Wartości danych/Byty: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
EntityLink zamiast EntitySprite |
sześć nowych mobów + jedna poprawka nazwy |
||
| Linia 30: | Linia 30: | ||
| {{EntityLink|Wielbłąd}} | | {{EntityLink|Wielbłąd}} | ||
| {{code|camel}} | | {{code|camel}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Wielbłąd-posuch}} | |||
| {{code|camel_husk}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntityLink|Kot}} | | {{EntityLink|Kot}} | ||
| Linia 42: | Linia 45: | ||
| {{EntityLink|Dorsz}} | | {{EntityLink|Dorsz}} | ||
| {{code|cod}} | | {{code|cod}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Miedziany golem}} | |||
| {{code|copper_golem}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntityLink|Krowa}} | | {{EntityLink|Krowa}} | ||
| Linia 123: | Linia 129: | ||
| {{EntityLink|Muł}} | | {{EntityLink|Muł}} | ||
| {{code|mule}} | | {{code|mule}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Łodzik}} | |||
| {{code|nautilus}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntityLink|Ocelot}} | | {{EntityLink|Ocelot}} | ||
| Linia 129: | Linia 138: | ||
| {{EntityLink|Panda}} | | {{EntityLink|Panda}} | ||
| {{code|panda}} | | {{code|panda}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Oschlak}} | |||
| {{code|parched}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntityLink|Papuga}} | | {{EntityLink|Papuga}} | ||
| Linia 243: | Linia 255: | ||
| {{EntityLink|Koń-zombie}} | | {{EntityLink|Koń-zombie}} | ||
| {{code|zombie_horse}} | | {{code|zombie_horse}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Łodzik-zombie}} | |||
| {{code|zombie_nautilus}} | |||
|- | |- | ||
| {{EntityLink|Osadnik-zombie}} | | {{EntityLink|Osadnik-zombie}} | ||
| Linia 417: | Linia 432: | ||
! ID słowne | ! ID słowne | ||
|- | |- | ||
| {{EffectSprite|particle-water-breathing}} [[Trwałe miotane mikstury| | | {{EffectSprite|particle-water-breathing}} [[Trwałe miotane mikstury|Obłok mikstury]] | ||
| {{code|area_effect_cloud}} | | {{code|area_effect_cloud}} | ||
|- | |- | ||
| Linia 455: | Linia 470: | ||
| {{EntityLink|Piorun}} | | {{EntityLink|Piorun}} | ||
| {{code|lightning_bolt}} | | {{code|lightning_bolt}} | ||
|- | |||
| {{EntityLink|Manekin}} | |||
| {{code|mannequin}} | |||
|- | |- | ||
| [[Znacznik (byt)|Znacznik]] <!-- Nie chodzi o przedmiot "znacznik" --> | | [[Znacznik (byt)|Znacznik]] <!-- Nie chodzi o przedmiot "znacznik" --> | ||
Aktualna wersja na dzień 15:47, 22 lis 2025
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Otuszek | allay
|
| Pancernik | armadillo
|
| Aksolotl | axolotl
|
| Nietoperz | bat
|
| Pszczoła | bee
|
| Płomyk | blaze
|
| Bagniak | bogged
|
| Wichrzyk | breeze
|
| Wielbłąd | camel
|
| Wielbłąd-posuch | camel_husk
|
| Kot | cat
|
| Pająk jaskiniowy | cave_spider
|
| Kura | chicken
|
| Dorsz | cod
|
| Miedziany golem | copper_golem
|
| Krowa | cow
|
| Trzeszcz | creaking
|
| Creeper | creeper
|
| Delfin | dolphin
|
| Osioł | donkey
|
| Utopiec | drowned
|
| Prastrażnik | elder_guardian
|
| Smok Endu | ender_dragon
|
| Enderman | enderman
|
| Endermit | endermite
|
| Przywoływacz | evoker
|
| Lis | fox
|
| Świecąca kałamarnica | glow_squid
|
| Ghast | ghast
|
| Olbrzym | giant
|
| Koza | goat
|
| Strażnik | guardian
|
| Wesoły ghast | happy_ghast
|
| Hoglin | hoglin
|
| Koń | horse
|
| Posuch | husk
|
| Iluzjoner | illusioner
|
| Żelazny golem | iron_golem
|
| Lama | llama
|
| Kostka magmy | magma_cube
|
| Mooshroom | mooshroom
|
| Muł | mule
|
| Łodzik | nautilus
|
| Ocelot | ocelot
|
| Panda | panda
|
| Oschlak | parched
|
| Papuga | parrot
|
| Fantom | phantom
|
| Świnia | pig
|
| Piglin | piglin
|
| Piglin okrutnik | piglin_brute
|
| Rozbójnik | pillager
|
| Niedźwiedź polarny | polar_bear
|
| Rozdymka | pufferfish
|
| Królik | rabbit
|
| Dewastator | ravager
|
| Łosoś | salmon
|
| Owca | sheep
|
| Shulker | shulker
|
| Rybik cukrowy | silverfish
|
| Szkielet | skeleton
|
| Koń-szkielet | skeleton_horse
|
| Szlam | slime
|
| Śnieżny golem | snow_golem
|
| Niuchacz | sniffer
|
| Pająk | spider
|
| Kałamarnica | squid
|
| Tułacz | stray
|
| Magmołaz | strider
|
| Lama handlarza | trader_llama
|
| Ryba tropikalna | tropical_fish
|
| Żółw | turtle
|
| Dręczyciel | vex
|
| Osadnik | villager
|
| Obrońca | vindicator
|
| Wędrowny handlarz | wandering_trader
|
| Nadzorca | warden
|
| Wiedźma | witch
|
| Wither | wither
|
| Witherowy szkielet | wither_skeleton
|
| Wilk | wolf
|
| Zoglin | zoglin
|
| Zombie | zombie
|
| Koń-zombie | zombie_horse
|
| Łodzik-zombie | zombie_nautilus
|
| Osadnik-zombie | zombie_villager
|
| Zzombifikowany piglin | zombified_piglin
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Wystrzelona strzała i strzała z efektem | arrow
|
| Wietrzna kula wystrzelona przez wichrzyka | breeze_wind_charge
|
| Kula smoka | dragon_fireball
|
| Rzucone jajko | egg
|
| Rzucona enderperła | ender_pearl
|
| Rzucona zaklęta butelka | experience_bottle
|
| Rzucone oko Endera | eye_of_ender
|
| Ognista kula ghasta | fireball
|
| Wystrzelony fajerwerk | firework_rocket
|
| Spławik | fishing_bobber
|
| Rzucona trwała mikstura | lingering_potion
|
| Ślina lamy | llama_spit
|
| Pocisk shulkera | shulker_bullet
|
| Pocisk płomyka i Ognista kula | small_fireball
|
| Rzucona śnieżka | snowball
|
| Wystrzelona widmowa strzała | spectral_arrow
|
| Rzucona mikstura miotana | splash_potion
|
| Rzucony trójząb | trident
|
| Wietrzna kula wystrzelona przez gracza lub przez dozownik | wind_charge
|
| Czaszka withera | wither_skull
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Spadający blok | falling_block
|
| Aktywowane TNT | tnt
|
| Byt | ID słowne |
|---|---|
| Obłok mikstury | area_effect_cloud
|
| Stojak na zbroję | armor_stand
|
| Wyświetlacz bloku | block_display
|
| Kryształ Endu | end_crystal
|
| Wnyki przywoływacza | evoker_fangs
|
| Kula doświadczenia | experience_orb
|
| Świecąca ramka na przedmiot | glow_item_frame
|
| Interakcja | interaction
|
| Przedmiot | item
|
| Wyświetlacz przedmiotu | item_display
|
| Ramka na przedmiot | item_frame
|
| Węzeł liny | leash_knot
|
| Piorun | lightning_bolt
|
| Manekin | mannequin
|
| Znacznik | marker
|
| Złowieszczy przywoływacz przedmiotów | ominous_item_spawner
|
| Obraz | painting
|
| Wyświetlacz tekstu | text_display
|



