Eksplozja: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Wycofano ostatnią zmianę treści i przywrócono wersję 126233 autorstwa Ffbot: nie są to błędy interpunkcyjne - jest to technika linkowania polegająca na dodawaniu końcówek deklinacyjnych poza nawiasem kwadratowym (linkującym). |
Aktualizacja listy odporności bloków na eksplozje i pełne jej uzależnienie od szablonu 'Blast Resistance Values'. |
||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
== Odporność bloków == | == Odporność bloków == | ||
Poniższe informacje pobrane są z testów w grze (1. | Poniższe informacje pobrane są z testów w grze ([[1.15]] lub [[Snapshot|snapshoty]] wersji [[1.16]]). | ||
[{{fullurl|Template:Blast Resistance Values|action{{=}}edit|text=edytuj}}] | [{{fullurl|Template:Blast Resistance Values|action{{=}}edit|text=edytuj}}] | ||
{| | {| style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" align="left" | ||
! Nazwa bloku !! Odporność bloku | ! Nazwa bloku !! Odporność bloku | ||
|- | |- | ||
| {{ | |{{BlockLink|Bariera|id=1752}}||{{Blast Resistance Values|Bariera}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Skała macierzysta}} || | |{{BlockLink|Skała macierzysta}}||{{Blast Resistance Values|Skała macierzysta}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=273|Blok poleceń}} || | |{{BlockLink|id=273|Blok poleceń}}||{{Blast Resistance Values|Blok poleceń}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Blok bramy portalu Endu|id=144}}||{{Blast Resistance Values|Blok portalu bramy Endu|id=144}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=144|Portal Endu}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Portal Endu}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=231|Rama portalu Endu}}||{{Blast Resistance Values|Rama portalu Endu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok konstrukcyjny|id=1094}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok konstrukcyjny}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=374|Blok struktur}}||{{Blast Resistance Values|Blok struktur}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Pradawne zgliszcza|id=1822}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Pradawne zgliszcza}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kowadło}}||{{Blast Resistance Values|Kowadło}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok netherytu|id=1824}}||{{Blast Resistance Values|Blok netherytu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Płaczący obsydian|id=1880}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Płaczący obsydian}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Stół do zaklęć}}||{{Blast Resistance Values|Stół do zaklęć}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Obsydian}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Obsydian}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=143|Skrzynia Endu}}||{{Blast Resistance Values|Skrzynia Endu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kolumna bąbelkowa|id=891}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Kolumna bąbelkowa}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Lawa}}||{{Blast Resistance Values|Lawa}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Woda}}||{{Blast Resistance Values|Woda}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Jajo smoka}}||{{Blast Resistance Values|Jajo Smoka}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Kamień Endu|id=1146}}||{{Blast Resistance Values|Kamień Endu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Cegły z kamienia Endu|id=1358}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Cegły z kamienia Endu}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Endowy ... murek|Murek|id=1009}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Endowy kamienny ceglany murek}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Andezyt|id=1133}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Andezyt}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=1303|Blok węgla}}||{{Blast Resistance Values|Blok węgla}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1304|Blok diamentu}}||{{Blast Resistance Values|Blok diamentu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=1305|Blok szmaragdu}}||{{Blast Resistance Values|Blok szmaragdu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1306|Blok złota}}||{{Blast Resistance Values|Blok złota}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1307|Blok żelaza}}||{{Blast Resistance Values|Blok żelaza}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1309|Blok redstone}}||{{Blast Resistance Values|Blok redstone}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Cegły|id=1317}}||{{Blast Resistance Values|Cegły}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Ceglane schody|Schody|id=1392}}||{{Blast Resistance Values|Ceglane schody}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Bruk|id=1140}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Bruk}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Brukowe schody|Schody|id=1393}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Brukowe schody}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Blok koralowca|Koralowiec|id=852}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok koralowca}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Ciemny pryzmaryn|id=1357}} | ||
|6 | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Dioryt|id=1144}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Dioryt}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Granit}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Granit}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kamień szlifierski|id=930}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kamień szlifierski}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kraty|id=1798}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kraty}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szafa grająca}}||{{Blast Resistance Values|Szafa grająca}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1154|Zamszony bruk}}||{{Blast Resistance Values|Zamszony bruk}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1361|Netherowe cegły}}||{{Blast Resistance Values|Netherowe cegły}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=47|Netherowy płot}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Netherowy płot}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=433|Schody z netherowej cegły}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Netherowe ceglane schody}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pryzmaryn|id=1162}}||{{Blast Resistance Values|Pryzmaryn}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pryzmarynowe cegły|id=1362}} | |||
|6 | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1338|Blok purpuru}}||{{Blast Resistance Values|Blok purpuru}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Filar z purpuru|id=1339}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Filar z purpuru}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Schody z purpuru|Schody|id=1411}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Schody z purpuru}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Czerwone netherowe cegły|Blok czerwonej netherowej cegły|id=1363}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Blok czerwonej netherowej cegły}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Czerwone netherowe ... schody|Schody|id=1413}} | |||
|6 | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Shulkerowa skrzynia|id=1001}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Shulkerowa skrzynia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kamień}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kamień}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kamienne cegły}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kamienne cegły}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kamienne ceglane schody|Schody|id=1403}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kamienne ceglane schody}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Półbloki|Półblok|id=1366}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kamienne płyty}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Murki|Murek|id=1347}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kamienne murki}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Dzwon|id=1117}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Dzwon}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Żelazne drzwi|id=1106}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Żelazne drzwi}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Żelazna klapa|id=1699}} | |||
|5 | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spawner potworów|id=1748}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Spawner potworów}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Lej|id=1696}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Lej}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Bazalt|id=1833}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Bazalt}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Terakota|id=1219}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Terakota}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pajęczyna|id=1773}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Pajęczyna}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Piec hutniczy|id=905}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Piec hutniczy}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Dozownik|id=1315}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Dozownik}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Podajnik|id=1335}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Podajnik}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Piec|id=1324}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Piec}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Latarenka|id=1046}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Latarenka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Detektor|id=1464}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Detektor}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wędzarka|id=917}} | |||
|3,5 | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Przecinarka|id=1243}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Przecinarka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Magiczna latarnia|id=1762}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Magiczna latarnia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Ruda węgla|id=1295}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Ruda węgla}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Roślina kakao|id=1641}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Roślina kakao}} | |||
|} | |} | ||
{| | {| style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" align="left" | ||
! Nazwa bloku !! Odporność bloku | ! Nazwa bloku !! Odporność bloku | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Przewodnia|id=886}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Przewodnia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1296|Ruda diamentu}}||{{Blast Resistance Values|Ruda diamentu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1297|Ruda szmaragdu}}||{{Blast Resistance Values|Ruda szmaragdu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1298|Ruda złota}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Ruda złota}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1299|Ruda żelaza}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Ruda żelaza}} | |||
|- | |||
|Stół laboratoryjny | |||
|{{Blast Resistance Values|Stół laboratoryjny}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=217|Blok lazurytu}}||{{Blast Resistance Values|Blok lazurytu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=241|Ruda lazurytu}}||{{Blast Resistance Values|Ruda lazurytu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1301|Ruda kwarcu}}||{{Blast Resistance Values|Ruda kwarcu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Deski|id=1313}}||{{Blast Resistance Values|Deski}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1302|Ruda redstone}}||{{Blast Resistance Values|Ruda redstone}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1345|Płot}}||{{Blast Resistance Values|Drewniany płot}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1679|Furtka}}||{{Blast Resistance Values|Furtka}} | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Drewniane drzwi}}||{{Blast Resistance Values|Drewniane drzwi}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Drewniana płyta|Półblok|id=1367}}||{{Blast Resistance Values|Drewniana płyta}} | |||
|- | |- | ||
| {{ | |{{BlockLink|Drewniane schody|Schody|id=1389}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Drewniane schody}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Drewniana klapa|Klapa|id=1710}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Drewniana klapa}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Niebieski lód|id=1159}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Niebieski lód lodowcowy}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Beczka|id=902}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Beczka}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Stół kartograficzny|id=1239}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Stół kartograficzny}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=142|Skrzynia}}||{{Blast Resistance Values|Skrzynia}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=1445|Stół rzemieślniczy}}||{{Blast Resistance Values|Stół rzemieślniczy}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Blok ... wodorostów|Blok suszonych wodorostów|id=458}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok suszonych wodorostów}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Stół łuczarski|id=1240}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Stół łuczarski}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Pulpit|id=934}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Pulpit}} | |||
|- | |- | ||
| {{ | |{{BlockLink|Krosno|id=925}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Krosno}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Stół kowalski|id=1114}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Stół kowalski}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Skrzynia-pułapka|id=281}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Skrzynia-pułapka}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Blok kości|id=1135}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok kości}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Kocioł|id=1440}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Kocioł}} | |||
|- | |- | ||
| {{ | |Syntezator związków | ||
|{{Blast Resistance Values|Syntezator związków}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Drewno}}||{{Blast Resistance Values|Drewno}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Beton|id=641}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Beton}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=52|Biblioteczka}}||{{Blast Resistance Values|Biblioteczka}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Glazurowana terakota|id=984}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Glazurowana terakota}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Bambus|id=901}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Bambus}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=1093|Sztandar}}||{{Blast Resistance Values|Sztandar}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1648|Jack o'Lantern}}||{{Blast Resistance Values|Jack o'Lantern}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Arbuz|Arbuz (blok)|id=1649}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Arbuz}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Głowa|id=1747}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Głowa}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Netherowa brodawka|Blok netherowej brodawki|id=1801}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok netherowej brodawki}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Nylium|id=1831}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Nylium}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Dynia|id=1660}}||{{Blast Resistance Values|Dynia}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Światłogrzyb|id=1835}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Światłogrzyb}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Tabliczka|id=1064}}||{{Blast Resistance Values|Tabliczka}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok kwarcu|id=1424}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok kwarcu}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1459|Blok dźwiękowy}}||{{Blast Resistance Values|Blok dźwiękowy}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kwarcowe schody|Schody|id=1412}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Kwarcowe schody}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Czerwony piaskowiec|id=1165}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Czerwony piaskowiec}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Czerw. piaskowc. schody|Schody|id=1414}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Czerwone piaskowcowe schody}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Piaskowiec|id=1169}}||{{Blast Resistance Values|Piaskowiec}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Piaskowcowe schody|Schody|id=1415}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Piaskowcowe schody}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Piaskowcowy murek|Murek|id=1016}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Piaskowcowy murek}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wełna|id=97}}||{{Blast Resistance Values|Wełna}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Zarobaczony blok|Blok z ukrytym potworem|id=1132}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Zarobaczony blok}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Tory aktywacyjne|id=1676}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Tory aktywacyjne}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Tory z czujnikiem|id=1693}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Tory z czujnikiem}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Zasilane tory|id=1720}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Zasilane tory}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Tory|id=1723}}||{{Blast Resistance Values|Tory}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=498|Ścieżka}}||{{Blast Resistance Values|Ścieżka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Ul|Pszczele gniazdo i pszczeli ul|id=1810}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Ul}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1207|Blok gliny}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Blok gliny}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kompostownik|id=1098}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kompostownik}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pole uprawne|id=1644}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Pole uprawne}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok trawy|id=1150}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Blok trawy}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Żwir|id=1151}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Żwir}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok plastra miodu|id=1821}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Blok plastra miodu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1469|Gąbka}}||{{Blast Resistance Values|Gąbka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Mokra gąbka|id=1476}}||{{Blast Resistance Values|Mokra gąbka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Statyw alchemiczny|id=1437}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Statyw alchemiczny}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Przycisk|id=1707}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Przycisk}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Ciasto}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Ciasto}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Twarda ziemia|id=1139}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Twarda ziemia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Cement|id=657}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Cement}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Ziemia}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Ziemia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Oszroniony lód|id=1147}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Oszroniony lód}} | |||
|} | |} | ||
{| | {| style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" align="left" | ||
! Nazwa bloku !! Odporność bloku | ! Nazwa bloku !! Odporność bloku | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Snop siana|id=1646}}||{{Blast Resistance Values|Snop siana}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Lód}}||{{Blast Resistance Values|Lód}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Dźwignia|id=1703}}||{{Blast Resistance Values|Dźwignia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok magmy|id=1153}}||{{Blast Resistance Values|Blok magny}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Grzybnia|id=1155}}||{{Blast Resistance Values|Grzybnia}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=402|Zbity lód}}||{{Blast Resistance Values|Zbity lód}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Tłok|id=1713}}||{{Blast Resistance Values|Tłok}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Głowica tłoka|Bloki techniczne#Głowica tłoka|id=1759}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Głowica tłoka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Bielica|id=1160}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Bielica}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Płyta naciskowa|id=1683}}||{{Blast Resistance Values|Płyta naciskowa}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Czerwony piasek|id=1163}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Czerwony piasek}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Piasek|id=1167}}||{{Blast Resistance Values|Piasek}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Piasek dusz|id=1175}}||{{Blast Resistance Values|Piasek dusz}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Gleba dusz|id=1836}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Gleba dusz}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Lepki tłok|id=1714}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Lepki tłok}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Tarcza strzelecka|id=1879}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Tarcza strzelecka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Żółwie jajko|id=822}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Żółwie jajko}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wagowa płyta naciskowa|id=1682}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Wagowa płyta naciskowa}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=1326|Kaktus}}||{{Blast Resistance Values|Kaktus}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Kwiat refrenusu|id=1638}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Kwiat refrenusu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Roślina refrenusu|id=1639}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Roślina refrenusu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Drabina}}||{{Blast Resistance Values|Drabina}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Netherrack}}||{{Blast Resistance Values|Netherrack}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pszczele gniazdo|Pszczele gniazdo i pszczeli ul|id=1815}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Pszczele gniazdo}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkło|id=74}}||{{Blast Resistance Values|Szkło}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szyba|id=1256}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Szyba}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Jasnogłaz}}||{{Blast Resistance Values|Jasnogłaz}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Lampa|id=1731}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Lampa}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Latarnia morska|id=1171}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Latarnia morska}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Barwione szkło|id=1277}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Barwione szkło}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Barwiona szyba|id=1271}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Barwiona szyba}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Łóżko|id=1477}}||{{Blast Resistance Values|Łóżko}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Detektor światła dziennego|id=542}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Detektor światła dziennego}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Liście}}||{{Blast Resistance Values|Liście}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Grzyb (blok)|id=1626}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Grzyb (blok)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok śniegu}}||{{Blast Resistance Values|Blok śniegu}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pnącze|id=1597}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Pnącze}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Dywan|id=985}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Dywan}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Śnieg|id=1173}}||{{Blast Resistance Values|Śnieg}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Powietrze}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Powietrze}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Burak|id=1627}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Burak}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Marchewka|id=1633}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Marchewka}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Koralowiec|id=982}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Roślina koralowa}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wachlarz koralowca|Koralowiec|id=1222}} | |||
|{{Blast Resistance Values|Wachlarz koralowca}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Uschnięty krzew|id=1590}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Uschnięty krzew}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=376|Słupek Endu}}||{{Blast Resistance Values|Słupek Endu}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Ogień}}||{{Blast Resistance Values|Ogień}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kwiaty}}||{{Blast Resistance Values|Kwiaty}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Doniczka|id=1796}}||{{Blast Resistance Values|Doniczka}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Trawa|id=1592}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Trawa}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Blok miodu|id=1820}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok miodu}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Wodorosty|id=884}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Wodorosty}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Lilia wodna|id=1594}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Lilia wodna}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Zablokowana skrzynia|id=142}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Zablokowana skrzynia}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Łodyga arbuza|Nasiona arbuza|id=160}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Łodyga arbuza}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok 36|Bloki techniczne#Blok 36}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok 36}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Grzyby}}||{{Blast Resistance Values|Grzyby}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Portal Netheru|Bloki techniczne#Portal Netheru|id=45}}||{{Blast Resistance Values|Portal Netheru}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1653|Netherowa brodawka}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Netherowa brodawka}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Ziemniak|id=1656}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Ziemniak}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Łodyga dyni|Nasiona dyni|id=160}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Łodyga dyni}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=269|Przewód redstone|Redstone}}||{{Blast Resistance Values|Przewód redstone}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Komparator|id=1729}}||{{Blast Resistance Values|Komparator}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1732|Przekaźnik}}||{{Blast Resistance Values|Przekaźnik}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Pochodnia redstone|id=1734}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Pochodnia redstone}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Sadzonka|id=1808}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Sadzonka}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Rusztowanie|id=938}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Rusztowanie}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Trawa morska|id=460}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Trawa morska}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Iskrzyłuda|id=890}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Iskrzyłuda}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok szlamu}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Blok szlamu}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Pustka strukturalna|id=1760}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Pustka strukturalna}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Trzcina cukrowa|id=1664}}||{{Blast Resistance Values|Trzcina cukrowa}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|Krzak słodkich jagód|id=1066}}||{{Blast Resistance Values|Krzak słodkich jagód}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|TNT|id=1472}}||{{Blast Resistance Values|TNT}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Pochodnia}}||{{Blast Resistance Values|Pochodnia}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Nić|id=211}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Nić}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Zaczep na linkę|id=1743}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Zaczep na linkę}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Krętorośl|id=1882}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Krętorośl}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Lamentorośl|id=1828}} | ||
|{{Blast Resistance Values|Lamentorośl}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=1665|Pszenica}}||{{Blast Resistance Values|Pszenica}} | ||
|} | |} | ||
<br style="clear:both"/> | <br style="clear:both"/> | ||
Wersja z 17:50, 18 kwi 2020

Eksplozja jest fizycznym wydarzeniem w świecie Minecraft, spowodowanym przez TNT, creepery lub ogniste kule ghastów. Wybuch może zniszczyć pobliskie bloki, zabić moby i gracza, a także wzniecić ogień.
Właściwości
- Wielkość - Zapalenie TNT sprawia, że jego wielkość zmienia się w 0.98 x 0.98 x 0.98 kostki.
- Siła - Siła eksplozji określa promień wybuchu. Wybuch TNT ma siłę 4, creepera - 3, a kuli ghasta - 1.
- Zdolność do wzniecania ognia - Obecnie tylko ognista kula ma taką właściwość.

Proces
Niszczenie bloków
- Wybuch rozchodzi się od środka do każdego z 1352 punktów równomiernie rozłożonych na powierzchni sześcianu gdzie eksplozja skupia się na krawędzi bloku o długości 2.
- Wybuch obowiązuje wszędzie, a jego siła zależna jest od pomnożenia przez liczbę losową [0.7, 1.3].
- Dodaj do stanu bloku 0.3. Blok inny niż powietrze absorbuje siłę eksplozji (opór bloku/5 + 0.3). Jeżeli siła wybuchu nie wchłania się całkowicie wtedy blok zostaje zniszczony (bloki wiszące w powietrzu także mogą zostać zniszczone).
- Siła wybuchu jest osłabiona, aż do linii 0.75, jeżeli siła wybuchu jest całkowicie zaabsorbowana lub osłabiona należy wtedy wykonać ten sam proces w następnej linii.
Maksymalny zasięg wybuchu TNT to 6.9, creepera 5.1, a kuli ghasta 1.5. Np. TNT może zniszczyć pochodnię oddaloną od niego o 7 bloków. Minimalna odporność bloku na maksymalną siłę TNT to 77.67, creepera 63.5, a kuli ghasta 20.17. Źródło wody, lawy i obsydian mogą być zniszczone przy użyciu odpowiedniej ilości TNT (dla przykładu - obsydian może być zniszczony za pomocą 648 sztuk TNT). Jednak bedrock jest niezniszczalny z tego powodu, że do jego zniszczenia potrzeba aż 360000 sztuk TNT. Żaden komputer nie wytrzymałby takiego obciążenia, ponieważ gra by się zawiesiła, a zapis gry stałby się nie do odtworzenia.
Zniszczony blok ma 30% szans na to, że będzie on możliwy do zebrania. Natomiast wszystkie bloki już wydobyte (leżące na ziemi) zostaną zniszczone. 30% ma także na wyrzucenie przedmiotów skrzynia, jeżeli zostanie zniszczona przedmioty przepadną, jeżeli nie, przedmioty zostaną w środku.
Interakcja z innymi środkami wybuchowymi
Możliwe jest wystrzelenie ładunków wybuchowych (lub bloków podatnych na grawitację) za pomocą innych ładunków wybuchowych, aby to się stało jeden ładunek wybuchowy musi stać 2 klocki od drugiego i wybuchnąć.
- Dla każdego bloku, w którym osłabienie jest mniejsze niż 1 wtedy oddziaływanie jest równe (1 - tłumienie) obrażeniom od wybuchu.
- Spróbuj zastosować (+ · wpływ oddziaływania) · 4 · promień + 1 uszkodzenie bloku tak, aby jego prędkość zwiększała się pod wpływem siły eksplozji.
W związku z tym bloki, które są wystrzeliwane zawsze muszą ponieść przynajmniej jeden punkt uszkodzenia, ponieważ muszą znajdować się w promieniu wybuchu.

Obliczanie obrażeń od wybuchu
Obrażenia od wybuchu stanowią widoczne punkty wszystkich sporządzonych jednolicie próbek ułożonych na osi ograniczającego sześcianu (ang.AABB). Widoczność punktów ustala się poprzez śledzenie promieni z punktu eksplozji do próbek. Szczegóły dotyczące pobierania próbek i śledzenia promieni od epicentrum wybuchu, wykracza poza zakres tego artykułu. Odstęp punktów od zapalonego TNT wynosi 1/2.96.
Wyniki AABB są często różne jeżeli wystrzał jest skierowany w inne strony. Np. typowa armata TNT wystrzela pocisk najdalej w stronę zachodnią, dlatego że siła AABB TNT skierowana jest właśnie w tym kierunku.
Możliwość wzniecenia ognia
Jeżeli wybuch może spowodować ogień wtedy 1/3 przestrzeni w miejscu wybuchu nad solidnymi blokami zapala się. Przed wersją 1.3 Beta Ghast'y mogły podpalać ognistymi kulami okoliczne bloki.
Odporność bloków
Poniższe informacje pobrane są z testów w grze (1.15 lub snapshoty wersji 1.16).
[edytuj]
Typowy promień wybuchu
Naszą postać mogą zabić promienie 1,2,4 (promienie wybuchu TNT), Zabierają one 100% życia. Od najmniejszej izolinii szkody wynoszą: 0%, 25%, 50%, 75% i 100%. Zbroja może pochłaniać obrażenia.

