Ruiny bastionu: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Poprawa linków do szablonów kowalskich i dodanie dwóch postępów |
||
| Linia 121: | Linia 121: | ||
|10,1% | |10,1% | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | ||
|1 | |1 | ||
|10% | |10% | ||
| Linia 157: | Linia 157: | ||
|9,8% | |9,8% | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | ||
|1 | |1 | ||
|8,3% | |8,3% | ||
| Linia 268: | Linia 268: | ||
|11,2% | |11,2% | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | ||
|1 | |1 | ||
|10% | |10% | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | ||
|1 | |1 | ||
|8,3% | |8,3% | ||
| Linia 367: | Linia 367: | ||
|11,4% | |11,4% | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | ||
|1 | |1 | ||
|10% | |10% | ||
| Linia 375: | Linia 375: | ||
|9,1% | |9,1% | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | ||
|1 | |1 | ||
|8,3% | |8,3% | ||
| Linia 390: | Linia 390: | ||
!'''Szansa''' | !'''Szansa''' | ||
|- | |- | ||
| | |{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | ||
|1 | |1 | ||
|100% | |100% | ||
| Linia 489: | Linia 489: | ||
|2 | |2 | ||
|12,7% | |12,7% | ||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | |{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | ||
| Linia 495: | Linia 499: | ||
|} | |} | ||
== Postępy == | |||
{{Postępy|start}} | |||
{{Postępy|category:nether}} | |||
{{Postępy|opis}} | |||
{{Postępy|Kiedyś to było...}} | |||
{{Postępy|Co za świństwo}} | |||
{{Postępy|end}} | |||
== Historia == | == Historia == | ||
Wersja z 16:37, 17 lis 2023
| Artykuł Ruiny bastionu jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Ruiny bastionu (ang. Bastion Remnant) − struktura występująca w Netherze.
Występowanie
Ruiny bastionu występują we wszystkich biomach w wymiarze Netheru z wyjątkiem bazaltowych delt.
Struktura
Ruiny bastionu składają się z czterech typów struktur podrzędnych: pomieszczeń ze skarbem, izb bocznych, stajni hoglinów i mostów zawieszonych nad lawą. Na całym terenie bastionu powszechnie występują pigliny i hogliny. Pokoje ze skarbem zawierają przywoływacz kostek magmy.
Ruiny bastionu są zbudowane głównie z czernitu, cegieł z czernitu, bazaltu i ich wariantów. W pomieszczeniu ze skarbem znajduje się dodatkowo niewielka formacja złożona z bloków złota; występują tam także skrzynie. Te ostatnie pojawiają się również w bocznych korytarzach ruin bastionu.
Ruiny bastionu to jedyna struktura, gdzie naturalnie występują płyta muzyczna „Pigstep”, wzór sztandaru piglina i odłamki netherytu.
Łup
W skrzyniach w ruinach bastionu, w zależności od miejsca, można znaleźć różne rzeczy.
Ogólne
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 44,1% |
| Magmowy krem | 2–6 | 44,1% |
| Złocony czernit | 1–5 | 44,1% |
| Łańcuch | 2–10 | 24,4% |
| Obsydian | 4–6 | 24,4% |
| Nić | 4–6 | 24,4% |
| Bryłka żelaza | 2–8 | 24,4% |
| Bryłka złota | 2–8 | 24,4% |
| Blok kości | 3–6 | 24,4% |
| Pieczony schab | 1 | 24,4% |
| Sztabka żelaza | 1-6 | 19% |
| Sztabka złota | 1–6 | 19% |
| Płaczący obsydian | 1–5 | 19% |
| Blok żelaza | 1 | 19% |
| Blok złota | 1 | 19% |
| Żelazny miecz(zniszczony, zaklęty) | 1 | 19% |
| Złota marchewka | 6–17 | 13,5% |
| Pradawne zgliszcza | 1 | 13,5% |
| Widmowa strzała | 10–22 | 11,2% |
| Zaklęta książka | 1 | 11,2% |
| Wzór sztandaru (ryjek) | 1 | 10,1% |
| Złote jabłko | 1 | 10,1% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Kusza | 1 | 9,8% |
| Złoty miecz | 1 | 9,8% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 9,8% |
| Złoty hełm | 1 | 9,8% |
| Złoty napierśnik | 1 | 9,8% |
| Złote nogawice | 1 | 9,8% |
| Złote buty | 1 | 9,8% |
| Złote buty(zaklęte na Prędkość dusz) | 1 | 9,8% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Kusza(zniszczona, zaklęta) | 1 | 6,7% |
| Diamentowa łopata | 1 | 6,7% |
| Diamentowy kilof(zaklęty) | 1 | 6,7% |
| Płyta muzyczna (Pigstep) | 1 | 5,6% |
| Odłamek netherytu | 1 | 4,5% |
Mosty nad lawą
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Magnetyt | 1 | 100% |
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 47,9% |
| Bryłka żelaza | 2–6 | 47,9% |
| Bryłka złota | 2–6 | 47,9% |
| Nić | 1–6 | 47,9% |
| Skóra | 1–3 | 47,9% |
| Widmowa strzała | 10–28 | 11,2% |
| Złocony czernit | 8–12 | 11,2% |
| Sztabka żelaza | 4–9 | 11,2% |
| Sztabka złota | 4–9 | 11.2% |
| Płaczący obsydian | 3–8 | 11,2% |
| Kusza(zniszczona, zaklęta) | 1 | 11,2% |
| Blok złota | 1 | 11,2% |
| Złoty miecz | 1 | 11,2% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 11,2% |
| Złoty hełm(zaklęty) | 1 | 11,2% |
| Złoty napierśnik(zaklęty) | 1 | 11,2% |
| Złote nogawice(zaklęte) | 1 | 11,2% |
| Złote buty(zaklęte) | 1 | 11,2% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
Stajnie hoglinów
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 22,8% |
| Nić | 3–8 | 22,8% |
| Bryłka złota | 2–8 | 22,8% |
| Szkarłatny grzyb | 2–7 | 22,8% |
| Szkarłatne nylium | 2–7 | 22,8% |
| Szkarłatne korzenie | 2–7 | 22,8% |
| Jasnogłaz | 3–6 | 22,8% |
| Piasek dusz | 2–7 | 22,8% |
| Pieczony schab | 2–5 | 22,8% |
| Złocony czernit | 2–5 | 22,8% |
| Surowy schab | 2–5 | 22,8% |
| Płaczący obsydian | 1–5 | 22,8% |
| Skóra | 1–3 | 22,8% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 22,8% |
| Blok złota | 2–4 | 18,2% |
| Diamentowa łopata(zniszczona, zaklęta) | 1 | 17% |
| Siodło | 1 | 13,6% |
| Diamentowy kilof(zaklęty) | 1 | 13,6% |
| Złota marchewka | 8–17 | 11,4% |
| Złote jabłko | 1 | 11,4% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Odłamek netherytu | 1 | 9,1% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Pradawne zgliszcza | 2 | 5,7% |
Skarb
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 100% |
| Nic[1] | 1 | 91,7% |
| Sztabka netherytu | 1 | 42,1% |
| Widmowa strzała | 12–25 | 33,7% |
| Kwarc | 8–23 | 33,7% |
| Złocony czernit | 5–15 | 33,7% |
| Sztabka żelaza | 3–9 | 33,7% |
| Sztabka złota | 3–9 | 33,7% |
| Magmowy krem | 3–8 | 33,7% |
| Płaczący obsydian | 3–5 | 33,7% |
| Blok żelaza | 2–5 | 33,7% |
| Blok złota | 2–5 | 33,7% |
| Odłamek netherytu | 1 | 24,4% |
| Diamentowy miecz(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowy miecz | 1 | 18,7% |
| Diamentowy hełm(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowy napierśnik(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowe nogawice(zniszczone, zaklęte) | 1 | 18,7% |
| Diamentowe buty(zniszczone, zaklęte) | 1 | 18,7% |
| Diament | 2–6 | 15,8% |
| Diamentowy hełm | 1 | 15,8% |
| Diamentowy napierśnik | 1 | 15,8% |
| Diamentowe nogawice | 1 | 15,8% |
| Diamentowe buty | 1 | 15,8% |
| Pradawne zgliszcza | 2 | 12,7% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Zaklęte złote jabłko | 1 | 6,5% |
Postępy
Nether |
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ikona | Nazwa | Opis w grze | Warunek | Wymaganie (jeśli inne) | ID | Nagroda |
![]() | Kiedyś to było... | Wkrocz do pozostałości bastionu | Nether | — | minecraft:nether/find_bastion | — |
![]() | Co za świństwo | Złup skrzynię w pozostałościach bastionu | Kiedyś to było... | Otwórz naturalnie wygenerowaną skrzynię w ruinach bastionu, która nie była otwierana przez nikogo wcześniej. | minecraft:nether/loot_bastion | — |
Historia
| 28 września 2019 | Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na MineConie Live 2019. | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pełna wersja | |||||
| 1.16 | 20w16a | Dodano ruiny bastionu. | |||
| 20w17a | Zmieniono łup w ruinach bastionu. | ||||
| Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach bastionów. | |||||
| Zamiast netherytowych narzędzi i zbroi w skrzyniach generowanych w ruinach bastionów pojawiają się teraz diamentowe. | |||||
| Uszkodzone, losowo zaklęte kusze występują teraz w skrzyniach na mostach w ruinach bastionów. | |||||
| Bariera nie może się już generować w basenach lawy w ruinach bastionów.[2] | |||||
| 20w19a | Ruiny bastionów występują trochę rzadziej. | ||||
| 1.16.2 | 20w27a | Dodano piglinów okrutników, które pojawiają się w ruinach bastionu. | |||
| 20w30a | Skrzynie w ruinach bastionów częściej znajdują się na złoconym czernicie. | ||||
| Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach. | |||||
| 1.19.4 | 23w04a | W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć szablony kowalskie „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.[dostępne po włączeniu paczki danych „Update 1.20”] | |||
| 23w05a | Zwiększono szansę na wygenerowanie się w skrzyniach szablonów kowalskich „Netherytowe ulepszenie” i ze zdobieniem „Ryjek” z 3,2% do 10% oraz z 4,7% do 8,3%.[dostępne po włączeniu paczki danych „Update 1.20”] | ||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.16.0 | beta 1.16.0.57 | Dodano ruiny bastionu. | |||
| beta 1.16.0.59 | Teraz w ruinach bastionu generuje się przywoływacz kostek magmy. | ||||
| Zmieniono łup w ruinach bastionu. | |||||
| beta 1.16.0.63 | Dostosowano łup w skrzyniach w ruinach bastionu do edycji Java. | ||||
| Skrzynie w ruinach bastionu zawierają diamentowy sprzęt zamiast netherytowego sprzętu. | |||||
| 1.16.20 | beta 1.16.20.50 | Dodano piglinów okrutników, które pojawiają się w ruinach bastionu. | |||
| 1.17.10 | beta 1.17.10.21 | Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach. | |||
Galeria
-
Stajnia hoglinów w ruinach bastionu
-
Pomieszczenie ze skarbem
-
Most wygenerowany w ruinach bastionu
-
Bastion z zewnątrz
-
Bastion wygenerowany w netherracku
-
Przykładowy łup w bastionie
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||





