quenya
| Quenya
Linia 919: Linia 928:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 87
! scope="row" style="height: 50px" | 88
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Română
| Română
Linia 928: Linia 937:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 88
! scope="row" style="height: 50px" | 89
! scope="row" style="height: 50px" | 24
! scope="row" style="height: 50px" | 24
| Русский
| Русский
Linia 937: Linia 946:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 89
! scope="row" style="height: 50px" | 90
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Davvisámegiella
| Davvisámegiella
Linia 946: Linia 955:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 90
! scope="row" style="height: 50px" | 91
! scope="row" style="height: 50px" | 17
! scope="row" style="height: 50px" | 17
| Slovenčina
| Slovenčina
Linia 955: Linia 964:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 91
! scope="row" style="height: 50px" | 92
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Slovenščina
| Slovenščina
Linia 964: Linia 973:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 92
! scope="row" style="height: 50px" | 93
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Af-Soomaali
| Af-Soomaali
Linia 973: Linia 982:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 93
! scope="row" style="height: 50px" | 94
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Shqip
|Shqip
Linia 982: Linia 991:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 94
! scope="row" style="height: 50px" | 95
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Српски
| Српски
Linia 991: Linia 1000:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 95
! scope="row" style="height: 50px" | 96
! scope="row" style="height: 50px" | 19
! scope="row" style="height: 50px" | 19
| Svenska
| Svenska
Linia 1000: Linia 1009:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 96
! scope="row" style="height: 50px" | 97
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Säggssch
|Säggssch
|górnosaksoński niemiecki
|górnosaksoński niemiecki
Linia 1009: Linia 1018:
|–
|–
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 97
! scope="row" style="height: 50px" | 98
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Ślōnskŏ gŏdka
|Ślōnskŏ gŏdka
|etnolekt śląski
|etnolekt śląski
Linia 1018: Linia 1027:
|–
|–
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 98
! scope="row" style="height: 50px" | 99
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|தமிழ்
|தமிழ்
|tamilski
|tamilski
Linia 1027: Linia 1036:
|–
|–
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 99
! scope="row" style="height: 50px" | 100
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| ภาษาไทย
| ภาษาไทย
Linia 1036: Linia 1045:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 100
! scope="row" style="height: 50px" | 101
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Filipino
| Filipino
Linia 1045: Linia 1054:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 101
! scope="row" style="height: 50px" | 102
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| tlhIngan Hol
| tlhIngan Hol
Linia 1054: Linia 1063:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 102
! scope="row" style="height: 50px" | 103
! scope="row" style="height: 50px" | 20
! scope="row" style="height: 50px" | 20
| Türkçe
| Türkçe
Linia 1063: Linia 1072:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 103
! scope="row" style="height: 50px" | 104
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Talossan
| Talossan
Linia 1072: Linia 1081:
| –
| –
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 104
! scope="row" style="height: 50px" | 105
! scope="row" style="height: 50px" | 25
! scope="row" style="height: 50px" | 25
| Українська
| Українська
Linia 1081: Linia 1090:
| 1.1 (build 1)
| 1.1 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 105
! scope="row" style="height: 50px" | 106
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Català (Valencià)
| Català (Valencià)
Linia 1090: Linia 1099:
| –
| –
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 106
! scope="row" style="height: 50px" | 107
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Vèneto
|Vèneto
|wenecki
|wenecki
Linia 1099: Linia 1108:
|–
|–
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 107
! scope="row" style="height: 50px" | 108
! scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
| Tiếng Việt
| Tiếng Việt
Linia 1108: Linia 1117:
| –
| –
|-
|-
!scope="row" style="height: 50px" | 108
! scope="row" style="height: 50px" | 109
!scope="row" style="height: 50px" | –
! scope="row" style="height: 50px" | –
|Yorùbá
|Yorùbá
|joruba
|joruba
Linia 1117: Linia 1126:
|–
|–
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 109
! scope="row" style="height: 50px" | 110
! scope="row" style="height: 50px" | 27
! scope="row" style="height: 50px" | 27
| 简体中文
| 简体中文
Linia 1126: Linia 1135:
| Alpha 0.11.0 (build 1)
| Alpha 0.11.0 (build 1)
|-
|-
! scope="row" style="height: 50px" | 110
! scope="row" style="height: 50px" |111
! scope="row" style="height: 50px" | 28
! scope="row" style="height: 50px" | 28
| 繁體中文
| 繁體中文
Linia 1134: Linia 1143:
| 12w01a (1.1)
| 12w01a (1.1)
|
|
|}
== Nadchodzące języki ==
Poniższe języki będą dodane w najbliższej aktualizacji.
{| class="wikitable"
!Nazwa
!Język
!Kod
!Rejon, w którym jest używany
|-
|Fränkisch
|frankoński
|vmf_de
|'''Frankonia (Niemcy)'''
|-
|Kanien’kéha,
|mohawk
|moh_us
|'''Stany Zjednoczone''', Kanada
|-
|Татарча
|tatarski
|tt_ru
|'''Tatarstan (Rosja)'''
|}
|}



Wersja z 12:09, 31 sie 2018

Tłumaczenia gry zostały dodane w wersji 1.1. Od tej pory Minecraft jest dostępny w 113 językach. Możliwość zmiany języka znajduje się w menu głównym i jest oznaczona małą ikonką kuli ziemskiej.

Historia

Wersja Dodano Usunięto W sumie
Oficjalna Nieoficjalna
1.1 11w49a 35 36
12w01a 17 3 50
6 56
1.2 12w05a 1 57
12w07a 58
1.3.1 12w21b 3 61
1.5 13w02a 2 1 62
1.7.2 13w38c 4 66
1.7.4 3 69
1.7.10 1 70
1.8 71
1.9 13 ? 89
1.9.2 25 kwietnia 2016 2 91
1.10 4 95
1.11 1 96
1.12.2 97
1.13 18w15a 4 101
18w16a 5 106
1.13-pre1 1 107
1.13-pre2 108
1.13-pre5 2 110

Dostępne języki

Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.13-pre5):

Lp. Nazwa Język Kod Rejon, w którym jest używany Wersja dodania
JE BE Java Edition Bedrock Edition
1 Afrikaans afrikaans af_ZA Afryka Południowa 12w01a (1.1)
2 Oschdallgaierisch szwabski niemiecki swg_DE Niemcy 1.10
3 اللغة العربية arabski ar_SA Afryka Północna + Bliski Wschód 12w01a (1.1)
4 Asturianu austriacki ast_ES Hiszpania 1.7.4
5 Azərbaycanca azerbejdżański az_AZ Azerbejdżan, Dagestan 1.7.10
6 Беларуская białoruski be_BY Białoruś 1.9
7 23 Български bułgarski bg_BG Bułgaria 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
8 Brezhoneg bretoński br_FR Francja 1.9
9 Català kataloński ca_ES Hiszpania (Katalonia) i Andora 12w01a (1.1)
10 21 Čeština czeski cs_CZ Czechy 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
11 Cymraeg walijski cy_GB Walia 11w49a (1.1)
12 2 Dansk duński da_DK Dania, Wyspy Owcze 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
13 Deitsch austriacki niemiecki de_AT Austria 1.10
14 Schwiizerdütsch szwajcarski niemiecki de_CH Szwajcaria, Liechtenstein 18w15a (1.13)
15 3 Deutsch niemiecki de_DE Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Luksembourg, Belgia 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
16 22 Ελληνικά grecki el_GR Grecja, Cypr 12w01a (1.1) 1.1 (build 1)
17 English (Australia) australijski angielski en_AU Australia 12w21b (1.3.1)
18 Canadian English kanadyjski angielski en_CA Kanada 11w49a (1.1)
19 4 English (UK) brytyjski angielski en_GB Wlk. Brytania, Indie, Singapur, Irlandia... 11w49a (1.1) ?
20 New Zealand English nowozelandzki angielski en_NZ Nowa Zelandia 1.9
21 ɥsᴉꞁᵷuƎ brytyjski angielski (do góry nogami) en_UD Wlk. Brytania 1.9.2
22 Pirate Speak piracki angielski en_7S Brak (język internetowy) 12w01a (1.1)
23 5 English (US) amerykański angielski en_US Stany Zjednoczone Pre 0.0.0 Pre-release
24 Anglish Anglish enp Brak (puryzm) 1.13-pre5
25 Shakespearean English szekspirowski angielski en_WS język przestarzały 1.12.2
26 Esperanto esperanto eo_UY język sztuczny (międzynarodowy) 12w05a (1.2)
27 Español (Argentina) argentyński hiszpański es_AR Argentyna 11w49a (1.1)
28 Español (Chile) chilijski hiszpański es_CL Chile 18w16a (1.13)
29 6 Español (España) hiszpański es_ES Hiszpania 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
30 7 Español (México) meksykański angielski es_MX Meksyk 1.1 ?
Español (Uruguay) urugwajski angielski es_UY Urugwaj 1.1 Dodano w: Alpha 0.11.0 (build 1)
Usunięto w: ?
31 Español (Venezuela) wenezuelski hiszpański es_VE Wenezuela 12w01a (1.1)
32 Eesti keel estoński et_EE Estonia 11w49a (1.1)
33 Euskara baskijski eu_ES Kraj Basków 12w01a (1.1)
34 فارسی perski fa_IR Iran, Afganistan, Tadżykistan 1.7.2
35 18 Suomi fiński fi_FI Finlandia 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
36 Filipino filipiński fil_PH Filipiny 1.7.2
37 Føroyskt farerski fo_FO Wyspy Owcze 1.9
38 9 Français (Canada) francuski fr_FR Francja, Belgia, Monako, Szwajcaria, .... 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
39 8 Français (France) kanadyjski francuski fr_CA Kanada 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
40 Frysk fryzyjski fy_NL Holandia 1.9
41 Gaeilge irlandzki ga_IE Irlandia 12w21b (1.3.1)
42 Gàidhlig gaelicki szkocki gd_GB Szkocja 1.9.2
43 Galego galicyjski gl_ES Galicja (Hiszpania) 1.1
44 Gaelg manx gv_IM Wyspa Man 1.7.4
45 ʻŌlelo Hawaiʻi hawajski haw Hawaje 1.10
46 עברית Hebrajski he_IL Izrael 11w49a (1.1)
47 हिन्दी hindi hi_IN Indie, Fidżi 1.1
48 Hrvatski chorwacki hr_HR Chorwacja, Bośnia and Hercegowina 11w49a (1.1)
49 11 Magyar węgierski hu_HU Węgry 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
50 Հայերեն armeński hy_AM Armenia 13w38c (1.7)
51 1 Bahasa Indonesia indonezyjski id_ID Indonezja 12w21b (1.3.1) 1.1 (build 1)
52 Igbo igbo ig_NG Nigeria 18w15a (1.13)
53 Ido Ido io język sztuczny 1.11
54 Íslenska islandzki is_IS Islandia 11w49a (1.1)
55 10 Italiano włoski it_IT Włochy, Szwajcaria, San Marino, Watykan. 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
56 26 日本語 japoński ja_JP Japaonia 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
57 la .lojban. lożban jbo język sztuczny 1.9
58 ქართული gruziński ka_GE Gruzja 12w01a (1.1)
59 Taqbaylit kabylski kab_DZ Algieria 18w15a (1.13)
60 ಕನ್ನಡ kannada kn_IN Indie 18w16a (1.13)
61 29 한국어 koreański ko_KR Korea Południowa oraz Korea Północna 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
62 Kölsch/Ripoarisch Kölsch/Ripuarian ksh_DE Niemcy (Nadrenia), Belgia, Holandia 1.9
63 Kernewek kornijski kw_GB Kornwalia 13w02a (1.5)
64 Latina łacina la_VA Watykan (język Imperium Rzymskiego, dziś - brak mówiących w tym języku) 13w38c (1.7)
65 Lëtzebuergesch luksemburski lb_LU Luksemburg, Niemcy, Francja, Belgia 13w38c (1.7)
66 Limburgs limburski li_LI Holandia, Belgia, Niemcy 1.9
67 LOLCAT LOLCAT lol_US Brak (język internetowy) 1.9
68 Lietuvių litewski lt_LT Litwa 11w49a (1.1)
69 Latviešu łotewski lv_LV Łotwa 12w01a (1.1)
70 Te Reo Māori maori mi_NZ Nowa Zelandia 1.7.10
71 Македонски macedoński mk_MK Macedonia 1.9
72 Монгол mongolski mn_MN Mongolia 1.10
73 Bahasa Melayu malajski ms_MY Malezja, Singapur, Brunei 12w01a (1.1)
74 Malti maltański mt_MT Malta 12w07a (1.2)[1]
75 Platdüütsk dolnoniemiecki nds_DE Niemcy, Holandia 1.7.4
76 Vlaams flamandzki nl_BE Belgia 18w16a (1.13)
77 12 Nederlands holenderski nl_NL Holandia, Belgia, Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Surinam. 11w49a (1.1) 1.0.3 (build 1)
78 Norsk Nynorsk norweski nynorsk (nowonorweski) nn_NO Norwegia 11w49a (1.1)
79 Norsk norweski no_NO Norwegia 11w49a (1.1)[2]
13 Norsk Bokmål norweski bokmål nb_NO Norway Dodano w: 11w49a (1.1)
Usunięto w: 13w02a (1.5)
1.1 (build 1)
80 Nuučaan̓uł nutka nuk Wybrzeże Północno-Zachodnie (Kanada) 1.13.1
81 Occitan oksytański oc_FR Oksytania (Val d'Aran w Hiszpanii, południe Francji, kilka alpejskich dolin Piedmontu) 13w38c (1.7)
82 Ojibwemowin odżibwe oji Kanada, Stany Zjednoczone 1.13-pre5
83 Övdalsk elfdalski ovd_se Älvdalen (Szwecja) ?
84 14 Polski polski pl_PL Polska 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
85 15 Português (Brasil) brazylijski portugalski pt_BR Brazylia 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
86 16 Português (Portugal) portugalski pt_PT Portugalia, Angola, Mozambik, ... 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
87 Quenya quenejski (rodzaj j. elfickiego z Władcy Pierścieni) qya_AA język sztuczny (Władca Pierścieni: Aman) 1.1
88 Română rumuński ro_RO Rumunia, Mołdawia, Naddniestrze 12w01a (1.1)
89 24 Русский rosyjski ru_RU Rosja, Kazachstan, Kirgistan, ... 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
90 Davvisámegiella północnolapoński sme Norwegia, Szwecja, Finlandia 1.8
91 17 Slovenčina słowacki sk_SK Słowacja 12w01a (1.1) 1.1 (build 1)
92 Slovenščina słoweński sl_SI Słowenia 11w49a (1.1)
93 Af-Soomaali somalijski so_SO Somalia 1.9
94 Shqip albański sq_AL Albania 1.9
95 Српски serbski sr_SP Serbia (Kosowo), Bośnia i Hecegowina, Czarnogóra 12w01a (1.1)
96 19 Svenska szwecki sv_SE Szwecja, Finlandia 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
97 Säggssch górnosaksoński niemiecki sxu_DE Saksonia (Niemcy), Turyngia (Niemcy) 18w16a? (1.13)
98 Ślōnskŏ gŏdka etnolekt śląski szl_PL Górny Śląsk (Polska) 1.13-pre2
99 தமிழ் tamilski ta_IN Indie 18w16a (1.13)
100 ภาษาไทย tajski th_TH Tajlandia 12w01a (1.1)
101 Filipino tagalski tl_PH Filipiny 1.7.2
102 tlhIngan Hol klingoński tlh_AA język sztuczny (Star Trek: Klingon Empire) 12w01a (1.1)
103 20 Türkçe turecki tr_TR Turcja 11w49a (1.1) 1.1 (build 1)
104 Talossan talossański tzl_TZL Królestwo Talossa (język sztuczny) 1.9
105 25 Українська ukraiński uk_UA Ukraina, Naddniestrze. 12w01a (1.1) 1.1 (build 1)
106 Català (Valencià) walencki val_ES Hiszpania 1.7.4
107 Vèneto wenecki vec_IT Wenecja (Włochy) 1.13-pre1
108 Tiếng Việt wietnamski vi_VN Wietnam 1.1
109 Yorùbá joruba yo_ng Nigeria, Benin 18w15a (1.13)
110 27 简体中文 chiński (uproszczony) zh_CN Chiny, Singapur 11w49a (1.1) Alpha 0.11.0 (build 1)
111 28 繁體中文 chiński (tradycyjny) zh_TW Tajwan, Hong Kong, Makau. 12w01a (1.1)

Nadchodzące języki

Poniższe języki będą dodane w najbliższej aktualizacji.

Nazwa Język Kod Rejon, w którym jest używany
Fränkisch frankoński vmf_de Frankonia (Niemcy)
Kanien’kéha, mohawk moh_us Stany Zjednoczone, Kanada
Татарча tatarski tt_ru Tatarstan (Rosja)

Czcionka

Czcionka Minecrafta jest zrobiona z kwadratów. Każdy obsługiwany symbol jest szerokości 1-6 kwadratów, jednak większość jest szerokości pięciu. Nieobsługiwane znaki mają cieńsze linie, zamiast większych kwadratów - tak, jak wspierane symbole. Od wersji 1.13-pre6 wszystkie litery polskiego alfabetu są obsługiwane.

Cieńsza czcionka, używana do wyświetlania znaków, których nie ma w tej Minecraftowej, nazywa się GNU Unifont.


Przypisy

  1. Maltese added in 11w49a but removed in 12w01a. It's re-added in 12w07a.
  2. Plik 'no_NO.lang' można znaleźć już w 11w49a, ale nie da się go wybrać w menu języków. no_NO dodano do menu dopiero w 13w02a.