Wartości danych/Byty: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
kategoria |
wszystkie brakujące byty. alfabetyzacja. |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
! Byt | ! Byt | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|otuszek}} [[Otuszek]] | |||
| {{code|allay}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|pancernik}} [[Pancernik]] | |||
| {{code|armadillo}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|aksolotl}} [[Aksolotl]] | |||
| {{code|axolotl}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|nietoperz}} [[Nietoperz]] | |||
| {{code|bat}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|pszczoła}} [[Pszczoła]] | |||
| {{code|bee}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|płomyk}} [[Płomyk]] | | {{EntitySprite|płomyk}} [[Płomyk]] | ||
| {{code|blaze}} | | {{code|blaze}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|bagniak}} [[Bagniak]] | |||
| {{code|bogged}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wichrzyk}} [[Wichrzyk]] | |||
| {{code|breeze}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wielbłąd}} [[Wielbłąd]] | |||
| {{code|camel}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|kot}} [[Kot]] | |||
| {{code|cat}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|pająk-jaskiniowy}} [[Pająk jaskiniowy]] | | {{EntitySprite|pająk-jaskiniowy}} [[Pająk jaskiniowy]] | ||
| {{code|cave_spider}} | | {{code|cave_spider}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|kura}} [[Kura]] | |||
| {{code|chicken}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|dorsz}} [[Dorsz]] | |||
| {{code|cod}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|krowa}} [[Krowa]] | |||
| {{code|cow}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|trzeszcz}} [[Trzeszcz]] | |||
| {{code|creaking}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|creeper}} [[Creeper]] | | {{EntitySprite|creeper}} [[Creeper]] | ||
| {{code|creeper}} | | {{code|creeper}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|delfin}} [[Delfin]] | |||
| {{code|dolphin}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|osioł}} [[Osioł]] | |||
| {{code|donkey}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|utopiec}} [[Utopiec]] | | {{EntitySprite|utopiec}} [[Utopiec]] | ||
| {{code|drowned}} | | {{code|drowned}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite| | | {{EntitySprite|prastrażnik}} [[Prastrażnik]] | ||
| {{code|elder_guardian}} | | {{code|elder_guardian}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 30: | Linia 75: | ||
| {{EntitySprite|przywoływacz}} [[Przywoływacz]] | | {{EntitySprite|przywoływacz}} [[Przywoływacz]] | ||
| {{code|evoker}} | | {{code|evoker}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|lis}} [[Lis]] | |||
| {{code|fox}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|świecąca-kałamarnica}} [[Świecąca kałamarnica]] | |||
| {{code|glow_squid}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|ghast}} [[Ghast]] | | {{EntitySprite|ghast}} [[Ghast]] | ||
| Linia 36: | Linia 87: | ||
| {{EntitySprite|zombie}} [[Gigant]] | | {{EntitySprite|zombie}} [[Gigant]] | ||
| {{code|giant}} | | {{code|giant}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|koza}} [[Koza]] | |||
| {{code|goat}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|strażnik}} [[Strażnik]] | | {{EntitySprite|strażnik}} [[Strażnik]] | ||
| Linia 42: | Linia 96: | ||
| {{EntitySprite|hoglin}} [[Hoglin]] | | {{EntitySprite|hoglin}} [[Hoglin]] | ||
| {{code|hoglin}} | | {{code|hoglin}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|koń}} [[Koń]] | |||
| {{code|horse}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|posuch}} [[Posuch]] | | {{EntitySprite|posuch}} [[Posuch]] | ||
| Linia 48: | Linia 105: | ||
| {{EntitySprite|iluzjoner}} [[Iluzjoner]] | | {{EntitySprite|iluzjoner}} [[Iluzjoner]] | ||
| {{code|illusioner}} | | {{code|illusioner}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|żelazny-golem}} [[Żelazny golem]] | | {{EntitySprite|żelazny-golem}} [[Żelazny golem]] | ||
| Linia 141: | Linia 111: | ||
| {{EntitySprite|lama}} [[Lama]] | | {{EntitySprite|lama}} [[Lama]] | ||
| {{code|llama}} | | {{code|llama}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|kostka-magmy}} [[Kostka magmy]] | |||
| {{code|magma_cube}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|mooshroom}} [[Mooshroom]] | | {{EntitySprite|mooshroom}} [[Mooshroom]] | ||
| Linia 156: | Linia 129: | ||
| {{EntitySprite|papuga}} [[Papuga]] | | {{EntitySprite|papuga}} [[Papuga]] | ||
| {{code|parrot}} | | {{code|parrot}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|fantom}} [[Fantom]] | |||
| {{code|phantom}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|świnia}} [[Świnia]] | | {{EntitySprite|świnia}} [[Świnia]] | ||
| {{code|pig}} | | {{code|pig}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|piglin}} [[Piglin]] | |||
| {{code|piglin}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|piglin-okrutnik}} [[Piglin okrutnik]] | |||
| {{code|piglin_brute}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|rozbójnik}} [[Rozbójnik]] | |||
| {{code|pillager}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|niedźwiedź-polarny}} [[Niedźwiedź polarny]] | | {{EntitySprite|niedźwiedź-polarny}} [[Niedźwiedź polarny]] | ||
| Linia 168: | Linia 153: | ||
| {{EntitySprite|królik}} [[Królik]] | | {{EntitySprite|królik}} [[Królik]] | ||
| {{code|rabbit}} | | {{code|rabbit}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|dewastator}} [[Dewastator]] | |||
| {{code|ravager}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|łosoś}} [[Łosoś]] | | {{EntitySprite|łosoś}} [[Łosoś]] | ||
| Linia 175: | Linia 163: | ||
| {{code|sheep}} | | {{code|sheep}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|koń-szkielet}} [[ | | {{EntitySprite|shulker}} [[Shulker]] | ||
| {{code|shulker}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|rybik-cukrowy}} [[Rybik cukrowy]] | |||
| {{code|silverfish}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|szkielet}} [[Szkielet]] | |||
| {{code|skeleton}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|koń-szkielet}} [[Koń szkielet]] | |||
| {{code|skeleton_horse}} | | {{code|skeleton_horse}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite| | | {{EntitySprite|szlam}} [[Szlam]] | ||
| {{code|slime}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|śnieżny-golem}} [[Śnieżny golem]] | |||
| {{code|snow_golem}} | | {{code|snow_golem}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|niuchacz}} [[Niuchacz]] | |||
| {{code|sniffer}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|pająk}} [[Pająk]] | |||
| {{code|spider}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kałamarnica}} [[Kałamarnica]] | | {{EntitySprite|kałamarnica}} [[Kałamarnica]] | ||
| {{code|squid}} | | {{code|squid}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|tułacz}} [[Tułacz]] | |||
| {{code|stray}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|magmołaz}} [[Magmołaz]] | | {{EntitySprite|magmołaz}} [[Magmołaz]] | ||
| {{code|strider}} | | {{code|strider}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|lama-handlarza}} [[ | | {{EntitySprite|lama-handlarza}} [[Lama handlarza]] | ||
| {{code|trader_llama}} | | {{code|trader_llama}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 195: | Linia 204: | ||
| {{EntitySprite|żółw}} [[Żółw]] | | {{EntitySprite|żółw}} [[Żółw]] | ||
| {{code|turtle}} | | {{code|turtle}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|dręczyciel}} [[Dręczyciel]] | |||
| {{code|vex}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|osadnik}} [[Osadnik]] | | {{EntitySprite|osadnik}} [[Osadnik]] | ||
| {{code|villager}} | | {{code|villager}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|obrońca}} [[Obrońca]] | |||
| {{code|vindicator}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wędrowny-handlarz}} [[Wędrowny handlarz]] | | {{EntitySprite|wędrowny-handlarz}} [[Wędrowny handlarz]] | ||
| {{code|wandering_trader}} | | {{code|wandering_trader}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|nadzorca}} [[Nadzorca]] | |||
| {{code|warden}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wiedźma}} [[Wiedźma]] | |||
| {{code|witch}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|wither}} [[Wither]] | |||
| {{code|wither}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|witherowy-szkielet}} [[Witherowy szkielet]] | |||
| {{code|wither_skeleton}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wilk}} [[Wilk]] | | {{EntitySprite|wilk}} [[Wilk]] | ||
| {{code|wolf}} | | {{code|wolf}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|zoglin}} [[Zoglin]] | |||
| {{code|zoglin}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|zombie}} [[Zombie]] | |||
| {{code|zombie}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|koń-zombie}} [[Koń zombie]] | | {{EntitySprite|koń-zombie}} [[Koń zombie]] | ||
| {{code|zombie_horse}} | | {{code|zombie_horse}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|osadnik-zombie}} [[Osadnik zombie]] | |||
| {{code|zombie_villager}} | |||
|- | |||
| {{EntitySprite|zzombifikowany-piglin}} [[Zzombifikowany piglin]] | |||
| {{code|zombified_piglin}} | |||
|} | |} | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| Linia 245: | Linia 284: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|strzała}} [[Strzała]] i [[ | | {{EntitySprite|strzała}} [[Strzała]] i [[Strzała z efektem]] | ||
| {{code|arrow}} | | {{code|arrow}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kula-smoka}} [[Kula | | {{EntitySprite|kula-smoka}} [[Kula smoka]] | ||
| {{code|dragon_fireball}} | | {{code|dragon_fireball}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 263: | Linia 302: | ||
| {{code|eye_of_ender}} | | {{code|eye_of_ender}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kula-ognia}} [[Ognista kula]] | | {{EntitySprite|kula-ognia}} [[Ognista kula ghasta]] | ||
| {{code|fireball}} | | {{code|fireball}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 278: | Linia 317: | ||
| {{code|shulker_bullet}} | | {{code|shulker_bullet}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kula-ognia}} [[Płomyk| | | {{EntitySprite|kula-ognia}} [[Płomyk|Pocisk płomyka]] i [[Ognista kula]] | ||
| {{code|small_fireball}} | | {{code|small_fireball}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 289: | Linia 328: | ||
| {{EntitySprite|trójząb}} [[Trójząb]] | | {{EntitySprite|trójząb}} [[Trójząb]] | ||
| {{code|trident}} | | {{code|trident}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|wietrzna-kula}} [[Wietrzna kula]] | |||
| {{code|wind_charge}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|czaszka-withera}} [[Wither#Czaszki Withera|Czaszka withera]] | | {{EntitySprite|czaszka-withera}} [[Wither#Czaszki Withera|Czaszka withera]] | ||
| Linia 300: | Linia 342: | ||
| {{EntitySprite|łódka}} [[Łódka]] | | {{EntitySprite|łódka}} [[Łódka]] | ||
| {{code|boat}} | | {{code|boat}} | ||
|- | |||
| {{EntitySprite|łódka-ze-skrzynią}} [[Łódka ze skrzynią]] | |||
| {{code|boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik-skrzynia}} [[Wagonik ze skrzynią]] | | {{EntitySprite|wagonik-skrzynia}} [[Wagonik ze skrzynią]] | ||
| Linia 316: | Linia 361: | ||
| {{code|minecart}} | | {{code|minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|wagonik-ze-spawnerem}} [[Wagonik | | {{EntitySprite|wagonik-ze-spawnerem}} [[Wagonik z przyzywaczem potworów]] | ||
| {{code|spawner_minecart}} | | {{code|spawner_minecart}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 330: | Linia 375: | ||
| {{code|falling_block}} | | {{code|falling_block}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|tnt}} [[TNT|Aktywowane | | {{EntitySprite|tnt}} [[TNT|Aktywowane TNT]] | ||
| {{code|tnt}} | | {{code|tnt}} | ||
|} | |} | ||
| Linia 340: | Linia 385: | ||
| {{code|experience_orb}} | | {{code|experience_orb}} | ||
|- | |- | ||
|{{EnvSprite|przedmioty}} [[Przedmiot]] | | {{EnvSprite|przedmioty}} [[Przedmiot]] | ||
| {{code|item}} | | {{code|item}} | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Wartości danych]] | [[Kategoria:Wartości danych]] | ||
Wersja z 20:08, 1 kwi 2025
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Otuszek | allay
|
| Pancernik | armadillo
|
| Aksolotl | axolotl
|
| Nietoperz | bat
|
| Pszczoła | bee
|
| Płomyk | blaze
|
| Bagniak | bogged
|
| Wichrzyk | breeze
|
| Wielbłąd | camel
|
| Kot | cat
|
| Pająk jaskiniowy | cave_spider
|
| Kura | chicken
|
| Dorsz | cod
|
| Krowa | cow
|
| Trzeszcz | creaking
|
| Creeper | creeper
|
| Delfin | dolphin
|
| Osioł | donkey
|
| Utopiec | drowned
|
| Prastrażnik | elder_guardian
|
| Smok Endu | ender_dragon
|
| Enderman | enderman
|
| Endermit | endermite
|
| Przywoływacz | evoker
|
| Lis | fox
|
| Świecąca kałamarnica | glow_squid
|
| Ghast | ghast
|
| Gigant | giant
|
| Koza | goat
|
| Strażnik | guardian
|
| Hoglin | hoglin
|
| Koń | horse
|
| Posuch | husk
|
| Iluzjoner | illusioner
|
| Żelazny golem | iron_golem
|
| Lama | llama
|
| Kostka magmy | magma_cube
|
| Mooshroom | mooshroom
|
| Muł | mule
|
| Ocelot | ocelot
|
| Panda | panda
|
| Papuga | parrot
|
| Fantom | phantom
|
| Świnia | pig
|
| Piglin | piglin
|
| Piglin okrutnik | piglin_brute
|
| Rozbójnik | pillager
|
| Niedźwiedź polarny | polar_bear
|
| Rozdymka | pufferfish
|
| Królik | rabbit
|
| Dewastator | ravager
|
| Łosoś | salmon
|
| Owca | sheep
|
| Shulker | shulker
|
| Rybik cukrowy | silverfish
|
| Szkielet | skeleton
|
| Koń szkielet | skeleton_horse
|
| Szlam | slime
|
| Śnieżny golem | snow_golem
|
| Niuchacz | sniffer
|
| Pająk | spider
|
| Kałamarnica | squid
|
| Tułacz | stray
|
| Magmołaz | strider
|
| Lama handlarza | trader_llama
|
| Ryba tropikalna | tropical_fish
|
| Żółw | turtle
|
| Dręczyciel | vex
|
| Osadnik | villager
|
| Obrońca | vindicator
|
| Wędrowny handlarz | wandering_trader
|
| Nadzorca | warden
|
| Wiedźma | witch
|
| Wither | wither
|
| Witherowy szkielet | wither_skeleton
|
| Wilk | wolf
|
| Zoglin | zoglin
|
| Zombie | zombie
|
| Koń zombie | zombie_horse
|
| Osadnik zombie | zombie_villager
|
| Zzombifikowany piglin | zombified_piglin
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Obszarowa chmura efektu | area_effect_cloud
|
| Stojak na zbroję | armor_stand
|
| Kryształ Endu | end_crystal
|
| Wnyki przywoływacza | evoker_fangs
|
| Spławik | fishing_bobber
|
| Ramka na przedmiot | item_frame
|
| Lina smyczy | leash_knot
|
| Piorun | lightning_bolt
|
| Obraz | painting
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Strzała i Strzała z efektem | arrow
|
| Kula smoka | dragon_fireball
|
| Rzucone jajko | egg
|
| Rzucona enderperła | ender_pearl
|
| Rzucona zaklęta butelka | experience_bottle
|
| Oko Endera | eye_of_ender
|
| Ognista kula ghasta | fireball
|
| Fajerwerk | firework_rocket
|
| Ślina lamy | llama_spit
|
| Mikstura | potion
|
| Pocisk shulkera | shulker_bullet
|
| Pocisk płomyka i Ognista kula | small_fireball
|
| Śnieżka | snowball
|
| Widmowa strzała | spectral_arrow
|
| Trójząb | trident
|
| Wietrzna kula | wind_charge
|
| Czaszka withera | wither_skull
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Łódka | boat
|
| Łódka ze skrzynią | boat_with_chest
|
| Wagonik ze skrzynią | chest_minecart
|
| Wagonik z blokiem poleceń | command_block_minecart
|
| Wagonik z piecem | furnace_minecart
|
| Wagonik z lejem | hopper_minecart
|
| Wagonik | minecart
|
| Wagonik z przyzywaczem potworów | spawner_minecart
|
| Wagonik z TNT | tnt_minecart
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Spadający blok | falling_block
|
| Aktywowane TNT | tnt
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Kula doświadczenia | experience_orb
|
| Przedmiot | item
|




