Historia wersji/Beta: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
IdefixBot (dyskusja | edycje)
wprowadzono listy zmian z osobnych artykułów o Beta 1.0, 1.2 i 1.3
Linia 532: Linia 532:
|-
|-
|| 1.3 || 22 lutego 2011 || <span id="1.3"></span>
|| 1.3 || 22 lutego 2011 || <span id="1.3"></span>
* Blok opóźniający/powtarzający (p. [[Czerwony kamień (przekaźnik)|Przekaźnik]])
; Nowości
* [[Łóżko|Łóżka]]
* '''[[Łóżko|Łóżka]]'''
* Dodano trzy nowe pół-bloki. ([[Schodek|schodek z drewna]], [[Schodek|schodek z brukowca]] oraz [[Schodek|schodek z piaskowca]])
* '''[[Przekaźnik]]i'''
* [[Slime]] posiada większy wskaźnik spawnowania
* Nowe logo [[Mojang AB]]
* Nowy ekran powitalny [[Mojang]]
* '''Drewniane, Brukowe i Piaskowcowe [[półblok|płyty]]'''
* Okno ustawień grafiki
* Dodano białą listę do serwera.
* Możliwość wyboru między klasycznym oświetleniem, a łagodnym
* Ekran ustawień graficznych
* Zapisy światów korzystają teraz z formatu MCRegion, stare światy zostaną przy pierwszym wczytywaniu skonwertowane
; Zmiany
* Przy tworzeniu świata gracz ma możliwość nadania mu nazwy oraz ustawieniu [[Ziarno (mapa)|ziarna]] służącego do generowania mapy
* Po zniszczeniu dwóch płyt wypadają dwie płyty, nie jedna.
* Możliwość posiadania więcej niż 5 światów
* Zmieniono nazwę ''Siarka'' na '''[[Proch]]'''.
* Pasek przewijania na liście paczek tekstur oraz wyboru światów
* Wciśnięcie {{key|F8}} powoduje powolne ruchy widoku. <!-- tłumaczenie dla: * {{key|F8}} toggles mouse smoothing. -->
* Dodano [[Whitelist|białą listę]] na serwer. By użyć wpisz "whitelist <cmd>", gdzie cmd może być "on" lub "off", "add <gracz>", "remove <gracz>", "list" lub "reload"
* [[Piaskowiec]] generuje się naturalnie pod [[piasek|piaskiem]]. <!-- tłumaczenie dla: * Sandstone is now found at the bottom of naturally generated sand. -->
* F1 teraz przełącza [[HUD]]
* Szybsze tempo pojawiania się [[szlam]]ów
* F3 może być teraz przełączane (nie trzeba przytrzymywać)
* Możliwość przełączenia się między klasycznym a łagodnym oświetleniem
* Gdy klawisz F3 jest przytrzymany, nad [[moby|mobami]] pojawia się ich ID
* Światy używają teraz nowego formatu zapisywania chunków: McRegion, z wbudowaną automatyczną konwersją
* Klawisz F8 przełącza wygładzanie ruchów kamery.
* Przy tworzeniu nowego świata, gracz ma możliwość nadania nazwy świata i ziarna generatora
* Możliwość stworzenia więcej niż 5 światów
* Dodano paski scrollowania w liście paczek tekstur i światów
* {{key|F1}} i {{key|F3}} przełączają się po kliknięciu
* Jak przycisk {{key|F3}} jest włączony, nad głowami mobów wyświetlany jest ich unikalny identyfikator
* Do stworzenia płyt naciskowych potrzeba teraz 2 materiałów, zamiast 3
* Kamienne półbloki potrzebują teraz 3 bloków do stworzenia
* Zmniejszono czas wydobycia [[piaskowiec|piaskowca]]
* Im czerwony proszek jest położony dalej od źródła zasilania, tym jest ciemniejszy
* Mniej pasywnych [[mob]]ów na trudniejszych poziomach trudności
* Nieco zmieniono ekran potwierdzenia przy usuwaniu świata
* W widoku z trzeciej osoby kamera buja się z boku na bok, gdy postać się porusza (tylko z włączoną opcją "View Bobbing")
* W widoku z trzeciej osoby kamera buja się z boku na bok, gdy postać się porusza (tylko z włączoną opcją "View Bobbing")
* [[Piaskowiec]] można teraz znaleźć na końcach naturalnie występującego [[piasek|piasku]]
* Wszystkie płyty naciskowe wymagają teraz po 2 materiały, a nie jak dotąd 3
* Czas potrzebny do wydobycia piaskowca został zmniejszony
* [[Czerwony kamień (przewód)|Przewody z czerwonego kamienia]] mają ciemniejszy kolor dalej od źródła energii
* Dodano nowy obraz
* Niektóre bloki lodu mają zaokrąglone krawędzie (iluzja spowodowana błędem oświetlenia)
* {{fakt|Mniej neutralnych mobów na wyższym stopniu trudności}}
* Nieznacznie zmieniło się potwierdzenie usuwania świata
* Z [[Lapis Lazuli]] wypada teraz 4-8 sztuk zamiast 1 przy wydobywaniu na [[Multiplayer|SMP]]
* [[Siarka]] zmieniła z powrotem nazwę na [[Proch]]
* Gdy pójdziesz spać, podczas gdy istnieje szansa iż [[moby|mob]] zaatakuje Cię, zostaniesz obudzony i zaatakowany
* F11 teraz przełącza między pełnym ekranem a oknem (?? wcześniej to też działało...)
* [[Krzemień]] teraz bardziej powszechny
{| class="wikitable collapsible collapsed"
{| class="wikitable collapsible collapsed"
!Naprawiono:
!Naprawione błędy:
|-
|
* Kiedy zniszczy się podwójny schodek (jeden położony na drugim) to zostaną wyrzucone dwa schodki zamiast jednego
* Drewno już nie pali się w nieskończoność
* Stepowe (?grassland?) i pustynne biomy mają poprawione krawędzie
* Już więcej nie tworzą się spamujące folder logi błędów Java przy zamykaniu klienta Minecraft
* Gracze nie mogą już używać puszczania i szybkiego przyciskania przycisku myszy żeby prędzej kopać (potocznie "click mining") Uwaga: tyczy się to tylko SMP
* Wyeliminowano błąd z [[płot]]em na SMP
* Gracze nie mogą już "wydoić" [[Kałamarnica|kałamarnic]]
|}
{| class="wikitable collapsible collapsed"
!Nowe błędy:
|-
|-
|
|
* Slimy mogą być zabijane, jednak ich dzielenie nie zależy od używanej broni. Po podzieleniu się tylko jeden ze slime'ów może otrzymać obrażenia, pozostałe są "duchami", które znikną gdy ponownie wejdziemy na serwer.
* W [[SMP]] już wypada 4-8 [[lazuryt]]u z [[ruda lazurytu|rudy lazurytu]].
* Niektórzy gracze zgłaszają, że ich świat został usunięty
* Przy usuwaniu podwójnych półbloków wypadną teraz dwa półbloki, zamiast jednego
* Pochodnie mogą zostać umieszczone na spodniej części bloków
* Drewno i deski nie palą się już wiecznie
* Jeśli ktoś użyje kogoś łóżka na SMP, reszta graczy może zostać rozłączona (Nieznany pakiet ID: 17)
* Poprawiono granicę między biomami piaszczystymi a trawiadtymi
* Drewniane schodki najlepiej można niszczyć kilofem a nie siekierą
* Przy zamykaniu Minecrafta nie tworzy się już zapis błędów Javy w folderze z minecraft.exe
* Kolory cząstek drewna i schodka z piaskowca są szare
* Gracz już się nie psuje, gdy stoi na płocie w multiplayer
* Kolory cząstek bloku diody są takie same jak dyni (?)
* Przy kliknięciu prawym przyciskiem myszy na drzwi trzymając łuk lub wędkę, strzała nie wystrzeliwuje się w drzwi lub wędka nie zaczepia się o drzwi
* Zombie nie może zranić gracza, chyba, że jest ponad nim (tylko SSP)
* Agresywne moby mogą być zaatakowane poprawnie w multiplayer
* Pająki mogą zranić gracza tylko, kiedy są powyżej niego, lub skaczą
* Skała macierzysta i inne bloki nie mogą już zostać usunięte przez uprawianie ziemi lub trawy i sadzenie nasion
* Jeśli ekran debugowy zostanie włączony, wyjdzie się z aktualnego świata zapisując go, to na ekranie głównym nadal będą widoczne informacje debugowe
* Gracze nie mogą już używać puszczania i szybkiego przyciskania przycisku myszy, aby prędzej kopać (potocznie "click mining") (tyczy się to tylko SMP)
* Błędy oświetlenia portali, wody i bloków lodu z łagodnymi cieniami
* Gracze nie mogą już "wydoić" kałamarnic
* Kiedy gracz się topi lub zginie w pobliżu lub na wodzie, pojawiają się wszystkie 10 bąbli (?)
* Jeśli dioda na boku bloku pobierze energię, wyłączy się permanentnie i trzeba będzie ją ręcznie resetować. Nie włączy się ponownie.
* [[Czerwony kamień (przekaźnik)|Przekaźnik]] może pozostać włączony gdy jest ciągle włączany i wyłączany przez dłuższy czas. Może to przypominać wypalanie się czerwonej pochodni.
* Jeśli dioda się przepali, wszystkie inne położone w tym samym miejscu, gdzie poprzednia, także się spalą.
* F1 w widoku z 3-ciej osoby nie przełącza już widoku
* Slime jest widoczny tylko u jednego gracza na SMP, pozostali gracze nie widzą podążającego za graczem moba.
* Brak odpowiedzi od Minecraft Server 1.3
* Nie można kłaść skrzyni na kamienne schodki
* Wydobywanie bloków jest teraz spowolnione, gdyż zaczyna się ono dopiero, gdy "uruchomi się" jego animacja
* Kiedy kucając będziesz próbował spać, zostaniesz wyrzucony z serwera
|}
|}
|-
|-
|| Launcher oraz klient || 21 lutego 2011 ||
|| Launcher oraz klient || 21 lutego 2011 ||
Linia 622: Linia 598:
|-
|-
|| 1.2 || 13 stycznia 2011 || <span id="1.2"></span>
|| 1.2 || 13 stycznia 2011 || <span id="1.2"></span>
*[[Węgiel drzewny]].
; Nowości
* [[Instrument]]y.
* Dodano '''[[Węgiel drzewny]]'''
* 15 kolorów [[Wełna|wełny]].
* Dodano '''[[Blok dźwięku]]'''
* Nowy mob wodny - ([[kałamarnica]]).
* Dodano '''[[Dozownik]]'''
* [[Trzcina]] "magicznie" zamieniła się w cukier, lecz nadal wytwarza papier.
* Dodano '''[[Lazuryt]]'''
* 2 nowe typy drzew.
* Dodano '''[[Ruda lazurytu]]'''
* Kilka nowych przepisów [[Crafting|crafingowych]].
* Dodano '''[[Blok lazurytu]]'''
* Jeden tajemniczy, nowy, użytkowy przedmiot.
* Dodano '''[[Kość]]'''
* [[Ciasto]].
* Dodano '''[[Mączka kostna|Mączkę kostną]]'''
* Poprawa wielu błędów.
* Dodano '''[[Kałamarnica|Kałamarnice]]'''
* [[Kość|Kości]] i [[mączka kostna|nawóz]] z nich wytwarzany.
* Dodano '''[[Torbiel z atramentem]]'''
* [[Piec]]e mają nowy wygląd.
* Dodano '''[[Barwniki]]'''
* 3 nowe kolory [[Wełna|wełny]] [[Owca|owiec]].
* Dodano '''[[Cukier]]'''
* Narzędzia zrobione z drewna i kamienia starczają na 2x dłużej.
* Dodano '''[[Ciasto]]'''
* [[Piaskowiec]].
* Dodano '''[[Piaskowiec]]'''
* [[Pająk]]i mogą wspinać się po ścianach.
* Dodano 2 nowe rodzaje [[drzewo|drzew]]
* [[Mob Spawner]]y pokazują obracający się model [[Moby|moba]], jaki spawnują.
** '''[[Drzewo#Brzoza|Brzoza]]''' i '''[[Drzewo#Świerk|Świerk]]'''
* Dodano 15 nowych rodzai [[wełna|wełn]]
; Zmiany
* Z [[szkielet]]ów mogą wypaść kości.
* [[Pająk]]i umieją wchodzić po ścianach.
 
{| class="wikitable collapsible collapsed"
!Naprawione błędy:
|-
|
Poprawiono 10 błędów.
 
* [[Obraz]]y działają na trybie wieloosobowym.
* Spadający [[piasek]] zachowuje się lepiej na [[SMP]].
|}
 
|-
|-
|| 1.1_02 || 22 grudnia 2010 || <span id="1.1_02">
|| 1.1_02 || 22 grudnia 2010 || <span id="1.1_02">
Linia 679: Linia 670:
|-
|-
|| 1.0 || 20 grudnia 2010 || <span id="1.0">
|| 1.0 || 20 grudnia 2010 || <span id="1.0">
* Działające [[Ekwipunek|Inventory]] po stronie serwera gry [[multiplayer]].
; Nowości
* Wydłużono czas automatycznego zapisywania się map w trybie multiplayer.
* '''[[Peleryny]]'''
* Odejście za daleko od skrzyni, bądź zniszczenie jej, powoduje jej zamknięcie.
* '''[[Skórki|Skórka]] deadmau5'''
* Naprawiono komendę /kill.
* '''[[Splash]]e'''
* Wprowadzono ponownie skrypt "gubienia" liści.
: '''Finnaly Beta!'''
* Można rzucać jajkami.
* Przy wskazaniu myszą przedmiotu w ekwipunku wyświetla się etykieta z nazwą
** Rzucenie jajkiem daje szansę na utworzenie żyjącego kurczaka.
* Ekwipunek działa po stronie serwera
* Pomoce w [[Ekwipunek|Inventory]] w postaci wyświetlania nazw przedmiotów.
; Zmiany
* Nie można trzymać przedmiotów w polach [[Crafting|craftowania]] w [[Ekwipunek|Inventory]].
* Można strzelać [[jajko|jajkami]].
* Lochy stały się popularniejsze na generowanych mapach.
** Istnieje szansa, że po rzucie ono zmieni się w [[kurczak]]a.
* Serwery zapisują chunki rzadziej w wielu momentach. Chunki nie zapisują się, jeżeli były zapisane w ostatnich 30 sekundach
* Odejście zbyt daleko od skrzyni lub jej wybuch zamyka ekran inwentarza tej skrzyni
* Już nie można przechowywać przedmiotów w polu tworzenia w ekwipunku
* Przywrócono gnicie liści. Teraz działa inaczej niż poprzednio
* Kozia bródka u ludzi została usunięta
{| class="wikitable collapsible collapsed"
!Poprawki:
|-
|
* Poprawiono {{cmd|/kill}}
* Wyrzucone narzędzia nie naprawiają się samoistnie
* Dzięki działającemu po stronie serwera ekwipunkowi poprawiono wiele błędów
|}
|-
|-
|}
|}

Wersja z 14:41, 28 cze 2016


Numer / nazwa wersji Data wydania Zmiany / poprawki
"Aktualizacja dźwięków"(ang. Sound Update) 13 listopada 2011

Aktualizacja zmieniła jedynie zawartość folderu: %AppData%/.minecraft/resources - w kliencie nie zostały wprowadzone żadne zmiany.

1.8.1 15 września 2011
1.8 14 września 2011
  • Techniczne zmiany w opcjach, menu itp.
    • Nowe wygląd loga Mojang przy starcie gry.
    • Nowy wygląd menu gry - rozmazany obraz krajobrazu z gry.
    • Nowe opcje.
      • Pole widzenia (FOV).
      • Jasność (Brightness) w "Video Settings".
    • Dodane nowe opcje w sterowaniu ("Controls").
      • Możliwość zmiany przycisku atakowania ("Attack"), domyślnie lewy przycisk myszy i "Użyj Przedmiotu" ("Use Item"), domyślnie prawy przycisk myszy.
      • "Wybierz blok" ("Pick block") domyślnie kółko myszki.
      • "Lista graczy" ("Player list"), działająca w trybie multiplayer, domyślnie TAB.
    • Lista serwerów.
    • Zmiany w debugg-mode (wyświetla się w grze po naciśnięciu F3).
      • Moby nie wyświetlają już swojego ID.
      • Pod koordynatami wyświetla się seed mapy.
      • Mgła może być teraz tylko zmieniona po jednorazowej kombinacji przycisków F3+F.
    • Zmiany w opcji "Create New World" ("Stwórz Nowy Świat").
  • Nowy tryb gry Creative.
    • Latanie po dwukrotnym naciśnięciu przycisku "Spacja".
    • Nielimitowana ilość konkretnego przedmiotu, bloku w ekwipunku.
    • Niszczenie wszystkich bloków za jednym uderzeniem.
    • Ekran wyboru przedmiotów, bloków ("Item Selection").
  • Rozbudowany i bardziej interesujący system rolnictwa.
  • Nowy system jedzenia.
  • Nowe osiągnięcie.
    • Zabij szkieleta strzelając z łuku z 50 metrów.
  • Sprint - wciskając 2 razy klawisz "w", a potem przytrzymując go poruszamy się szybciej.
    • Sprint nie posiada limitu, ale przyspiesza głód.
    • Uderzając moba w czasie sprintu, odpycha go na dużą odległość.
    • Skok w czasie sprintu pozwala przeskoczyć od 2 do 4 bloków.
  • Nowy system walki.
    • Nowy mechanizm łuku.
      • Przytrzymując prawy przycisk myszy strzałę z łuku można wystrzelić mocniej lub słabiej - istnieją 3 typy naciągania tej broni.
      • Mocniej wystrzelona strzała zabiera więcej obrażeń.
      • Nowa animacja lecącej strzały.
      • Spadająca strzała zwiększa zadawane obrażenia (grawitacja).
    • Ciosy krytyczne, posiadające animację gwiazdek, zabierają 50% więcej obrażeń.
    • Blokowanie i jego animacja, włączamy klikając prawym przyciskiem myszy, a w tym także animacja blokowania.
      • Blokowanie odbija strzały.
  • Nowy system biomów.
    • Nowe kodowanie biomów.
    • Większe biomy.
    • Obniżony poziom wody.
    • 3 nowe biomy.
    • Glina występuje częściej (z powodu zwiększenia biomów).
  • Nowe cechy generatora map; występujące tylko na nowych światach/nowo wygenerowanych chunkach.
  • Nowe moby.
  • Zmiany i poprawki mobów.
    • Świnie posiadają od teraz wypukły nos.
    • Pasywne moby (oprócz kałamarnicy) po otrzymaniu obrażeń uciekają przez kilka sekund.
    • Zombie po zabiciu upuszczają zgniłe mięso zamiast pióra.
    • Szkielety poprawniej trzymają łuk.
  • 10 nowych receptur craftingu.
  • Nowe oświetlenie.
  • Łatwiej zmienić limit stawiania bloków.
  • Nowe użycie dla nożyc.
    • Można uzyskać pnącza i wysoką trawę niszcząc je nożycami.
  • Nowe użycie mączki kostnej.
  • Dodano doświadczenie - wprowadzony tylko 1 level.
  • Inne zmiany.
    • Nowa tekstura bruku z mchem.
    • Bloki liści po położeniu nie znikają.
    • Strzały wbijają się w moby.
    • Skrzynia odtąd jest mniejsza oraz posiada animację otwierania.
    • Pasek uzbrojenia został przeniesiony nad pasek serc.
    • Płyty naciskowe mogą być położone na płotkach.
    • Odległe Lądy zostały usunięte.
1.7.3 8 lipca 2011
1.7.2 1 lipca 2011
1.7_01 30 czerwca 2011
1.7 30 czerwca 2011

Dodano:

  • Tłoki
  • Nożyce[2]
    • Niszczą liście (pozwalając ją zebrać) i wełnę[3]
    • Użyte na TNT będą je rozbrajać[4]
    • TNT można aktywować tylko przez czerwony kamień, wszelkiego rodzaju włączniki(np. dźwignie, przyciski) i ogień
    • Użycie nożyc będzie najlepszym sposobem na zdobycie wełny z owiec (zabicie owcy da maksymalnie jeden blok wełny)[5]
  • Koordynat f w debbug-mode (wyświetla się w grze po wciśnięciu klawisza F3), który pokazuje strony świata:
    • 0 - Zachód
    • 1 - Północ
    • 2 - Wschód
    • 3 - Południe
    • Strony świata mają 3 bloki szerokości.
  • Grafiki moba silverfish w folderze "mob" (minecraft.jar).
1.6.6 31 maja 2011

Dodano:

Zmiany:

  • Zmieniono materiał Glowstone ze szkła na kamień. To znaczy, że wymagany jest kilof do zbierania go
  • Teraz wypada więcej proszku z Glowstone
  • Tworzenie bloków Glowstone oraz wełny wymaga teraz czterech elementów, nie dziewięciu (wielkość z 3×3 na 2×2)
  • Wprowadzono ponownie wyłączenie limitu FPS
1.6.5 28 maja 2011
1.6.4 26 maja 2011
1.6.3 26 maja 2011
  • Renderowanie jest teraz ograniczone do 100 FPS podczas generowania
  • Limitowanie klatek ("Limit framerate") teraz limituje liczbę FPS do 40 i spędza 10 ms na wyświetlaniu. Opcja ta została zrestartowana do wyłączonej, zajrzyjcie ponownie do opcji
1.6.2 26 maja 2011
  • Poprawiono błąd z duplikowaniem nowego przedmiotu
1.6.1 26 maja 2011
  • Poprawiono błąd z podnoszeniem przedmiot gdy mamy pełny ekwipunek
1.6 26 maja 2011
  • Dodanie uschniętych drzew na pustyni
  • Mapa[8]
  • Kliknięcie na przedmiotach w oknie craftingu trzymając klawisz Shift będzie przenosić gotowy przedmiot bądź nieprzerobione materiały do ekwipunku[9]
  • Poprawa wielu błędów z artykułu znane błędy (z ang. en:Known bugs)[10]
  • Nether w końcu dostępny w SMP (Survival Multiplayer)
  • Włazy [3][4]
  • Zasilane tory będą działać wydajniej.[5]
  • Napędzany Minecart będzie działać wydajniej.[6]
  • Wysoka trawa i paprocie na niektórych biomach
  • Grzyby rozsiewają się
  • Możliwość ustawienia pola zasięgu widoczności na serwerach (od 3 do 15, domyślnie 10)
  • Nie ma możliwości umieszczania bloków na szczycie mapy
  • Gracze, którzy utknęli będą automatycznie przemieszczani do najbliższej wolnej przestrzeni
  • Zasilane tory nadają większą prędkość wagonikowi
  • Ogień rozprzestrzenia się wolniej i nie pali się bez końca
  • Nasiona można uzyskać tylko z wysokiej trawy
  • Zniszczenie bloku przez innego gracza w grze wieloosobowej pokazuje teraz efekt jego zniszczenia
  • Aktywowane dozowniki teraz wywołują dźwięk w grze wieloosobowej
  • Drzwi wydają dźwięk dla innych graczy w grze wieloosobowej
  • Szafy grające oferują teraz więcej niż 15 utworów
1.5_02 (tylko serwer) 20 kwietnia 2011
1.5_01 20 kwietnia 2011
1.5 19 kwietnia 2011
  • Deszcz i śnieg
  • Statystyki i osiągnięcia
  • Napędzane tory
  • Ponownie można pływać pod prąd
  • Możliwość zmiany wielkości interfejsu GUI
  • Możliwość włączenia oraz wyłączenia Usuwania niewidocznych powierzchni (Advanced OpenGL)
  • Świnia trafiona przez piorun staje się Zombie Pigmanem
  • Moduł sprawdzania hacków w trybie wieloosobowym (hack latania)
  • Nowy obraz oraz nieznana zbroja
  • Drzewa wyrzucają mniej sadzonek
  • Tworząc drabinę dostajemy dwie sztuki, a nie jedną, jak do tej pory
  • Gdy przytrzymamy Shift, mając otwarte okno skrzyni, i klikniemy na dowolny blok lub przedmiot, zostanie on "szybko" przeniesiony do ekwipunku
  • Nowy przedmiot: pajęczyna. Nie może być znaleziona naturalnie
  • Naelektryzowane creepery
  • Nowe typy sadzonek - brzozy i świerku
  • Nowe typy drzew - świerki i sosny
  • Wchodzenie po drabinie postawionej co 2 blok już nie działa.
1.4_01 5 kwietnia 2011
  • Poprawa błędów z 1.4
  • Łóżka zmieniają spawn.
  • Usunięcie żartu primaaprilisowego w postaci zablokowanych skrzyń
1.4 31 marca 2011
  • Nowe logo gry w głównym menu
  • Dodane zostały wilki
  • Duża część statystyk i osiągnięć jest już zrobiona.
  • Okno inwentarza domyślnie otwierane klawiszem "E" (wcześniej "I")
  • Dodane zostały ciastka
  • Przytrzymanie "Shift" podczas wspinania się spowoduje zatrzymanie się gracza na drabinie
  • Pająki nie niszczą już upraw
  • Pływanie w poruszającej się wodzie jest wolniejsze
  • Wprowadzono zablokowane skrzynie
  • Kakao może zostać znalezione w lochach
  • Owce pojawiają się w nowych kolorach (brązowym i różowym)
  • Zboże rośnie szybciej
1.3_01 23 lutego 2011
1.3 22 lutego 2011
Nowości
Zmiany
  • Po zniszczeniu dwóch płyt wypadają dwie płyty, nie jedna.
  • Zmieniono nazwę Siarka na Proch.
  • Wciśnięcie F8 powoduje powolne ruchy widoku.
  • Piaskowiec generuje się naturalnie pod piaskiem.
  • Szybsze tempo pojawiania się szlamów
  • Możliwość przełączenia się między klasycznym a łagodnym oświetleniem
  • Światy używają teraz nowego formatu zapisywania chunków: McRegion, z wbudowaną automatyczną konwersją
  • Przy tworzeniu nowego świata, gracz ma możliwość nadania nazwy świata i ziarna generatora
  • Możliwość stworzenia więcej niż 5 światów
  • Dodano paski scrollowania w liście paczek tekstur i światów
  • F1 i F3 przełączają się po kliknięciu
  • Jak przycisk F3 jest włączony, nad głowami mobów wyświetlany jest ich unikalny identyfikator
  • Do stworzenia płyt naciskowych potrzeba teraz 2 materiałów, zamiast 3
  • Kamienne półbloki potrzebują teraz 3 bloków do stworzenia
  • Zmniejszono czas wydobycia piaskowca
  • Im czerwony proszek jest położony dalej od źródła zasilania, tym jest ciemniejszy
  • Mniej pasywnych mobów na trudniejszych poziomach trudności
  • Nieco zmieniono ekran potwierdzenia przy usuwaniu świata
  • W widoku z trzeciej osoby kamera buja się z boku na bok, gdy postać się porusza (tylko z włączoną opcją "View Bobbing")
Launcher oraz klient 21 lutego 2011
  • Aktualizacje od teraz są dobrowolne
  • Dodano oficjalne linki
  • Dodano link do społeczności
  • Dodano wsparcie dla linii komend
  • Dodano linki do Twittera
  • Możliwość wyboru lokalizacji Minecraft[potrzebne źródło]
1.2_02 21 stycznia 2011
  • Skórki gracza pobierane są teraz z Amazon S3, zamiast z minecraft.net.
  • Z rudy lazurytu wypada teraz od 4 do 8 sztuk barwnika zamiast 1
1.2_01 14 stycznia 2011
  • Poprawiono zachowania bloków niesolidnych.
  • Ulepszono optymalizację.
  • Dodano jeden rysunek.
  • Poprawiono skrypt odrodzenia (spawnu).
  • Usunięto nocne "duchy" mobów.
  • Tekst w menu głównym wrócił do normy.
1.2 13 stycznia 2011
Nowości
Zmiany
1.1_02 22 grudnia 2010
  • Naprawiony błąd: skrzynie nie otwierały się z pustymi rękoma gracza.
1.1_01 22 grudnia 2010
  • Dodano brakujący plik czcionki.
1.1 22 grudnia 2010
  • Napisy w menu głównym:
    • W dni Bożego Narodzenia:
      • Napis "Merry X-Mas!"
      • Gracze nosili świąteczne czapki.
    • W sylwestra:
      • Gracze nosili fioletowe czapki z napisem "11".
    • W Nowy Rok:
      • Napis "Happy New Year!"
1.0.2 21 grudnia 2010
  • Naprawiony błąd: gra nie uruchamiała się na Macu.
1.0_01 20 grudnia 2010
1.0 20 grudnia 2010
Nowości
Finnaly Beta!
  • Przy wskazaniu myszą przedmiotu w ekwipunku wyświetla się etykieta z nazwą
  • Ekwipunek działa po stronie serwera
Zmiany
  • Można strzelać jajkami.
    • Istnieje szansa, że po rzucie ono zmieni się w kurczaka.
  • Serwery zapisują chunki rzadziej w wielu momentach. Chunki nie zapisują się, jeżeli były zapisane w ostatnich 30 sekundach
  • Odejście zbyt daleko od skrzyni lub jej wybuch zamyka ekran inwentarza tej skrzyni
  • Już nie można przechowywać przedmiotów w polu tworzenia w ekwipunku
  • Przywrócono gnicie liści. Teraz działa inaczej niż poprzednio
  • Kozia bródka u ludzi została usunięta

Przypisy