Dżunglowa świątynia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
zaktualizowano tabelę łupów i drobne
 
Linia 16: Linia 16:
{{BlockLink|Skrzynia}}<br>
{{BlockLink|Skrzynia}}<br>
{{BlockLink|Dozownik}}<br>
{{BlockLink|Dozownik}}<br>
{{BlockLink|Przekaźnik}}
{{BlockLink|Przekaźnik redstone}}
}}
}}
'''Dżunglowa świątynia''' (ang. ''Jungle temple'') - [[struktura]] stworzona głównie z [[bruk]]u i [[Zamszony bruk|zamszonego bruku]], która naturalnie może występować w [[dżungla]]ch.
'''Dżunglowa świątynia''' (ang. ''Jungle temple'') - [[struktura]] stworzona głównie z [[bruk]]u i [[Zamszony bruk|zamszonego bruku]], która naturalnie może występować w [[dżungla]]ch.
Linia 48: Linia 48:


{| class="wikitable sortable"
{| class="wikitable sortable"
!Przedmiot!!Ilość w stacku!!Waga!!Szansa
!Przedmiot!!Ilość w stacku!!Szansa ([[Java Edition|JE]])!!Szansa ([[Bedrock Edition|BE]])
|-
|-
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> || 1 || {{Fraction|2|3}} || 66,7%
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> || 1 || 66,7% || 66,7%
|-
|-
|{{ItemLink|Kość}} || 4-6 || {{frac|20|88}} || 61,9%
|{{ItemLink|Kość}} || 4-6 || 61,5% || 61,4%
|-
|-
|{{ItemLink|Zgniłe mięso}} || 3-7 || {{frac|16|88}} || 53,4%
|{{ItemLink|Zgniłe mięso}} || 3-7 || 52,9% || 52,9%
|-
|-
|{{ItemLink|Sztabka złota}} || 2-7 || {{frac|15|88}} || 51,0%
|{{ItemLink|Sztabka złota}} || 2-7 || rowspan="2"|50,6% || rowspan="2"|50,5%
|-
|-
|{{ItemLink|Bambus}} || 1-3 || {{frac|15|88}} || 51,0%
|{{ItemLink|Bambus}} || 1-3
|-
|-
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} || 1-5 || {{frac|10|88}} || 37,4%
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} || 1-5 || 37% || 37%
|-
|-
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-dzicz|Szablon kowalski}} ze zdobieniem „Dzicz” || 2 || {{frac|1|3}} || 33,3%
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-dzicz|Szablon kowalski}} ze zdobieniem „Dzicz” || 2 || 33,3% || 33,3%
|-
|-
|{{ItemLink|Diament}} || 1-3 || {{frac|3|88}} || 12,9%
|{{ItemLink|Diament}} || 1-3 || rowspan="2"|12,7% || rowspan="2"|12,7%
|-
|-
|{{ItemLink|Skóra}} || 1-5 || {{frac|3|88}} || 12,9%
|{{ItemLink|Skóra}} || 1-5
|-
|-
|{{ItemLink|Szmaragd}} || 1-3 || {{frac|2|88}} || 8,7%
|{{ItemLink|Szmaragd}} || 1-3 || 8,6% || 8,6%
|-
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref>Dowolne zaklęcie jest jednakowo prawdopodobne, z wyjątkiem ''Prędkości dusz'', ''Przemykania'' i ''Wichru''.</ref> || 1 || {{frac|1|88}} || 4,5%
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref>Dowolne zaklęcie jest jednakowo prawdopodobne, z wyjątkiem ''Prędkości dusz'', ''Przemykania'' i ''Wichru''.</ref> || rowspan="5"|1 || rowspan="5"|4,4% || 5,3%
|-
|-
|{{ItemLink|Żelazna zbroja końska}} || 1 || {{frac|1|88}} || 4,5%
|{{ItemLink|Miedziana zbroja końska}} || rowspan="5"|4,4%
|-
|-
|{{ItemLink|Złota zbroja końska}} || 1 || {{frac|1|88}} || 4,5%
|{{ItemLink|Żelazna zbroja końska}}
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa zbroja końska}} || 1 || {{frac|1|88}} || 4,5%
|{{ItemLink|Złota zbroja końska}}
|-
|{{ItemLink|Diamentowa zbroja końska}}
|}
|}
<references />


W [[Bedrock Edition]] w dżunglowej świątyni można znaleźć dodatkową [[Zaklęta książka|zaklętą książkę]] z losowym poziomem ''Niezniszczalności'', z szansą 50%.
Jeśli włączono [[eksperyment]] „Zbalansowanie handlu z osadnikami”, w dżunglowej świątyni rośnie szansa na znalezienie [[Zaklęta książka|zaklętej książki]] z losowym poziomem ''Niezniszczalności''.
<references />


=== Zawartość dozowników ===
=== Zawartość dozowników ===
Linia 96: Linia 98:
{{Historia|||snap=19w06a|Dżunglowe piramidy mogą teraz pojawić się w lasach bambusowych.}}
{{Historia|||snap=19w06a|Dżunglowe piramidy mogą teraz pojawić się w lasach bambusowych.}}
{{Historia||1.18|snap=Experimental Snapshot 4|Dżunglowe świątynie nie generują się już w wodzie.}}
{{Historia||1.18|snap=Experimental Snapshot 4|Dżunglowe świątynie nie generują się już w wodzie.}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w04a|W dżunglowych świątyniach można znaleźć [[Szablon kowalski|szablony kowalskie]] ze zdobieniem „Dzicz”.<sup>[''tylko z eksperymentalną paczką danych "Update 1.20"'']</sup>}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w04a|W dżunglowych świątyniach można znaleźć [[Szablon kowalski|szablony kowalskie]] ze zdobieniem „Dzicz”.{{Eksp|Update 1.20}}}}
{{Historia|||snap=23w05a|Zwiększono szansę znalezienia szablonów kowalskich ze zdobieniem „Dzicz” w skrzyniach w dżunglowych świątyniach z 20% do 33%.
{{Historia|||snap=23w05a|Zwiększono szansę znalezienia szablonów kowalskich ze zdobieniem „Dzicz” w skrzyniach w dżunglowych świątyniach z 20% do 33%.
|Jeśli szablony kowalskie się pojawią, zawsze będą to dwa szablony na skrzynię.}}
|Jeśli szablony kowalskie się pojawią, zawsze będą to dwa szablony na skrzynię.}}
Linia 103: Linia 105:
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.15.0|snap=build 1|Dodano dżunglowe świątynie.}}
{{Historia||0.15.0|snap=build 1|Dodano dżunglowe świątynie.}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia|be}}
{{Historia||1.8.0|snap=beta 1.8.0.8|Skrzynie w dżunglowych świątyniach mogą zawierać bambus.}}
{{Historia||1.8.0|snap=beta 1.8.0.8|Skrzynie w dżunglowych świątyniach mogą zawierać bambus.}}
{{Historia||1.19.80|snap=Preview 1.19.80.21|W dżunglowych świątyniach można znaleźć [[Szablon kowalski|szablony kowalskie]] ze zdobieniem „Dzicz”.<sup>[''tylko z eksperymentem "Next Major Update"'']</sup>}}
{{Historia||1.19.80|snap=Preview 1.19.80.21|W dżunglowych świątyniach można znaleźć [[Szablon kowalski|szablony kowalskie]] ze zdobieniem „Dzicz”.{{Eksp|Next Major Update|B}}}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|wiiu=Patch 1|Dodano dżunglowe świątynie.}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|wiiu=Patch 1|Dodano dżunglowe świątynie.}}

Aktualna wersja na dzień 11:28, 18 sty 2026


Dżunglowa świątynia (ang. Jungle temple) - struktura stworzona głównie z bruku i zamszonego bruku, która naturalnie może występować w dżunglach.

Naturalne generowanie

Dżunglowe świątynie występują w dżunglach, ale nie każda dżungla zawiera świątynię. W edycji Java świątynia może wygenerować się również w lasach bambusowych.

Struktura

Dżunglowa świątynia składa się głównie z bruku, zamszonego bruku z kilkoma blokami pnączy. W świątyni występują 3 piętra.

Jest to możliwe, że w dżunglowej świątyni pojawią się bloki, które generują się normalnie poza świątynią (np. liście). Możliwe, że te bloki będą blokować skrzynie lub mechanizmy redstone.

Zagadka

Na najniższym piętrze znajduje się zagadka składająca się z 3 dźwigni i 3 bloków rzeźbionych kamiennych cegieł. Ta zagadka jest podłączona do ukrytego mechanizmu z lepkimi tłokami. Gdy gracz pociągnie za dźwignie w poprawnej kolejności, jeden blok zostanie przesunięty, co ujawni ukrytą skrzynię.

Pułapka

W dół korytarza od zagadki, znajduje się kolejna skrzynia. Są tam również dwie linki podłączone do zaczepów, które są podłączone do ukrytych za pnączami dozowników z 2–14 strzałami. Pierwsza linka jest po środku korytarza, druga znajduje się za rogiem. Nadepnięcie na linkę uruchamia dozownik podłączony do niej. Zniszczenie linki bez użycia nożyc również uruchomi pułapkę.

Zawartość skrzyń

Każda skrzynia zawiera przedmioty z poniższej listy wylosowane z dwóch pul – większość przedmiotów występuje w 2–6 stackach, natomiast szablony kowalskie ze zdobieniem „Dzicz” występują w 1 stacku.

Przedmiot Ilość w stacku Szansa (JE) Szansa (BE)
Nic[1] 1 66,7% 66,7%
ItemCSS.png/552 Kość 4-6 61,5% 61,4%
ItemCSS.png/515 Zgniłe mięso 3-7 52,9% 52,9%
ItemCSS.png/564 Sztabka złota 2-7 50,6% 50,5%
ItemCSS.png/369 Bambus 1-3
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza 1-5 37% 37%
ItemCSS.png/852 Szablon kowalski ze zdobieniem „Dzicz” 2 33,3% 33,3%
ItemCSS.png/557 Diament 1-3 12,7% 12,7%
ItemCSS.png/570 Skóra 1-5
ItemCSS.png/558 Szmaragd 1-3 8,6% 8,6%
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka[2] 1 4,4% 5,3%
ItemCSS.png/1161 Miedziana zbroja końska 4,4%
ItemCSS.png/423 Żelazna zbroja końska
ItemCSS.png/418 Złota zbroja końska
ItemCSS.png/412 Diamentowa zbroja końska
  1. „Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.
  2. Dowolne zaklęcie jest jednakowo prawdopodobne, z wyjątkiem Prędkości dusz, Przemykania i Wichru.

Jeśli włączono eksperyment „Zbalansowanie handlu z osadnikami”, w dżunglowej świątyni rośnie szansa na znalezienie zaklętej książki z losowym poziomem Niezniszczalności.

Zawartość dozowników

W edycji Java każdy dozownik zawiera 1–2 grupy strzał liczących od 2 do 7 sztuk (co daje średnio 6,75 strzał na dozownik).

W edycji Bedrock każdy dozownik zawiera 2 grupy strzał liczących od 2 do 7 sztuk (co daje średnio 9 strzał na dozownik).

Historia

Java Edition
1.3.112w22aDodano dżunglowe świątynie.
1.9.11.9.1-pre1Dozowniki w dżunglowych świątyniach używają teraz tablic łupów.
1.1318w06aZmieniono nazwę dżunglowych świątyń na dżunglowe piramidy.
Zmieniono miejsce pojawiania się dżunglowych piramid, co umożliwiło komendzie /locate rozróżnienie piramid.
1.1418w43aSkrzynie w dżunglowych piramidach mogą zawierać bambusy.
19w06aDżunglowe piramidy mogą teraz pojawić się w lasach bambusowych.
1.18Experimental Snapshot 4Dżunglowe świątynie nie generują się już w wodzie.
1.19.423w04aW dżunglowych świątyniach można znaleźć szablony kowalskie ze zdobieniem „Dzicz”.[Tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.20”]
23w05aZwiększono szansę znalezienia szablonów kowalskich ze zdobieniem „Dzicz” w skrzyniach w dżunglowych świątyniach z 20% do 33%.
Jeśli szablony kowalskie się pojawią, zawsze będą to dwa szablony na skrzynię.
1.21.625w20aSiodła w skrzyniach zostały zastąpione skórą.
Pocket Edition Alpha
0.15.0build 1Dodano dżunglowe świątynie.
Bedrock Edition
1.8.0beta 1.8.0.8Skrzynie w dżunglowych świątyniach mogą zawierać bambus.
1.19.80Preview 1.19.80.21W dżunglowych świątyniach można znaleźć szablony kowalskie ze zdobieniem „Dzicz”.[Tylko po włączeniu eksperymentu „Next Major Update”]
Console Edition
TU14CU11.04Patch 1Dodano dżunglowe świątynie.

Galeria

Zobacz również