Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Uzupełniono przedmioty o te z 1.8 |
uzupełniono przedmioty |
||
| Linia 16: | Linia 16: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Brodawka]]<br>{{/image|Nasiona brodawki}} | | align="center"| [[Brodawka]]<br>{{/image|Nasiona brodawki}} | ||
| align="center"| {{/image|Niezgrabna mikstura}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}} | | align="center"| {{/image|Niezgrabna mikstura}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Mikstura skoku}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura skoku}} | ||
|| Zbierane z dorosłej brodawki. | || Zbierane z dorosłej brodawki. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}} | | align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}} | ||
| align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}{{/image|Popękane kamienne cegły}}{{/image|Rzeźbione kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Murek z bruku}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image| | | align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}{{/image|Popękane kamienne cegły}}{{/image|Rzeźbione kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Murek z bruku}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}<br>{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}} | ||
|| Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk). | || Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk). | ||
|- | |- | ||
| Linia 34: | Linia 34: | ||
| align="center"| Diamentowa [[zbroja]]<br>{{/image|Diamentowy hełm}}{{/image|Diamentowy napierśnik}}{{/image|Diamentowe nogawice}}{{/image|Diamentowe buty}} | | align="center"| Diamentowa [[zbroja]]<br>{{/image|Diamentowy hełm}}{{/image|Diamentowy napierśnik}}{{/image|Diamentowe nogawice}}{{/image|Diamentowe buty}} | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. Upuszczane po zabiciu [[zombie]] lub [[szkielet]]a noszącego diamentową zbroję. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| Diamentowe [[narzędzia]]<br>{{/image|Diamentowy kilof}}{{/image|Diamentowy topór}}{{/image|Diamentowa łopata}}{{/image|Diamentowy miecz}}{{/image|Diamentowa motyka}} | | align="center"| Diamentowe [[narzędzia]]<br>{{/image|Diamentowy kilof}}{{/image|Diamentowy topór}}{{/image|Diamentowa łopata}}{{/image|Diamentowy miecz}}{{/image|Diamentowa motyka}} | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Głowa|Głowy]]<br>{{/image|Głowa szkieleta}}{{/image|Głowa zombie}}{{/image|Głowa creepera}} | |||
| align="center"| {{/image|Fajerwerk}} | |||
|| Upuszczane przez [[zombie]], [[szkielet]]a i [[creeper]]a zabitego przez wybuch naładowanego creepera. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}} | | align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}} | ||
| Linia 48: | Linia 52: | ||
|| Wypada w przybliżeniu co 5-10 minut z dorosłych [[kura|kur]]. Jajko może być użyte do wyklucia większej ilości kur. | || Wypada w przybliżeniu co 5-10 minut z dorosłych [[kura|kur]]. Jajko może być użyte do wyklucia większej ilości kur. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Jasnogłaz]]<br>{{/image|Jasnogłaz}} | | align="center"| [[Jasnogłaz]]<br> oraz [[jasnopył]]<br>{{/image|Jasnogłaz}}{{/image|Jasnopył}} | ||
| align="center"| | | align="center"| {{/image|Lampa}} | ||
|| | || Jasnogłaz jest uzyskiwany poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana. Jasnopył jest upuszczany po zabiciu [[Wiedźma|wiedźmy]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kakao]]<br>{{/image|Kakao}} | | align="center"| [[Kakao]]<br>{{/image|Kakao}} | ||
| Linia 62: | Linia 66: | ||
| align="center"| [[Kolczuga]]<br>{{/image|Kolczuga (hełm)}}{{/image|Kolczuga (napierśnik)}}{{/image|Kolczuga (nogawice)}}{{/image|Kolczuga (buty)}} | | align="center"| [[Kolczuga]]<br>{{/image|Kolczuga (hełm)}}{{/image|Kolczuga (napierśnik)}}{{/image|Kolczuga (nogawice)}}{{/image|Kolczuga (buty)}} | ||
| align="center"| — | | align="center"| — | ||
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. Uzyskiwane również poprzez zabicie [[ | || Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. Uzyskiwane również poprzez zabicie [[zombie]] lub [[szkielet]]a noszącego kolczugę. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Kość]]<br>{{/image|Kość}} | | align="center"| [[Kość]]<br>{{/image|Kość}} | ||
| Linia 135: | Linia 139: | ||
| align="center"| [[Nić]]<br>{{/image|Nić}} | | align="center"| [[Nić]]<br>{{/image|Nić}} | ||
| align="center"| {{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}<br>{{/image|Łuk}}{{/image|Dozownik}}{{/image|Wędka}}{{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}}{{/image|Smycz}} | | align="center"| {{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}<br>{{/image|Łuk}}{{/image|Dozownik}}{{/image|Wędka}}{{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}}{{/image|Smycz}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[pająk]]a. | || Upuszczane po zabiciu [[pająk]]a lub [[Pająk jaskiniowy|pająka jaskiniowego]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Oko pająka]]<br>{{/image|Oko pająka}} | | align="center"| [[Oko pająka]]<br>{{/image|Oko pająka}} | ||
| align="center"| {{/image|Sfermentowane oko pająka}} | | align="center"| {{/image|Sfermentowane oko pająka}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[pająk]]a. | || Upuszczane po zabiciu [[pająk]]a lub [[Pająk jaskiniowy|pająka jaskiniowego]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Perła endermana]]<br>{{/image|Perła endermana}} | | align="center"| [[Perła endermana]]<br>{{/image|Perła endermana}} | ||
| Linia 187: | Linia 191: | ||
| align="center"| [[Skóra]]<br>{{/image|Skóra}} | | align="center"| [[Skóra]]<br>{{/image|Skóra}} | ||
| align="center"| {{/image|Skórzana czapka}}{{/image|Skórzana tunika}}{{/image|Skórzane spodnie}}{{/image|Skórzane buty}}<br>{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Zaklęta książka}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Ramka}} | | align="center"| {{/image|Skórzana czapka}}{{/image|Skórzana tunika}}{{/image|Skórzane spodnie}}{{/image|Skórzane buty}}<br>{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Zaklęta książka}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Ramka}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[krowa|krowy]] lub konia. | || Upuszczane po zabiciu [[krowa|krowy]] lub konia oraz poprzez wyłowienie. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Strzały]]<br>{{/image|Strzała}} | | align="center"| [[Strzały]]<br>{{/image|Strzała}} | ||
Wersja z 19:54, 23 wrz 2014
Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.
Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).
Całkowicie odnawialne surowce
Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.
Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych
Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.
| Surowiec | Częściowo odnawialne produkty | Metoda |
|---|---|---|
| Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image |
Szablon:/imageSzablon:/image | Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.
Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy. |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
