Posterunek złosadniczy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
jeszcze dwa błędne linki
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał it, lzh i poprawił es, pt
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 2: Linia 2:
|wygląd=Wieża strażnicza Posterunku Złosadniczego.png
|wygląd=Wieża strażnicza Posterunku Złosadniczego.png
|biom=
|biom=
*Równina
*{{BiomeLink|Równiny}}
*Pustynia
*{{BiomeLink|Pustynia}}
*Sawanna
*{{BiomeLink|Sawanna}}
*Tajga
*{{BiomeLink|Tajga}}
*Ośnieżona tajga
*{{BiomeLink|Śnieżne równiny}}
*Ośnieżona tundra
*Wszystkie biomy [[Góry|górskie]]
|bloki=Patrz niżej
|bloki=Patrz niżej
|moby=* {{EntityLink|Rozbójnik}}
|moby=* {{EntityLink|Rozbójnik}}
* {{EntityLink|Żelazny golem}} (w klatkach)
* {{EntityLink|Żelazny golem}} (w klatkach)
* {{EntityLink|Otuszek}} (w klatkach)
* {{EntityLink|Otuszek}} (w klatkach)
|wersja=1.14}}
}}


{{Cytat|Placówki rozbójników pojawiają się w całym Świecie, przygotowując ich atak. Niektórzy rozbójniczy wędrują nawet od biomu do biomu, szukając kłopotów! Czy jesteś gotowy do walki?}}<sup>[potrzebne źródło]</sup>
{{Cytat|Placówki rozbójników pojawiają się w całym Świecie, przygotowując ich atak. Niektórzy rozbójniczy wędrują nawet od biomu do biomu, szukając kłopotów! Czy jesteś gotowy do walki?}}<sup>[potrzebne źródło]</sup>


'''Posterunek złosadniczy''' – zespół struktur zamieszkiwanych przez [[rozbójnik]]ów.
'''Posterunek złosadniczy''' (ang. ''Pillager Outpost'') – zespół struktur zamieszkiwanych przez [[rozbójnik]]ów.


== Generowanie ==
== Generowanie ==
Linia 138: Linia 138:
|}
|}


== [[Łup]]==
== [[Łup]] ==
{| class="wikitable sortable" align="center"
{| class="wikitable sortable" align="center"
! rowspan="2" |
! rowspan="2" |
! colspan="4" class="unsortable" |{{Etykieta|Ilość w polu|Ilość przedmiotów w danym polu}}
! colspan="6" class="unsortable" |{{Etykieta|Ilość w polu|Ilość przedmiotów w danym polu}}
! colspan="4" class="unsortable" |{{Etykieta|Waga|Priorytet tego przedmiotu w stosunku do innych z tego pola}}
! colspan="6" class="unsortable" |{{Etykieta|Waga|Priorytet tego przedmiotu w stosunku do innych z tego pola}}
! rowspan="2" |{{Etykieta|Ilość przedmiotów|Prawdopodobna ilość przedmiotów danego typu w skrzyni}}
! rowspan="2" |{{Etykieta|Ilość przedmiotów|Prawdopodobna ilość przedmiotów danego typu w skrzyni}}
! rowspan="2" |{{Etykieta|Szansa|Szansa na znalezienie się co najmniej jednego przedmiotu tego typu w skrzyni}}
! rowspan="2" |{{Etykieta|Szansa|Szansa na znalezienie się co najmniej jednego przedmiotu tego typu w skrzyni}}
! rowspan="2" |{{Etykieta|Ilość skrzyń|Ilość skrzyń które powinno się przeszukać, by mieć pewność, że otrzyma się taki przedmiot}}
! rowspan="2" |{{Etykieta|Ilość skrzyń|Ilość skrzyń które powinno się przeszukać, by mieć pewność, że otrzyma się taki przedmiot}}
|- align="center"
|-
!{{Etykieta|0-1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|0-1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|1-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|1-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|0-1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|0-1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|0-1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|1-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|1-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
!{{Etykieta|2-3x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
|- align="center"
!{{Etykieta|0-1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
|{{BlockLink|Ciemnodębowe drewno}}
!{{Etykieta|1x|Losowana jest ilość pól zajętych przez poniższą ilość przedmiotów danego typu}}
|-
|{{BlockLink|Ciemnodębowy pień}}
| -
| -
| -
| -
Linia 162: Linia 166:
| -
| -
| -
| -
| -
|<sup>1</sup>/<sub>1</sub>
| -
|5,000
|100%
|1,0
|- align="center"
|{{ItemLink|Kusza}}
|1
| -
| -
| -
| -
| -
| -
|
| {{frac|1|1}}
<sup>1</sup>/<sub>1</sub>
| -
| -
| -
| -
| -
| -
|0,500
|5,000
|100%
|100%
|1,0
|1,0
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Zboże}}
|{{ItemLink|Zboże}}
| -
| -
Linia 189: Linia 183:
| -
| -
| -
| -
| <sup>7</sup>/<sub>17</sub>
| -
| -
| {{frac|7|17}}
| -
| -
| -
| -
| -
| -
Linia 195: Linia 193:
|72,5%
|72,5%
|1,4
|1,4
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Zaklęta butelka}}
|{{ItemLink|Zaklęta butelka}}
| -
| -
Linia 204: Linia 202:
| -
| -
| -
| -
|<sup>7</sup>/<sub>22</sub>
| -
| -
| {{frac|7|22}}
| -
| -
|0,795
|0,795
|60,9%
|60,9%
|1,6
|1,6
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Marchewka}}
|{{ItemLink|Marchewka}}
| -
| -
Linia 215: Linia 217:
| -
| -
| -
| -
| <sup>5</sup>/<sub>17</sub>
| -
| -
| {{frac|5|17}}
| -
| -
| -
| -
| -
| -
Linia 221: Linia 227:
|57,5%
|57,5%
|1,7
|1,7
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Ziemniak}}
|{{ItemLink|Ziemniak}}
| -
| -
Linia 228: Linia 234:
| -
| -
| -
| -
| <sup>5</sup>/<sub>17</sub>
| -
| -
| {{frac|5|17}}
| -
| -
| -
| -
| -
| -
Linia 234: Linia 244:
|57,5%
|57,5%
|1,7
|1,7
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Kusza}}
|1
| -
| -
| -
| -
| -
| {{frac|1|1}}
| -
| -
| -
| -
| -
|0,500
|50%
|2,0
|-
|{{ItemLink|Kozi róg}}<ref group="uwaga">Występują tutaj tylko rogi upuszczane przez zwykłe kozy, a nie przez kozy krzyczące.</ref>
| -
| -
| -
| -
|1
| -
| -
| -
| -
| -
| {{frac|1|1}}
| -
|0,500
|50%
|2,0
|-
|{{ItemLink|Strzała}}
|{{ItemLink|Strzała}}
| -
| -
Linia 243: Linia 287:
| -
| -
| -
| -
|<sup>4</sup>/<sub>22</sub>
| -
| -
| {{frac|4|22}}
| -
| -
|2,045
|2,045
|39,1%
|39,1%
|2,6
|2,6
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Nić}}
|{{ItemLink|Nić}}
| -
| -
Linia 256: Linia 304:
| -
| -
| -
| -
|<sup>4</sup>/<sub>22</sub>
| -
| -
| {{frac|4|22}}
| -
| -
|1,591
|1,591
|39,1%
|39,1%
|2,6
|2,6
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
| -
| -
Linia 269: Linia 321:
| -
| -
| -
| -
|<sup>3</sup>/<sub>22</sub>
| -
| -
| {{frac|3|22}}
| -
| -
|0,682
|30,5%
|3,3
|-
|{{BlockLink|Zaczep na linkę}}
| -
| -
| -
|1-3
| -
| -
| -
| -
| -
| {{frac|3|22}}
| -
| -
|0,682
|0,682
|30,5%
|30,5%
| 3,3
|3,3
|- align="center"
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref group="uwaga">Na każde zaklęcie (i każdy poziom) jest taka sama szansa, z wyjątkiem zaklęć–skarbów</ref>
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-wartownik|Szablon kowalski}} ze zdobieniem „Wartownik”
| -
| -
| -
| -
| -
|2
| -
| -
| -
| -
| -
| {{frac|1|4}}
|0,500
|25%
|4,0
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref group="uwaga">Na każde zaklęcie (i każdy poziom) jest taka sama szansa, z wyjątkiem zaklęć ''Prędkość dusz'', ''Przemykanie'' i ''Wicher''.</ref>
| -
| -
| -
| -
Linia 282: Linia 372:
| -
| -
| -
| -
|<sup>1</sup>/<sub>22</sub>
| -
| -
| {{frac|1|22}}
| -
| -
|0,114
|0,114
|11,0%
|11,0%
Linia 288: Linia 382:
|}
|}
<references group="uwaga" />
<references group="uwaga" />
W [[Bedrock Edition]] w tej skrzyni można również znaleźć {{BlockLink|zaczep na linkę}}, a szansa na kuszę wynosi 50% zamiast 60%.
 
W [[Bedrock Edition]] w tej skrzyni można dodatkowo znaleźć książkę zaklętą na losowy poziom ''Szybkiego ładowania'', z prawdopodobieństwem {{frac|2|3}}.


== Historia ==
== Historia ==
Linia 326: Linia 421:
[[de:Plünderer-Außenposten]]
[[de:Plünderer-Außenposten]]
[[en:Pillager Outpost]]
[[en:Pillager Outpost]]
[[es:Puestos de saqueadores]]
[[es:Puesto de saqueadores]]
[[fr:Avant-poste de pillards]]
[[fr:Avant-poste de pillards]]
[[it:Avamposto dei predoni]]
[[ja:ピリジャーの前哨基地]]
[[ja:ピリジャーの前哨基地]]
[[ko:약탈자 전초기지]]
[[ko:약탈자 전초기지]]
[[pt:Posto de observação]]
[[lzh:劫寇望樓]]
[[pt:Posto de Saqueadores]]
[[ru:Аванпост разбойников]]
[[ru:Аванпост разбойников]]
[[uk:Аванпост розбійників]]
[[uk:Аванпост розбійників]]
[[zh:掠夺者前哨站]]
[[zh:掠夺者前哨站]]

Aktualna wersja na dzień 21:56, 4 gru 2025

Posterunek złosadniczy
Biom
Stworzony z

Patrz niżej

Moby


Placówki rozbójników pojawiają się w całym Świecie, przygotowując ich atak. Niektórzy rozbójniczy wędrują nawet od biomu do biomu, szukając kłopotów! Czy jesteś gotowy do walki?

[potrzebne źródło]

Posterunek złosadniczy (ang. Pillager Outpost) – zespół struktur zamieszkiwanych przez rozbójników.

Generowanie

Posterunki generują się nieco rzadziej od lochów, na równinie, pustyni, sawannie, tajdze i na śnieżnych równinach, a także we wszystkich biomach górskich. W edycji Bedrock, mogą się również generować w zaśnieżonej tajdze i na słonecznikowych równinach. Zbudowane są z podobnego zestawu bloków, co leśny dwór.

W Java Edition, jeśli posterunek ma wygenerować się w powietrzu lub w wodzie, to stworzy pod sobą okrągłą platformę.
W Bedrock Edition, lewitujące i pływające struktury składające się na posterunek, otrzymają fundamenty, podobne do tych generowanych niegdyś, gdy któryś z domów wioski miał się pojawić w powietrzu.

Wokół wieży – centrum posterunku – pojawi się do 4 pomniejszych struktur.

Moby

Struktury

Posterunek złosadniczy składa się z wieży i pomniejszych struktur wokół.

Nazwa struktury Opis Użyte bloki Obraz
watchtower Duża wieża ze skrzynią na najwyższym piętrze

347 x BlockCSS_new.png/1311 Ciemnodębowe deski
290 x BlockCSS_new.png/1111 Brzozowe deski
207 x BlockCSS_new.png/1140 Bruk
144 x BlockCSS_new.png/1187 Ciemnodębowe drewno
48 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
45 x BlockCSS_new.png/1371 Ciemnodębowa płyta
33 x BlockCSS_new.png/1393 Brukowe schody
16 x BlockCSS_new.png/1396 Ciemnodębowe schody
8 x BlockCSS_new.png/1347 Brukowy murek
4 x BlockCSS_new.png/1370 Brukowa płyta
4 x BlockCSS_new.png/1475 Pochodnia
1 BlockCSS_new.png/142 Skrzynia (losowa zawartość)

8 x Złowieszczy sztandar

watchtower_overgrown Struktura techniczna, generowana w tym samym miejscu, co watchtower. Każdy blok tej struktury ma 3% szans na wygenerowanie się, zamieniając niektóre bloki brukowe na ich zamszone wersje, oraz dodając pnącza.

347 x BlockCSS_new.png/1311 Ciemnodębowe deski
290 x BlockCSS_new.png/1111 Brzozowe deski
207 x BlockCSS_new.png/1154 Zamszony bruk
144 x BlockCSS_new.png/1187 Ciemnodębowe drewno
113 x BlockCSS_new.png/1597 Pnącza
48 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
45 x BlockCSS_new.png/1371 Ciemnodębowa płyta
33 x BlockCSS_new.png/1402 Zamszone brukowe schody
16 x BlockCSS_new.png/1396 Ciemnodębowe schody
8 x BlockCSS_new.png/1350 Zamszony brukowy murek
4 x BlockCSS_new.png/1022 Zamszona brukowa płyta
4 x BlockCSS_new.png/1475 Pochodnia
1 BlockCSS_new.png/142 Skrzynia (losowa zawartość)

8 x Złowieszczy sztandar

feature_cage1 Drewniana klatka.

24 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
12 x BlockCSS_new.png/1187 Ciemnodębowy pień
8 x BlockCSS_new.png/1396 Ciemnodębowe schody
4 x BlockCSS_new.png/1371 Ciemnodębowa płyta

feature_cage2 Drewniana klatka z żelaznym golemem uwięzionym wewnątrz.[Sprawdź]
feature_cage_with_allays Drewniana klatka z uwięzionymi w niej otuszkami.

24 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
16 x BlockCSS_new.png/1187 Ciemnodębowy pień
8 x BlockCSS_new.png/1396 Ciemnodębowe schody
4 x BlockCSS_new.png/1371 Ciemnodębowa płyta

feature_logs Stos kłód 21 x BlockCSS_new.png/1187 Ciemnodębowe drewno
feature_targets Strachy na wróble, względnie cele strzelnicze.

6 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
2 x BlockCSS_new.png/1637 Wykrawana dynia
2 x BlockCSS_new.png/1646 Snop siana

feature_tent1 Mały namiot z wełny

15 x BlockCSS_new.png/97 Biała wełna
10 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
1 BlockCSS_new.png/1445 Stół rzemieślniczy

feature_tent2 Mały namiot z wełny, z dyniami wewnątrz.

15 x BlockCSS_new.png/97 Biała wełna
10 x BlockCSS_new.png/1348 Ciemnodębowy płot
4 x BlockCSS_new.png/1660 Dynia
1 BlockCSS_new.png/1445 Stół rzemieślniczy

feature_plate Generuje zewnętrze struktury. N/D
base_plate Generuje wieżę strażniczą i feature plates[Przetłumacz] N/D

Łup

Ilość w polu Waga Ilość przedmiotów Szansa Ilość skrzyń
0-1x 2-3x 1-3x 2-3x 0-1x 1x 0-1x 2-3x 1-3x 2-3x 0-1x 1x
BlockCSS_new.png/1187 Ciemnodębowy pień - - 2-3 - - - - - 11 - - - 5,000 100% 1,0
ItemCSS.png/589 Zboże - 3-5 - - - - - 717 - - - - 4,118 72,5% 1,4
ItemCSS.png/520 Zaklęta butelka - - - 1 - - - - - 722 - - 0,795 60,9% 1,6
ItemCSS.png/491 Marchewka - 3-5 - - - - - 517 - - - - 2,941 57,5% 1,7
ItemCSS.png/511 Ziemniak - 2-5 - - - - - 517 - - - - 2,574 57,5% 1,7
ItemCSS.png/377 Kusza 1 - - - - - 11 - - - - - 0,500 50% 2,0
ItemCSS.png/704 Kozi róg[uwaga 1] - - - - 1 - - - - - 11 - 0,500 50% 2,0
ItemCSS.png/38 Strzała - - - 2-7 - - - - - 422 - - 2,045 39,1% 2,6
ItemCSS.png/582 Nić - - - 1-6 - - - - - 422 - - 1,591 39,1% 2,6
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza - - - 1-3 - - - - - 322 - - 0,682 30,5% 3,3
BlockCSS_new.png/1743 Zaczep na linkę - - - 1-3 - - - - - 322 - - 0,682 30,5% 3,3
ItemCSS.png/846 Szablon kowalski ze zdobieniem „Wartownik” - - - - - 2 - - - - - 14 0,500 25% 4,0
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka[uwaga 2] - - - 1 - - - - - 122 - - 0,114 11,0% 9,1
  1. Występują tutaj tylko rogi upuszczane przez zwykłe kozy, a nie przez kozy krzyczące.
  2. Na każde zaklęcie (i każdy poziom) jest taka sama szansa, z wyjątkiem zaklęć Prędkość dusz, Przemykanie i Wicher.

W Bedrock Edition w tej skrzyni można dodatkowo znaleźć książkę zaklętą na losowy poziom Szybkiego ładowania, z prawdopodobieństwem 23.

Historia

Pełna wersja
1.1418w47aDodano posterunki złosadników.
18w47bZmniejszono ilość rozbójników pojawiających się w posterunkach.
18w50aKapitanowie posterunków od teraz pojawiają się w posterunkach.
1.1922w13aDodano nową część struktury – zamkniętą klatkę. Zawiera ona od 1 do 3 otuszków.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3Dodano posterunki, dostępne jedynie w rozgrywce eksperymentalnej.
Posiadają sztandary w kolorze czarnym, zamiast tych złowieszczych.
1.11.0beta 1.11.0.1Posterunki posiadają teraz szare banery, zamiast czarnych.
Posterunki są teraz rzadsze.
Kapitanowie posterunków od teraz się odradzają.
beta 1.11.0.3Od teraz, posterunki pojawiają się w normalnej rozgrywce.
Placówki posiadają teraz złowieszcze sztandary zamiast szarych.

Galeria