Wartości danych/Byty: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Kacper.exe (dyskusja | edycje) d →top: literówki |
jest znacznie więcej bytów. wszystkie to realne nazwy, nie wymyśliłem tego sobie, można sprawdzić używając komendy summon. |
||
| Linia 93: | Linia 93: | ||
| {{EntitySprite|strażnik}} [[Strażnik]] | | {{EntitySprite|strażnik}} [[Strażnik]] | ||
| {{code|guardian}} | | {{code|guardian}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|wesoły-ghast}} [[Wesoły ghast]] | |||
| {{code|happy_ghast}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|hoglin}} [[Hoglin]] | | {{EntitySprite|hoglin}} [[Hoglin]] | ||
| Linia 246: | Linia 249: | ||
| {{EntitySprite|zzombifikowany-piglin}} [[Zzombifikowany piglin]] | | {{EntitySprite|zzombifikowany-piglin}} [[Zzombifikowany piglin]] | ||
| {{code|zombified_piglin}} | | {{code|zombified_piglin}} | ||
|} | |} | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| Linia 284: | Linia 255: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|strzała}} [[Strzała]] i [[ | | {{EntitySprite|strzała}} [[Strzała]] i [[strzała z efektem]] | ||
| {{code|arrow}} | | {{code|arrow}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|wietrzna-kula}} [[Wietrzna kula]] wystrzelona przez [[wichrzyk]]a | |||
| {{code|breeze_wind_charge}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kula-smoka}} [[Kula smoka]] | | {{EntitySprite|kula-smoka}} [[Kula smoka]] | ||
| Linia 299: | Linia 273: | ||
| {{code|experience_bottle}} | | {{code|experience_bottle}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|oko-endera}} [[ | | {{EntitySprite|oko-endera}} Rzucone [[oko Endera]] | ||
| {{code|eye_of_ender}} | | {{code|eye_of_ender}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 307: | Linia 281: | ||
| {{ItemSprite|fajerwerk}} [[Fajerwerk]] | | {{ItemSprite|fajerwerk}} [[Fajerwerk]] | ||
| {{code|firework_rocket}} | | {{code|firework_rocket}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|spławik}} [[Spławik]] | |||
| {{code|fishing_bobber}} | |||
|- | |||
| {{ItemSprite|mikstura-przewlekła}} Rzucona [[mikstura przewlekła]] | |||
| {{code|lingering_potion}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|lama-spit}} [[Lama#Zachowanie|Ślina lamy]] | | {{EntitySprite|lama-spit}} [[Lama#Zachowanie|Ślina lamy]] | ||
| {{code|llama_spit}} | | {{code|llama_spit}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|pocisk-shulkera}} [[Shulker|Pocisk shulkera]] | | {{EntitySprite|pocisk-shulkera}} [[Shulker|Pocisk shulkera]] | ||
| Linia 325: | Linia 302: | ||
| {{EntitySprite|widmowa-strzała}} [[Widmowa strzała]] | | {{EntitySprite|widmowa-strzała}} [[Widmowa strzała]] | ||
| {{code|spectral_arrow}} | | {{code|spectral_arrow}} | ||
|- | |||
| {{ItemSprite|mikstura-miotana}} Rzucona [[mikstura miotana]] | |||
| {{code|splash_potion}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|trójząb}} [[Trójząb]] | | {{EntitySprite|trójząb}} [[Trójząb]] | ||
| Linia 340: | Linia 320: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|łódka}} [[ | | {{EntitySprite|akacjowa-łódka}} [[Akacjowa łódka]] | ||
| {{code| | | {{code|acacia_boat}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|akacjowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Akacjowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|acacia_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|bambusowa-tratwa}} [[Bambusowa tratwa]] | |||
| {{code|bamboo_raft}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|bambusowa-tratwa-ze-skrzynią}} [[Bambusowa tratwa ze skrzynią]] | |||
| {{code|bamboo_raft_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|łódka-ze-skrzynią}} [[ | | {{EntitySprite|brzozowa-łódka}} [[Brzozowa łódka]] | ||
| {{code| | | {{code|birch_boat}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|brzozowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Brzozowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wiśniowa-łódka}} [[Wiśniowa łódka]] | |||
| {{code|cherry_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wiśniowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Wiśniowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|cherry_boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik-skrzynia}} [[Wagonik ze skrzynią]] | | {{EntitySprite|wagonik-skrzynia}} [[Wagonik ze skrzynią]] | ||
| Linia 351: | Linia 349: | ||
| {{EntitySprite|wagonik-z-blokiem-poleceń}} [[Wagonik z blokiem poleceń]] | | {{EntitySprite|wagonik-z-blokiem-poleceń}} [[Wagonik z blokiem poleceń]] | ||
| {{code|command_block_minecart}} | | {{code|command_block_minecart}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|ciemnodębowa-łódka}} [[Ciemnodębowa łódka]] | |||
| {{code|dark_oak_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|ciemnodębowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Ciemnodębowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|dark_oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik-piec}} [[Wagonik z piecem]] | | {{EntitySprite|wagonik-piec}} [[Wagonik z piecem]] | ||
| Linia 357: | Linia 361: | ||
| {{EntitySprite|wagonik-z-lejem}} [[Wagonik z lejem]] | | {{EntitySprite|wagonik-z-lejem}} [[Wagonik z lejem]] | ||
| {{code|hopper_minecart}} | | {{code|hopper_minecart}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|tropikalna-łódka}} [[Tropikalna łódka]] | |||
| {{code|jungle_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|tropikalna-łódka-ze-skrzynią}} [[Tropikalna łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|jungle_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|namorzynowa-łódka}} [[Namorzynowa łódka]] | |||
| {{code|mangrove_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|namorzynowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Namorzynowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|mangrove_boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik}} [[Wagonik]] | | {{EntitySprite|wagonik}} [[Wagonik]] | ||
| {{code|minecart}} | | {{code|minecart}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|dębowa-łódka}} [[Dębowa łódka]] | |||
| {{code|oak_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|dębowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Dębowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|bladodębowa-łódka}} [[Bladodębowa łódka]] | |||
| {{code|pale_oak_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|bladodębowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Bladodębowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|pale_oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik-ze-spawnerem}} [[Wagonik z przyzywaczem potworów]] | | {{EntitySprite|wagonik-ze-spawnerem}} [[Wagonik z przyzywaczem potworów]] | ||
| {{code|spawner_minecart}} | | {{code|spawner_minecart}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|świerkowa-łódka}} [[Świerkowa łódka]] | |||
| {{code|spruce_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|świerkowa-łódka-ze-skrzynią}} [[Świerkowa łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|spruce_boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik-z-tnt}} [[Wagonik z TNT]] | | {{EntitySprite|wagonik-z-tnt}} [[Wagonik z TNT]] | ||
| Linia 379: | Linia 413: | ||
|} | |} | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ Różne | ||
! Byt | ! Byt | ||
! ID słowne | |||
|- | |||
| {{EffectSprite|particle-water-breathing}} [[Trwałe miotane mikstury|Obszarowa chmura efektu]] | |||
| {{code|area_effect_cloud}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|stojak-na-zbroję}} [[Stojak na zbroję]] | |||
| {{code|armor_stand}} | |||
|- | |||
| [[Wyświetlacz bloku]] | |||
| {{code|block_display}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|kryształ-endu}} [[Kryształ Endu]] | |||
| {{code|end_crystal}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wnyki-przywoływacza}} [[Przywoływacz#Wnyki|Wnyki przywoływacza]] | |||
| {{code|evoker_fangs}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kula-doświadczenia}} [[Kula doświadczenia]] | | {{EntitySprite|kula-doświadczenia}} [[Kula doświadczenia]] | ||
| {{code|experience_orb}} | | {{code|experience_orb}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|świecąca-ramka-na-przedmiot}} [[Świecąca ramka na przedmiot]] | |||
| {{code|glow_item_frame}} | |||
|- | |||
| [[Interakcja]] | |||
| {{code|interaction}} | |||
|- | |- | ||
| {{EnvSprite|przedmioty}} [[Przedmiot]] | | {{EnvSprite|przedmioty}} [[Przedmiot]] | ||
| {{code|item}} | | {{code|item}} | ||
|- | |||
| [[Wyświetlacz przedmiotu]] | |||
| {{code|item_display}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|ramka-na-przedmiot}} [[Ramka na przedmiot]] | |||
| {{code|item_frame}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|smycz}} [[Węzeł liny]] | |||
| {{code|leash_knot}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|piorun}} [[Piorun]] | |||
| {{code|lightning_bolt}} | |||
|- | |||
| [[Znacznik (byt)|Znacznik]] <!-- Nie chodzi o przedmiot "znacznik" --> | |||
| {{code|marker}} | |||
|- | |||
| [[Złowieszczy przywoływacz przedmiotów]] | |||
| {{code|ominous_item_spawner}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|obraz}} [[Obraz]] | |||
| {{code|painting}} | |||
|- | |||
| [[Wyświetlacz tekstu]] | |||
| {{code|text_display}} | |||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Wartości danych]] | [[Kategoria:Wartości danych]] | ||
Wersja z 20:39, 22 lip 2025
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Otuszek | allay
|
| Pancernik | armadillo
|
| Aksolotl | axolotl
|
| Nietoperz | bat
|
| Pszczoła | bee
|
| Płomyk | blaze
|
| Bagniak | bogged
|
| Wichrzyk | breeze
|
| Wielbłąd | camel
|
| Kot | cat
|
| Pająk jaskiniowy | cave_spider
|
| Kura | chicken
|
| Dorsz | cod
|
| Krowa | cow
|
| Trzeszcz | creaking
|
| Creeper | creeper
|
| Delfin | dolphin
|
| Osioł | donkey
|
| Utopiec | drowned
|
| Prastrażnik | elder_guardian
|
| Smok Endu | ender_dragon
|
| Enderman | enderman
|
| Endermit | endermite
|
| Przywoływacz | evoker
|
| Lis | fox
|
| Świecąca kałamarnica | glow_squid
|
| Ghast | ghast
|
| Gigant | giant
|
| Koza | goat
|
| Strażnik | guardian
|
| Wesoły ghast | happy_ghast
|
| Hoglin | hoglin
|
| Koń | horse
|
| Posuch | husk
|
| Iluzjoner | illusioner
|
| Żelazny golem | iron_golem
|
| Lama | llama
|
| Kostka magmy | magma_cube
|
| Mooshroom | mooshroom
|
| Muł | mule
|
| Ocelot | ocelot
|
| Panda | panda
|
| Papuga | parrot
|
| Fantom | phantom
|
| Świnia | pig
|
| Piglin | piglin
|
| Piglin okrutnik | piglin_brute
|
| Rozbójnik | pillager
|
| Niedźwiedź polarny | polar_bear
|
| Rozdymka | pufferfish
|
| Królik | rabbit
|
| Dewastator | ravager
|
| Łosoś | salmon
|
| Owca | sheep
|
| Shulker | shulker
|
| Rybik cukrowy | silverfish
|
| Szkielet | skeleton
|
| Koń szkielet | skeleton_horse
|
| Szlam | slime
|
| Śnieżny golem | snow_golem
|
| Niuchacz | sniffer
|
| Pająk | spider
|
| Kałamarnica | squid
|
| Tułacz | stray
|
| Magmołaz | strider
|
| Lama handlarza | trader_llama
|
| Ryba tropikalna | tropical_fish
|
| Żółw | turtle
|
| Dręczyciel | vex
|
| Osadnik | villager
|
| Obrońca | vindicator
|
| Wędrowny handlarz | wandering_trader
|
| Nadzorca | warden
|
| Wiedźma | witch
|
| Wither | wither
|
| Witherowy szkielet | wither_skeleton
|
| Wilk | wolf
|
| Zoglin | zoglin
|
| Zombie | zombie
|
| Koń zombie | zombie_horse
|
| Osadnik zombie | zombie_villager
|
| Zzombifikowany piglin | zombified_piglin
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Strzała i strzała z efektem | arrow
|
| Wietrzna kula wystrzelona przez wichrzyka | breeze_wind_charge
|
| Kula smoka | dragon_fireball
|
| Rzucone jajko | egg
|
| Rzucona enderperła | ender_pearl
|
| Rzucona zaklęta butelka | experience_bottle
|
| Rzucone oko Endera | eye_of_ender
|
| Ognista kula ghasta | fireball
|
| Fajerwerk | firework_rocket
|
| Spławik | fishing_bobber
|
| Rzucona mikstura przewlekła | lingering_potion
|
| Ślina lamy | llama_spit
|
| Pocisk shulkera | shulker_bullet
|
| Pocisk płomyka i Ognista kula | small_fireball
|
| Śnieżka | snowball
|
| Widmowa strzała | spectral_arrow
|
| Rzucona mikstura miotana | splash_potion
|
| Trójząb | trident
|
| Wietrzna kula | wind_charge
|
| Czaszka withera | wither_skull
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Spadający blok | falling_block
|
| Aktywowane TNT | tnt
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Obszarowa chmura efektu | area_effect_cloud
|
| Stojak na zbroję | armor_stand
|
| Wyświetlacz bloku | block_display
|
| Kryształ Endu | end_crystal
|
| Wnyki przywoływacza | evoker_fangs
|
| Kula doświadczenia | experience_orb
|
| Świecąca ramka na przedmiot | glow_item_frame
|
| Interakcja | interaction
|
| Przedmiot | item
|
| Wyświetlacz przedmiotu | item_display
|
| Ramka na przedmiot | item_frame
|
| Węzeł liny | leash_knot
|
| Piorun | lightning_bolt
|
| Znacznik | marker
|
| Złowieszczy przywoływacz przedmiotów | ominous_item_spawner
|
| Obraz | painting
|
| Wyświetlacz tekstu | text_display
|




