Pradawne miasto: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
poprawka w infoboxie |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
== Generowanie == | == Generowanie == | ||
Pradawne miasto pojawia się na biomie [[Mroczna głębia|mrocznej głębi]] pod [[Góry|górami]]. Zawsze znajduje się na wysokości Y=-52. Nawet użycie komendy <code>/place</code> nie sprawi, że struktura pojawi się na innej wysokości. | Pradawne miasto pojawia się na biomie [[Mroczna głębia|mrocznej głębi]] pod [[Góry|górami]]. Zawsze znajduje się na wysokości Y=-52. Nawet użycie komendy <code>/place</code> nie sprawi, że struktura pojawi się na innej wysokości. | ||
Pradawne miasto jest najrozleglejszą strukturą w grze, a jego skrzynie posiadają najcenniejszy łup. | |||
== Moby == | == Moby == | ||
| Linia 27: | Linia 29: | ||
|{{ItemLink|Węgiel}} | |{{ItemLink|Węgiel}} | ||
|6-15 | |6-15 | ||
| | |46,5% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kość}} | |{{ItemLink|Kość}} | ||
|1-15 | |1-15 | ||
| | |35,9% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockSprite|1830}} [[Pochodnia|Eteryczna pochodnia]] | |{{BlockSprite|1830}} [[Pochodnia|Eteryczna pochodnia]] | ||
|1-15 | |1-15 | ||
| | |35,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Książka}} | |{{ItemLink|Książka}} | ||
|3-10 | |3-10 | ||
| | |35,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemSprite|636}} [[Mikstury|Mikstura regeneracji]] | |{{ItemSprite|636}} [[Mikstury|Mikstura regeneracji]] | ||
|1-3 | |1-3 | ||
| | |35,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}} | |{{ItemLink|Zaklęta książka}} | ||
|1 | |1 | ||
| | |35,9% | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Fragment płyty}} (''5'') | |||
|1-3 | |||
|29,8% | |||
|- | |- | ||
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Odłamek echa]] | |{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Odłamek echa]] | ||
|1-3 | |1-3 | ||
| | |29,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}} | |{{ItemLink|Odłamek ametystu}} | ||
|1-15 | |1-15 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Świecące jagody}} | |{{ItemLink|Świecące jagody}} | ||
|1-15 | |1-15 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Skulk]] | |{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Skulk]] | ||
|4-10 | |4-10 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Świeczka}} | |{{ItemLink|Świeczka}} | ||
|1-4 | |1-4 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęta butelka}} | |{{ItemLink|Zaklęta butelka}} | ||
|1-3 | |1-3 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ | |{{BlockLink|Skulkowy czujnik}} | ||
|1-3 | |1-3 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<sup>(Swift Sneak)</sup> | |{{ItemLink|Zaklęta książka}}<sup>(Swift Sneak)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Żelazne nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup> | |{{ItemLink|Żelazne nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
| | |23,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Skulkowy katalizator}} | |{{ItemLink|Skulkowy katalizator}} | ||
|1-2 | |1-2 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kompas}} | |{{ItemLink|Kompas}} | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemSprite|241}} [[Płyta muzyczna]] (''13'') | |{{ItemSprite|241}} [[Płyta muzyczna]] (''13'') | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemSprite|242}} [[Płyta muzyczna]] (''cat'') | |{{ItemSprite|242}} [[Płyta muzyczna]] (''cat'') | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Smycz}} | |{{ItemLink|Smycz}} | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Znacznik}} | |{{ItemLink|Znacznik}} | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Siodło}} | |{{ItemLink|Siodło}} | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa motyka}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowa motyka}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa zbroja dla konia}} | |{{ItemLink|Diamentowa zbroja dla konia}} | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}} | |{{ItemLink|Diamentowe nogawice}} | ||
|1 | |1 | ||
|16 | |16,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | ||
|1-2 | |1-2 | ||
|8 | |8,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemSprite}} [[Płyta muzyczna]] (''otherside'') | |{{ItemSprite|737}} [[Płyta muzyczna]] (''otherside'') | ||
|1 | |1 | ||
|8 | |8,4% | ||
|} | |} | ||
Wersja z 17:33, 21 sty 2023
| Biom | |
| Stworzony z |
Skrzynia, żyły sculku, sculk, skulkowy czujnik, sculkowy katalizator, sculkowe wrzeszczydło, łupkowe warianty rzeźbione oraz przerobione, eteryczna pochodnia, szara wełna, lód, zbrojony łupek, piasek dusz, szkło, szyba, komparator, redstone, lampa, eteryczna latarenka, ciemnodębowe deski i wyroby, drabina |
| Moby |
Nadzorca (po aktywowaniu sculkowego wrzeszczydła) |
Pradawne miasto (ang. Ancient City) - duża struktura, dodana w The Wild Update.
Generowanie
Pradawne miasto pojawia się na biomie mrocznej głębi pod górami. Zawsze znajduje się na wysokości Y=-52. Nawet użycie komendy /place nie sprawi, że struktura pojawi się na innej wysokości.
Pradawne miasto jest najrozleglejszą strukturą w grze, a jego skrzynie posiadają najcenniejszy łup.
Moby
- Nadzorca (po aktywowaniu sculkowego wrzeszczydła)
Poza nadzorcą, żaden mob nie może odrodzić się na terenie pradawnego miasta.
Skrzynie
W pradawnym mieście skrzynie można znaleźć praktycznie wszędzie. Większość z nich posiada takie przedmioty:
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Węgiel | 6-15 | 46,5% |
| Kość | 1-15 | 35,9% |
| Eteryczna pochodnia | 1-15 | 35,9% |
| Książka | 3-10 | 35,9% |
| Mikstura regeneracji | 1-3 | 35,9% |
| Zaklęta książka | 1 | 35,9% |
| Fragment płyty (5) | 1-3 | 29,8% |
| Odłamek echa | 1-3 | 29,8% |
| Odłamek ametystu | 1-15 | 23,2% |
| Świecące jagody | 1-15 | 23,2% |
| Skulk | 4-10 | 23,2% |
| Świeczka | 1-4 | 23,2% |
| Zaklęta butelka | 1-3 | 23,2% |
| Skulkowy czujnik | 1-3 | 23,2% |
| Zaklęta książka(Swift Sneak) | 1 | 23,2% |
| Żelazne nogawice(zaklęte) | 1 | 23,2% |
| Skulkowy katalizator | 1-2 | 16,1% |
| Kompas | 1 | 16,1% |
| Płyta muzyczna (13) | 1 | 16,1% |
| Płyta muzyczna (cat) | 1 | 16,1% |
| Smycz | 1 | 16,1% |
| Znacznik | 1 | 16,1% |
| Siodło | 1 | 16,1% |
| Diamentowa motyka(zniszczona, zaklęta) | 1 | 16,1% |
| Diamentowa zbroja dla konia | 1 | 16,1% |
| Diamentowe nogawice | 1 | 16,1% |
| Zaklęte złote jabłko | 1-2 | 8,4% |
| Płyta muzyczna (otherside) | 1 | 8,4% |
Jest również wyjątkowa skrzynia, którą znaleźć można w pomieszczeniu z lodem. Zawiera ona:
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Śnieżka | 2-6 | 97.0% |
| Zbity lód | 2-6 | 80.5% |
| Pieczony ziemniak | 1-10 | 54.9% |
| Złota marchewka | 1-10 | 54.9% |
| Podejrzana potrawka(ślepota/noktowizja) | 2-6 | 54.9% |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.19 | Deep Dark Experimental Snapshot 1 | Dodano pradawne miasta. | |||
| Zawierają one nowe bloki takie jak wzmocniony łupek, skulkowy czujnik, skulkowy krzykacz, skulkowy katalizator | |||||
| Zawiera skrzynie z nowym zaklęciem - Swift Sneak. | |||||
| Pojawia się w biomie mrocznej głębi na różnej wysokości. | |||||
| 22w13a | Teraz generują się zawsze na wysokości -52. | ||||
| 22w14a | Dodano odłamki echa, które można znaleźć tylko w pradawnych miastach. | ||||
| 22w16a | Dodano fragment płyty muzycznej 5, który można znaleźć w skrzyniach. | ||||
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||



