Zakopany skarb: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Anulowanie wersji 125573 autorstwa 83.31.167.245 (dyskusja) Usuwanie treści |
|||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
== Zawartość == | == Zawartość == | ||
Jedna skrzynia zawiera: | Jedna skrzynia zawiera: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
! Przedmiot | |||
! Ilość<br />w stacku | |||
! Szansa | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Serce oceanu}} | |||
| 1 | |||
| 100.0% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |||
| 1 - 4 | |||
| 99.4% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Sztabka złota}} | |||
| 1 - 4 | |||
| 88.0% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Surowa ryba|Pieczony dorsz}} | |||
| 2 - 4 | |||
| 75.0% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Upieczony łosoś|Upieczony łosoś|Pieczony łosoś}} | |||
| 2 - 4 | |||
| 75.0% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Żelazny napierśnik|Napierśnik|Skórzany napierśnik}} | |||
| 1 | |||
| 75.0% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Żelazny miecz|Miecz|Żelazny miecz}} | |||
| 1 | |||
| 75.0% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{BlockLink|TNT}} | |||
| 1 - 2 | |||
| 62.7% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Szmaragd}} | |||
| 4 - 8 | |||
| 53.1% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Kryształy pryzmarynu}} | |||
| 1 - 5 | |||
| 53.1% | |||
|- | |||
| style="text-align:left" | {{ItemLink|Diament}} | |||
| 1 - 2 | |||
| 53.1% | |||
|} | |||
== Historia == | == Historia == | ||
Wersja z 15:56, 7 lut 2020
| Artykuł Zakopany skarb jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Zakopany skarb – struktura generowana w biomie plaży lub na dnie oceanu. Jest jedynym źródłem serca oceanu w grze.
Występowanie
Najczęściej pojawia się na plaży kilka bloków pod powierzchnią, przykryta przez piasek albo żwir. Mimo tego może się zdarzyć, że zostanie wygenerowana pod innym blokiem występującym w danym biomie, na przykład kamieniem lub jego wariantem czy nawet rudą węgla.
Można ją odnaleźć za pomocą map skarbów, na których jest opatrzona znakiem .
Struktura
Generuje się jako pojedyncza skrzynia, zawierająca cenne przedmioty, takie jak kruszce (np. szmaragdy, diamenty, żelazo, czy złoto), ryby (dorsze i łososie), zbroje (najczęściej skórzaną) i narzędzia (miecze, kilofy itp.). Każda skrzynia zawiera jedno serce oceanu służące do stworzenia przewodni.
Zawartość
Jedna skrzynia zawiera:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Serce oceanu | 1 | 100.0% |
| Sztabka żelaza | 1 - 4 | 99.4% |
| Sztabka złota | 1 - 4 | 88.0% |
| Pieczony dorsz | 2 - 4 | 75.0% |
| Pieczony łosoś | 2 - 4 | 75.0% |
| Skórzany napierśnik | 1 | 75.0% |
| Żelazny miecz | 1 | 75.0% |
| TNT | 1 - 2 | 62.7% |
| Szmaragd | 4 - 8 | 53.1% |
| Kryształy pryzmarynu | 1 - 5 | 53.1% |
| Diament | 1 - 2 | 53.1% |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.13 | 18w10a | Dodano zakopane skarby. | |||
| 18w19a | Serce oceanu będzie od teraz pojawiać się w zakopanych skarbach. | ||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.4 | beta 1.2.14.2 | Dodano zakopane skarby. | |||
| beta 1.2.20.2 | Serce oceanu będzie od teraz pojawiać się w zakopanych skarbach. | ||||
| Education Edition | |||||
| 1.4.0 | Dodano zakopane skarby, w których się generuje Serce oceanu. | ||||
| Console Edition | |||||
| TU69 | CU57 | 1.76 | Patch 38 | Dodano zakopane skarby, w których się generuje Serce oceanu. | |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||




