Ścieżka dźwiękowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
dNie podano opisu zmian
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał es, it, ko, pt i poprawił de
 
(Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 7 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Ścieżka dźwiękowa''' do Minecrafta została stworzona przez [[Daniel Rosenfeld|C418]]. Każdy odgłos włącza się w określonych warunkach.
'''Ścieżka dźwiękowa''' do Minecrafta została stworzona głównie przez [[Daniel Rosenfeld|C418]]. Muzyka dla aktualizacji Nether Update, Caves & Cliffs: Part II oraz The Wild Update została wykonana przez Lenę Raine, Kumiego Tanioka'ę i Samuela Åberga. Ścieżka dźwiękowa dla wersji Trails & Tales jest autorstwa Aarona Cherofa. Muzykę do niektórych mini-gier na konsolę skomponował Gareth Coker. Każdy odgłos włącza się w określonych warunkach.


== Lista ==
== Lista ==
Linia 11: Linia 11:
|-
|-
| 11
| 11
| -
|
| [[Plik:Płyta_11.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_11.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-11.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-11.ogg]]
|-
| 13
| —
| [[Plik:Płyta_muzyczna_13.png|16px]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-13.ogg]]


|-
|-
| Axolotl
| Axolotl
| "Axolotl"
| „Axolotl”
| -
|
| [[Plik:Axolotl.ogg]]
| [[Plik:Axolotl.ogg]]


|-
|-
| Blocks
| Blocks
| "Blocks"
| „Blocks”
| [[Plik:Płyta_Blocks.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Blocks.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Blocks.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Blocks.ogg]]
Linia 29: Linia 35:
|-
|-
| Blocks
| Blocks
| "Blocks"
| „Blocks”
| [[Plik:Płyta_Blocks.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Blocks.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Blocks.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Blocks.ogg]]
Linia 35: Linia 41:
|-
|-
| Boss
| Boss
| -
|
| Bitwa ze Smokiem Kresu
| Bitwa ze smokiem Endu
| [[Plik:MinecraftBoss.ogg]]
| [[Plik:MinecraftBoss.ogg]]


|-
|-
| Calm 1
| Calm 1
| "Minecraft"
| „Minecraft”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Calm 1.ogg]]
| [[Plik:Calm 1.ogg]]
Linia 47: Linia 53:
|-
|-
| Calm 2
| Calm 2
| "Clark"
| „Clark”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Calm 2.ogg]]
| [[Plik:Calm 2.ogg]]
Linia 53: Linia 59:
|-
|-
| Calm 3
| Calm 3
| "Sweden"
| „Sweden”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Calm 3.ogg]]
| [[Plik:Calm 3.ogg]]
Linia 59: Linia 65:
|-
|-
| Cat
| Cat
| "Cat"
| „Cat”
| [[Plik:Płyta_Cat.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Cat.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Cat.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Cat.ogg]]
Linia 65: Linia 71:
|-
|-
| Chirp
| Chirp
| "Chirp"
| „Chirp”
| [[Plik:Płyta_Chirp.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Chirp.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Chirp.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Chirp.ogg]]
Linia 71: Linia 77:
|-
|-
| Creative 1
| Creative 1
| "Biome Fest"
| „Biome Fest”
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Plik:Biome_fest.ogg]]
| [[Plik:Biome_fest.ogg]]
Linia 77: Linia 83:
|-
|-
| Creative 2
| Creative 2
| "Blind Spots"
| „Blind Spots”
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Plik:Blind_spots.ogg]]
| [[Plik:Blind_spots.ogg]]
Linia 83: Linia 89:
|-
|-
| Creative 3
| Creative 3
| "Haunt Muskie"
| „Haunt Muskie”
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Plik:Haunt_muskie.ogg]]
| [[Plik:Haunt_muskie.ogg]]
Linia 89: Linia 95:
|-
|-
| Creative 4
| Creative 4
| "Aria Math"
| „Aria Math”
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Plik:Aria_math.ogg]]
| [[Plik:Aria_math.ogg]]
Linia 95: Linia 101:
|-
|-
| Creative 5
| Creative 5
| "Dreiton"
| „Dreiton”
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Plik:Dreiton.ogg]]
| [[Plik:Dreiton.ogg]]
Linia 101: Linia 107:
|-
|-
| Creative 6
| Creative 6
| "Taswell"
| „Taswell”
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Tryb kreatywny]]
| [[Plik:Taswell.ogg]]
| [[Plik:Taswell.ogg]]
Linia 107: Linia 113:
|-
|-
| Credits
| Credits
| "Alpha"
| „Alpha”
| [[Poemat Kresu]]
| [[Poemat Endu]]
| [[Plik:Alpha.ogg]]
| [[Plik:Alpha.ogg]]


|-
|-
| Dragon Fish
| Dragon Fish
| "Dragon Fish"
| „Dragon Fish”
| -
|
| [[Plik:Dragon Fish.ogg]]
| [[Plik:Dragon Fish.ogg]]


|-
|-
| End
| End
| "The End"
| „The End”
| [[Kres]]
| [[End]]
| [[Plik:The_end.ogg]]
| [[Plik:The_end.ogg]]


|-
|-
| Far
| Far
| "Far"
| „Far”
| [[Plik:Płyta_Far.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Far.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Far.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Far.ogg]]
Linia 131: Linia 137:
|-
|-
| Hal 1
| Hal 1
| "Subwoofer Lullaby"
| „Subwoofer Lullaby”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Subwoofer_lullaby.ogg]]
| [[Plik:Subwoofer_lullaby.ogg]]
Linia 137: Linia 143:
|-
|-
| Hal 2
| Hal 2
| "Living Mice"
| „Living Mice”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Living_mice.ogg]]
| [[Plik:Living_mice.ogg]]
Linia 143: Linia 149:
|-
|-
| Hal 3
| Hal 3
| "Haggstrom"
| „Haggstrom”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Haggstrom.ogg]]
| [[Plik:Haggstrom.ogg]]
Linia 149: Linia 155:
|-
|-
| Hal 4
| Hal 4
| "Danny"
| „Danny”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Danny.ogg]]
| [[Plik:Danny.ogg]]
Linia 155: Linia 161:
|-
|-
| Mall
| Mall
| "Mall"
| „Mall”
| [[Plik:Płyta_Mall.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Mall.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Mall.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Mall.ogg]]
Linia 161: Linia 167:
|-
|-
| Mellohi
| Mellohi
| "Mellohi"
| „Mellohi”
| [[Plik:Płyta_Mellohi.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Mellohi.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Mellohi.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Mellohi.ogg]]
Linia 167: Linia 173:
|-
|-
| Menu 1
| Menu 1
| "Mutation"
| „Mutation”
| Menu główne
| Menu główne
| [[Plik:Mutation.ogg]]
| [[Plik:Mutation.ogg]]
Linia 173: Linia 179:
|-
|-
| Menu 2
| Menu 2
| "Moog City 2"
| „Moog City 2”
| Menu główne
| Menu główne
| [[Plik:Moog_city_2.ogg]]
| [[Plik:Moog_city_2.ogg]]
Linia 179: Linia 185:
|-
|-
| Menu 3
| Menu 3
| "Beginning 2"
| „Beginning 2”
| Menu główne
| Menu główne
| [[Plik:Beginning_2.ogg]]
| [[Plik:Beginning_2.ogg]]
Linia 185: Linia 191:
|-
|-
| Menu 4
| Menu 4
| "Floating Trees"
| „Floating Trees”
| Menu główne
| Menu główne
| [[Plik:Floating_trees.ogg]]
| [[Plik:Floating_trees.ogg]]
Linia 191: Linia 197:
|-
|-
| Nether 1
| Nether 1
| "Concrete Halls"
| „Concrete Halls”
| [[Nether]]
| [[Nether]]
| [[Plik:Concrete_halls.ogg]]
| [[Plik:Concrete_halls.ogg]]
Linia 197: Linia 203:
|-
|-
| Nether 2
| Nether 2
| "Dead Voxel"
| „Dead Voxel”
| [[Nether]]
| [[Nether]]
| [[Plik:Dead_voxel.ogg]]
| [[Plik:Dead_voxel.ogg]]
Linia 203: Linia 209:
|-
|-
| Nether 3
| Nether 3
| "Warmth"
| „Warmth”
| [[Nether]]
| [[Nether]]
| [[Plik:Warmth.ogg]]
| [[Plik:Warmth.ogg]]
Linia 209: Linia 215:
|-
|-
| Nether 4
| Nether 4
| "Ballad of the Cats"
| „Ballad of the Cats”
| [[Nether]]
| [[Nether]]
| [[Plik:Ballad_of_the_cats.ogg]]
| [[Plik:Ballad_of_the_cats.ogg]]
Linia 215: Linia 221:
|-
|-
| Nuance 1
| Nuance 1
| "Key"
| „Key”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Key.ogg]]
| [[Plik:Key.ogg]]
Linia 221: Linia 227:
|-
|-
| Nuance 2
| Nuance 2
| "Oxygène"
| „Oxygène”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Oxygene.ogg]]
| [[Plik:Oxygene.ogg]]
Linia 227: Linia 233:
|-
|-
| Piano 1
| Piano 1
| "Dry Hands"
| „Dry Hands”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Dry_hands.ogg]]
| [[Plik:Dry_hands.ogg]]
Linia 233: Linia 239:
|-
|-
| Piano 2
| Piano 2
| "Wet Hands"
| „Wet Hands”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Wet_hands.ogg]]
| [[Plik:Wet_hands.ogg]]
Linia 239: Linia 245:
|-
|-
| Piano 3
| Piano 3
| "Mice on Venus"
| „Mice on Venus”
| Ogólna rozgrywka
| Ogólna rozgrywka
| [[Plik:Mice_on_venus.ogg]]
| [[Plik:Mice_on_venus.ogg]]
|-
| Pigstep
| „Pigstep”
| [[Plik:Płyta muzyczna Pigstep.png|16px]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Pigstep.ogg]]


|-
|-
| Shuniji
| Shuniji
| "Shuniji"
| „Shuniji”
| -
|
| [[Plik:Shuniji.ogg]]
| [[Plik:Shuniji.ogg]]


|-
|-
| Stal
| Stal
| "Stal"
| „Stal”
| [[Plik:Płyta_Stal.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Stal.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Stal.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Stal.ogg]]
Linia 257: Linia 269:
|-
|-
| Strad
| Strad
| "Strad"
| „Strad”
| [[Plik:Płyta_Strad.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Strad.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Strad.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Strad.ogg]]
|-
| Ward
| "Ward"
| [[Plik:Płyta_Ward.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Ward.ogg]]


|-
|-
| Wait
| Wait
| "Wait"
| „Wait”
| [[Plik:Płyta_Wait.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Wait.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Where_are_we_now.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Where_are_we_now.ogg]]


|-
|-
| Pigstep
| Ward
| "Pigstep"
| „Ward”
| [[Plik:Płyta muzyczna Pigstep.png|16px]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyta_Ward.png]] [[Płyta muzyczna]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Pigstep.ogg]]
| [[Plik:Płyty_muzyczne-Ward.ogg]]
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|c}}
{{Historia||0.0.22a|Zaprezentowano muzykę do publiczności.}}
{{Historia|Indev}}
{{Historia||0.31|snap=20091223-1 (23 grudnia 2009)|Usunięto odtwarzanie muzyki.}}
{{Historia||0.31|snap=20100104 (4 stycznia 2010)|Muzyka już nie gra.}}
{{Historia||20100207-1 (7 lutego 2010)|Muzyka znowu gra, lecz wyłącznie w tle i z jednego punktu.}}
{{Historia||20100212-2 (12 lutego 2010)|Ponownie usunięto muzykę.}}
{{Historia||20100213 (13 lutego 2010)|Jeszcze raz dodano muzykę.}}
{{Historia|Infdev}}
{{Historia||20100227-1 (27 lutego 2010)|Znów wyłączono muzykę.}}
{{Historia|a}}
{{Historia|a}}
{{Historia||1.0.14|Dodano pliki dwunastu płyt muzycznych, ale jedynie ścieżki dźwiękowe "13" i "Cat" są dostępne jako płyty muzyczne.|Dodano ścieżki dźwiękowe "Calm 1", "Calm 2" i "Calm 3".}}
{{Historia||v1.0.14|Muzyka ponownie gra, tym razem zewsząd.|Dodano pliki dwunastu płyt muzycznych, ale jedynie ścieżki dźwiękowe „13” i „Cat” są dostępne jako płyty muzyczne.|Dodano ścieżki dźwiękowe „Calm 1”, „Calm 2” i „Calm 3”.}}
{{Historia||1.1.1|Dodano  możliwość zmiany głośności muzyki w grze.|Dodano plik ścieżki dźwiękowej "Calm 4".}}
{{Historia||v1.1.1|Dodano  możliwość zmiany głośności muzyki w grze.|Dodano plik ścieżki dźwiękowej „Calm 4”.}}
{{Historia||1.2.0|Dodano ścieżki dźwiękowe "Hal 1", "Hal 2", "Hal 3", "Hal 4", "Hal 5", "Nuance 1", "Nuance 2", "Piano 1", "Piano 2" i "Piano 3".}}
{{Historia||v1.1.2|Usunięto plik „Calm 4”.}}
{{Historia||1.2.1|Muzyka jest teraz odtwarzana w trybie wieloosobowym.}}
{{Historia||v1.2.0|snap=?|Dodano ścieżki dźwiękowe: „Hal 1”, „Hal 2”, „Hal 3”, „Hal 4”, „Hal 5”, „Nuance 1”, „Nuance 2”, „Piano 1”, „Piano 2” i „Piano 3”.}}
{{Historia||Minecraft Launcher 1.6.1|Usunięto pliki ''Calm 4''.}}
{{Historia||v1.2.1|Muzyka jest teraz odtwarzana w trybie wieloosobowym.}}
 
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre2|Wszystkie płyty muzyczne są teraz dostępne w grze.|Płyta "Where are we now" została wycofana ze względu na błędy spowodowane spacjami w nazwie.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre2|Wszystkie płyty muzyczne są teraz dostępne w grze.|Płyta ''Where are we now'' została wycofana ze względu na błędy spowodowane spacjami w nazwie.}}
{{Historia||1.4.4|Nazwa "Where are we now" została przemianowana na "Wait".}}
{{Historia||1.4.4|„Where are we now” zostało przemianowane na „Wait”.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w16a|Zmieniono rozszerzenia plików muzycznych z <code>.mus</code> na <code>.ogg</code>.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w16a|Zmieniono rozszerzenia plików muzycznych z <code>.mus</code> na <code>.ogg</code>.}}
{{Historia|||snap=13w24a|Ścieżki dźwiękowe mogą być modyfikowane poprzez [[paczki zasobów]].|Muzyka gry jest teraz umieszczona w folderze <code>assets/music</code>.}}
{{Historia|||snap=13w24a|Ścieżki dźwiękowe mogą być modyfikowane poprzez [[paczki zasobów]].|Muzyka gry jest teraz umieszczona w folderze <code>assets/music</code>.}}
{{Historia||1.7.2|snap=13w36a|Głośność dźwięku [[szafa grająca|szaf grających]] może być teraz korygowana bez zmiany głośności innych dźwięków gry.}}
{{Historia||1.7.2|snap=13w36a|Głośność dźwięku [[Szafa grająca|szaf grających]] może być teraz korygowana bez zmiany głośności innych dźwięków gry.}}
{{Historia|||snap=13w42a|Muzyka znajduje się teraz w folderze <code>assets/sounds/music</code>.}}
{{Historia|||snap=13w42a|Muzyka znajduje się teraz w folderze <code>assets/sounds/music</code>.}}
{{Historia|||snap=13w43a|Teraz płyty muzyczne w szafach grających odtwarzają się ponownie po zakończeniu.}}
{{Historia|||snap=13w43a|Teraz płyty muzyczne w szafach grających odtwarzają się ponownie po zakończeniu.}}
{{Historia|||snap=1.7-pre|Teraz muzyka ustaje, kiedy gra zostaje wstrzymana.}}
{{Historia|||snap=1.7-pre|Teraz muzyka ustaje, kiedy gra zostaje wstrzymana.}}
{{Historia||2013_Music_Update|Dodano ścieżki dźwiękowe plików "Boss", "Creative 1", "Creative 2", "Creative 3", "Creative 4", "Creative 5", "Creative 6", "Credits", "End", "Menu 1", "Menu 2", "Menu 3", "Menu 4", "Nether 1", "Nether 2", "Nether 3" i "Nether 4".}}
{{Historia||2013_Music_Update|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Boss”, „Creative 1”, „Creative 2”, „Creative 3”, „Creative 4”, „Creative 5”, „Creative 6”, „Credits”, „End”, „Menu 1”, „Menu 2”, „Menu 3”, „Menu 4”, „Nether 1”, „Nether 2”, „Nether 3” i „Nether 4”.}}
{{Historia||1.8|Pliki muzyczne są teraz przechowywane w odpowiedniej kolejności.}}
{{Historia||1.8|Pliki muzyczne są teraz przechowywane w odpowiedniej kolejności.}}
{{Historia||1.8.2|Naprawiono odtwarzanie się muzyki napisów końcowych.}}
{{Historia||1.8.2|Naprawiono odtwarzanie się muzyki napisów końcowych.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||1.12|snap=1.12-pre6|Ścieżka dźwiękowa pliku „Credits” gra prawidłowo w trakcie [[Poemat Endu|poematu Endu]] i napisów końcowych.}}
{{Historia||1.0|snap=build 1|Dodano możliwość pobrania ścieżek dźwiękowych: "Boss", "Calm 1", "Calm 2", "Calm 3", "Creative 1", "Creative 2", "Creative 3", "Creative 4", "Creative 5", "Creative 6", "Credits", "End", "Hal 1", "Hal 2", "Hal 3", "Hal 4", "Menu 1", "Menu 2", "Menu 3", "Menu 4", "Nether 1", "Nether 2", "Nether 3", "Nether 4", "Nuance 1", "Nuance 2", "Piano 1", "Piano 2" i "Piano 3".}}
{{Historia||1.13|snap=1.13-pre1|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Shunji”, „Dragon Fish” i „Axolotl”.}}
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Rubedo”, „Chrysopoeia” i „So Below”.}}
{{Historia|||snap=20w17a|Muzyka nie zatrzymuje się nagle, kiedy zmieniany jest tryb gry lub gracz schodzi pod wodę.}}
{{Historia||1.18|snap=21w42a|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „An Ordinary Day”, „Comforting Memories”, „Floating Dream”, „Infinite Amethyst”, „Left to Bloom”, „One More Day”, „Stand Tall” i „Wending”.}}
{{Historia||1.19|snap=22w16a|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Ancestry”, „Aerie”, „Firebugs” i „Labirynthine”.}}
{{Historia||1.20|snap=23w17a|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „A Familiar Room”, „Bromeliad”, „Crescent Dunes” i „Echo in the Wind”.|„Aerie”, „Firebugs” i „Labirynthine” nie odtwarzają się już w ekranie menu oraz w dżungli.}}
 
{{Historia|pe}}
{{Historia||1.0.0|snap=alpha 0.17.0.1|Dodano możliwość pobrania ścieżek dźwiękowych: „Boss”, „Calm 1”, „Calm 2”, „Calm 3”, „Creative 1”, „Creative 2”, „Creative 3”, „Creative 4”, „Creative 5”, „Creative 6”, „Credits”, „End”, „Hal 1”, „Hal 2”, „Hal 3”, „Hal 4”, „Menu 1”, „Menu 2”, „Menu 3”, „Menu 4”, „Nether 1”, „Nether 2”, „Nether 3”, „Nether 4”, "Nuance 1", "Nuance 2", "Piano 1", "Piano 2" i "Piano 3".}}
 
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.12.0|snap=beta 1.12.0.2|Muzyka dalej gra, gdy klawiatura jest używana.}}
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Shunji”, „Dragon Fish”, „Axolotl”, „Rubedo”, „Chrysopoeia” i „So Below”.}}
{{Historia||1.16.100|snap=beta 1.16.100.51|Muzyka nie zatrzymuje się nagle, kiedy zmieniany jest tryb gry lub gracz schodzi pod wodę.}}
{{Historia||1.18.0|snap=beta 1.18.0.22|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „An Ordinary Day”, „Comforting Memories”, „Floating Dream”, „Infinite Amethyst”, „Left to Bloom”, „One More Day”, „Stand Tall” i „Wending”.}}
{{Historia||1.19.0|snap=beta 1.19.0.26|Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Ancestry”, „Aerie”, „Firebugs” i „Labirynthine”.}}
 
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.0|Dodano ścieżki dźwiękowe "Calm 1", "Calm 2", and "Calm 3", "Hal 1", "Hal 2", "Hal 3", "Hal 4", "Nuance 1", "Nuance 2", "Piano 1", "Piano 2" i "Piano 3".|Dodano płyty muzyczne "13" i "Cat".|Dodano możliwość zmiany głośności muzyki.|Dodano plik "Calm 4".}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|Dodano ścieżki dźwiękowe „Calm 1”, „Calm 2”, „Calm 3”, „Hal 1”, „Hal 2”, „Hal 3”, „Hal 4”, „Nuance 1”, „Nuance 2”, „Piano 1”, „Piano 2” i „Piano 3”.|Dodano płyty muzyczne ''13'' i ''cat''.|Dodano możliwość zmiany głośności muzyki.|Dodano plik „Calm 4”.}}
{{Historia||xbox=TU5|xbone=CU1|ps=1.0|Dodano płyty muzyczne "11", "Blocks", "Chirp", "Far", "Mall", "Mellohi", "Stal", "Strad", "Ward" i "Where Are We Now".}}
{{Historia||xbox=TU5|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|Dodano płyty muzyczne: ''11'', ''blocks'', ''chirp'', ''far'', ''mall'', ''mellohi'', ''stal'', ''strad'', ''ward'' i ''Where Are We Now''.}}
{{Historia||xbox=TU9|xbone=CU1|ps=1.0|Dodano ścieżki dźwiękowe "End", "Nether 1", "Nether 2", "Nether 3" i "Nether 4".}}
{{Historia||xbox=TU9|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|Dodano ścieżki dźwiękowe: „End”, „Nether 1”, „Nether 2”, „Nether 3” i „Nether 4”.}}
{{Historia||xbox=TU24|xbone=CU1|ps=1.07|Dodano ścieżki dźwiękowe "Boss", "Creative 1", "Creative 2", "Creative 3", "Creative 4", "Creative 5", "Creative 6", "Credits", "Menu 1", "Menu 2", "Menu 3" i "Menu 4".}}
{{Historia||xbox=TU24|xbone=CU1|ps=1.07|wiiu=Patch 1|Dodano ścieżki dźwiękowe: „Boss”, „Creative 1”, „Creative 2”, „Creative 3”, „Creative 4”, „Creative 5”, „Creative 6”, „Credits”, „Menu 1”, „Menu 2”, „Menu 3” i „Menu 4”.}}
{{Historia||xbox=TU36|xbone=CU25|ps=1.28|Dodano ścieżkę dźwiękową minigry ''Battle''.}}
{{Historia||xbox=TU36|xbone=CU25|ps=1.28|wiiu=Patch 7|Dodano ścieżkę dźwiękową minigry ''Battle''.}}
{{Historia||xbox=TU41|xbone=CU31|ps=1.33|Dodano ścieżkę dźwiękową minigry ''Tumble''.}}
{{Historia||xbox=TU41|xbone=CU31|ps=1.33|wiiu=Patch 11|Dodano ścieżkę dźwiękową minigry ''Tumble''.}}
{{Historia||xbox=TU51|xbone=CU41|ps=1.44|wiiu=Patch 20|Dodano ścieżkę dźwiękową minigry ''Glide''.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* W czasach [[Alpha|Alphy]] w folderze ''resources'' znajdował się plik "Calm 4". Był to test muzyki przeprowadzany przez [[Notch]]a w celu sprawdzenia, czy działa jak należy. Jedną z jej części jest spowolniony elektroniczne głos "[[Mojang]] Specifications". Muzykę można odsłuchać [http://www.youtube.com/watch?v=QhPHB6ovnKE tutaj].
* W czasach [[Alpha|Alphy]] w folderze ''resources'' znajdował się plik „Calm 4”. Był to test muzyki przeprowadzany przez [[Notch]]a w celu sprawdzenia, czy działa jak należy. Jedną z jej części jest spowolniony elektroniczne głos [[Mojang]] Specifications”. Muzykę można odsłuchać [http://www.youtube.com/watch?v=QhPHB6ovnKE tutaj].
* Muzyka "End" jest przerobioną ścieżką "Calm 1".
* Muzyka „End” jest przerobioną ścieżką „Calm 1”.


{{Środowisko}}
{{Środowisko}}


[[de:Spiel-Musik]]
[[de:Musik]]
[[en:Music]]
[[en:Music]]
[[es:Música]]
[[fr:Musique]]
[[it:Musica]]
[[ja:音楽]]
[[ja:音楽]]
[[ko:음악]]
[[pt:Música]]
[[ru:Музыка]]
[[ru:Музыка]]
[[uk:Музика]]
[[zh:音乐]]
[[zh:音乐]]

Aktualna wersja na dzień 00:39, 5 gru 2025

Ścieżka dźwiękowa do Minecrafta została stworzona głównie przez C418. Muzyka dla aktualizacji Nether Update, Caves & Cliffs: Part II oraz The Wild Update została wykonana przez Lenę Raine, Kumiego Tanioka'ę i Samuela Åberga. Ścieżka dźwiękowa dla wersji Trails & Tales jest autorstwa Aarona Cherofa. Muzykę do niektórych mini-gier na konsolę skomponował Gareth Coker. Każdy odgłos włącza się w określonych warunkach.

Lista

Nazwa w plikach gry Oficjalna nazwa Rozgrywka Fragment utworu
11 Płyta muzyczna
13 Płyta muzyczna
Axolotl „Axolotl”
Blocks „Blocks” Płyta muzyczna
Blocks „Blocks” Płyta muzyczna
Boss Bitwa ze smokiem Endu
Calm 1 „Minecraft” Ogólna rozgrywka
Calm 2 „Clark” Ogólna rozgrywka
Calm 3 „Sweden” Ogólna rozgrywka
Cat „Cat” Płyta muzyczna
Chirp „Chirp” Płyta muzyczna
Creative 1 „Biome Fest” Tryb kreatywny
Creative 2 „Blind Spots” Tryb kreatywny
Creative 3 „Haunt Muskie” Tryb kreatywny
Creative 4 „Aria Math” Tryb kreatywny
Creative 5 „Dreiton” Tryb kreatywny
Creative 6 „Taswell” Tryb kreatywny
Credits „Alpha” Poemat Endu
Dragon Fish „Dragon Fish”
End „The End” End
Far „Far” Płyta muzyczna
Hal 1 „Subwoofer Lullaby” Ogólna rozgrywka
Hal 2 „Living Mice” Ogólna rozgrywka
Hal 3 „Haggstrom” Ogólna rozgrywka
Hal 4 „Danny” Ogólna rozgrywka
Mall „Mall” Płyta muzyczna
Mellohi „Mellohi” Płyta muzyczna
Menu 1 „Mutation” Menu główne
Menu 2 „Moog City 2” Menu główne
Menu 3 „Beginning 2” Menu główne
Menu 4 „Floating Trees” Menu główne
Nether 1 „Concrete Halls” Nether
Nether 2 „Dead Voxel” Nether
Nether 3 „Warmth” Nether
Nether 4 „Ballad of the Cats” Nether
Nuance 1 „Key” Ogólna rozgrywka
Nuance 2 „Oxygène” Ogólna rozgrywka
Piano 1 „Dry Hands” Ogólna rozgrywka
Piano 2 „Wet Hands” Ogólna rozgrywka
Piano 3 „Mice on Venus” Ogólna rozgrywka
Pigstep „Pigstep” Płyta muzyczna
Shuniji „Shuniji”
Stal „Stal” Płyta muzyczna
Strad „Strad” Płyta muzyczna
Wait „Wait” Płyta muzyczna
Ward „Ward” Płyta muzyczna

Historia

Classic
0.0.22aZaprezentowano muzykę do publiczności.
Indev
0.3120091223-1 (23 grudnia 2009)Usunięto odtwarzanie muzyki.
20100104 (4 stycznia 2010)Muzyka już nie gra.
20100207-1 (7 lutego 2010)Muzyka znowu gra, lecz wyłącznie w tle i z jednego punktu.
20100212-2 (12 lutego 2010)Ponownie usunięto muzykę.
20100213 (13 lutego 2010)Jeszcze raz dodano muzykę.
Infdev
20100227-1 (27 lutego 2010)Znów wyłączono muzykę.
Alpha
v1.0.14Muzyka ponownie gra, tym razem zewsząd.
Dodano pliki dwunastu płyt muzycznych, ale jedynie ścieżki dźwiękowe „13” i „Cat” są dostępne jako płyty muzyczne.
Dodano ścieżki dźwiękowe „Calm 1”, „Calm 2” i „Calm 3”.
v1.1.1Dodano możliwość zmiany głośności muzyki w grze.
Dodano plik ścieżki dźwiękowej „Calm 4”.
v1.1.2Usunięto plik „Calm 4”.
v1.2.0?Dodano ścieżki dźwiękowe: „Hal 1”, „Hal 2”, „Hal 3”, „Hal 4”, „Hal 5”, „Nuance 1”, „Nuance 2”, „Piano 1”, „Piano 2” i „Piano 3”.
v1.2.1Muzyka jest teraz odtwarzana w trybie wieloosobowym.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Wszystkie płyty muzyczne są teraz dostępne w grze.
Płyta Where are we now została wycofana ze względu na błędy spowodowane spacjami w nazwie.
1.4.4„Where are we now” zostało przemianowane na „Wait”.
1.6.113w16aZmieniono rozszerzenia plików muzycznych z .mus na .ogg.
13w24aŚcieżki dźwiękowe mogą być modyfikowane poprzez paczki zasobów.
Muzyka gry jest teraz umieszczona w folderze assets/music.
1.7.213w36aGłośność dźwięku szaf grających może być teraz korygowana bez zmiany głośności innych dźwięków gry.
13w42aMuzyka znajduje się teraz w folderze assets/sounds/music.
13w43aTeraz płyty muzyczne w szafach grających odtwarzają się ponownie po zakończeniu.
1.7-preTeraz muzyka ustaje, kiedy gra zostaje wstrzymana.
2013_Music_UpdateDodano ścieżki dźwiękowe plików „Boss”, „Creative 1”, „Creative 2”, „Creative 3”, „Creative 4”, „Creative 5”, „Creative 6”, „Credits”, „End”, „Menu 1”, „Menu 2”, „Menu 3”, „Menu 4”, „Nether 1”, „Nether 2”, „Nether 3” i „Nether 4”.
1.8Pliki muzyczne są teraz przechowywane w odpowiedniej kolejności.
1.8.2Naprawiono odtwarzanie się muzyki napisów końcowych.
1.121.12-pre6Ścieżka dźwiękowa pliku „Credits” gra prawidłowo w trakcie poematu Endu i napisów końcowych.
1.131.13-pre1Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Shunji”, „Dragon Fish” i „Axolotl”.
1.1620w15aDodano ścieżki dźwiękowe plików „Rubedo”, „Chrysopoeia” i „So Below”.
20w17aMuzyka nie zatrzymuje się nagle, kiedy zmieniany jest tryb gry lub gracz schodzi pod wodę.
1.1821w42aDodano ścieżki dźwiękowe plików „An Ordinary Day”, „Comforting Memories”, „Floating Dream”, „Infinite Amethyst”, „Left to Bloom”, „One More Day”, „Stand Tall” i „Wending”.
1.1922w16aDodano ścieżki dźwiękowe plików „Ancestry”, „Aerie”, „Firebugs” i „Labirynthine”.
1.2023w17aDodano ścieżki dźwiękowe plików „A Familiar Room”, „Bromeliad”, „Crescent Dunes” i „Echo in the Wind”.
„Aerie”, „Firebugs” i „Labirynthine” nie odtwarzają się już w ekranie menu oraz w dżungli.
Pełna wersja Pocket Edition
1.0.0alpha 0.17.0.1Dodano możliwość pobrania ścieżek dźwiękowych: „Boss”, „Calm 1”, „Calm 2”, „Calm 3”, „Creative 1”, „Creative 2”, „Creative 3”, „Creative 4”, „Creative 5”, „Creative 6”, „Credits”, „End”, „Hal 1”, „Hal 2”, „Hal 3”, „Hal 4”, „Menu 1”, „Menu 2”, „Menu 3”, „Menu 4”, „Nether 1”, „Nether 2”, „Nether 3”, „Nether 4”, "Nuance 1", "Nuance 2", "Piano 1", "Piano 2" i "Piano 3".
Bedrock Edition
1.12.0beta 1.12.0.2Muzyka dalej gra, gdy klawiatura jest używana.
1.16.0beta 1.16.0.57Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Shunji”, „Dragon Fish”, „Axolotl”, „Rubedo”, „Chrysopoeia” i „So Below”.
1.16.100beta 1.16.100.51Muzyka nie zatrzymuje się nagle, kiedy zmieniany jest tryb gry lub gracz schodzi pod wodę.
1.18.0beta 1.18.0.22Dodano ścieżki dźwiękowe plików „An Ordinary Day”, „Comforting Memories”, „Floating Dream”, „Infinite Amethyst”, „Left to Bloom”, „One More Day”, „Stand Tall” i „Wending”.
1.19.0beta 1.19.0.26Dodano ścieżki dźwiękowe plików „Ancestry”, „Aerie”, „Firebugs” i „Labirynthine”.
Console Edition
TU1CU11.00Patch 1Dodano ścieżki dźwiękowe „Calm 1”, „Calm 2”, „Calm 3”, „Hal 1”, „Hal 2”, „Hal 3”, „Hal 4”, „Nuance 1”, „Nuance 2”, „Piano 1”, „Piano 2” i „Piano 3”.
Dodano płyty muzyczne 13 i cat.
Dodano możliwość zmiany głośności muzyki.
Dodano plik „Calm 4”.
TU5Dodano płyty muzyczne: 11, blocks, chirp, far, mall, mellohi, stal, strad, ward i Where Are We Now.
TU9Dodano ścieżki dźwiękowe: „End”, „Nether 1”, „Nether 2”, „Nether 3” i „Nether 4”.
TU241.07Dodano ścieżki dźwiękowe: „Boss”, „Creative 1”, „Creative 2”, „Creative 3”, „Creative 4”, „Creative 5”, „Creative 6”, „Credits”, „Menu 1”, „Menu 2”, „Menu 3” i „Menu 4”.
TU36CU251.28Patch 7Dodano ścieżkę dźwiękową minigry Battle.
TU41CU311.33Patch 11Dodano ścieżkę dźwiękową minigry Tumble.
TU51CU411.44Patch 20Dodano ścieżkę dźwiękową minigry Glide.

Ciekawostki

  • W czasach Alphy w folderze resources znajdował się plik „Calm 4”. Był to test muzyki przeprowadzany przez Notcha w celu sprawdzenia, czy działa jak należy. Jedną z jej części jest spowolniony elektroniczne głos „Mojang Specifications”. Muzykę można odsłuchać tutaj.
  • Muzyka „End” jest przerobioną ścieżką „Calm 1”.