Pradawne miasto: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Dereczeq (dyskusja | edycje)
poprawka w infoboxie
Dereczeq (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 11: Linia 11:
== Generowanie ==
== Generowanie ==
Pradawne miasto pojawia się na biomie [[Mroczna głębia|mrocznej głębi]] pod [[Góry|górami]]. Zawsze znajduje się na wysokości Y=-52. Nawet użycie komendy <code>/place</code> nie sprawi, że struktura pojawi się na innej wysokości.  
Pradawne miasto pojawia się na biomie [[Mroczna głębia|mrocznej głębi]] pod [[Góry|górami]]. Zawsze znajduje się na wysokości Y=-52. Nawet użycie komendy <code>/place</code> nie sprawi, że struktura pojawi się na innej wysokości.  
Pradawne miasto jest najrozleglejszą strukturą w grze, a jego skrzynie posiadają najcenniejszy łup.


== Moby ==
== Moby ==
Linia 27: Linia 29:
|{{ItemLink|Węgiel}}
|{{ItemLink|Węgiel}}
|6-15
|6-15
|48.2%
|46,5%
|-
|-
|{{ItemLink|Kość}}
|{{ItemLink|Kość}}
|1-15
|1-15
|37.3%
|35,9%
|-
|-
|{{BlockSprite|1830}} [[Pochodnia|Eteryczna pochodnia]]
|{{BlockSprite|1830}} [[Pochodnia|Eteryczna pochodnia]]
|1-15
|1-15
|37.3%
|35,9%
|-
|-
|{{ItemLink|Książka}}
|{{ItemLink|Książka}}
|3-10
|3-10
|37.3%
|35,9%
|-
|-
|{{ItemSprite|636}} [[Mikstury|Mikstura regeneracji]]
|{{ItemSprite|636}} [[Mikstury|Mikstura regeneracji]]
|1-3
|1-3
|37.3%
|35,9%
|-
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}
|1
|1
|37.3%
|35,9%
|-
|{{ItemLink|Fragment płyty}} (''5'')
|1-3
|29,8%
|-
|-
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Odłamek echa]]
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Odłamek echa]]
|1-3
|1-3
|31.0%
|29,8%
|-
|-
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}}
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}}
|1-15
|1-15
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Świecące jagody}}
|{{ItemLink|Świecące jagody}}
|1-15
|1-15
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Skulk]]
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Skulk]]
|4-10
|4-10
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Świeczka}}
|{{ItemLink|Świeczka}}
|1-4
|1-4
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Zaklęta butelka}}
|{{ItemLink|Zaklęta butelka}}
|1-3
|1-3
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Skulkowy czujnik}}
|{{BlockLink|Skulkowy czujnik}}
|1-3
|1-3
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<sup>(Swift Sneak)</sup>
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<sup>(Swift Sneak)</sup>
|1
|1
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Żelazne nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup>
|{{ItemLink|Żelazne nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup>
|1
|1
|24.2%
|23,2%
|-
|-
|{{ItemLink|Skulkowy katalizator}}
|{{ItemLink|Skulkowy katalizator}}
|1-2
|1-2
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Kompas}}
|{{ItemLink|Kompas}}
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemSprite|241}} [[Płyta muzyczna]] (''13'')
|{{ItemSprite|241}} [[Płyta muzyczna]] (''13'')
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemSprite|242}} [[Płyta muzyczna]] (''cat'')
|{{ItemSprite|242}} [[Płyta muzyczna]] (''cat'')
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Smycz}}
|{{ItemLink|Smycz}}
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Znacznik}}
|{{ItemLink|Znacznik}}
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Siodło}}
|{{ItemLink|Siodło}}
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa motyka}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup>
|{{ItemLink|Diamentowa motyka}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup>
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa zbroja dla konia}}
|{{ItemLink|Diamentowa zbroja dla konia}}
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}}
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}}
|1
|1
|16.8%
|16,1%
|-
|-
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
|1-2
|1-2
|8.8%
|8,4%
|-
|-
|{{ItemSprite}} [[Płyta muzyczna]] (''otherside'')
|{{ItemSprite|737}} [[Płyta muzyczna]] (''otherside'')
|1
|1
|8.8%
|8,4%
|}
|}



Wersja z 17:33, 21 sty 2023

Pradawne miasto
Biom

Mroczna głębia

Stworzony z

Skrzynia, żyły sculku, sculk, skulkowy czujnik, sculkowy katalizator, sculkowe wrzeszczydło, łupkowe warianty rzeźbione oraz przerobione, eteryczna pochodnia, szara wełna, lód, zbrojony łupek, piasek dusz, szkło, szyba, komparator, redstone, lampa, eteryczna latarenka, ciemnodębowe deski i wyroby, drabina

Moby

Nadzorca (po aktywowaniu sculkowego wrzeszczydła)


Pradawne miasto (ang. Ancient City) - duża struktura, dodana w The Wild Update.

Generowanie

Pradawne miasto pojawia się na biomie mrocznej głębi pod górami. Zawsze znajduje się na wysokości Y=-52. Nawet użycie komendy /place nie sprawi, że struktura pojawi się na innej wysokości.

Pradawne miasto jest najrozleglejszą strukturą w grze, a jego skrzynie posiadają najcenniejszy łup.

Moby

Poza nadzorcą, żaden mob nie może odrodzić się na terenie pradawnego miasta.

Skrzynie

W pradawnym mieście skrzynie można znaleźć praktycznie wszędzie. Większość z nich posiada takie przedmioty:

Przedmiot Ilość Szansa
ItemCSS.png/556 Węgiel 6-15 46,5%
ItemCSS.png/552 Kość 1-15 35,9%
BlockCSS_new.png/1830 Eteryczna pochodnia 1-15 35,9%
ItemCSS.png/541 Książka 3-10 35,9%
ItemCSS.png/636 Mikstura regeneracji 1-3 35,9%
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka 1 35,9%
ItemCSS.png/739 Fragment płyty (5) 1-3 29,8%
BlockCSS_new.png/384 Odłamek echa 1-3 29,8%
ItemCSS.png/706 Odłamek ametystu 1-15 23,2%
ItemCSS.png/733 Świecące jagody 1-15 23,2%
BlockCSS_new.png/384 Skulk 4-10 23,2%
ItemCSS.png/384 Świeczka 1-4 23,2%
ItemCSS.png/520 Zaklęta butelka 1-3 23,2%
BlockCSS_new.png/384 Skulkowy czujnik 1-3 23,2%
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka(Swift Sneak) 1 23,2%
ItemCSS.png/424 Żelazne nogawice(zaklęte) 1 23,2%
ItemCSS.png/384 Skulkowy katalizator 1-2 16,1%
ItemCSS.png/55 Kompas 1 16,1%
ItemCSS.png/241 Płyta muzyczna (13) 1 16,1%
ItemCSS.png/242 Płyta muzyczna (cat) 1 16,1%
ItemCSS.png/530 Smycz 1 16,1%
ItemCSS.png/531 Znacznik 1 16,1%
ItemCSS.png/534 Siodło 1 16,1%
ItemCSS.png/459 Diamentowa motyka(zniszczona, zaklęta) 1 16,1%
ItemCSS.png/384 Diamentowa zbroja dla konia 1 16,1%
ItemCSS.png/413 Diamentowe nogawice 1 16,1%
ItemCSS.png/501 Zaklęte złote jabłko 1-2 8,4%
ItemCSS.png/737 Płyta muzyczna (otherside) 1 8,4%


Jest również wyjątkowa skrzynia, którą znaleźć można w pomieszczeniu z lodem. Zawiera ona:

Przedmiot Ilość Szansa
ItemCSS.png/451 Śnieżka 2-6 97.0%
BlockCSS_new.png/1159 Zbity lód 2-6 80.5%
ItemCSS.png/485 Pieczony ziemniak 1-10 54.9%
ItemCSS.png/503 Złota marchewka 1-10 54.9%
ItemCSS.png/372 Podejrzana potrawka(ślepota/noktowizja) 2-6 54.9%



Historia

Pełna wersja
1.19Deep Dark Experimental Snapshot 1Dodano pradawne miasta.
Zawierają one nowe bloki takie jak wzmocniony łupek, skulkowy czujnik, skulkowy krzykacz, skulkowy katalizator
Zawiera skrzynie z nowym zaklęciem - Swift Sneak.
Pojawia się w biomie mrocznej głębi na różnej wysokości.
22w13aTeraz generują się zawsze na wysokości -52.
22w14aDodano odłamki echa, które można znaleźć tylko w pradawnych miastach.
22w16aDodano fragment płyty muzycznej 5, który można znaleźć w skrzyniach.