Użytkownik:Melwin22/Workspace: Różnice pomiędzy wersjami
reszta łupów. teraz liczby |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 179: | Linia 179: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Szmaragd}} | |{{ItemLink|Szmaragd}} | ||
| | |2-4 | ||
| | |38.4% | ||
| | |39.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Strzała}} | |{{ItemLink|Strzała}} | ||
| | |2-8 | ||
| | |31% | ||
| | |37.8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}} | |{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}} | ||
| | |2-8 | ||
| | |31% | ||
| | |37.8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | ||
| | |1-4 | ||
| | |24% | ||
| | |29.6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Wietrzna kula}} <br> (losowana dwukrotnie) | |{{ItemLink|Wietrzna kula}} <br> (losowana dwukrotnie) | ||
| | |1-3 <br> 4-12 | ||
| | |24% <br> 8.5% | ||
| | |29.6% <br> 10.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Butelka miodu}} | |{{ItemLink|Butelka miodu}} | ||
| | |1-2 | ||
| | |24% | ||
| | |29.6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' I-II | |{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' I-II | ||
| | |1 | ||
| | |16.5% | ||
| | |20.6% | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref>Książka może mieć zaklęcia: Naprawa, Torpeda, Lojalność, Porażenie, Przebicie, Ostrość, Pogromca stawonogów, Wydajność, Szczęście, Jedwabny dotyk, albo Łagodny upadek.</ref> | |||
|1 | |||
|14% | |||
|3.4% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Tarcza}} | |{{ItemLink|Tarcza}} | ||
| | |1 | ||
| | |10.4% | ||
| | |2.6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Łuk}} (zaklęty) | |{{ItemLink|Łuk}} (zaklęty) | ||
| | |1 | ||
| | |10.4% | ||
| | |2.6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diament}} | |{{ItemLink|Diament}} | ||
| | |1-2 | ||
| | |8.5% | ||
| | |10.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote jabłko}} | |{{ItemLink|Złote jabłko}} | ||
| | |1 | ||
| | |8.3% | ||
| | |8.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota marchewka}} | |{{ItemLink|Złota marchewka}} | ||
| | |1-2 | ||
|7% | |||
|1.7% | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta) | |{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta) | ||
| | |1 | ||
| | |7% | ||
| | |1.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Żelazna siekiera}} (zaklęta) | |{{ItemLink|Żelazna siekiera}} (zaklęta) | ||
| | |1 | ||
| | |7% | ||
| | |1.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Żelazny napierśnik}} (zaklęty) | |{{ItemLink|Żelazny napierśnik}} (zaklęty) | ||
| | |1 | ||
| | |7% | ||
| | |1.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nit|Zdobienie zbroi}} "Nit" | |{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nit|Zdobienie zbroi}} "Nit" | ||
| | |1 | ||
| | |6.2% | ||
| | |6.2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|płyta muzyczna precipice|Płyta muzyczna}} "Precipice" | |{{ItemLink|płyta muzyczna precipice|Płyta muzyczna}} "Precipice" | ||
| | |1 | ||
| | |4.2% | ||
| | |4.2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|wzór sztandaru podmuch|Wzór sztandaru}} - podmuch | |{{ItemLink|wzór sztandaru podmuch|Wzór sztandaru}} - podmuch | ||
| | |1 | ||
| | |4.2% | ||
| | |4.2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta) | |{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta) | ||
| | |1 | ||
| | |3.5% | ||
| | |0.9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty) | |{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty) | ||
| | |1 | ||
| | |3.5% | ||
| | |0.9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Trójząb}} | |{{ItemLink|Trójząb}} | ||
| | |1 | ||
| | |2.1% | ||
| | |2.1% | ||
|} | |} | ||
| Linia 296: | Linia 296: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Szmaragd}} | |{{ItemLink|Szmaragd}} | ||
| | |4-10 | ||
| | |56.2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Wietrzna kula}} | |{{ItemLink|Wietrzna kula}} | ||
| | |8-12 | ||
| | |47.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}} IV | |{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}} IV | ||
| | |4-12 | ||
| | |37.5% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diament}} | |{{ItemLink|Diament}} | ||
| | |2-3 | ||
| | |26.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nurt|Zdobienie zbroi}} "Nurt" | |{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nurt|Zdobienie zbroi}} "Nurt" | ||
| | |1 | ||
| | |22.5% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | ||
| | |1 | ||
| | |22.5% | ||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref>Książka może mieć zaklęcia: Masywność, Przedarcie, Odrzut, Uderzenie, Pogromca nieumarłych, Grabież, Wielostrzał, albo Wicher.</ref> | |||
|1 | |||
|16.5% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|wzór sztandaru nurt|Wzór sztandaru}} - nurt | |{{ItemLink|wzór sztandaru nurt|Wzór sztandaru}} - nurt | ||
| | |1 | ||
| | |15% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' III-V | |{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' III-V | ||
| | |1 | ||
| | |13.9% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok szmaragdu}} | |{{BlockLink|Blok szmaragdu}} | ||
| | |1 | ||
| | |13.8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta) | |{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta) | ||
| | |1 | ||
| | |11% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok żelaza}} | |{{BlockLink|Blok żelaza}} | ||
| | |1 | ||
| | |11% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote jabłko}} | |{{ItemLink|Złote jabłko}} | ||
| | |1 | ||
| | |8.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta) | |{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta) | ||
| | |1 | ||
| | |8.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty) | |{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty) | ||
| | |1 | ||
| | |8.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|płyta muzyczna creator|Płyta muzyczna}} "Creator" | |{{ItemLink|płyta muzyczna creator|Płyta muzyczna}} "Creator" | ||
| | |1 | ||
| | |7.5% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=2491|Ciężki rdzeń}} | |{{BlockLink|id=2491|Ciężki rdzeń}} | ||
| | |1 | ||
| | |7.5% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok diamentu}} | |{{BlockLink|Blok diamentu}} | ||
| | |1 | ||
| | |2.8% | ||
|} | |} | ||
| Linia 377: | Linia 377: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Strzała}} | |{{ItemLink|Strzała}} | ||
| | |4-14 | ||
| | |37.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Świecące jagody}} | |{{ItemLink|Świecące jagody}} | ||
| | |2-10 | ||
| | |37.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Pieczony ziemniak}} | |{{ItemLink|Pieczony ziemniak}} | ||
| | |2-4 | ||
| | |37.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kamienny kilof}} | |{{ItemLink|Kamienny kilof}} | ||
| | |1 | ||
| | |37.3% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Tuf}} | |{{BlockLink|Tuf}} | ||
| | |5-10 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}} | |{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}} | ||
| | |4-8 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}} | |{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}} | ||
| | |4-8 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Akacjowe deski}} | |{{BlockLink|Akacjowe deski}} | ||
| | |3-6 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Pochodnia}} | |{{BlockLink|Pochodnia}} | ||
| | |3-6 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Mączka kostna}} | |{{ItemLink|Mączka kostna}} | ||
| | |2-5 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok mchu}} | |{{BlockLink|Blok mchu}} | ||
| | |2-5 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Mikstura regeneracji}} | |{{ItemLink|Mikstura regeneracji}} | ||
| | |2 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Mikstura siły}} | |{{ItemLink|Mikstura siły}} | ||
| | |2 | ||
| | |20.4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Wiadro mleka}} | |{{ItemLink|Wiadro mleka}} | ||
| | |1 | ||
| | |20.4% | ||
|} | |} | ||
| Linia 440: | Linia 440: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}} | |{{ItemLink|Odłamek ametystu}} | ||
| | |8-20 | ||
| | |39.7% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Ciasto}} | |{{BlockLink|Ciasto}} | ||
| | |1-4 | ||
| | |39.7% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok żelaza}} | |{{BlockLink|Blok żelaza}} | ||
| | |1-2 | ||
| | |39.7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diament}} | |{{ItemLink|Diament}} | ||
| | |1-2 | ||
| | |21.5% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok szmaragdu}} | |{{BlockLink|Blok szmaragdu}} | ||
| | |1-3 | ||
| | |11.2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} | |{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} | ||
| | |1 | ||
| | |11.2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}} | |{{ItemLink|Diamentowy kilof}} | ||
| | |1 | ||
| | |11.2% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok diamentu}} | |{{BlockLink|Blok diamentu}} | ||
| | |1 | ||
| | |2.3% | ||
|} | |} | ||
| Linia 479: | Linia 479: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Strzała}} | |{{ItemLink|Strzała}} | ||
| | |5-10 | ||
| | |55.1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Plaster miodu}} | |{{ItemLink|Plaster miodu}} | ||
| | |2-8 | ||
| | |55.1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Drewniana siekiera}} | |{{ItemLink|Drewniana siekiera}} | ||
| | |1 | ||
| | |55.1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Patyk}} | |{{ItemLink|Patyk}} | ||
| | |2-5 | ||
| | |31% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Klucz próby}} | |{{ItemLink|Klucz próby}} | ||
| | |1 | ||
| | |6.8% | ||
|} | |} | ||
| Linia 506: | Linia 506: | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Bambusowe deski}} | |{{BlockLink|Bambusowe deski}} | ||
| | |5-15 | ||
| | |49.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Pieczony ziemniak}} | |{{ItemLink|Pieczony ziemniak}} | ||
| | |6-10 | ||
| | |49.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota siekiera}} | |{{ItemLink|Złota siekiera}} | ||
| | |1 | ||
| | |22.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty kilof}} | |{{ItemLink|Złoty kilof}} | ||
| | |1 | ||
| | |22.3% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diament}} | |{{ItemLink|Diament}} | ||
| | |1-3 | ||
| | |5.9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Wiadro}} | |{{ItemLink|Wiadro}} | ||
| | |1-2 | ||
| | |5.9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kompas}} | |{{ItemLink|Kompas}} | ||
| | |1 | ||
| | |5.9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}} | |{{ItemLink|Diamentowy kilof}} | ||
| | |1 | ||
| | |5.9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} | |{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta) | ||
| | |1 | ||
| | |5.9% | ||
|} | |} | ||
Wersja z 19:57, 31 sty 2025
| Biom |
Dowolny biom Nadziemia |
| Stworzony z |
Blok miedzi |
Komnaty próby (ang. Trial Chambers) to duża, podziemna struktura, dodana w aktualizacji Tricky Trials.
Występowanie
Komnaty próby generują się pod ziemią, najczęściej całkowicie w warstwie łupku (poniżej poziomu Y=0), ale niektóre pokoje mogą się wygenerować w warstwie kamienia (powyżej Y=0). Pojawiają się w dowolnym biomie Nadziemia z wyjątkiem mrocznej głębi, chociaż komnaty z pobliskich biomów czasami generują fragment struktury w mrocznej głębi.
Najłatwiejszym sposobem na znalezienie komnat próby jest kupno mapy do komnat prób od osadnika kartografa, który ma 67% szans[Java] lub 100% szans [Bedrock] na sprzedaż takiej mapy na poziomie czeladnika.
Struktura

Wejście
Komnaty próby generują się w bardzo złożony sposób, za każdym razem inny. Zawsze zawierają pomieszczenie znane jako "wejście" (ang. Entrance), w którym występuje struktura podobna do bramy, chociaż nie zawiera żadnego mechanizmu otwierającego i pozostaje zamknięta. W ogólności, komnaty próby niemal nigdy nie posiadają naturalnego wejścia (jaskiniowe tunele ani wąwozy nie przebijają się przez ściany komnat prób, inaczej niż w przypadku twierdz). Jedynie niektóre inne struktury, jak geody ametystowe i ruiny portalu, mogą tworzyć naturalne wejścia do komnat prób.
Często w pomieszczeniu wejściowym pojawia się roślina - dąb, namorzyn lub kaktus. Skrzynie w tym pomieszczeniu mają specjalny łup, niewystępujący nigdzie indziej w komnatach prób.
Atrium i korytarze

Przejście z pomieszczenia wejściowego prowadzi do "atrium", w którym generuje się mała fontanna i dwa murale na bocznych ścianach, przedstawiające wichrzyka, bagniaka, pająka lub wzór spiralny. Atrium łączy się z "korytarzem" (ang. Corridor), od którego odchodzą dalsze tunele (ang. Hallways), prowadzące do komnat z wyzwaniami i wielu innych pokoi. Na końcu korytarza znajduje się łącznik (ang. Intersection, który otwiera przejście do drugiego korytarza z kolejnymi tunelami. Cała struktura może zawierać dziesiątki elementów składowych, połączonych w najróżniejsze sposoby.
Komnaty z wyzwaniami
Komnaty to najważniejsze pomieszczenia w strukturze. To tutaj generuje się większość przyzywaczy prób i skarbców, a także pułapki i wiszące w powietrzu platformy. Istnieje osiem głównych typów komnat, znanych w kodzie gry jako: assembly, eruption, pedestal, slanted, chamber_1, chamber_2, chamber_4 i chamber_8.
-
Komnata "assembly".
-
Komnata "eruption".
-
Komnata "pedestal".
-
Komnata "slanted".
-
Komnata "chamber_1".
-
Komnata "chamber_2".
-
Komnata "chamber_4".
-
Komnata "chamber_8".
Inne pokoje

Tunele między korytarzami i komnatami oraz łącznik między korytarzami także mają wiele wariantów. Drabiny i klatki schodowe łączą różne części struktury w pionie. Niektóre tunele mogą zawierać skrzynie z łupem, pułapki, a czasami niewielkie dodatkowe wyzwania (ang. Encounters). Łącznik jest dobrym punktem na założenie bazy wypadowej w komnatach próby - występują tu łóżka, a w pobliżu nie ma przyzywaczy prób ani pułapek.
Struktura często generuje też różne ukryte pokoje, które nie mają żadnego oczywistego wejścia.
Przyzywacze prób
Wszystkie przyzywacze prób w komnatach próby generują się naturalnie jako zwykłe, a nie złowieszcze. Aby przyzywacz stał się złowieszczy, gracz musi się do niego zbliżyć, mając na sobie efekt Omen próby.
Przyzywacze prób mogą przyzywać 11 różnych rodzajów mobów, ale w danej strukturze będą to nie więcej niż 4 rodzaje - po jednym z każdej grupy:
- Grupa pierwsza: zombie, posuch lub pająk.
- Grupa druga: szlam, rybik cukrowy, mały zombie lub pająk jaskiniowy.
- Grupa trzecia: szkielet, tułacz lub bagniak.
- Grupa czwarta: wichrzyk.
Żadne inne moby nie odradzają się naturalnie w komnatach próby, nawet w całkowitej ciemności.
Przyzywacz jest otoczony rzeźbionej miedzi i innymi blokami w zależności od moba, którego przyzywa:
- Zombie: Zamszony bruk
- Posuch: Rzeźbiony piaskowiec
- Pająk: Kamień i pajęczyna
- Szlam: Blok mchu
- Rybik cukrowy: Kamienne cegły
- Mały zombie: Zamszony bruk i bruk
- Pająk jaskiniowy: Kamień, pajęczyna, bielica i czerwony grzyb
- Szkielet: Blok kości
- Tułacz: Zbity lód
- Bagniak: Blok kości, bielica i czerwony grzyb
- Wichrzyk: Rzeźbiony tuf
Pełna lista bloków
Ściany, sufit, podłoga:
Bloki zawierające lub generujące łup:
- Beczka (nie każda ma łup)
- Dekorowany garniec
- Dozownik
- Przyzywacz prób
- Skarbiec
- Skrzynia
- Złowieszczy skarbiec
Bloki otaczające przyzywacze prób:
Rośliny w pokoju wejściowym i podłoża, na którym one rosną:
Inne:
- Białe szkło
- Biały beton
- Blok magmy
- Czarne szkło
- Czerwona świeca
- Czerwony beton
- Dębowa płyta
- Dębowa płytka naciskowa
- Dębowy płot
- Dębowy przycisk
- Doniczka
- Drabina
- Łańcuch
- Łóżko (wszystkie kolory)
- Lej
- Miedziana klapa
- Miedziane drzwi
- Nić
- Stół rzemieślniczy
- Spiczasty naciek
- Sypki śnieg
- Świeca
- Woda
- Zaczep na linkę
Łup
Najważniejszym źródłem łupu w komnatach próby są skarbce (zwykłe i złowieszcze). By zdobyć łup, należy na skarbcu użyć odpowiedniego typu klucza - zniszczony skarbiec nie upuszcza żadnych przedmiotów. Każdy gracz może otworzyć dany skarbiec tylko raz.[1]
Zwykły skarbiec jest osadzony w blokach żłobionej miedzi. Może upuścić następujące przedmioty:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa (Java Edition) | Szansa (Bedrock Edition) |
|---|---|---|---|
| Szmaragd | 2-4 | 38.4% | 39.7% |
| Strzała | 2-8 | 31% | 37.8% |
| Strzała zatrucia | 2-8 | 31% | 37.8% |
| Sztabka żelaza | 1-4 | 24% | 29.6% |
| Wietrzna kula (losowana dwukrotnie) |
1-3 4-12 |
24% 8.5% |
29.6% 10.7% |
| Butelka miodu | 1-2 | 24% | 29.6% |
| Złowieszcza butelka Zły omen I-II |
1 | 16.5% | 20.6% |
| Zaklęta książka[2] | 1 | 14% | 3.4% |
| Tarcza | 1 | 10.4% | 2.6% |
| Łuk (zaklęty) | 1 | 10.4% | 2.6% |
| Diament | 1-2 | 8.5% | 10.7% |
| Złote jabłko | 1 | 8.3% | 8.3% |
| Złota marchewka | 1-2 | 7% | 1.7% |
| Kusza (zaklęta) | 1 | 7% | 1.7% |
| Żelazna siekiera (zaklęta) | 1 | 7% | 1.7% |
| Żelazny napierśnik (zaklęty) | 1 | 7% | 1.7% |
| Zdobienie zbroi "Nit" | 1 | 6.2% | 6.2% |
| Płyta muzyczna "Precipice" | 1 | 4.2% | 4.2% |
| Wzór sztandaru - podmuch | 1 | 4.2% | 4.2% |
| Diamentowa siekiera (zaklęta) | 1 | 3.5% | 0.9% |
| Diamentowy napierśnik (zaklęty) | 1 | 3.5% | 0.9% |
| Trójząb | 1 | 2.1% | 2.1% |
Złowieszczy skarbiec otaczają czerwone świece i czerwona glazurowana terakota. Może upuścić następujące przedmioty:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Szmaragd | 4-10 | 56.2% |
| Wietrzna kula | 8-12 | 47.4% |
| Strzała spowolnienia IV | 4-12 | 37.5% |
| Diament | 2-3 | 26.4% |
| Zdobienie zbroi "Nurt" | 1 | 22.5% |
| Zaklęte złote jabłko | 1 | 22.5% |
| Zaklęta książka[3] | 1 | 16.5% |
| Wzór sztandaru - nurt | 1 | 15% |
| Złowieszcza butelka Zły omen III-V |
1 | 13.9% |
| Blok szmaragdu | 1 | 13.8% |
| Kusza (zaklęta) | 1 | 11% |
| Blok żelaza | 1 | 11% |
| Złote jabłko | 1 | 8.3% |
| Diamentowa siekiera (zaklęta) | 1 | 8.3% |
| Diamentowy napierśnik (zaklęty) | 1 | 8.3% |
| Płyta muzyczna "Creator" | 1 | 7.5% |
| Ciężki rdzeń | 1 | 7.5% |
| Blok diamentu | 1 | 2.8% |
W strukturze generują się cztery różne typy skrzyń z łupem. Jeden z nich to skrzynia z nagrodą (ang. Reward chest), w której pojawiają się takie same przedmioty, jak te upuszczane przez zwykły skarbiec. Trzy pozostałe - skrzynia z zaopatrzeniem (ang. Supply chest), skrzynia w łączniku (ang. Intersection chest) i skrzynia w pomieszczeniu wejściowym (ang. Entrance chest) korzystają z oddzielnych tabel łupów.
Skrzynia z zaopatrzeniem (otoczona wypolerowanym andezytem):
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Strzała | 4-14 | 37.3% |
| Świecące jagody | 2-10 | 37.3% |
| Pieczony ziemniak | 2-4 | 37.3% |
| Kamienny kilof | 1 | 37.3% |
| Tuf | 5-10 | 20.4% |
| Strzała zatrucia | 4-8 | 20.4% |
| Strzała spowolnienia | 4-8 | 20.4% |
| Akacjowe deski | 3-6 | 20.4% |
| Pochodnia | 3-6 | 20.4% |
| Mączka kostna | 2-5 | 20.4% |
| Blok mchu | 2-5 | 20.4% |
| Mikstura regeneracji | 2 | 20.4% |
| Mikstura siły | 2 | 20.4% |
| Wiadro mleka | 1 | 20.4% |
Skrzynia w łączniku:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Odłamek ametystu | 8-20 | 39.7% |
| Ciasto | 1-4 | 39.7% |
| Blok żelaza | 1-2 | 39.7% |
| Diament | 1-2 | 21.5% |
| Blok szmaragdu | 1-3 | 11.2% |
| Diamentowa siekiera | 1 | 11.2% |
| Diamentowy kilof | 1 | 11.2% |
| Blok diamentu | 1 | 2.3% |
Skrzynia w pomieszczeniu wejściowym:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Strzała | 5-10 | 55.1% |
| Plaster miodu | 2-8 | 55.1% |
| Drewniana siekiera | 1 | 55.1% |
| Patyk | 2-5 | 31% |
| Klucz próby | 1 | 6.8% |
Kolejnym źródłem łupu w komnatach próby są beczki, występujące w dwóch typach. W beczkach w łączniku pojawiają się następujące przedmioty:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Bambusowe deski | 5-15 | 49.3% |
| Pieczony ziemniak | 6-10 | 49.3% |
| Złota siekiera | 1 | 22.3% |
| Złoty kilof | 1 | 22.3% |
| Diament | 1-3 | 5.9% |
| Wiadro | 1-2 | 5.9% |
| Kompas | 1 | 5.9% |
| Diamentowy kilof | 1 | 5.9% |
| Diamentowa siekiera (zaklęta) | 1 | 5.9% |
Z kolei w beczkach w korytarzu występują:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Tuf | ||
| Rusztowanie | ||
| Bambusowe deski | ||
| Pochodnia | ||
| Bambusowa podwieszana tabliczka | ||
| Enderperła | ||
| Kamienna siekiera | ||
| Kamienny kilof | ||
| Plaster miodu | ||
| Żelazna siekiera (zaklęta) |
Również tutejsze dekorowane garnce zawierają przedmioty:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Szmaragd | ||
| Strzała | ||
| Sztabka żelaza | ||
| Klucz próby | ||
| Diament | ||
| Blok szmaragdu | ||
| Płyta muzyczna "Creator (pozytywka)" | ||
| Blok diamentu |
Także nagrody dostarczane przez przyzywacze prób mogą być traktowane jako łup. Należą do nich:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Klucz próby | ||
| Chleb | ||
| Pieczony kurczak | ||
| Pieczony ziemniak | ||
| Mikstura regeneracji | ||
| Mikstura szybkości |
Złowieszczy przyzywacz próby natomiast upuszcza inne nagrody:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Złowieszczy klucz próby | ||
| Pieczony ziemniak | ||
| Pieczona wołowina | ||
| Złota marchewka | ||
| Mikstura regeneracji | ||
| Mikstura siły |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.20.3 | 23w45a | Dodano komnaty próby.[tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.21”] | |||
| 1.20.5 | 24w05a | Skarbce generują się w komnatach próby. | |||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.20.60 | Preview 1.20.60.20 | Dodano komnaty próby.[tylko po włączeniu eksperymentu „Update 1.21”] | |||
| 1.20.70 | Preview 1.20.70.21 | Skarbce generują się w komnatach próby. | |||
Galeria
Przypisy
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
- ↑ Skarbiec zapamiętuje ID 128 graczy. Teoretycznie, jeśli 129 różnych graczy otworzy ten sam skarbiec, pierwszy z nich zostanie "zapomniany" i będzie mógł uzyskać łup z owego skarbca ponownie. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne, nawet na dużym serwerze.
- ↑ Książka może mieć zaklęcia: Naprawa, Torpeda, Lojalność, Porażenie, Przebicie, Ostrość, Pogromca stawonogów, Wydajność, Szczęście, Jedwabny dotyk, albo Łagodny upadek.
- ↑ Książka może mieć zaklęcia: Masywność, Przedarcie, Odrzut, Uderzenie, Pogromca nieumarłych, Grabież, Wielostrzał, albo Wicher.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||



