Ruiny bastionu: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
poprawka w tabelach |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
{{Struktura | {{Struktura | ||
|wygląd=Ruiny_bastionu.png | |wygląd=Ruiny_bastionu.png | ||
|biom= | |biom={{BiomeLink|Netherowe pustkowia}}<br>{{BiomeLink|Szkarłatny las}}<br>{{BiomeLink|Spaczony las}}<br>{{BiomeLink|Dolina dusz}} | ||
|bloki={{BlockLink|Bazalt}}<br>{{BlockLink|Czernit}}<br>{{BlockLink|Złocony czernit}}<br>{{BlockLink|id=1912|Cegły z czernitu|Cegły}}<br>{{BlockLink|id=1903|Rzeźbiony czernit|Czernit}}<br>{{BlockLink|Netherrack}}<br>{{BlockLink|Blok magmy}}<br>{{BlockLink|Piasek dusz}}<br>{{BlockLink|id=341|Netherowa brodawka}}<br>{{BlockLink|Lawa}}<br>{{BlockLink|Blok złota}}<br>{{BlockLink|Skrzynia}}<br>{{BlockLink|Łańcuch}}<br>{{BlockLink|id=1046|Latarnia}}<br>{{BlockLink|Spawner}} | |bloki={{BlockLink|Bazalt}}<br>{{BlockLink|Czernit}}<br>{{BlockLink|Złocony czernit}}<br>{{BlockLink|id=1912|Cegły z czernitu|Cegły}}<br>{{BlockLink|id=1903|Rzeźbiony czernit|Czernit}}<br>{{BlockLink|Netherrack}}<br>{{BlockLink|Blok magmy}}<br>{{BlockLink|Piasek dusz}}<br>{{BlockLink|id=341|Netherowa brodawka}}<br>{{BlockLink|Lawa}}<br>{{BlockLink|Blok złota}}<br>{{BlockLink|Blok kwarcu}}<br>{{BlockLink|id=1425|Gładki kwarc}}<br>{{BlockLink|id=1225|Gładka kwarcowa płyta}}<br>{{BlockLink|Skrzynia}}<br>{{BlockLink|Ogień}}<br>{{BlockLink|Łańcuch}}<br>{{BlockLink|id=1046|Latarnia}}<br>{{BlockLink|id=1748|Przywoływacz potworów|Spawner potworów}} | ||
|moby={{EntityLink|Enderman}}<br>{{EntityLink|Ghast}}<br>{{EntityLink|Piglin}}<br>{{EntityLink|Hoglin}}<br>{{EntityLink|Kostka magmy}}<br>{{EntityLink|Piglin okrutnik}} | |moby={{EntityLink|Enderman}}<br>{{EntityLink|Ghast}}<br>{{EntityLink|Piglin}}<br>{{EntityLink|Hoglin}}<br>{{EntityLink|Kostka magmy}}<br>{{EntityLink|Piglin okrutnik}} | ||
|wersja=20w16a | |wersja=20w16a | ||
}} | }} | ||
'''Ruiny bastionu''' (ang. Bastion Remnant) − [[struktura]] występująca w [[Nether]]ze. | '''Ruiny bastionu''' (ang. ''Bastion Remnant'') − [[struktura]] występująca w [[Nether]]ze. | ||
== Występowanie == | == Występowanie == | ||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
== Struktura == | == Struktura == | ||
Ruiny bastionu składają się z czterech typów struktur podrzędnych: pomieszczeń ze skarbem, izb bocznych, stajni [[hoglin]]ów i mostów zawieszonych nad [[lawa|lawą]]. Na całym terenie bastionu powszechnie występują [[piglin]]y i hogliny. Pokoje ze skarbem zawierają [[ | Ruiny bastionu składają się z czterech typów struktur podrzędnych: pomieszczeń ze skarbem, izb bocznych, stajni [[hoglin]]ów i mostów zawieszonych nad [[lawa|lawą]]. Na całym terenie bastionu powszechnie występują [[piglin]]y i hogliny. Pokoje ze skarbem zawierają [[Spawner potworów|przywoływacz]] [[kostka magmy|kostek magmy]]. | ||
Ruiny bastionu są zbudowane głównie z [[czernit]]u, [[cegły|cegieł z czernitu]], [[bazalt]]u i ich wariantów. W pomieszczeniu ze skarbem znajduje się dodatkowo niewielka formacja złożona z [[blok złota|bloków złota]]; występują tam także [[skrzynia|skrzynie]]. Te ostatnie pojawiają się również w bocznych korytarzach ruin bastionu. | Ruiny bastionu są zbudowane głównie z [[czernit]]u, [[cegły|cegieł z czernitu]], [[bazalt]]u i ich wariantów. W pomieszczeniu ze skarbem znajduje się dodatkowo niewielka formacja złożona z [[blok złota|bloków złota]]; występują tam także [[skrzynia|skrzynie]]. Te ostatnie pojawiają się również w bocznych korytarzach ruin bastionu. | ||
Ruiny bastionu to jedyna struktura, gdzie naturalnie występują [[płyta muzyczna]] | Ruiny bastionu to jedyna struktura, gdzie naturalnie występują [[płyta muzyczna]] „Pigstep”, [[wzór sztandaru]] piglina i [[Odłamek netherytu|odłamki netherytu]]. | ||
== Łup == | == Łup == | ||
W [[Skrzynia|skrzyniach]] w ruinach bastionu, w zależności od miejsca, można znaleźć różne rzeczy. | W [[Skrzynia|skrzyniach]] w ruinach bastionu, w zależności od miejsca, można znaleźć różne rzeczy. | ||
===Ogólne=== | === Ogólne === | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!'''Przedmiot''' | !'''Przedmiot''' | ||
!'''Ilość''' | !'''Ilość''' | ||
!'''Szansa''' | !'''Szansa''' | ||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|99,2% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Strzała}} | |{{ItemLink|Strzała}} | ||
| | |5–17 | ||
|44 | |44,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Magmowy krem}} | |{{ItemLink|Magmowy krem}} | ||
| | |2–6 | ||
|44 | |44,1% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |{{BlockLink|Złocony czernit}} | ||
| | |1–5 | ||
|44 | |44,1% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Łańcuch}} | |{{BlockLink|Łańcuch}} | ||
| | |2–10 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Obsydian}} | |{{BlockLink|Obsydian}} | ||
| | |4–6 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Nić}} | |{{ItemLink|Nić}} | ||
| | |4–6 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|288| | |{{ItemLink|288|Bryłka żelaza}} | ||
| | |2–8 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink| | |{{ItemLink|Bryłka złota}} | ||
| | |2–8 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok kości}} | |{{BlockLink|Blok kości}} | ||
| | |3–6 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Pieczony schab}} | |{{ItemLink|Pieczony schab}} | ||
|1 | |1 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | ||
| Linia 74: | Linia 78: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka złota}} | |{{ItemLink|Sztabka złota}} | ||
| | | 1–6 | ||
|19% | |19% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | ||
| | |1–5 | ||
|19% | |19% | ||
|- | |- | ||
| Linia 94: | Linia 98: | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota marchewka}} | |{{ItemLink|Złota marchewka}} | ||
| | |6–17 | ||
|13 | |13,5% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | |{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | ||
|1 | |1 | ||
|13 | |13,5% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Widmowa strzała}} | |{{ItemLink|Widmowa strzała}} | ||
| | |10–22 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}} | |{{ItemLink|Zaklęta książka}} | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Wzór sztandaru}} (ryjek) | |{{ItemLink|Wzór sztandaru}} (ryjek) | ||
|1 | |1 | ||
|10 | |10,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote jabłko}} | |{{ItemLink|Złote jabłko}} | ||
|1 | |1 | ||
|10 | |10,1% | ||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] „Netherytowe ulepszenie” | |||
|1 | |||
|10% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kusza}} | |{{ItemLink|Kusza}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty miecz}} | |{{ItemLink|Złoty miecz}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | |{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty hełm}} | |{{ItemLink|Złoty hełm}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty napierśnik}} | |{{ItemLink|Złoty napierśnik}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote nogawice}} | |{{ItemLink|Złote nogawice}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote buty}} | |{{ItemLink|Złote buty}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote buty}}<sup>(zaklęte na ''Prędkość dusz'')</sup> | |{{ItemLink|Złote buty}}<sup>(zaklęte na ''Prędkość dusz'')</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,8% | ||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] ze zdobieniem „Ryjek” | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kusza}}<sup>(zniszczona, zaklęta) | |{{ItemLink|Kusza}}<sup>(zniszczona, zaklęta) | ||
| 1 | | 1 | ||
|6 | |6,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa łopata}} | |{{ItemLink|Diamentowa łopata}} | ||
|1 | |1 | ||
|6 | |6,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}<sup>(zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowy kilof}}<sup>(zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|6 | |6,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|698|Płyta muzyczna}} (''Pigstep'') | |{{ItemLink|698|Płyta muzyczna}} (''Pigstep'') | ||
|1 | |1 | ||
|5 | |5,6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | |{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | ||
|1 | |1 | ||
|4 | |4,5% | ||
|} | |} | ||
===Mosty nad [[Lawa|lawą]]=== | === Mosty nad [[Lawa|lawą]] === | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!'''Przedmiot''' | !'''Przedmiot''' | ||
| Linia 179: | Linia 191: | ||
|1 | |1 | ||
|100% | |100% | ||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|99,2% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Strzała}} | |{{ItemLink|Strzała}} | ||
| | |5–17 | ||
|47 | |47,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|288| | |{{ItemLink|288|Bryłka żelaza}} | ||
| | |2–6 | ||
|47 | |47,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink| | |{{ItemLink|Bryłka złota}} | ||
| | |2–6 | ||
|47 | |47,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Nić}} | |{{ItemLink|Nić}} | ||
| | |1–6 | ||
|47 | |47,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Skóra}} | |{{ItemLink|Skóra}} | ||
| | |1–3 | ||
|47 | |47,9% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Widmowa strzała}} | |{{ItemLink|Widmowa strzała}} | ||
| | |10–28 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |{{BlockLink|Złocony czernit}} | ||
| | |8–12 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | ||
| | |4–9 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka złota}} | |{{ItemLink|Sztabka złota}} | ||
| | |4–9 | ||
|11.2% | |11.2% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | ||
| | |3–8 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kusza}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | |{{ItemLink|Kusza}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |{{BlockLink|Blok złota}} | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty miecz}} | |{{ItemLink|Złoty miecz}} | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | |{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty hełm}}<sup>(zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Złoty hełm}}<sup>(zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złoty napierśnik}}<sup>(zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Złoty napierśnik}}<sup>(zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup> | |{{ItemLink|Złote nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote buty}}<sup>(zaklęte)</sup> | |{{ItemLink|Złote buty}}<sup>(zaklęte)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,2% | ||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] „Netherytowe ulepszenie” | |||
|1 | |||
|10% | |||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] ze zdobieniem „Ryjek” | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|} | |} | ||
| Linia 258: | Linia 282: | ||
!'''Ilość''' | !'''Ilość''' | ||
!'''Szansa''' | !'''Szansa''' | ||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|99,2% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Strzała}} | |{{ItemLink|Strzała}} | ||
| | |5–17 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Nić}} | |{{ItemLink|Nić}} | ||
| | |3–8 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink| | |{{ItemLink|Bryłka złota}} | ||
| | |2–8 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | ||
| | |2–7 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Szkarłatne nylium}} | |{{BlockLink|Szkarłatne nylium}} | ||
| | |2–7 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | |{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | ||
| | |2–7 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Jasnogłaz}} | |{{BlockLink|Jasnogłaz}} | ||
| | |3–6 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Piasek dusz}} | |{{BlockLink|Piasek dusz}} | ||
| | |2–7 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Pieczony schab}} | |{{ItemLink|Pieczony schab}} | ||
| | |2–5 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |{{BlockLink|Złocony czernit}} | ||
| | |2–5 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Surowy schab}} | |{{ItemLink|Surowy schab}} | ||
| | |2–5 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | ||
| | |1–5 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Skóra}} | |{{ItemLink|Skóra}} | ||
| | |1–3 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | |{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|22 | |22,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |{{BlockLink|Blok złota}} | ||
| | |2–4 | ||
|18 | |18,2% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowa łopata}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowa łopata}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | ||
| Linia 325: | Linia 353: | ||
|{{ItemLink|Siodło}} | |{{ItemLink|Siodło}} | ||
|1 | |1 | ||
|13 | |13,6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}<sup>(zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowy kilof}}<sup>(zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|13 | |13,6% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złota marchewka}} | |{{ItemLink|Złota marchewka}} | ||
| | |8–17 | ||
|11 | |11,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Złote jabłko}} | |{{ItemLink|Złote jabłko}} | ||
|1 | |1 | ||
|11 | |11,4% | ||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] „Netherytowe ulepszenie” | |||
|1 | |||
|10% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | |{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | ||
|1 | |1 | ||
|9 | |9,1% | ||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] ze zdobieniem „Ryjek” | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | |{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | ||
|2 | |2 | ||
|5 | |5,7% | ||
|} | |} | ||
| Linia 353: | Linia 389: | ||
!'''Ilość''' | !'''Ilość''' | ||
!'''Szansa''' | !'''Szansa''' | ||
|- | |||
|[[Szablon kowalski]] „Netherytowe ulepszenie” | |||
|1 | |||
|100% | |||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|91,7% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka netherytu}} | |{{ItemLink|Sztabka netherytu}} | ||
|1 | |1 | ||
|42 | |42,1% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Widmowa strzała}} | |{{ItemLink|Widmowa strzała}} | ||
| | |12–25 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Kwarc}} | |{{ItemLink|Kwarc}} | ||
| | |8–23 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |{{BlockLink|Złocony czernit}} | ||
| | |5–15 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | ||
| | |3–9 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Sztabka złota}} | |{{ItemLink|Sztabka złota}} | ||
| | |3–9 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Magmowy krem}} | |{{ItemLink|Magmowy krem}} | ||
| | |3–8 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | ||
| | |3–5 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok żelaza}} | |{{BlockLink|Blok żelaza}} | ||
| | |2–5 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |{{BlockLink|Blok złota}} | ||
| | |2–5 | ||
|33 | |33,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | |{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | ||
|1 | |1 | ||
|24 | |24,4% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy miecz}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowy miecz}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|18 | |18,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy miecz}} | |{{ItemLink|Diamentowy miecz}} | ||
|1 | |1 | ||
|18 | |18,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowy hełm}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|18 | |18,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|18 | |18,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}}<sup>(zniszczone, zaklęte)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowe nogawice}}<sup>(zniszczone, zaklęte)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|18 | |18,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowe buty}}<sup>(zniszczone, zaklęte)</sup> | |{{ItemLink|Diamentowe buty}}<sup>(zniszczone, zaklęte)</sup> | ||
|1 | |1 | ||
|18 | |18,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diament}} | |{{ItemLink|Diament}} | ||
| | |2–6 | ||
|15 | |15,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}} | |{{ItemLink|Diamentowy hełm}} | ||
|1 | |1 | ||
|15 | |15,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} | |{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} | ||
|1 | |1 | ||
|15 | |15,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}} | |{{ItemLink|Diamentowe nogawice}} | ||
|1 | |1 | ||
|15 | |15,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Diamentowe buty}} | |{{ItemLink|Diamentowe buty}} | ||
|1 | |1 | ||
|15 | |15,8% | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | |{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | ||
|2 | |2 | ||
|12 | |12,7% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | ||
|1 | |1 | ||
|6 | |6,5% | ||
|} | |} | ||
==Historia== | == Historia == | ||
{{Historia||28 września 2019|link=https://www.minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-live-2019|Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na [[MineCon]]ie Live 2019.}} | {{Historia||28 września 2019|link=https://www.minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-live-2019|Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na [[MineCon]]ie Live 2019.}} | ||
{{Historia|w}} | {{Historia|w}} | ||
{{Historia||1.16|snap=20w16a|Dodano ruiny bastionu.}} | {{Historia||1.16|snap=20w16a|Dodano ruiny bastionu.}} | ||
{{Historia|||snap=20w17a|Zmieniono łup w ruinach bastionu.|Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach | {{Historia|||snap=20w17a|Zmieniono łup w ruinach bastionu.|Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach bastionów.|Zamiast netherytowych narzędzi i zbroi w skrzyniach generowanych w ruinach bastionów pojawiają się teraz diamentowe.|Uszkodzone, losowo zaklęte [[kusza|kusze]] występują teraz w skrzyniach na mostach w ruinach bastionów.|[[Bariera]] nie może się już generować w basenach lawy w ruinach bastionów.<ref>https://bugs.mojang.com/browse/MC-178797</ref>}} | ||
{{Historia|||snap=20w19a|Ruiny bastionów występują trochę rzadziej.}} | |||
{{Historia||1.16.2|snap=20w27a|Dodano [[Piglin okrutnik|piglinów okrutników]], które pojawiają się w ruinach bastionu.}} | |||
{{Historia|||snap=20w30a|Skrzynie w ruinach bastionów częściej znajdują się na [[Złocony czernit|złoconym czernicie]].|Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach.}} | |||
{{Historia||1.19.4|snap=23w04a|W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć [[Szablon kowalski|szablony kowalskie]] „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.<sup>[''dostępne po włączeniu paczki danych „Update 1.20”'']</sup>}} | |||
{{Historia|||snap=23w05a|Zwiększono szansę na wygenerowanie się w skrzyniach szablonów kowalskich „Netherytowe ulepszenie” i ze zdobieniem „Ryjek” z 3,2% do 10% oraz z 4,7% do 8,3%.}} | |||
{{Historia|bedrock}} | {{Historia|bedrock}} | ||
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano ruiny bastionu.}} | {{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano ruiny bastionu.}} | ||
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Teraz w ruinach bastionu generuje się [[ | {{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Teraz w ruinach bastionu generuje się [[Spawner potworów|przywoływacz]] [[kostka magmy|kostek magmy]].|Zmieniono łup w ruinach bastionu.}} | ||
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.63|Dostosowano łup w skrzyniach w ruinach bastionu do edycji Java.|Skrzynie w ruinach bastionu zawierają diamentowy sprzęt zamiast netherytowego sprzętu.}} | |||
{{Historia||1.16.20|snap=beta 1.16.20.50|Dodano [[Piglin okrutnik|piglinów okrutników]], które pojawiają się w ruinach bastionu.}} | |||
{{Historia||1.17.10|snap=beta 1.17.10.21|Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach.}} | |||
{{Historia|foot}} | {{Historia|foot}} | ||
==Galeria== | == Galeria == | ||
<gallery widths="200"> | <gallery widths="200"> | ||
Plik:Stajnie_hoglinów.png|Stajnia hoglinów w ruinach bastionu | Plik:Stajnie_hoglinów.png|Stajnia hoglinów w ruinach bastionu | ||
Plik:Skarb_bastionu.png|Pomieszczenie ze skarbem | Plik:Skarb_bastionu.png|Pomieszczenie ze skarbem | ||
Plik:Bastion_most.png|Most wygenerowany w ruinach bastionu | Plik:Bastion_most.png|Most wygenerowany w ruinach bastionu | ||
Plik:Bastion_1.png|Bastion z zewnątrz | Plik:Bastion_1.png|Bastion z zewnątrz | ||
Plik:Bastion_wygenerowany_w_netherracku.png| Bastion wygenerowany w netherracku | Plik:Bastion_wygenerowany_w_netherracku.png| Bastion wygenerowany w netherracku | ||
Plik:Przykładowy_łup_w_bastionie.png|Przykładowy łup w bastionie | Plik:Przykładowy_łup_w_bastionie.png|Przykładowy łup w bastionie | ||
Wersja z 16:26, 21 wrz 2023
| Artykuł Ruiny bastionu jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Ruiny bastionu (ang. Bastion Remnant) − struktura występująca w Netherze.
Występowanie
Ruiny bastionu występują we wszystkich biomach w wymiarze Netheru z wyjątkiem bazaltowych delt.
Struktura
Ruiny bastionu składają się z czterech typów struktur podrzędnych: pomieszczeń ze skarbem, izb bocznych, stajni hoglinów i mostów zawieszonych nad lawą. Na całym terenie bastionu powszechnie występują pigliny i hogliny. Pokoje ze skarbem zawierają przywoływacz kostek magmy.
Ruiny bastionu są zbudowane głównie z czernitu, cegieł z czernitu, bazaltu i ich wariantów. W pomieszczeniu ze skarbem znajduje się dodatkowo niewielka formacja złożona z bloków złota; występują tam także skrzynie. Te ostatnie pojawiają się również w bocznych korytarzach ruin bastionu.
Ruiny bastionu to jedyna struktura, gdzie naturalnie występują płyta muzyczna „Pigstep”, wzór sztandaru piglina i odłamki netherytu.
Łup
W skrzyniach w ruinach bastionu, w zależności od miejsca, można znaleźć różne rzeczy.
Ogólne
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 44,1% |
| Magmowy krem | 2–6 | 44,1% |
| Złocony czernit | 1–5 | 44,1% |
| Łańcuch | 2–10 | 24,4% |
| Obsydian | 4–6 | 24,4% |
| Nić | 4–6 | 24,4% |
| Bryłka żelaza | 2–8 | 24,4% |
| Bryłka złota | 2–8 | 24,4% |
| Blok kości | 3–6 | 24,4% |
| Pieczony schab | 1 | 24,4% |
| Sztabka żelaza | 1-6 | 19% |
| Sztabka złota | 1–6 | 19% |
| Płaczący obsydian | 1–5 | 19% |
| Blok żelaza | 1 | 19% |
| Blok złota | 1 | 19% |
| Żelazny miecz(zniszczony, zaklęty) | 1 | 19% |
| Złota marchewka | 6–17 | 13,5% |
| Pradawne zgliszcza | 1 | 13,5% |
| Widmowa strzała | 10–22 | 11,2% |
| Zaklęta książka | 1 | 11,2% |
| Wzór sztandaru (ryjek) | 1 | 10,1% |
| Złote jabłko | 1 | 10,1% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Kusza | 1 | 9,8% |
| Złoty miecz | 1 | 9,8% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 9,8% |
| Złoty hełm | 1 | 9,8% |
| Złoty napierśnik | 1 | 9,8% |
| Złote nogawice | 1 | 9,8% |
| Złote buty | 1 | 9,8% |
| Złote buty(zaklęte na Prędkość dusz) | 1 | 9,8% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Kusza(zniszczona, zaklęta) | 1 | 6,7% |
| Diamentowa łopata | 1 | 6,7% |
| Diamentowy kilof(zaklęty) | 1 | 6,7% |
| Płyta muzyczna (Pigstep) | 1 | 5,6% |
| Odłamek netherytu | 1 | 4,5% |
Mosty nad lawą
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Magnetyt | 1 | 100% |
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 47,9% |
| Bryłka żelaza | 2–6 | 47,9% |
| Bryłka złota | 2–6 | 47,9% |
| Nić | 1–6 | 47,9% |
| Skóra | 1–3 | 47,9% |
| Widmowa strzała | 10–28 | 11,2% |
| Złocony czernit | 8–12 | 11,2% |
| Sztabka żelaza | 4–9 | 11,2% |
| Sztabka złota | 4–9 | 11.2% |
| Płaczący obsydian | 3–8 | 11,2% |
| Kusza(zniszczona, zaklęta) | 1 | 11,2% |
| Blok złota | 1 | 11,2% |
| Złoty miecz | 1 | 11,2% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 11,2% |
| Złoty hełm(zaklęty) | 1 | 11,2% |
| Złoty napierśnik(zaklęty) | 1 | 11,2% |
| Złote nogawice(zaklęte) | 1 | 11,2% |
| Złote buty(zaklęte) | 1 | 11,2% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
Stajnie hoglinów
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 22,8% |
| Nić | 3–8 | 22,8% |
| Bryłka złota | 2–8 | 22,8% |
| Szkarłatny grzyb | 2–7 | 22,8% |
| Szkarłatne nylium | 2–7 | 22,8% |
| Szkarłatne korzenie | 2–7 | 22,8% |
| Jasnogłaz | 3–6 | 22,8% |
| Piasek dusz | 2–7 | 22,8% |
| Pieczony schab | 2–5 | 22,8% |
| Złocony czernit | 2–5 | 22,8% |
| Surowy schab | 2–5 | 22,8% |
| Płaczący obsydian | 1–5 | 22,8% |
| Skóra | 1–3 | 22,8% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 22,8% |
| Blok złota | 2–4 | 18,2% |
| Diamentowa łopata(zniszczona, zaklęta) | 1 | 17% |
| Siodło | 1 | 13,6% |
| Diamentowy kilof(zaklęty) | 1 | 13,6% |
| Złota marchewka | 8–17 | 11,4% |
| Złote jabłko | 1 | 11,4% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Odłamek netherytu | 1 | 9,1% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Pradawne zgliszcza | 2 | 5,7% |
Skarb
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 100% |
| Nic[1] | 1 | 91,7% |
| Sztabka netherytu | 1 | 42,1% |
| Widmowa strzała | 12–25 | 33,7% |
| Kwarc | 8–23 | 33,7% |
| Złocony czernit | 5–15 | 33,7% |
| Sztabka żelaza | 3–9 | 33,7% |
| Sztabka złota | 3–9 | 33,7% |
| Magmowy krem | 3–8 | 33,7% |
| Płaczący obsydian | 3–5 | 33,7% |
| Blok żelaza | 2–5 | 33,7% |
| Blok złota | 2–5 | 33,7% |
| Odłamek netherytu | 1 | 24,4% |
| Diamentowy miecz(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowy miecz | 1 | 18,7% |
| Diamentowy hełm(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowy napierśnik(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowe nogawice(zniszczone, zaklęte) | 1 | 18,7% |
| Diamentowe buty(zniszczone, zaklęte) | 1 | 18,7% |
| Diament | 2–6 | 15,8% |
| Diamentowy hełm | 1 | 15,8% |
| Diamentowy napierśnik | 1 | 15,8% |
| Diamentowe nogawice | 1 | 15,8% |
| Diamentowe buty | 1 | 15,8% |
| Pradawne zgliszcza | 2 | 12,7% |
| Zaklęte złote jabłko | 1 | 6,5% |
Historia
| 28 września 2019 | Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na MineConie Live 2019. | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pełna wersja | |||||
| 1.16 | 20w16a | Dodano ruiny bastionu. | |||
| 20w17a | Zmieniono łup w ruinach bastionu. | ||||
| Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach bastionów. | |||||
| Zamiast netherytowych narzędzi i zbroi w skrzyniach generowanych w ruinach bastionów pojawiają się teraz diamentowe. | |||||
| Uszkodzone, losowo zaklęte kusze występują teraz w skrzyniach na mostach w ruinach bastionów. | |||||
| Bariera nie może się już generować w basenach lawy w ruinach bastionów.[2] | |||||
| 20w19a | Ruiny bastionów występują trochę rzadziej. | ||||
| 1.16.2 | 20w27a | Dodano piglinów okrutników, które pojawiają się w ruinach bastionu. | |||
| 20w30a | Skrzynie w ruinach bastionów częściej znajdują się na złoconym czernicie. | ||||
| Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach. | |||||
| 1.19.4 | 23w04a | W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć szablony kowalskie „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.[dostępne po włączeniu paczki danych „Update 1.20”] | |||
| 23w05a | Zwiększono szansę na wygenerowanie się w skrzyniach szablonów kowalskich „Netherytowe ulepszenie” i ze zdobieniem „Ryjek” z 3,2% do 10% oraz z 4,7% do 8,3%. | ||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.16.0 | beta 1.16.0.57 | Dodano ruiny bastionu. | |||
| beta 1.16.0.59 | Teraz w ruinach bastionu generuje się przywoływacz kostek magmy. | ||||
| Zmieniono łup w ruinach bastionu. | |||||
| beta 1.16.0.63 | Dostosowano łup w skrzyniach w ruinach bastionu do edycji Java. | ||||
| Skrzynie w ruinach bastionu zawierają diamentowy sprzęt zamiast netherytowego sprzętu. | |||||
| 1.16.20 | beta 1.16.20.50 | Dodano piglinów okrutników, które pojawiają się w ruinach bastionu. | |||
| 1.17.10 | beta 1.17.10.21 | Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach. | |||
Galeria
-
Stajnia hoglinów w ruinach bastionu
-
Pomieszczenie ze skarbem
-
Most wygenerowany w ruinach bastionu
-
Bastion z zewnątrz
-
Bastion wygenerowany w netherracku
-
Przykładowy łup w bastionie
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||




