Wartości danych/Byty: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
d Oakar567 przeniósł stronę Użytkownik:Oakar567/wartości danych/Byty na Użytkownik:Wartości danych/Byty, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem |
sześć nowych mobów + jedna poprawka nazwy |
||
| (Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Otuszek}} | ||
| {{code| | | {{code|allay}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Pancernik}} | ||
| {{code| | | {{code|armadillo}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Aksolotl}} | ||
| {{code| | | {{code|axolotl}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Nietoperz}} | ||
| {{code| | | {{code|bat}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Pszczoła}} | ||
| {{code| | | {{code|bee}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Płomyk}} | ||
| {{code| | | {{code|blaze}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Bagniak}} | ||
| {{code| | | {{code|bogged}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wichrzyk}} | ||
| {{code| | | {{code|breeze}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wielbłąd}} | ||
| {{code| | | {{code|camel}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wielbłąd-posuch}} | ||
| {{code| | | {{code|camel_husk}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Kot}} | ||
| {{code| | | {{code|cat}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Pająk jaskiniowy}} | ||
| {{code| | | {{code|cave_spider}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Kura}} | ||
| {{code| | | {{code|chicken}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Dorsz}} | ||
| {{code| | | {{code|cod}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Miedziany golem}} | ||
| {{code| | | {{code|copper_golem}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Krowa}} | ||
| {{code| | | {{code|cow}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Trzeszcz}} | ||
| {{code| | | {{code|creaking}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Creeper}} | ||
| {{code| | | {{code|creeper}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Delfin}} | ||
| {{code| | | {{code|dolphin}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Osioł}} | ||
| {{code| | | {{code|donkey}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Utopiec}} | ||
| {{code| | | {{code|drowned}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Prastrażnik}} | ||
| {{code| | | {{code|elder_guardian}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Smok Endu}} | ||
| {{code| | | {{code|ender_dragon}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Enderman}} | ||
| {{code| | | {{code|enderman}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Endermit}} | ||
| {{code| | | {{code|endermite}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Przywoływacz}} | ||
| {{code| | | {{code|evoker}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Lis}} | ||
| {{code| | | {{code|fox}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Świecąca kałamarnica}} | ||
| {{code| | | {{code|glow_squid}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Ghast}} | ||
| {{code| | | {{code|ghast}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Olbrzym}} | ||
| {{code| | | {{code|giant}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Koza}} | ||
| {{code| | | {{code|goat}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Strażnik}} | ||
| {{code| | | {{code|guardian}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wesoły ghast}} | ||
| {{code| | | {{code|happy_ghast}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Hoglin}} | ||
| {{code| | | {{code|hoglin}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Koń}} | ||
| {{code| | | {{code|horse}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Posuch}} | ||
| {{code| | | {{code|husk}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Iluzjoner}} | ||
| {{code| | | {{code|illusioner}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Żelazny golem}} | ||
| {{code|iron_golem}} | | {{code|iron_golem}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Lama}} | ||
| {{code|llama}} | | {{code|llama}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Kostka magmy}} | ||
| {{code|magma_cube}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Mooshroom}} | |||
| {{code|mooshroom}} | | {{code|mooshroom}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Muł}} | ||
| {{code|mule}} | | {{code|mule}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Łodzik}} | ||
| {{code|nautilus}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Ocelot}} | |||
| {{code|ocelot}} | | {{code|ocelot}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Panda}} | ||
| {{code|panda}} | | {{code|panda}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Oschlak}} | ||
| {{code|parched}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Papuga}} | |||
| {{code|parrot}} | | {{code|parrot}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Fantom}} | ||
| {{code|phantom}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Świnia}} | |||
| {{code|pig}} | | {{code|pig}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Piglin}} | ||
| {{code|piglin}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Piglin okrutnik}} | |||
| {{code|piglin_brute}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Rozbójnik}} | |||
| {{code|pillager}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Niedźwiedź polarny}} | |||
| {{code|polar_bear}} | | {{code|polar_bear}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Rozdymka}} | ||
| {{code|pufferfish}} | | {{code|pufferfish}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Królik}} | ||
| {{code|rabbit}} | | {{code|rabbit}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Dewastator}} | ||
| {{code|ravager}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Łosoś}} | |||
| {{code|salmon}} | | {{code|salmon}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Owca}} | ||
| {{code|sheep}} | | {{code|sheep}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Shulker}} | ||
| {{code|shulker}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Rybik cukrowy}} | |||
| {{code|silverfish}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Szkielet}} | |||
| {{code|skeleton}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Koń-szkielet}} | |||
| {{code|skeleton_horse}} | | {{code|skeleton_horse}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Szlam}} | ||
| {{code|slime}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Śnieżny golem}} | |||
| {{code|snow_golem}} | | {{code|snow_golem}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Niuchacz}} | ||
| {{code|sniffer}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Pająk}} | |||
| {{code|spider}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Kałamarnica}} | |||
| {{code|squid}} | | {{code|squid}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Tułacz}} | ||
| {{code|stray}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Magmołaz}} | |||
| {{code|strider}} | | {{code|strider}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Lama handlarza}} | ||
| {{code|trader_llama}} | | {{code|trader_llama}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Ryba tropikalna}} | ||
| {{code|tropical_fish}} | | {{code|tropical_fish}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Żółw}} | ||
| {{code|turtle}} | | {{code|turtle}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Dręczyciel}} | ||
| {{code|vex}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Osadnik}} | |||
| {{code|villager}} | | {{code|villager}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Obrońca}} | ||
| {{code|vindicator}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wędrowny handlarz}} | |||
| {{code|wandering_trader}} | | {{code|wandering_trader}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Nadzorca}} | ||
| {{code| | | {{code|warden}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wiedźma}} | ||
| {{code| | | {{code|witch}} | ||
|- | |- | ||
|{{ | | {{EntityLink|Wither}} | ||
| {{code| | | {{code|wither}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Witherowy szkielet}} | ||
| {{code| | | {{code|wither_skeleton}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wilk}} | ||
| {{code| | | {{code|wolf}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Zoglin}} | |||
| {{code|zoglin}} | |||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Zombie}} | ||
| {{code| | | {{code|zombie}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Koń-zombie}} | ||
| {{code| | | {{code|zombie_horse}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Łodzik-zombie}} | ||
| {{code| | | {{code|zombie_nautilus}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Osadnik-zombie}} | ||
| {{code| | | {{code|zombie_villager}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Zzombifikowany piglin}} | ||
| {{code| | | {{code|zombified_piglin}} | ||
|} | |} | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| Linia 245: | Linia 270: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Wystrzelona {{EntityLink|strzała}} i [[strzała z efektem]] | ||
| {{code|arrow}} | | {{code|arrow}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wietrzna kula}} wystrzelona przez [[wichrzyk]]a | ||
| {{code|breeze_wind_charge}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Kula smoka}} | |||
| {{code|dragon_fireball}} | | {{code|dragon_fireball}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Rzucone {{EntityLink|jajko}} | ||
| {{code|egg}} | | {{code|egg}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Rzucona {{EntityLink|enderperła}} | ||
| {{code|ender_pearl}} | | {{code|ender_pearl}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Rzucona {{EntityLink|zaklęta butelka}} | ||
| {{code|experience_bottle}} | | {{code|experience_bottle}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Rzucone {{EntityLink|oko Endera}} | ||
| {{code|eye_of_ender}} | | {{code|eye_of_ender}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Ognista kula ghasta}} | ||
| {{code|fireball}} | | {{code|fireball}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Wystrzelony {{EntityLink|fajerwerk}} | ||
| {{code|firework_rocket}} | | {{code|firework_rocket}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Spławik}} | ||
| {{code|fishing_bobber}} | |||
|- | |||
| Rzucona {{ItemLink|trwała mikstura}} | |||
| {{code|lingering_potion}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Ślina lamy}} | |||
| {{code|llama_spit}} | | {{code|llama_spit}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Pocisk shulkera}} | ||
| {{code|shulker_bullet}} | | {{code|shulker_bullet}} | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|kula-ognia}} [[Płomyk| | | {{EntitySprite|kula-ognia}} [[Płomyk|Pocisk płomyka]] i [[Ognista kula]] | ||
| {{code|small_fireball}} | | {{code|small_fireball}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Rzucona {{EntityLink|śnieżka}} | ||
| {{code|snowball}} | | {{code|snowball}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Wystrzelona {{EntityLink|widmowa strzała}} | ||
| {{code|spectral_arrow}} | | {{code|spectral_arrow}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Rzucona {{ItemLink|mikstura miotana}} | ||
| {{code|splash_potion}} | |||
|- | |||
| Rzucony {{EntityLink|trójząb}} | |||
| {{code|trident}} | | {{code|trident}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wietrzna kula}} wystrzelona przez gracza lub przez dozownik | ||
| {{code|wind_charge}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Czaszka withera}} | |||
| {{code|wither_skull}} | | {{code|wither_skull}} | ||
|} | |} | ||
| Linia 298: | Linia 335: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Akacjowa łódka}} | ||
| {{code| | | {{code|acacia_boat}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Akacjowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|acacia_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Bambusowa tratwa}} | |||
| {{code|bamboo_raft}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Bambusowa tratwa ze skrzynią}} | |||
| {{code|bamboo_raft_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Brzozowa łódka}} | |||
| {{code|birch_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Brzozowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wiśniowa łódka}} | |||
| {{code|cherry_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wiśniowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|cherry_boat_with_chest}} | |||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wagonik ze skrzynią}} | ||
| {{code|chest_minecart}} | | {{code|chest_minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wagonik z blokiem poleceń}} | ||
| {{code|command_block_minecart}} | | {{code|command_block_minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Ciemnodębowa łódka}} | ||
| {{code|dark_oak_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Ciemnodębowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|dark_oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Napędzany wagonik}} | |||
| {{code|furnace_minecart}} | | {{code|furnace_minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Wagonik z lejem}} | ||
| {{code|hopper_minecart}} | | {{code|hopper_minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Tropikalna łódka}} | ||
| {{code|jungle_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Tropikalna łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|jungle_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Namorzynowa łódka}} | |||
| {{code|mangrove_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Namorzynowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|mangrove_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wagonik}} | |||
| {{code|minecart}} | | {{code|minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Dębowa łódka}} | ||
| {{code|oak_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Dębowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Bladodębowa łódka}} | |||
| {{code|pale_oak_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Bladodębowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|pale_oak_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wagonik z przyzywaczem potworów}} | |||
| {{code|spawner_minecart}} | | {{code|spawner_minecart}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Świerkowa łódka}} | ||
| {{code|spruce_boat}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Świerkowa łódka ze skrzynią}} | |||
| {{code|spruce_boat_with_chest}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wagonik z TNT}} | |||
| {{code|tnt_minecart}} | | {{code|tnt_minecart}} | ||
|} | |} | ||
| Linia 327: | Linia 421: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{EntitySprite|piasek}} {{EntitySprite|żwir}} {{ | | {{EntitySprite|piasek}} {{EntitySprite|żwir}} {{EntitySprite|cement}} {{EntitySprite|kowadło}} {{EntitySprite|jajo-smoka}} Spadający [[blok]] | ||
| {{code|falling_block}} | | {{code|falling_block}} | ||
|- | |- | ||
| {{ | | Aktywowane {{EntityLink|TNT}} | ||
| {{code|tnt}} | | {{code|tnt}} | ||
|} | |} | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ Różne | ||
! Byt | ! Byt | ||
! ID słowne | |||
|- | |||
| {{EffectSprite|particle-water-breathing}} [[Trwałe miotane mikstury|Obłok mikstury]] | |||
| {{code|area_effect_cloud}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Stojak na zbroję}} | |||
| {{code|armor_stand}} | |||
|- | |||
| [[Wyświetlacz bloku]] | |||
| {{code|block_display}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Kryształ Endu}} | |||
| {{code|end_crystal}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Wnyki przywoływacza}} | |||
| {{code|evoker_fangs}} | |||
|- | |- | ||
| {{ | | {{EntityLink|Kula doświadczenia}} | ||
| {{code|experience_orb}} | | {{code|experience_orb}} | ||
|- | |- | ||
|{{EnvSprite|przedmioty}} [[Przedmiot]] | | {{EntityLink|Świecąca ramka na przedmiot}} | ||
| {{code|glow_item_frame}} | |||
|- | |||
| [[Interakcja]] | |||
| {{code|interaction}} | |||
|- | |||
| {{EnvSprite|przedmioty}} [[Przedmiot]] | |||
| {{code|item}} | | {{code|item}} | ||
|- | |||
| [[Wyświetlacz przedmiotu]] | |||
| {{code|item_display}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Ramka na przedmiot}} | |||
| {{code|item_frame}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Węzeł liny}} | |||
| {{code|leash_knot}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Piorun}} | |||
| {{code|lightning_bolt}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Manekin}} | |||
| {{code|mannequin}} | |||
|- | |||
| [[Znacznik (byt)|Znacznik]] <!-- Nie chodzi o przedmiot "znacznik" --> | |||
| {{code|marker}} | |||
|- | |||
| [[Złowieszczy przywoływacz przedmiotów]] | |||
| {{code|ominous_item_spawner}} | |||
|- | |||
| {{EntityLink|Obraz}} | |||
| {{code|painting}} | |||
|- | |||
| [[Wyświetlacz tekstu]] | |||
| {{code|text_display}} | |||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Wartości danych]] | |||
Aktualna wersja na dzień 15:47, 22 lis 2025
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Otuszek | allay
|
| Pancernik | armadillo
|
| Aksolotl | axolotl
|
| Nietoperz | bat
|
| Pszczoła | bee
|
| Płomyk | blaze
|
| Bagniak | bogged
|
| Wichrzyk | breeze
|
| Wielbłąd | camel
|
| Wielbłąd-posuch | camel_husk
|
| Kot | cat
|
| Pająk jaskiniowy | cave_spider
|
| Kura | chicken
|
| Dorsz | cod
|
| Miedziany golem | copper_golem
|
| Krowa | cow
|
| Trzeszcz | creaking
|
| Creeper | creeper
|
| Delfin | dolphin
|
| Osioł | donkey
|
| Utopiec | drowned
|
| Prastrażnik | elder_guardian
|
| Smok Endu | ender_dragon
|
| Enderman | enderman
|
| Endermit | endermite
|
| Przywoływacz | evoker
|
| Lis | fox
|
| Świecąca kałamarnica | glow_squid
|
| Ghast | ghast
|
| Olbrzym | giant
|
| Koza | goat
|
| Strażnik | guardian
|
| Wesoły ghast | happy_ghast
|
| Hoglin | hoglin
|
| Koń | horse
|
| Posuch | husk
|
| Iluzjoner | illusioner
|
| Żelazny golem | iron_golem
|
| Lama | llama
|
| Kostka magmy | magma_cube
|
| Mooshroom | mooshroom
|
| Muł | mule
|
| Łodzik | nautilus
|
| Ocelot | ocelot
|
| Panda | panda
|
| Oschlak | parched
|
| Papuga | parrot
|
| Fantom | phantom
|
| Świnia | pig
|
| Piglin | piglin
|
| Piglin okrutnik | piglin_brute
|
| Rozbójnik | pillager
|
| Niedźwiedź polarny | polar_bear
|
| Rozdymka | pufferfish
|
| Królik | rabbit
|
| Dewastator | ravager
|
| Łosoś | salmon
|
| Owca | sheep
|
| Shulker | shulker
|
| Rybik cukrowy | silverfish
|
| Szkielet | skeleton
|
| Koń-szkielet | skeleton_horse
|
| Szlam | slime
|
| Śnieżny golem | snow_golem
|
| Niuchacz | sniffer
|
| Pająk | spider
|
| Kałamarnica | squid
|
| Tułacz | stray
|
| Magmołaz | strider
|
| Lama handlarza | trader_llama
|
| Ryba tropikalna | tropical_fish
|
| Żółw | turtle
|
| Dręczyciel | vex
|
| Osadnik | villager
|
| Obrońca | vindicator
|
| Wędrowny handlarz | wandering_trader
|
| Nadzorca | warden
|
| Wiedźma | witch
|
| Wither | wither
|
| Witherowy szkielet | wither_skeleton
|
| Wilk | wolf
|
| Zoglin | zoglin
|
| Zombie | zombie
|
| Koń-zombie | zombie_horse
|
| Łodzik-zombie | zombie_nautilus
|
| Osadnik-zombie | zombie_villager
|
| Zzombifikowany piglin | zombified_piglin
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Wystrzelona strzała i strzała z efektem | arrow
|
| Wietrzna kula wystrzelona przez wichrzyka | breeze_wind_charge
|
| Kula smoka | dragon_fireball
|
| Rzucone jajko | egg
|
| Rzucona enderperła | ender_pearl
|
| Rzucona zaklęta butelka | experience_bottle
|
| Rzucone oko Endera | eye_of_ender
|
| Ognista kula ghasta | fireball
|
| Wystrzelony fajerwerk | firework_rocket
|
| Spławik | fishing_bobber
|
| Rzucona trwała mikstura | lingering_potion
|
| Ślina lamy | llama_spit
|
| Pocisk shulkera | shulker_bullet
|
| Pocisk płomyka i Ognista kula | small_fireball
|
| Rzucona śnieżka | snowball
|
| Wystrzelona widmowa strzała | spectral_arrow
|
| Rzucona mikstura miotana | splash_potion
|
| Rzucony trójząb | trident
|
| Wietrzna kula wystrzelona przez gracza lub przez dozownik | wind_charge
|
| Czaszka withera | wither_skull
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Spadający blok | falling_block
|
| Aktywowane TNT | tnt
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Obłok mikstury | area_effect_cloud
|
| Stojak na zbroję | armor_stand
|
| Wyświetlacz bloku | block_display
|
| Kryształ Endu | end_crystal
|
| Wnyki przywoływacza | evoker_fangs
|
| Kula doświadczenia | experience_orb
|
| Świecąca ramka na przedmiot | glow_item_frame
|
| Interakcja | interaction
|
| Przedmiot | item
|
| Wyświetlacz przedmiotu | item_display
|
| Ramka na przedmiot | item_frame
|
| Węzeł liny | leash_knot
|
| Piorun | lightning_bolt
|
| Manekin | mannequin
|
| Znacznik | marker
|
| Złowieszczy przywoływacz przedmiotów | ominous_item_spawner
|
| Obraz | painting
|
| Wyświetlacz tekstu | text_display
|



