Lochy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
prawdziwy
Linia 19: Linia 19:
| [[Siodło]]
| [[Siodło]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1
| 1
|-
|-
| [[Sztabka żelaza]]
| [[Sztabka żelaza]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1-4
| 1-4
|-
|-
| [[Chleb]]
| [[Chleb]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1-2
| 1-2
|-
|-
| [[Zboże]]
| [[Zboże]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1-4
| 1-4
|-
|-
| [[Proch strzelniczy]]
| [[Proch strzelniczy]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1-4
| 1-4
|-
|-
| [[Nić]]
| [[Nić]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1-4
| 1-4
|-
|-
| [[Wiadro]]
| [[Wiadro]]
| 1/12
| 1/12
| 46.6%
| 50.1%
| 1
| 1
|-
| [[Kakao]]
| 1/12
| 42%
| 1-3
|-
|-
| [[Zaklęta książka]]
| [[Zaklęta książka]]
| 1/12
| 1/120
| 46.6%
| 6.5%
| 1
| 1
|-
|-
| [[Czerwony proszek]]
| [[Czerwony proszek]]
| 1/24
| 1/24
| 26.4%
| 50.1%
| 1-4
| 1-4
|-
|-
| [[Nagrania|Płyty muzyczne]]
| [[Nagrania|Płyty muzyczne]]
| 1/120
| 1/12
| 5.8%
| 50.1%
| 1
| 1
|-
|-
| [[Złote jabłko]]
| [[Złote jabłko]]
| 1/1200
| 1/120
| 0.6%
| 6.5%
| 1
| 1
|-
|-
| [[Znacznik]]
| [[Znacznik]]
| 1/12
| 1/12
| 50,1%
| 50.1%
| 1
| 1
|-
|-
|[[Żelazna zbroja dla konia]]
|[[Żelazna zbroja dla konia]]
| 1/24
| 1/24
| 28,9%
| 28.9%
| 1
| 1
|-
|-

Wersja z 08:53, 7 mar 2014

Lochy.

Lochy zostały wprowadzone w "Seecret Friday Update 2" do Infdev. Lochy są jednym z trzech miejsc, gdzie można znaleźć bruk z mchem na naturalnej mapie. Drugim takim miejscem jest świątynia w dżungli a trzecim ogromna tajga. Do lochów czasami podłączone są jaskinie, którymi można opuścić lochy. Lochy zawierają najczęściej spawnery mobów, powodując ogromne zagrożenie.

Właściwości

Lochy mają powierzchnię generowaną jako 5×5, 5×7 lub 7×7 otoczoną brukiem lub brukiem z mchem. Lochy zawierają mob spawner, który może być wykorzystany do pułapki z mob spawnerem i jedną lub dwie skrzynie, które są albo duże albo małe. Jest możliwe, choć mało prawdopodobne, aby lochy były bez skrzyń. W lochach przy powierzchni najczęściej znajdziemy mniej skrzyń.

Mob spawner działa jak strażnik broniący łupu, moby spawnują się w nieskończoność. Może spawnować pająki, zombie lub szkielety. Aby dezaktywować spawner trzeba wokół niego położyć pochodnie (wystarczą cztery). Wtedy potwory nie będą się spawnować. Mob spawner jest zawsze w centrum lochu, a skrzynia znajduje się w okolicach ścian. W zawartości skrzyni znajdują losowo generowane skarby, które są umieszczone w losowej kolejności slotów.

Zawartość skrzyń

Skrzynie z Lochów mogą zawierać niektóre z tych elementów w różnych ilościach.

Nazwa przedmiotu Szansa na
znalezienie
Szansa na znalezienie
przynajmniej dwóch takich
przedmiotów w jednej skrzyni
Ilość w
jednym
stacku
Siodło 1/12 50.1% 1
Sztabka żelaza 1/12 50.1% 1-4
Chleb 1/12 50.1% 1-2
Zboże 1/12 50.1% 1-4
Proch strzelniczy 1/12 50.1% 1-4
Nić 1/12 50.1% 1-4
Wiadro 1/12 50.1% 1
Zaklęta książka 1/120 6.5% 1
Czerwony proszek 1/24 50.1% 1-4
Płyty muzyczne 1/12 50.1% 1
Złote jabłko 1/120 6.5% 1
Znacznik 1/12 50.1% 1
Żelazna zbroja dla konia 1/24 28.9% 1
Złota zbroja dla konia 1/60 12,6% 1
Diamentowa zbroja dla konia 1/120 6,5% 1

Zawartość skrzyń jest taka sama na mapach o tym samym seedzie.

Ciekawostki

  • Czasem na pustyni można znaleźć lochy widoczne z powierzchni zasypane przez piasek.
  • Bloki będące podłogą lochu (włączając w to znajdujące się pod ścianami lochu) mają 25% szansy na bycie brukiem i 75% szansy na bycie zamszonym brukiem.
  • Na najniższym poziomie trudności szkielet, spawnując się czasem może wystrzelić strzałę przed jego despawnem.
  • Teoretycznie możliwe jest (choć prawie nie możliwe), że loch wygeneruje się na poziomie skały macierzystej, niszcząc tym samym Adminium. W takim wypadku, niszcząc zamszony bruk możliwe jest dostanie się do próżni.