Wartości danych/Przed flatteningiem: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 365: | Linia 365: | ||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} | ||
=== ID stworzeń === | |||
{| style="background: #FFF; float: left; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Id !! Hex !! Ikona !! [[Jajo spawnujące|Jajo]] !! Byt !! ID w zapisie | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Wyrzucone | |||
|- | |||
| 1 || {{dec-hex|1}} || {{EnvSprite|przedmioty}} || - || [[Przedmiot (byt)|Wyrzucony przedmiot]] || Item | |||
|- | |||
| 2 || {{dec-hex|2}} || {{EntitySprite|experience-orb}} || - || [[Kula doświadczenia]] || XPOrb | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Nie ruszające się | |||
|- | |||
| 8 || {{dec-hex|8}} || {{ItemSprite|145}} || - || [[Smycz]] || LeashKnot | |||
|- | |||
| 9 || {{dec-hex|9}} || {{EntitySprite|65}} || - || [[Obraz]] || Painting | |||
|- | |||
| 18 || {{dec-hex|18}} || {{EntitySprite|66}} || - || [[Ramka]] || ItemFrame | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Pociski | |||
|- | |||
| 10 || {{dec-hex|10}} || {{EntitySprite|arrow}} || - || Wystrzelona [[strzała]] || Arrow | |||
|- | |||
| 11 || {{dec-hex|11}} || {{ItemSprite|snowball}} || - || Wyrzucona [[śnieżka]] || Snowball | |||
|- | |||
| 12 || {{dec-hex|12}} || {{ItemSprite|magma-ball}} || - || Ognista kula [[Ghast|Ghast'a]] || Fireball | |||
|- | |||
| 13 || {{dec-hex|13}} || {{ItemSprite|fire-charge}} || - || Kula ognia [[Płomyk|Płomyka]] ||SmallFireball | |||
|- | |||
| 14 || {{dec-hex|14}} || {{ItemSprite|ender-pearl}} || - || Wyrzucona [[Perła Kresu]] || ThrownEnderpearl | |||
|- | |||
| 15 || {{dec-hex|15}} || {{ItemSprite|eye-of-ender}} || - || Wyrzucone [[Oko Kresu]] || EyeOfEnderSignal | |||
|- | |||
| 16 || {{dec-hex|16}} || {{ItemSprite|splash-potions}} || - || Wyrzucona [[Mikstury miotane|miotana mikstura]] || ThrownPotion | |||
|- | |||
| 17 || {{dec-hex|17}} || {{ItemSprite|bottle-o'-enchanting}} || - || Wyrzucona [[Zaklęta butelka]] || ThrownExpBottle | |||
|- | |||
| 19 || {{dec-hex|19}} || {{EntitySprite|60}} || - || Czaszka Wither'a || WitherSkull | |||
|- | |||
| 22 || {{dec-hex|22}} || {{ItemSprite|202}} || - || [[Fajerwerk]] || FireworksRocketEntity | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Bloki | |||
|- | |||
| 20 || {{dec-hex|20}} || {{BlockSprite|tnt}} || - || Zapalone [[TNT]] || PrimedTnt | |||
|- | |||
| 21 || {{dec-hex|21}} || {{BlockSprite|gravel}} || - || Spadający blok ([[Żwir]], <br>[[Piasek]], [[Kowadło]], [[Jajo Smoka]]) || FallingSand | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Pojazdy | |||
|- | |||
| 41 || {{dec-hex|41}} || {{EntitySprite|boat}} || - || [[Łódź]] || Boat | |||
|- | |||
| 42 || {{dec-hex|42}} || {{EntitySprite|minecart}} || - || [[Minecart]] || MinecartRideable | |||
|- | |||
| 43 || {{dec-hex|43}} || {{EntitySprite|minecart-chest}} || - || [[Minecart ze Skrzynią]] || MinecartChest | |||
|- | |||
| 44 || {{dec-hex|44}} || {{EntitySprite|minecart-furnace}} || - || [[Minecart z piecem]] || MinecartFurnace | |||
|- | |||
| 45 || {{dec-hex|45}} || {{EntitySprite|69}} || - || [[Minecart with TNT]] || MinecartTNT | |||
|- | |||
| 46 || {{dec-hex|46}} || {{EntitySprite|70}} || - || [[Minecart with Hopper]] || MinecartHopper | |||
|- | |||
| 47 || {{dec-hex|47}} || {{EntitySprite|71}} || - || [[Minecart with Spawner]] || MinecartSpawner | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Generic | |||
|- | |||
| 48 || {{dec-hex|48}} || - || - || [[Mobs|Mob]] || Mob | |||
|- | |||
| 49 || {{dec-hex|49}} || - || - || [[Human|Monster]] || Monster | |||
|} | |||
{| style="background: #FFF; float: left; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Id !! Hex !! Icon !! Egg !! Entity !! Savegame ID | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Hostile mobs | |||
|- | |||
| 50 || {{dec-hex|50}} || {{EntitySprite|creeper}} || [[File:Grid Spawn Creeper.png|16px]] || [[Creeper]] || Creeper | |||
|- | |||
| 51 || {{dec-hex|51}} || {{EntitySprite|skeleton}}<br>{{EntitySprite|wither-skeleton}} || [[File:Grid Spawn Skeleton.png|16px]] || [[Skeleton]]<br />[[Wither Skeleton]] || Skeleton | |||
|- | |||
| 52 || {{dec-hex|52}} || {{EntitySprite|spider}} || [[File:Grid Spawn Spider.png|16px]] || [[Spider]] || Spider | |||
|- | |||
| 53 || {{dec-hex|53}} || {{EntitySprite|giant}} || - || [[Giant]] || Giant | |||
|- | |||
| 54 || {{dec-hex|54}} || {{EntitySprite|zombie}} || [[File:Grid Spawn Zombie.png|16px]] || [[Zombie]] || Zombie | |||
|- | |||
| 55 || {{dec-hex|55}} || {{EntitySprite|slime}} || [[File:Grid Spawn Slime.png|16px]] || [[Slime]] || Slime | |||
|- | |||
| 56 || {{dec-hex|56}} || {{EntitySprite|ghast}} || [[File:Grid Spawn Ghast.png|16px]] || [[Ghast]] || Ghast | |||
|- | |||
| 57 || {{dec-hex|57}} || {{EntitySprite|pigzombie}} || [[File:Grid Spawn Pig Zombie.png|16px]] || [[Zombie Pigman]] || PigZombie | |||
|- | |||
| 58 || {{dec-hex|58}} || {{EntitySprite|enderman}} || [[File:Grid Spawn Enderman.png|16px]] || [[Enderman]] || Enderman | |||
|- | |||
| 59 || {{dec-hex|59}} || {{EntitySprite|cave-spider}} || [[File:Grid Spawn Cave Spider.png|16px]] || [[Cave Spider]] || CaveSpider | |||
|- | |||
| 60 || {{dec-hex|60}} || {{EntitySprite|silverfish}} || [[File:Grid Spawn Silverfish.png|16px]] || [[Silverfish]] || Silverfish | |||
|- | |||
| 61 || {{dec-hex|61}} || {{EntitySprite|blaze}} || [[File:Grid Spawn Blaze.png|16px]] || [[Blaze]] || Blaze | |||
|- | |||
| 62 || {{dec-hex|62}} || {{EntitySprite|magmacube}} || [[File:Grid Spawn Magma Cube.png|16px]] || [[Magma Cube]] || LavaSlime | |||
|- | |||
| 63 || {{dec-hex|63}} || {{EntitySprite|enderdragon}} || - || [[Ender Dragon]] || EnderDragon | |||
|- | |||
| 64 || {{dec-hex|64}} || {{EntitySprite|wither}} || - || [[Wither]] || WitherBoss | |||
|- | |||
|- | |||
| 66 || {{dec-hex|66}} || {{EntitySprite|witch}} || [[File:Grid Spawn Witch.png|16px]] || [[Witch]] || Witch | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Passive mobs | |||
|- | |||
| 65 || {{dec-hex|65}} || {{EntitySprite|bat}} || [[File:Grid Spawn Bat.png|16px]] || [[Bat]] || Bat | |||
|- | |||
| 90 || {{dec-hex|90}} || {{EntitySprite|pig}} || [[File:Grid Spawn Pig.png|16px]] || [[Pig]] || Pig | |||
|- | |||
| 91 || {{dec-hex|91}} || {{EntitySprite|sheep}} || [[File:Grid Spawn Sheep.png|16px]] || [[Sheep]] || Sheep | |||
|- | |||
| 92 || {{dec-hex|92}} || {{EntitySprite|cow}} || [[File:Grid Spawn Cow.png|16px]] || [[Cow]] || Cow | |||
|- | |||
| 93 || {{dec-hex|93}} || {{EntitySprite|chicken}} || [[File:Grid Spawn Chicken.png|16px]] || [[Chicken]] || Chicken | |||
|- | |||
| 94 || {{dec-hex|94}} || {{EntitySprite|squid}} || [[File:Grid Spawn Squid.png|16px]] || [[Squid]] || Squid | |||
|- | |||
| 95 || {{dec-hex|95}} || {{EntitySprite|wolf}} || [[File:Grid Spawn Wolf.png|16px]] || [[Wolf]] || Wolf | |||
|- | |||
| 96 || {{dec-hex|96}} || {{EntitySprite|mooshroom}} || [[File:Grid Spawn Mooshroom.png|16px]] || [[Mooshroom]] || MushroomCow | |||
|- | |||
| 97 || {{dec-hex|97}} || {{EntitySprite|snowgolem}} || - || [[Snow Golem]] || SnowMan | |||
|- | |||
| 98 || {{dec-hex|98}} || {{EntitySprite|ocelot}} || [[File:Grid Spawn Ocelot.png|16px]] || [[Ocelot]] || Ozelot | |||
|- | |||
| 99 || {{dec-hex|99}} || {{EntitySprite|iron-golem}} || - || [[Iron Golem]] || VillagerGolem | |||
|- | |||
| 100 || {{dec-hex|100}} || {{EntitySprite|horse}} || [[File:Grid Spawn Horse.png|16px]] || [[Horse]] || EntityHorse | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | NPCs | |||
|- | |||
| 120 || {{dec-hex|120}} || {{EntitySprite|villager}} || [[File:Grid Spawn Villager.png|16px]] || [[Villager]] || Villager | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background-color: #eee;" | Other | |||
|- | |||
| 200 || {{dec-hex|200}} || {{EntitySprite|ender-crystal}} || - || [[Ender Crystal]] || EnderCrystal | |||
|} | |||
{{-}} | |||
'''Note:''' All eggs listed above are available in Creative mode. When an egg with other entity ID is spawned into existence it's colored gray ([[File:Spawn Null.png|16px]]) and doesn't work. | |||
{{minecraft}} | {{minecraft}} | ||
Wersja z 11:09, 4 lip 2013
| Nieaktualne informacje! Artykuł w całości lub w części jest nieaktualny i wymaga zaktualizowania. Jeśli jesteś gotów podjąć się tego, sprawdź stronę dyskusji.
|
| Potrzebny opiekun! Artykuł potrzebuje opiekuna, który będzie aktualizował go, kiedy treść ulegnie zdezaktualizowaniu.
Jesteś w stanie pomóc? Zarejestruj się i dopisz do listy w projekcie Aktualizacja. |
ID to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości Inwentarza. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak Kaktusy, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Na dole znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry.
ID Bloków
Legenda:
| Czerwony | Można zdobyć tylko komendą /give i modami. |
| Morski | Nie może zostać zdobyty. |
| Niebieski | Dostępny w Creative Mode (Lista Przedmiotów). |
| Fioletowy | Dostępny w Creative Mode (Kliknięcie gałką od myszy na blok). |
| Ziemny zielony | Możesz otrzymać od wieśniaków lub w Creative Mode. |
| Zielony | Potrzeba narzędzie z zaklęciem Jedwabny Dotyk lub Creative Mode. |
| Zółto-Zielony | Dostępne tylko poprzez wydobycie narzędziem z jedwabnym dotykiem. |
ID stworzeń
| Id | Hex | Ikona | Jajo | Byt | ID w zapisie |
|---|---|---|---|---|---|
| Wyrzucone | |||||
| 1 | 01 | - | Wyrzucony przedmiot | Item | |
| 2 | 02 | - | Kula doświadczenia | XPOrb | |
| Nie ruszające się | |||||
| 8 | 08 | - | Smycz | LeashKnot | |
| 9 | 09 | - | Obraz | Painting | |
| 18 | 12 | - | Ramka | ItemFrame | |
| Pociski | |||||
| 10 | 0A | - | Wystrzelona strzała | Arrow | |
| 11 | 0B | - | Wyrzucona śnieżka | Snowball | |
| 12 | 0C | - | Ognista kula Ghast'a | Fireball | |
| 13 | 0D | - | Kula ognia Płomyka | SmallFireball | |
| 14 | 0E | - | Wyrzucona Perła Kresu | ThrownEnderpearl | |
| 15 | 0F | - | Wyrzucone Oko Kresu | EyeOfEnderSignal | |
| 16 | 10 | - | Wyrzucona miotana mikstura | ThrownPotion | |
| 17 | 11 | - | Wyrzucona Zaklęta butelka | ThrownExpBottle | |
| 19 | 13 | - | Czaszka Wither'a | WitherSkull | |
| 22 | 16 | - | Fajerwerk | FireworksRocketEntity | |
| Bloki | |||||
| 20 | 14 | - | Zapalone TNT | PrimedTnt | |
| 21 | 15 | - | Spadający blok (Żwir, Piasek, Kowadło, Jajo Smoka) |
FallingSand | |
| Pojazdy | |||||
| 41 | 29 | - | Łódź | Boat | |
| 42 | 2A | - | Minecart | MinecartRideable | |
| 43 | 2B | - | Minecart ze Skrzynią | MinecartChest | |
| 44 | 2C | - | Minecart z piecem | MinecartFurnace | |
| 45 | 2D | - | Minecart with TNT | MinecartTNT | |
| 46 | 2E | - | Minecart with Hopper | MinecartHopper | |
| 47 | 2F | - | Minecart with Spawner | MinecartSpawner | |
| Generic | |||||
| 48 | 30 | - | - | Mob | Mob |
| 49 | 31 | - | - | Monster | Monster |
Note: All eggs listed above are available in Creative mode. When an egg with other entity ID is spawned into existence it's colored gray (Plik:Spawn Null.png) and doesn't work.



