Ruina portalu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d Jeszcze to.
dodano magnetyt + jeszcze uproszczono
Linia 4: Linia 4:
|biom=Każdy w [[Nadziemie|Nadziemiu]] i w [[Nether]]ze
|biom=Każdy w [[Nadziemie|Nadziemiu]] i w [[Nether]]ze
|bloki=<i>[[#Bloki|Zobacz sekcję temu poświęconą]]</i>
|bloki=<i>[[#Bloki|Zobacz sekcję temu poświęconą]]</i>
|wersja=20w16a
}}
}}
'''Ruina portalu''' (ang. ''Ruined Portal'') – struktura występująca na [[powierzchnia|Powierzchni]] oraz w [[Nether]]ze.
'''Ruina portalu''' (ang. ''Ruined Portal'') – struktura występująca w [[Nadziemie|Nadziemiu]] oraz w [[Nether]]ze.


== Występowanie ==
== Występowanie ==
Linia 35: Linia 34:
! Nadziemie
! Nadziemie
|-
|-
| {{BlockLink|Kraty}}
| {{BlockLink|Żelazne kraty}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=1030|Kamienna płyta}}
| {{BlockLink|Kamienna płyta}}
|-
|-
| {{BlockLink|Gładka kamienna płyta}}
| {{BlockLink|Gładka kamienna płyta}}
Linia 47: Linia 46:
| {{BlockLink|Popękane kamienne cegły}}
| {{BlockLink|Popękane kamienne cegły}}
|-  
|-  
| {{BlockLink|id=1023|Zamszona kamienna ceglana płyta}}
| {{BlockLink|Zamszona kamienna ceglana płyta}}
|-  
|-  
| {{BlockLink|id=41|Kamienna ceglana płyta}}
| {{BlockLink|Kamienna ceglana płyta}}
|-
|-
| {{BlockLink|Rzeźbione kamienne cegły}}
| {{BlockLink|Rzeźbione kamienne cegły}}
Linia 55: Linia 54:
| {{BlockLink|Kamienne ceglane schody}}
| {{BlockLink|Kamienne ceglane schody}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=1403|Zamszone kamienne ceglane schody}}
| {{BlockLink|Zamszone kamienne ceglane schody}}
|-
|-
| {{BlockLink|Kamienny ceglany murek}}
| {{BlockLink|Kamienny ceglany murek}}
Linia 69: Linia 68:
| {{BlockLink|Wypolerowany czernit}}
| {{BlockLink|Wypolerowany czernit}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=1916|Wypolerowana czernitowa płyta}}
| {{BlockLink|Wypolerowana czernitowa płyta}}
|-
|-
| {{BlockLink|Wypolerowane czernitowe schody}}
| {{BlockLink|Wypolerowane czernitowe schody}}
Linia 77: Linia 76:
| {{BlockLink|Wypolerowana czernitowa ceglana płyta}}
| {{BlockLink|Wypolerowana czernitowa ceglana płyta}}
|-
|-
| {{BlockLink|id=1907|Wypolerowane czernitowe ceglane schody}}
| {{BlockLink|Wypolerowane czernitowe ceglane schody}}
|-
|-
| {{BlockLink|Wypolerowany czernitowy murek}}
| {{BlockLink|Wypolerowany czernitowy murek}}
Linia 94: Linia 93:
!'''Ilość'''
!'''Ilość'''
!'''Szansa'''
!'''Szansa'''
|-
|{{BlockLink|Magnetyt}}
|1–2
|66,7%
|-
|-
|{{ItemLink|Bryłka żelaza}}
|{{ItemLink|Bryłka żelaza}}
Linia 180: Linia 183:
{{Historia|||snap=20w17a|Od teraz generują się rzadziej.}}
{{Historia|||snap=20w17a|Od teraz generują się rzadziej.}}
{{Historia|||snap=20w18a|[[Złote jabłko|Złote jabłka]] pojawiają się w skrzyniach przy ruinach portali znacznie rzadziej.}}
{{Historia|||snap=20w18a|[[Złote jabłko|Złote jabłka]] pojawiają się w skrzyniach przy ruinach portali znacznie rzadziej.}}
{{Historia||1.21.5|snap=25w02a|[[Magnetyt]] może pojawiać się w skrzyniach przy ruinach portali.}}


{{Historia|Bedrock}}
{{Historia|Bedrock}}
Linia 185: Linia 189:
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Ruiny portali znajdujące się w Netherze zawierają czernit zamiast netherowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Ruiny portali znajdujące się w Netherze zawierają czernit zamiast netherowych cegieł.}}
{{Historia||1.16.100|snap=beta 1.16.100.54|W skrzyniach przy ruinach portali może pojawić się nawet 4–12 [[Błyszczący arbuz|kawałków błyszczącego arbuza]].}}
{{Historia||1.16.100|snap=beta 1.16.100.54|W skrzyniach przy ruinach portali może pojawić się nawet 4–12 [[Błyszczący arbuz|kawałków błyszczącego arbuza]].}}
{{Historia||1.21.60|snap=beta 1.21.60.25|[[Magnetyt]] może pojawiać się w skrzyniach przy ruinach portali.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 19:18, 21 kwi 2025

Ruina portalu
Biom

Każdy w Nadziemiu i w Netherze

Stworzony z

Zobacz sekcję temu poświęconą


Ruina portalu (ang. Ruined Portal) – struktura występująca w Nadziemiu oraz w Netherze.

Występowanie

Ruiny portalu występują na każdym biomie w Nadziemiu i w Netherze. Mogą się pojawić na ziemi, pod ziemią, pod wodą, a nawet mogą być całkowicie zakopane.

Budowa

Ruiny portalu są stworzone ze zwykłego i płaczącego obsydianu. Wokół nich pojawia się netherrack oraz bloki magmy. Obok portalu może wygenerować się skrzynia z łupem oraz blok złota. Na powierzchni wokół portalu pojawiają się żelazne kraty oraz kamienne cegły i ich rodzaje, a w Netherze pod ruiną generują się łańcuchy oraz wypolerowane czernitowe cegły i wyroby z nich.

Bloki

Wszystkie ruiny
BlockCSS_new.png/1158 Obsydian
BlockCSS_new.png/1880 Płaczący obsydian
BlockCSS_new.png/1153 Blok magmy
BlockCSS_new.png/94 Lawa
BlockCSS_new.png/1157 Netherrack
BlockCSS_new.png/142 Skrzynia
BlockCSS_new.png/1306 Blok złota
Nadziemie
BlockCSS_new.png/1798 Żelazne kraty
BlockCSS_new.png/1030 Kamienna płyta
BlockCSS_new.png/1383 Gładka kamienna płyta
BlockCSS_new.png/1360 Kamienne cegły
BlockCSS_new.png/1359 Zamszone kamienne cegły
BlockCSS_new.png/1356 Popękane kamienne cegły
BlockCSS_new.png/1023 Zamszona kamienna ceglana płyta
BlockCSS_new.png/1385 Kamienna ceglana płyta
BlockCSS_new.png/1355 Rzeźbione kamienne cegły
BlockCSS_new.png/1420 Kamienne ceglane schody
BlockCSS_new.png/1403 Zamszone kamienne ceglane schody
BlockCSS_new.png/1017 Kamienny ceglany murek
BlockCSS_new.png/1011 Zamszony kamienny ceglany murek
Nether
BlockCSS_new.png/1833 Bazalt
BlockCSS_new.png/1904 Wypolerowany czernit
BlockCSS_new.png/2020 Wypolerowana czernitowa płyta
BlockCSS_new.png/1906 Wypolerowane czernitowe schody
BlockCSS_new.png/1912 Wypolerowane czernitowe cegły
BlockCSS_new.png/2133 Wypolerowana czernitowa ceglana płyta
BlockCSS_new.png/1907 Wypolerowane czernitowe ceglane schody
BlockCSS_new.png/1901 Wypolerowany czernitowy murek
BlockCSS_new.png/1915 Popękane wypolerowane czernitowe cegły
BlockCSS_new.png/1903 Rzeźbiony wypolerowany czernit
BlockCSS_new.png/1914 Łańcuch

Łup

Ruina portalu, zarówno normalna, jak i netherowa, zawiera skrzynię z łupem.

Przedmiot Ilość Szansa
BlockCSS_new.png/1920 Magnetyt 1–2 66,7%
ItemCSS.png/288 Bryłka żelaza 9–18 46,4%
ItemCSS.png/561 Krzemień 1–4
BlockCSS_new.png/1158 Obsydian 1-2
ItemCSS.png/462 Kula ognia 1
ItemCSS.png/464 Krzesiwo 1
ItemCSS.png/565 Bryłka złota 4-24 20,5%
ItemCSS.png/502 Złote jabłko 1
ItemCSS.png/465 Złota siekiera (zaklęta) 1
ItemCSS.png/466 Złota motyka (zaklęta) 1
ItemCSS.png/467 Złoty kilof (zaklęty) 1
ItemCSS.png/468 Złota łopata (zaklęta) 1
ItemCSS.png/448 Złoty miecz (zaklęty) 1
ItemCSS.png/417 Złoty hełm (zaklęty) 1
ItemCSS.png/416 Złoty napierśnik (zaklęty) 1
ItemCSS.png/419 Złote nogawice (zaklęte) 1
ItemCSS.png/415 Złote buty (zaklęte) 1
ItemCSS.png/548 Błyszczący arbuz 4–12 7,3%
ItemCSS.png/503 Złota marchewka 4–12
ItemCSS.png/564 Sztabka złota 2–8
ItemCSS.png/71 Zegar 1
BlockCSS_new.png/1705 Lekka wagowa płytka naciskowa 1
ItemCSS.png/418 Złota zbroja końska 1
BlockCSS_new.png/1306 Blok złota 1–2 1,5%
BlockCSS_new.png/1099 Dzwon 1
ItemCSS.png/501 Zaklęte złote jabłko 1

Historia

Pełna wersja
1.1620w16aDodano ruiny portali.
20w17aOd teraz generują się rzadziej.
20w18aZłote jabłka pojawiają się w skrzyniach przy ruinach portali znacznie rzadziej.
1.21.525w02aMagnetyt może pojawiać się w skrzyniach przy ruinach portali.
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.57Dodano ruiny portali.
beta 1.16.0.59Ruiny portali znajdujące się w Netherze zawierają czernit zamiast netherowych cegieł.
1.16.100beta 1.16.100.54W skrzyniach przy ruinach portali może pojawić się nawet 4–12 kawałków błyszczącego arbuza.
1.21.60beta 1.21.60.25Magnetyt może pojawiać się w skrzyniach przy ruinach portali.

Galeria