Piramida: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
aktualizacja, kategoria, upraszczanie, sprzątanie
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał lzh i poprawił en, es, fr, it, ko, pt
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
{{o|1=piramidzie|2=innych piramid|3=Piramida (ujednoznacznienie)|4=innych świątyń|5=Świątynia (ujednoznacznienie)}}
{{o|1=piramidzie|2=innych piramid|3=Piramida (ujednoznacznienie)|4=innych świątyń|5=Świątynia (ujednoznacznienie)}}
{{Struktura
{{Struktura
|wygląd1=Piramida.png
|wygląd=Piramida.png
|rozmiar=250px
|rozmiar=250px
|biom=Pustynia
|biom={{BiomeLink|Pustynia}}
|bloki={{BlockLink|Piaskowiec}}<br>{{BlockLink|Przycięty piaskowiec}}<br>{{BlockLink|id=355|Pomarańczowa terakota}}<br>{{BlockLink|Rzeźbiony piaskowiec}}<br>{{BlockLink|id=429|Schody z piaskowca}}<br>{{BlockLink|TNT}}<br>{{BlockLink|Skrzynia}}<br>{{BlockLink|id=18|Półblok z piaskowca}}<br>{{BlockLink|id=333|Niebieska terakota}}<br>{{BlockLink|id=474|Kamienna płyta naciskowa}}<br>{{BlockLink|Piasek}}<br>{{BlockLink|Podejrzany piasek}}
|bloki={{BlockLink|Piaskowiec}}<br>{{BlockLink|Przycięty piaskowiec}}<br>{{BlockLink|Pomarańczowa terakota}}<br>{{BlockLink|Rzeźbiony piaskowiec}}<br>{{BlockLink|Piaskowcowe schody}}<br>{{BlockLink|TNT}}<br>{{BlockLink|Skrzynia}}<br>{{BlockLink|Piaskowcowa płyta}}<br>{{BlockLink|Niebieska terakota}}<br>{{BlockLink|Kamienna płytka naciskowa}}<br>{{BlockLink|Piasek}}<br>{{BlockLink|Podejrzany piasek}}
|wersja=1.3.1
}}
}}
 
'''Piramida''' (znana także jako '''pustynna świątynia''', ang. ''Desert Pyramid'' lub ''Desert Temple'') to struktura występująca naturalne w biomach [[Pustynia|pustynnych]]. Zostały one wprowadzone w snapshocie {{verlink|12w21a}}.
'''Piramida''' (znana także jako pustynna świątynia) to struktura występująca naturalne w [[biom]]ach pustynnych. Zostały one wprowadzone w snapshocie {{verlink|12w21a}}.


== Wygląd i budowa ==
== Wygląd i budowa ==
[[Plik:Zakopana świątynia.png|Czasem świątynia generuje się pod [[Piasek|piaskiem]]|thumb|350px]]
[[Plik:Zakopana świątynia.png|Czasem świątynia generuje się pod [[Piasek|piaskiem]]|thumb|350px]]
Piramidy są zbudowane głównie z [[Terakota|terakoty]] (59 pomarańczowych i 1 niebieska), [[piaskowiec|piaskowca]], [[piaskowiec|rzeźbionego piaskowca]], [[piaskowiec|gładkiego piaskowca]] i ze [[schody|schodów z piaskowca]]. We wnętrzu budowli znajdziemy niebieską terakotę, pod którą znajduje się wysokie, lecz wąskie pomieszczenie z czterema [[skrzynia]]mi. Znajdziemy w nich przeróżne przedmioty, ale również [[płyta naciskowa|kamienną płytę naciskową]] połączona z dziewięcioma [[TNT]]. Podłoga piramidy zawsze generuje się na wysokości 64.
Piramidy są zbudowane głównie z [[Terakota|terakoty]] (59 pomarańczowych i 1 niebieska), [[piaskowiec|piaskowca]], [[piaskowiec|rzeźbionego piaskowca]], [[piaskowiec|gładkiego piaskowca]] i ze [[schody|schodów z piaskowca]]. We wnętrzu budowli znajdziemy niebieską terakotę, pod którą znajduje się wysokie, lecz wąskie pomieszczenie z czterema [[skrzynia]]mi. Znajdziemy w nich przeróżne przedmioty, ale również [[płytka naciskowa|kamienną płytkę naciskową]] połączona z dziewięcioma [[TNT]]. Podłoga piramidy zawsze generuje się na wysokości 64.


W piramidzie znajduje się też zakopane pomieszczenie z piaskiem i podejrzanym piaskiem. Znajdują się tam też różne warianty piaskowca oraz pomarańczowa i niebieska terakota.
W piramidzie znajduje się też zakopane pomieszczenie z piaskiem i [[Podejrzany piasek|podejrzanym piaskiem]]. Znajdują się tam też różne warianty piaskowca oraz pomarańczowa i niebieska terakota.


Przed dodaniem terakoty do piramidy na jej miejscu generowała się wełna o odpowiedniej barwie. Niektóre ze skarbów występujących w skrzyniach to: [[szmaragd]]y, [[diament]]y, [[sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[sztabka złota|sztabki złota]], [[zgniłe mięso]], [[kość|kości]], [[Zbroja końska|zbroje końskie]] i [[zaklęta książka|zaklęte książki]].
Przed dodaniem terakoty do piramidy na jej miejscu generowała się wełna o odpowiedniej barwie. Niektóre ze skarbów występujących w skrzyniach to: [[szmaragd]]y, [[diament]]y, [[sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[sztabka złota|sztabki złota]], [[zgniłe mięso]], [[kość|kości]], [[Zbroja końska|zbroje końskie]] i [[zaklęta książka|zaklęte książki]].


=== Zawartość skrzyń ===
=== Łup ===
Każda [[skrzynia]] zawiera 2–6 stacków [[przedmiot]]ów z poniższej listy:
Każda [[skrzynia]] zawiera 2–6 stacków [[przedmiot]]ów z poniższej listy:


Linia 28: Linia 26:
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Kość}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Kość}}
|4–6
|4–6
|70,9%
|rowspan = "2" |70,8%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zgniłe mięso}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zgniłe mięso}}
|3–7
|3–7
|70,9%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Proch}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Proch}}
|1–8
|1–8
|59,0%
|rowspan = "3" |59,0%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{BlockLink|Piasek}}
| style="text-align:left" |{{BlockLink|Piasek}}
|1–8
|1–8
|59,0%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nić}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Nić}}
|1–8
|1–8
|59,0%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Oko pająka}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Oko pająka}}
|1–3
|1–3
|29,0%
|28,7%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęta książka}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęta książka}}
|1
|1
|23,7%
|rowspan = "3" |23,5%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Siodło}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Skóra}}
|1
|1-5
|23,7%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złote jabłko}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złote jabłko}}
|1
|1
|23,7%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka złota}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka złota}}
|2–7
|2–7
|18,2%
|rowspan = "4"|18,2%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
|1–5
|1–5
|18,2%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Szmaragd}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Szmaragd}}
|1–3
|1–3
|18,2%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Żelazna zbroja dla konia}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Żelazna zbroja końska}}
|1
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-wydma|Szablon kowalski}} ze zdobieniem „Wydma”
|1
|1
|18,2%
|14,3%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złota zbroja dla konia}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Złota zbroja końska}}
|1
|1
|12,4%
|12,3%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diament}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diament}}
|1–3
|1–3
|6,3%
|rowspan = "2"|6,3%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diamentowa zbroja dla konia}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diamentowa zbroja końska}}
|1
|1
|6,3%
|-
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
|1
|1
|2,6%
|2,6%
|}
Każdy [[podejrzany piasek]] w piramidzie zawiera jeden z poniższych przedmiotów:
{| class="wikitable" style="text-align:center"
!Przedmiot
!Szansa
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|odłamek-ceramiki-łucznik|Odłamek ceramiki}} „Łucznik”
|rowspan = "8" |12,5%
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|odłamek-ceramiki-górnik|Odłamek ceramiki}} „Górnik”
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|odłamek-ceramiki-nagroda|Odłamek ceramiki}} „Nagroda”
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|odłamek-ceramiki-czaszka|Odłamek ceramiki}} „Czaszka”
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Szmaragd}}
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Proch}}
|-
| style="text-align:left" |{{ItemLink|Diament}}
|-
| style="text-align:left" |{{BlockLink|TNT}}
|}
|}


Linia 113: Linia 129:
|-
|-
|66
|66
|{{BlockLink|id=355|Pomarańczowa terakota}}
|{{BlockLink|Pomarańczowa terakota}}
|-
|-
|62
|62
Linia 119: Linia 135:
|-
|-
|17
|17
|{{BlockLink|id=429|Schody z piaskowca}}
|{{BlockLink|Piaskowcowe schody}}
|-
|-
|9
|9
Linia 131: Linia 147:
|-
|-
|2
|2
|{{BlockLink|id=18|Półblok z piaskowca}}
|{{BlockLink|Piaskowcowa płyta}}
|-
|-
|1
|1
|{{BlockLink|id=333|Niebieska terakota}}
|{{BlockLink|Niebieska terakota}}
|-
|-
|1
|1
|{{BlockLink|id=474|Kamienna płyta naciskowa}}
|{{BlockLink|Kamienna płytka naciskowa}}
|}
|}


Linia 160: Linia 176:
|Teraz w skrzyniach można znaleźć [[proch]], [[piasek]], elementy [[Zbroja|kolczugi]], [[oko pająka|oczy pająka]] oraz zwykłe i zaklęte [[złote jabłko|złote jabłka]].
|Teraz w skrzyniach można znaleźć [[proch]], [[piasek]], elementy [[Zbroja|kolczugi]], [[oko pająka|oczy pająka]] oraz zwykłe i zaklęte [[złote jabłko|złote jabłka]].
|[[Diament]]y i [[sztabka żelaza|sztabki żelaza]] pojawiają się teraz rzadziej.
|[[Diament]]y i [[sztabka żelaza|sztabki żelaza]] pojawiają się teraz rzadziej.
|Teraz częściej można spotkać [[zbroja końska|zbroję dla konia]], [[siodło|siodła]], [[zaklęta książka|zaklęte książki]], [[zgniłe mięso]] oraz [[szmaragd]]y.}}
|Teraz częściej można spotkać [[zbroja końska|zbroję końską]], [[siodło|siodła]], [[zaklęta książka|zaklęte książki]], [[zgniłe mięso]] oraz [[szmaragd]]y.}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w07a|W pobliżu piramid generuje się podejrzany piasek. Występuje on przy ukrytych pomieszczeniach. <sup>''(dostępne w paczce eksperymentalnej 1.20)''</sup>}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w04a|[[Szablon kowalski]] ze zdobieniem "wydma" pojawia się w skrzyniach w piramidzie.}}
{{Historia|||snap=23w07a|W pobliżu piramid generuje się [[podejrzany piasek]]. Występuje on przy ukrytych pomieszczeniach.{{Eksp|Update 1.20}}}}
{{Historia||1.20|snap=23w14a|W piramidach nowe, ukryte pomieszczenia mają zawalony dach, a bloki podejrzanego piasku są zawsze widoczne od góry.}}
{{Historia||1.20|snap=23w14a|W piramidach nowe, ukryte pomieszczenia mają zawalony dach, a bloki podejrzanego piasku są zawsze widoczne od góry.}}
{{Historia||1.21.6|snap=25w20a|Siodła w skrzyniach zostały zastąpione skórą.}}


{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Dodano piramidy.}}
{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Dodano piramidy.}}
{{Historia|be}}
{{Historia||1.19.70|snap=Preview 1.19.70.23|W piramidach nowe, ukryte pomieszczenia mają zawalony dach, a bloki [[Podejrzany piasek|podejrzanego piasku]] są zawsze widoczne od góry.{{Eksp|Next Major Update|B}}}}
{{Historia||1.19.80|snap=Preview 1.19.80.21|[[Szablon kowalski]] ze zdobieniem „Wydma” pojawia się w skrzyniach w piramidzie.{{Eksp|Next Major Update|B}}}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.05|Dodano piramidy.}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.05|Dodano piramidy.}}
Linia 174: Linia 196:
*Parter piramidy jest asymetryczny.
*Parter piramidy jest asymetryczny.
*[[Moby]] mogą [[Odradzanie|odrodzić]] się w skrytce ze skarbami i przypadkowo uruchomić pułapkę.
*[[Moby]] mogą [[Odradzanie|odrodzić]] się w skrytce ze skarbami i przypadkowo uruchomić pułapkę.
*Jest to jedno z dwóch miejsc, w którym naturalnie występuje [[TNT]] - drugim jest [[leśnia posiadłość]].
*Jest to jedno z dwóch miejsc, w którym naturalnie występuje [[TNT]] - drugim jest [[leśna posiadłość]].


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery perrow="5">
<gallery perrow="5">
Plik:Wnętrzep.png|Dawniejsze wnętrze piramidy
Wnętrzep.png|Dawniejsze wnętrze piramidy
Plik:Pulapkaprzed.png|Pułapka
Pulapkaprzed.png|Pułapka
Plik:Pulapkapo.png|Pułapka po usunięciu warstwy piaskowca
Pulapkapo.png|Pułapka po usunięciu warstwy piaskowca
Plik:Znakp.png|Symbol z wełny pośrodku głównej sali
Znakp.png|Symbol z wełny pośrodku głównej sali
Plik:Wnętrze2.png|Wygląd pomieszczenia nad główną salą
Wnętrze2.png|Wygląd pomieszczenia nad główną salą
Plik:Wieżap.png|Dawniejsze wnętrze wieży
Wieżap.png|Dawniejsze wnętrze wieży
Plik:Skrzyniaprpp.png|Przykładowa zawartość skrzyni w piramidzie
Skrzyniaprpp.png|Przykładowa zawartość skrzyni w piramidzie
Plik:Uncovered Pyramid.png|Rekonstrukcja struktury piramidy wraz z szybem pułapki (przed 1.19.4)
Uncovered Pyramid.png|Rekonstrukcja struktury piramidy wraz z szybem pułapki (przed 1.19.4)
Plik:Zasypana piramida.png|Zasypana piramida
Zasypana piramida.png|Zasypana piramida
</gallery>
</gallery>


Linia 199: Linia 221:
[[cs:Pouštní chrám]]
[[cs:Pouštní chrám]]
[[de:Wüstentempel]]
[[de:Wüstentempel]]
[[en:Desert pyramid]]
[[en:Desert Pyramid]]
[[es:Templo del desierto]]
[[es:Pirámide del desierto]]
[[fr:Pyramide]]
[[fr:Pyramide du désert]]
[[hu:Sivatagi templom]]
[[hu:Sivatagi templom]]
[[it:Tempio del deserto]]
[[it:Piramide del deserto]]
[[ja:砂漠の寺院]]
[[ja:砂漠の寺院]]
[[ko:사막 사원]]
[[ko:사막 피라미드]]
[[lzh:漠殿]]
[[nl:Woestijnpiramide]]
[[nl:Woestijnpiramide]]
[[pt:Templo do deserto]]
[[pt:Templo do Deserto]]
[[ru:Храм в пустыне]]
[[ru:Храм в пустыне]]
[[th:พีระมิดทะเลทราย]]
[[th:พีระมิดทะเลทราย]]
[[uk:Храм в пустелі]]
[[uk:Храм в пустелі]]
[[zh:沙漠神殿]]
[[zh:沙漠神殿]]

Aktualna wersja na dzień 21:51, 4 gru 2025


Piramida (znana także jako pustynna świątynia, ang. Desert Pyramid lub Desert Temple) to struktura występująca naturalne w biomach pustynnych. Zostały one wprowadzone w snapshocie 12w21a.

Wygląd i budowa

Czasem świątynia generuje się pod piaskiem

Piramidy są zbudowane głównie z terakoty (59 pomarańczowych i 1 niebieska), piaskowca, rzeźbionego piaskowca, gładkiego piaskowca i ze schodów z piaskowca. We wnętrzu budowli znajdziemy niebieską terakotę, pod którą znajduje się wysokie, lecz wąskie pomieszczenie z czterema skrzyniami. Znajdziemy w nich przeróżne przedmioty, ale również kamienną płytkę naciskową połączona z dziewięcioma TNT. Podłoga piramidy zawsze generuje się na wysokości 64.

W piramidzie znajduje się też zakopane pomieszczenie z piaskiem i podejrzanym piaskiem. Znajdują się tam też różne warianty piaskowca oraz pomarańczowa i niebieska terakota.

Przed dodaniem terakoty do piramidy na jej miejscu generowała się wełna o odpowiedniej barwie. Niektóre ze skarbów występujących w skrzyniach to: szmaragdy, diamenty, sztabki żelaza, sztabki złota, zgniłe mięso, kości, zbroje końskie i zaklęte książki.

Łup

Każda skrzynia zawiera 2–6 stacków przedmiotów z poniższej listy:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/552 Kość 4–6 70,8%
ItemCSS.png/515 Zgniłe mięso 3–7
ItemCSS.png/566 Proch 1–8 59,0%
BlockCSS_new.png/1167 Piasek 1–8
ItemCSS.png/582 Nić 1–8
ItemCSS.png/581 Oko pająka 1–3 28,7%
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka 1 23,5%
ItemCSS.png/570 Skóra 1-5
ItemCSS.png/502 Złote jabłko 1
ItemCSS.png/564 Sztabka złota 2–7 18,2%
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza 1–5
ItemCSS.png/558 Szmaragd 1–3
ItemCSS.png/423 Żelazna zbroja końska 1
ItemCSS.png/843 Szablon kowalski ze zdobieniem „Wydma” 1 14,3%
ItemCSS.png/418 Złota zbroja końska 1 12,3%
ItemCSS.png/557 Diament 1–3 6,3%
ItemCSS.png/412 Diamentowa zbroja końska 1
ItemCSS.png/501 Zaklęte złote jabłko 1 2,6%

Każdy podejrzany piasek w piramidzie zawiera jeden z poniższych przedmiotów:

Przedmiot Szansa
ItemCSS.png/874 Odłamek ceramiki „Łucznik” 12,5%
ItemCSS.png/873 Odłamek ceramiki „Górnik”
ItemCSS.png/875 Odłamek ceramiki „Nagroda”
ItemCSS.png/870 Odłamek ceramiki „Czaszka”
ItemCSS.png/558 Szmaragd
ItemCSS.png/566 Proch
ItemCSS.png/557 Diament
BlockCSS_new.png/1472 TNT

Bloki

Piramida jest zbudowana z:

Ilość Blok
2885+ BlockCSS_new.png/1169 Piaskowiec
238 BlockCSS_new.png/1143 Przycięty piaskowiec
101-103 BlockCSS_new.png/1167 Piasek
66 BlockCSS_new.png/1214 Pomarańczowa terakota
62 BlockCSS_new.png/1138 Rzeźbiony piaskowiec
17 BlockCSS_new.png/1415 Piaskowcowe schody
9 BlockCSS_new.png/1472 TNT
6-8 BlockCSS_new.png/2176 Podejrzany piasek
4 BlockCSS_new.png/142 Skrzynia
2 BlockCSS_new.png/1382 Piaskowcowa płyta
1 BlockCSS_new.png/1205 Niebieska terakota
1 BlockCSS_new.png/1742 Kamienna płytka naciskowa

Strategia

Ze względu na cztery skrzynie z cennymi przedmiotami i dziewięć bloków TNT, piramida jest jedną z najlepszych struktur do znalezienia na wczesnym etapie gry.

Kiedy gracz będzie próbował ukraść skarby ze skrzyń, musi uważać na kamienną płytę naciskową aktywującą pułapkę, gdyż tuż pod kilkoma blokami piaskowca znajduje się aż dziewięć bloków TNT, które mogą nie tylko zabić gracza, ale i zniszczyć wszystkie łupy.

Poniżej są podane sposoby dostania się do skarbu.

  • Usunięcie wspomnianej wcześniej niebieskiej terakoty, wylanie wody do powstałego otworu, by uniknąć obrażeń od upadku oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo uruchomienia procesu detonacji. Po utworzonym wodospadzie można ostrożnie spłynąć, złupić skrzynie i wrócić dzięki wcześniej zostawionej wodzie.
  • Zniszczenie platformy, utworzenie „schodów” na ścianach i zejście po nich do skarbu.
  • Kopanie pod siebie 2 kratki od niebieskiej terakoty (wzdłuż ściany) aż do skrzynek.

Do zdobycia łupów z podejrzanego piasku w zakopanym pomieszczeniu jest potrzebny pędzel.

Historia

Stary wygląd piramid
Pełna wersja
1.3.112w21aDodano piramidy.
1.4.612w50aW skrzyniach piramidy można znaleźć zaklęte książki.
1.814w03aPiramidy mają zdobienia z barwionej gliny zamiast wełny.
1.915w44aZmieniono łup w skrzyniach piramidy.
Teraz w skrzyniach można znaleźć proch, piasek, elementy kolczugi, oczy pająka oraz zwykłe i zaklęte złote jabłka.
Diamenty i sztabki żelaza pojawiają się teraz rzadziej.
Teraz częściej można spotkać zbroję końską, siodła, zaklęte książki, zgniłe mięso oraz szmaragdy.
1.19.423w04aSzablon kowalski ze zdobieniem "wydma" pojawia się w skrzyniach w piramidzie.
23w07aW pobliżu piramid generuje się podejrzany piasek. Występuje on przy ukrytych pomieszczeniach.[Tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.20”]
1.2023w14aW piramidach nowe, ukryte pomieszczenia mają zawalony dach, a bloki podejrzanego piasku są zawsze widoczne od góry.
1.21.625w20aSiodła w skrzyniach zostały zastąpione skórą.
Pocket Edition Alpha
0.13.0build 1Dodano piramidy.
Bedrock Edition
1.19.70Preview 1.19.70.23W piramidach nowe, ukryte pomieszczenia mają zawalony dach, a bloki podejrzanego piasku są zawsze widoczne od góry.[Tylko po włączeniu eksperymentu „Next Major Update”]
1.19.80Preview 1.19.80.21Szablon kowalski ze zdobieniem „Wydma” pojawia się w skrzyniach w piramidzie.[Tylko po włączeniu eksperymentu „Next Major Update”]
Console Edition
TU14CU11.05Dodano piramidy.
TU31CU191.22W piramidach nie ma już wzorów z wełny, tylko z barwionej gliny.

Ciekawostki

  • Parter piramidy jest asymetryczny.
  • Moby mogą odrodzić się w skrytce ze skarbami i przypadkowo uruchomić pułapkę.
  • Jest to jedno z dwóch miejsc, w którym naturalnie występuje TNT - drugim jest leśna posiadłość.

Galeria

Zobacz także