Minecraft 4k: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Rozwinięcie na podstawie angielskiej wiki |
d →Wszystkie bloki: Przeniesienie i przetłumaczenie tabeli z angielskiej wiki |
||
| Linia 21: | Linia 21: | ||
== Wszystkie bloki == | == Wszystkie bloki == | ||
{| class="wikitable" data-description="Block IDs" | |||
|- | |||
! ID | |||
! Blok | |||
|- | |||
| 0 | |||
| [[Powietrze]] | |||
|- | |||
| 1 | |||
| [[Blok trawy]] | |||
|- | |||
| 2 | |||
| [[Ziemia]] | |||
|- | |||
| 3 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 4 | |||
| [[Kamień]] | |||
|- | |||
| 5 | |||
| [[Cegły]] | |||
|- | |||
| 6 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 7 | |||
| [[Drewno]] | |||
|- | |||
| 8 | |||
| [[Liście]] | |||
|- | |||
| 9 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 10 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 11 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 12 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 13 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 14 | |||
| Ziemia | |||
|- | |||
| 15 | |||
| Ziemia | |||
|} | |||
== Ciekawostki == | == Ciekawostki == | ||
Wersja z 12:53, 3 kwi 2018
| Artykuł Minecraft 4k jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Minecraft 4k – przeglądarkowa wersja Minecrafta stworzona przez Notcha z okazji konkursu Java 4k.
Pierwsza wersja, wydana 2 grudnia 2009 roku, była najbardziej ograniczoną wersją Minecrafta kiedykolwiek wydaną publicznie, wliczając w to wersje pre-classic dostępne z launchera Java Edition. Aktualizacja z 4 grudnia zmieniła sterowanie oraz dodała tryb panoramiczny, więcej bloków, oraz możliwość stawiania i niszczenia bloków.
Hosting strony z grą został usunięty w listopadzie 2014 roku. Istnieje możliwość otwarcia strony przez Wayback Machine, jednak applet gry nie ładuje się.
Rozgrywka
W grze gracz mógł się poruszać, niszczyć wszystkie bloki oraz stawiać bloki trawy, podobnie do wersji z czasów RubyDung dostępnych przez Launcher. Liście nie rozkładają się.
Świat
Z każdym uruchomieniem gry generuje się ten sam świat 64×64×64 bloki. Wszystkie bloki generują się porozrzucane losowo w świecie. W tej wersji gry nie występują żadne moby.
Cały świat jest otoczony nieprzekraczalną barierą, podobną do niewidzialnej skały macierzystej
Sterowanie
Gracz porusza się za pomocą przycisków W, A, S, D oraz skacze za pomocą Spacji. Lewy i prawy przycisk myszy mają odwrotnie przypisane zadania względem innych wersji gry - lewy (oraz środkowy) przycisk myszy stawia bloki a prawy je niszczy. Poruszając myszą obraca kamerę "płynnie", podobnie do wciśnięcia klawiszu F8 w Java Edition. Nie ma możliwości zmiany sterowania.
W grze nie występuje żadnego rodzaju HUD lub menu.
Wszystkie bloki
| ID | Blok |
|---|---|
| 0 | Powietrze |
| 1 | Blok trawy |
| 2 | Ziemia |
| 3 | Ziemia |
| 4 | Kamień |
| 5 | Cegły |
| 6 | Ziemia |
| 7 | Drewno |
| 8 | Liście |
| 9 | Ziemia |
| 10 | Ziemia |
| 11 | Ziemia |
| 12 | Ziemia |
| 13 | Ziemia |
| 14 | Ziemia |
| 15 | Ziemia |
Ciekawostki
- Tekstury bloków były zapisane w plikach gry nie jako grafika tylko jako skrypt.



