Leśny dwór: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Dereczeq (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 13: Linia 13:


== Struktura==
== Struktura==
Leśna posiadłość jest największą, najrzadszą i najcenniejszą strukturą w grze. Jest zbudowana głownie z [[deski|ciemnych dębowych desek]], [[drewno|ciemnego dębowego drewna]] i [[bruk]]u. Posiada 2-3 piętra, które zawierają wiele różnych pokoi w tym ukryte.
Leśna posiadłość jest największą, najrzadszą i najcenniejszą strukturą w grze. Jest zbudowana głownie z [[deski|ciemnych dębowych desek]], [[drewno|ciemnego dębowego drewna]] i [[bruk]]u. Posiada 2-3 piętra, które zawierają wiele różnych pokoi w tym czasami ukryte.


=== Zawartość skrzyń===
=== Zawartość skrzyń===
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
!Przedmiot
!'''Przedmiot'''
!Ilość<br />w stacku
!'''Ilość<br />w stacku'''
!Szansa
!'''Szansa'''
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nić}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nić}}
|1-8
|1-8
|57,8%
| rowspan="4" |57,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zgniłe mięso}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zgniłe mięso}}
|1-8
|1-8
|57,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Proch}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Proch}}
|1-8
|1-8
|57,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Kość}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Kość}}
|1-4
|1-8
|57,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zboże|Pszenica}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zboże|Pszenica}}
|1-4
|1-4
|35,3%
| rowspan="2" |34,1%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Chleb}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Chleb}}
|1
|1
|35,3%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Znacznik}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Znacznik}}
|1
|1
|29%
| rowspan="2" |28,3%
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Smycz}}
|1
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Pył czerwonego kamienia|Redstone}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Pył czerwonego kamienia|Redstone}}
|1-4
|1-4
|27,4%
| rowspan="2" |26,6%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Węgiel}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Węgiel}}
|1-4
|1-4
|27,4%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|złota-płyta|Płyta muzyczna (złota)}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|złota-płyta|Płyta muzyczna (złota)}}
|1
|1
|22,2%
| rowspan="4" |21,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|242|Płyta muzyczna (zielona)}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|242|Płyta muzyczna (zielona)}}
|1
|1
|22,2%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złote jabłko}} (normalne)
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złote jabłko}}
|1
|1
|22,2%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diamentowa motyka}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diamentowa motyka}}
|1
|1
|22,2%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nasiona buraka}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nasiona buraka}}
|2-4
|2-4
|18,8%
| rowspan="5" |18,5%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nasiona dyni}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nasiona dyni}}
|2-4
|2-4
|18,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nasiona arbuza}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nasiona arbuza}}
|2-4
|2-4
|18,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
|1-4
|1-4
|18,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Wiadro}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Wiadro}}
|1
|1
|18,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęta książka}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęta książka}}
|1
|1
|15,1%
| rowspan="2" |14,9%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|napierśnik-kolczy|Zbroja|Napierśnik kolczy}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|napierśnik-kolczy|Zbroja|Napierśnik kolczy}}
|1
|1
|15,1%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka złota}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka złota}}
|1-4
|1-4
| 9,7%
|9,6%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}}
|1-4
|1
| 7,7%
|7,7%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złote jabłko}} (zaklęte)
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
|1
|1
|3,1%
| 3,1%
|}
|}


Linia 121: Linia 111:
W leśnym dworze znajduje się wiele różnych pokoi. Nie wszystkie mają wejście i nie zawsze wszystkie się w niej pojawiają. Niektóre mogą być ukryte za ścianami. Często pojawiają się sypialnie.
W leśnym dworze znajduje się wiele różnych pokoi. Nie wszystkie mają wejście i nie zawsze wszystkie się w niej pojawiają. Niektóre mogą być ukryte za ścianami. Często pojawiają się sypialnie.


=== [[Bloki]] ===
=== [[Bloki]]===
Bloków składających się w leśny dwór jest naprawdę dużo, jest to struktura zawierającą największą ich ilość rodzajów.
Bloków składających się w leśny dwór jest naprawdę dużo, jest to struktura zawierającą największą ich ilość rodzajów.


* {{BlockLink|Deski|id=428}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
*{{BlockLink|Deski|id=428}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
* {{BlockLink|Drewno ciemnego dębu|id=1187}}
*{{BlockLink|Drewno ciemnego dębu|id=1187}}
* {{BlockLink|Drewniane schody|Schody|id=1389}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
*{{BlockLink|Drewniane schody|Schody|id=1389}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
* {{BlockLink|Drewniane płotki|Płot|id=513}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
*{{BlockLink|Drewniane płotki|Płot|id=513}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
* {{BlockLink|Drewniane płyty|Płyta|id=1367}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
*{{BlockLink|Drewniane płyty|Płyta|id=1367}} (dębowe, brzozowe, ciemne dębowe)
* {{BlockLink|Ciemna dębowa furtka|Furtka|id=536}}  
*{{BlockLink|Ciemna dębowa furtka|Furtka|id=536}}
* {{BlockLink|Bruk}}
* {{BlockLink|Bruk}}
* {{BlockLink|Schody z bruku}}
*{{BlockLink|Schody z bruku}}
* {{BlockLink|Brukowa płyta}}
*{{BlockLink|Brukowa płyta}}
* {{BlockLink|Brukowy murek}}
*{{BlockLink|Brukowy murek}}
* {{BlockLink|Gładka kamienna płyta}}
*{{BlockLink|Gładka kamienna płyta}}
* {{BlockLink|Podwójna gładka kamienna płyta|Gładka kamienna płyta|id=6}}
*{{BlockLink|Podwójna gładka kamienna płyta|Gładka kamienna płyta|id=6}}
* {{BlockLink|Wypolerowany andezyt}}
*{{BlockLink|Wypolerowany andezyt}}
* {{BlockLink|Doniczka|id=275}}
*{{BlockLink|Doniczka|id=275}}
* {{BlockLink|Kwiat|id=89}} ({{BlockLink|Czosnek}}, {{BlockLink|Niebieska orchidea}}, {{BlockLink|Houstonia błękitna}}, {{BlockLink|Margaretka}}, {{BlockLink|Czerwony tulipan}}, {{BlockLink|Biały tulipan}}, {{BlockLink|Mlecz}}, {{BlockLink|Mak}} )
*{{BlockLink|Kwiat|id=89}} ({{BlockLink|Czosnek}}, {{BlockLink|Niebieska orchidea}}, {{BlockLink|Houstonia błękitna}}, {{BlockLink|Margaretka}}, {{BlockLink|Czerwony tulipan}}, {{BlockLink|Biały tulipan}}, {{BlockLink|Mlecz}}, {{BlockLink|Mak}} )
*{{BlockLink|Grzyby}}
*{{BlockLink|Grzyby}}
* {{BlockLink|Łodyga dyni|Dynia}}
*{{BlockLink|Łodyga dyni|Dynia}}
* {{BlockLink|Łodyga arbuza|Arbuz}}
*{{BlockLink|Łodyga arbuza|Arbuz}}
* {{BlockLink|Dynia|id=175}}
*{{BlockLink|Dynia|id=175}}
* {{BlockLink|Wykrawana dynia}}
*{{BlockLink|Wykrawana dynia}}
* {{BlockLink|Arbuz}}
*{{BlockLink|Arbuz}}
* {{BlockLink|Pszenica}}
*{{BlockLink|Pszenica}}
* {{BlockLink|Lilia wodna}}
*{{BlockLink|Lilia wodna}}
* {{BlockLink|Pnącze}}
*{{BlockLink|Pnącze}}
* {{BlockLink|Ciemne dębowe liście|Liście|id=1623}}
*{{BlockLink|Ciemne dębowe liście|Liście|id=1623}}
* {{BlockLink|Sadzonka ciemnego dębu}}
*{{BlockLink|Sadzonka ciemnego dębu}}
* {{BlockLink|Sadzonka brzozy}}
*{{BlockLink|Sadzonka brzozy}}
* {{BlockLink|Woda}}
*
* {{BlockLink|Lawa}}
{{BlockLink|Woda}}
* {{BlockLink|Ziemia}}
*{{BlockLink|Lawa}}
* {{BlockLink|Twarda ziemia}}
*{{BlockLink|Ziemia}}
* {{BlockLink|Pole uprawne}}
*{{BlockLink|Twarda ziemia}}
* {{BlockLink|Dywan|id=986}} ( wszystkie dostępne kolory oprócz {{BlockLink|Pomarańczowy|Dywan|id=996}} )
*{{BlockLink|Pole uprawne}}
* {{BlockLink|Wełna|Wełna|id=966}} ( wszystkie dostępne kolory oprócz {{BlockLink|Fioletowy|Wełna|id=290}}, {{BlockLink|Karmazynowy|Wełna|id=291}} i {{BlockLink|Różowy|Wełna|id=195}} )
*{{BlockLink|Dywan|id=986}} ( wszystkie dostępne kolory oprócz {{BlockLink|Pomarańczowy|Dywan|id=996}} )
* {{BlockLink|Szary sztandar|Sztandar|id=974}} ( ze [[Wzór sztandaru|wzorem kwiatu]] )
*{{BlockLink|Wełna|Wełna|id=966}} ( wszystkie dostępne kolory oprócz {{BlockLink|Fioletowy|Wełna|id=290}}, {{BlockLink|Karmazynowy|Wełna|id=291}} i {{BlockLink|Różowy|Wełna|id=195}} )
* {{BlockLink|Czarny sztandar|Sztandar|id=967}}
*{{BlockLink|Szary sztandar|Sztandar|id=974}} ( ze [[Wzór sztandaru|wzorem kwiatu]] )
* {{BlockLink|Tory}}
*{{BlockLink|Czarny sztandar|Sztandar|id=967}}
* {{BlockLink|Drabina}}
*{{BlockLink|Tory}}
* {{BlockLink|Biblioteczka}}
*{{BlockLink|Drabina}}
*{{BlockLink|Biblioteczka}}
*{{BlockLink|Skrzynia}} ( z łupem )
*{{BlockLink|Skrzynia}} ( z łupem )
*{{BlockLink|Skrzynia-pułapka}}
*{{BlockLink|Skrzynia-pułapka}}
*{{BlockLink|Pochodnia}}
*{{BlockLink|Pochodnia}}
*{{BlockLink|Ciemne drzwi dębowe|Drzwi|id=1105}}
*{{BlockLink|Ciemne drzwi dębowe|Drzwi|id=1105}}
* {{BlockLink|Żelazne drzwi|id=1106}}
*{{BlockLink|Żelazne drzwi|id=1106}}
* {{BlockLink|Uszkodzone kowadło|Kowadło|id=259}}
*{{BlockLink|Uszkodzone kowadło|Kowadło|id=259}}
* {{BlockLink|Kocioł}} ( z [[Woda|wodą]] )
*{{BlockLink|Kocioł}} ( z [[Woda|wodą]] )
* {{BlockLink|Kraty}}
*{{BlockLink|Kraty}}
* {{BlockLink|Dźwignia}}
*{{BlockLink|Dźwignia}}
*{{BlockLink|Redstone|id=246}}
*{{BlockLink|Redstone|id=246}}
* {{BlockLink|TNT}}
*
* {{BlockLink|Szkło}}
{{BlockLink|TNT}}
* {{BlockLink|Szyba}}
*{{BlockLink|Szkło}}
* {{BlockLink|Pajęczyna}}
*{{BlockLink|Szyba}}
* {{BlockLink|Spawner}}
*{{BlockLink|Pajęczyna}}
*{{BlockLink|Spawner}}
*{{BlockLink|Obsydian}}
*{{BlockLink|Obsydian}}
*{{BlockLink|Blok lazurytu}}
*{{BlockLink|Blok lazurytu}}
Linia 209: Linia 201:
==Galeria==
==Galeria==
<gallery>
<gallery>
Plik:Woodland Mension2.png
Plik:Woodland_Mension2.png
Plik:Woodland Mension3.png
Plik:Woodland_Mension3.png
Plik:Leśny dwór.png|alt=Z zewnątrz
Plik:Leśny_dwór.png|alt=Z zewnątrz
Plik:Leśny dwór 1x1 b5.png
Plik:Leśny_dwór_1x1_b5.png
Plik:Leśny dwór 1x2 a4.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_a4.png
Plik:Leśny dwór 1x2 a8.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_a8.png
Plik:Leśny dwór 1x2 d schody.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_d_schody.png
Plik:Leśny dwór 1x2 a6.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_a6.png
Plik:Leśny dwór 1x2 b1.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_b1.png
Plik:Leśny dwór 1x2 d1.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_d1.png
Plik:Leśny dwór 2x2 a1.png
Plik:Leśny_dwór_2x2_a1.png
Plik:Leśny dwór 1x1 a4.png
Plik:Leśny_dwór_1x1_a4.png
Plik:Leśny dwór 1x2 a9.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_a9.png
Plik:Leśny dwór 1x1 a2.png
Plik:Leśny_dwór_1x1_a2.png
Plik:Leśny dwór 1x2 a7.png
Plik:Leśny_dwór_1x2_a7.png
Plik:Leśny dwór 2x2 b4.png
Plik:Leśny_dwór_2x2_b4.png
Plik:Leśny dwór 2x2 b5.png
Plik:Leśny_dwór_2x2_b5.png
Plik:Leśny dwór 1x1 as2.png|alt=Spawner pająków w jednym z pokoi
Plik:Leśny_dwór_1x1_as2.png|alt=Spawner pająków w jednym z pokoi
</gallery>
</gallery>



Wersja z 21:04, 7 maj 2022

Artykuł Leśny dwór jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Leśny dwór
Biom

Puszcza


Leśny dwór (ang. Woodland Mansion) – duża, występująca niezwykle rzadko struktura generująca się w puszczy. Pojawia się w niej wiele agresywnych mobów, m.in. przywoływacze, dręczyciele i obrońcy.

Generowanie

Leśne dwory generują się bardzo rzadko w puszczy. Możliwe jest ich zlokalizowanie m.in. poprzez lądową mapę eksploracyjną oraz komendę /locate. Znalezienie leśnego dworu przez przypadek wiąże się z dużym szczęściem. Średnio występuje w odległościach od 10000 do 15000 bloków od pierwotnego miejsca spawnu.

Leśne dwory mogą mieć różne rozmiary ze względu na różnicę w liczbie pokoi.

Struktura

Leśna posiadłość jest największą, najrzadszą i najcenniejszą strukturą w grze. Jest zbudowana głownie z ciemnych dębowych desek, ciemnego dębowego drewna i bruku. Posiada 2-3 piętra, które zawierają wiele różnych pokoi w tym czasami ukryte.

Zawartość skrzyń

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/582 Nić 1-8 57,8%
ItemCSS.png/515 Zgniłe mięso 1-8
ItemCSS.png/566 Proch 1-8
ItemCSS.png/552 Kość 1-8
ItemCSS.png/589 Pszenica 1-4 34,1%
ItemCSS.png/489 Chleb 1
ItemCSS.png/531 Znacznik 1 28,3%
ItemCSS.png/530 Smycz 1
ItemCSS.png/578 Redstone 1-4 26,6%
ItemCSS.png/556 Węgiel 1-4
ItemCSS.png/384 Płyta muzyczna (złota) 1 21,8%
ItemCSS.png/242 Płyta muzyczna (zielona) 1
ItemCSS.png/502 Złote jabłko 1
ItemCSS.png/459 Diamentowa motyka 1
ItemCSS.png/586 Nasiona buraka 2-4 18,5%
ItemCSS.png/62 Nasiona dyni 2-4
ItemCSS.png/63 Nasiona arbuza 2-4
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza 1-4
ItemCSS.png/456 Wiadro 1
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka 1 14,9%
ItemCSS.png/384 Napierśnik kolczy 1
ItemCSS.png/564 Sztabka złota 1-4 9,6%
ItemCSS.png/410 Diamentowy napierśnik 1 7,7%
ItemCSS.png/501 Zaklęte złote jabłko 1 3,1%

Co ciekawe, skrzynie z skarbami są w ten czy inny sposób ukryte. Można znaleźć na przykład skrzynie ze skarbem w ukrytym pokoju lub w posągu.

Pokoje

 Osobny artykuł: Leśny dwór/Pokoje.

W leśnym dworze znajduje się wiele różnych pokoi. Nie wszystkie mają wejście i nie zawsze wszystkie się w niej pojawiają. Niektóre mogą być ukryte za ścianami. Często pojawiają się sypialnie.

Bloki

Bloków składających się w leśny dwór jest naprawdę dużo, jest to struktura zawierającą największą ich ilość rodzajów.

BlockCSS_new.png/1807 Woda

BlockCSS_new.png/1472 TNT

Moby

W leśnej posiadłości można spotkać następujące moby:

Historia

25 września 2016Nowa struktura - leśna posiadłość - została oficjalnie zapowiedziana na MineConie 2016.
Pełna wersja
1.1116w39aDodano leśne dwory.
16w43aDodano pokój z lawą w szkle i obsydianem.

Ciekawostki

  • W edycjach konsolowych leśny dwór generuje się o wiele częściej.
  • Czasem może się zdarzyć, że gracz ujrzy płonący leśny dwór. Wynikiem takiego zjawiska jest najprawdopodobniej uderzenie pioruna w dach budynku podczas burzy.

Galeria