Naprawa przedmiotów: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d spacja |
Zbroja |
||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!Wejście » Wyjście | !Wejście » Wyjście | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|rowspan=" | |rowspan="3" |Dwa takie same uszkodzone przedmioty | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1=Uszkodzona drewniana motyka;Uszkodzona kamienna motyka;Uszkodzona żelazna motyka;Uszkodzona złota motyka;Uszkodzona diamentowa motyka;Uszkodzona netherytowa motyka;Uszkodzony drewniany kilof;Uszkodzony kamienny kilof; Uszkodzony żelazny kilof;Uszkodzony złoty kilof;Uszkodzony diamentowy kilof;Uszkodzony netherytowy kilof;Uszkodzona drewniana siekiera;Uszkodzona kamienna siekiera;Uszkodzona żelazna siekiera;Uszkodzona złota siekiera;Uszkodzona diamentowa siekiera;Uszkodzona netherytowa siekiera;Uszkodzona drewniana łopata;Uszkodzona kamienna łopata;Uszkodzona żelazna łopata;Uszkodzona złota łopata;Uszkodzona diamentowa łopata;Uszkodzona netherytowa łopata;Uszkodzony drewniany miecz;Uszkodzony kamienny miecz;Uszkodzony żelazny miecz;Uszkodzony złoty miecz;Uszkodzony diamentowy miecz;Uszkodzony netherytowy miecz | |B1=Uszkodzona drewniana motyka;Uszkodzona kamienna motyka;Uszkodzona żelazna motyka;Uszkodzona złota motyka;Uszkodzona diamentowa motyka;Uszkodzona netherytowa motyka;Uszkodzony drewniany kilof;Uszkodzony kamienny kilof; Uszkodzony żelazny kilof;Uszkodzony złoty kilof;Uszkodzony diamentowy kilof;Uszkodzony netherytowy kilof;Uszkodzona drewniana siekiera;Uszkodzona kamienna siekiera;Uszkodzona żelazna siekiera;Uszkodzona złota siekiera;Uszkodzona diamentowa siekiera;Uszkodzona netherytowa siekiera;Uszkodzona drewniana łopata;Uszkodzona kamienna łopata;Uszkodzona żelazna łopata;Uszkodzona złota łopata;Uszkodzona diamentowa łopata;Uszkodzona netherytowa łopata;Uszkodzony drewniany miecz;Uszkodzony kamienny miecz;Uszkodzony żelazny miecz;Uszkodzony złoty miecz;Uszkodzony diamentowy miecz;Uszkodzony netherytowy miecz | ||
| Linia 18: | Linia 18: | ||
|B2=Uszkodzone nożyce;Uszkodzone krzesiwo;Uszkodzona wędka;Uszkodzona marchewka na patyku;Uszkodzony spaczony grzyb na patyku | |B2=Uszkodzone nożyce;Uszkodzone krzesiwo;Uszkodzona wędka;Uszkodzona marchewka na patyku;Uszkodzony spaczony grzyb na patyku | ||
|Output=Nożyce;Krzesiwo;Wędka;Marchewka na patyku;Spaczony grzyb na patyku | |Output=Nożyce;Krzesiwo;Wędka;Marchewka na patyku;Spaczony grzyb na patyku | ||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|- | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Uszkodzone skórzane buty;Uszkodzone żelazne buty;Uszkodzone buty kolcze;Uszkodzone złote buty;Uszkodzone diamentowe buty;Uszkodzone netherytowe buty;Uszkodzone skórzane spodnie;Uszkodzone żelazne nogawice;Uszkodzone nogawice kolcze;Uszkodzone złote nogawice;Uszkodzone diamentowe nogawice;Uszkodzone netherytowe nogawice;Uszkodzona skórzana tunika;Uszkodzony żelazny napierśnik;Uszkodzony napierśnik kolczy;Uszkodzony złoty napierśnik;Uszkodzony diamentowy napierśnik;Uszkodzony netherytowy napierśnik;Uszkodzona skórzana czapka;Uszkodzony żelazny hełm;Uszkodzony hełm kolczy;Uszkodzony diamentowy hełm;Uszkodzony netherytowy hełm | |||
|B2=Uszkodzone skórzane buty;Uszkodzone żelazne buty;Uszkodzone buty kolcze;Uszkodzone złote buty;Uszkodzone diamentowe buty;Uszkodzone netherytowe buty;Uszkodzone skórzane spodnie;Uszkodzone żelazne nogawice;Uszkodzone nogawice kolcze;Uszkodzone złote nogawice;Uszkodzone diamentowe nogawice;Uszkodzone netherytowe nogawice;Uszkodzona skórzana tunika;Uszkodzony żelazny napierśnik;Uszkodzony napierśnik kolczy;Uszkodzony złoty napierśnik;Uszkodzony diamentowy napierśnik;Uszkodzony netherytowy napierśnik;Uszkodzona skórzana czapka;Uszkodzony żelazny hełm;Uszkodzony hełm kolczy;Uszkodzony diamentowy hełm;Uszkodzony netherytowy hełm | |||
|Output=Skórzane buty;Żelazne buty;Buty kolcze;Złote buty;Diamentowe buty;Netherytowe buty;Skórzane spodnie;Żelazne nogawice;Nogawice kolcze;Złote nogawice;Diamentowe nogawice;Netherytowe nogawice;Skórzana tunika;Żelazny napierśnik;Napierśnik kolczy;Złoty napierśnik;Diamentowy napierśnik;Netherytowy napierśnik;Skórzana czapka;Żelazny hełm;Hełm kolczy;Diamentowy hełm;Netherytowy hełm | |||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
}} | }} | ||
Wersja z 18:59, 27 mar 2021
| Artykuł Naprawa przedmiotów jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|

| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dwa takie same uszkodzone przedmioty |
| ||||||||||||
|
| |||||||||||||
|
|
Naprawa przedmiotów (ang. Item Repair) - funkcjonalność dodana do gry po raz pierwszy w nieoficjalnej wersji Beta 1.9 Pre-release 3, dostępna w oficjalnej wersji 1.0.0[1][2]. Pozwala graczowi na naprawę uszkodzonych narzędzi i przedmiotów, poprzez umieszczenie ich na stole warsztatowym, kowadle lub kamieniu szlifierskim (mogą być ułożone w dowolnej kombinacji). Narzędzia/przedmioty, które gracz naprawia muszą być tego samego typu i wykonane z tych samych materiałów. Wytrzymałość przedmiotu naprawionego jest nieznacznie większa, niż suma wytrzymałości naprawianych przedmiotów[3](8% przy równej wytrzymałości łączonych przedmiotów, gdy proporcje ich wytrzymałości się różnią spada wydajność naprawy). W związku z tym naprawa przedmiotów daje więcej korzyści, niż tylko zaoszczędzone miejsce w ekwipunku. Podczas naprawy przedmioty za pomocą stołu rzemieślniczego i kamienia szlifierskiego tracą swoje ewentualne zaklęcia.
Naprawa za pomocą kowadła
W przeciwieństwie do naprawy przedmiotów za pomocą craftingu, kowadła oprócz łączenia przedmiotów mogą używać materiałów. W tym drugim przypadku wymagany jest materiał, z którego zrobiony jest przedmiot (np. sztabka żelaza do żelaznego miecza). Do bardziej uszkodzonych narzędzi może być potrzebna więcej niż jedna sztuka materiału. Do naprawiania tylko materiałami jest używanych kilka poziomów doświadczenia. Kowadła mogą zarówno zachować zaklęcia i rozwijać je. Przy każdym użyciu kowadło ma 12% szans na uszkodzenie. Przy ostatnim użyciu GUI zostanie zamknięte, a kowadło zniknie upuszczając przedmiot.
Naprawa za pomocą kamienia szlifierskiego
Za pomocą kamienia szlifierskiego można połączyć dwa przedmioty, naprawiając je. Podobnie do naprawy za pomocą stołu rzemieślniczego wszystkie zaklęcia zostają zdjęte, jednak przy naprawie na kamieniu szlifierskim dostaje się za nie doświadczenie.
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.0.0 | 1.9pre3 | Dodano możliwosć naprawiania przedmiotów. | |||
| 1.4.2 | 12w41a | Dodano kowadła, dzięki którym możemy użyć obu sposobów naprawy narzędzi. | |||
| 1.14 | 18w48a | Naprawianie przedmiotów jest możliwe przy użyciu kamienia szlifierskiego. | |||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.12.1 | build 1 | Dodano możliwość naprawiania przedmiotów i dodano kowadło. | |||
| Pełna wersja Pocket Edition | |||||
| 1.0.0 | alpha 0.17.0.1 | Dodano możliwość naprawiania przedmiotów w stole rzemieślniczym przy użyciu klasycznego interfejsu. | |||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.11.0 | beta 1.11.0.1 | Od teraz można naprawiać przedmioty w kamieniu szlifierskim. | |||
Galeria
-
Za pomocą kowadła możemy jednocześnie naprawić narzędzie i nadać mu opcjonalny tytuł.
-
Za pomocą kamienia szlifierskiego można jednocześnie naprawiać narzędzie i zdjąć z niego zaklęcie.




