Ruiny bastionu: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
d Robot dodał it:Resti di bastione i poprawił pt:Bastião em Ruínas |
||
| (Nie pokazano 12 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{About||pomieszczenia łowcy zawierającego złote skrzynie w Minecraft Dungeons|MCD:Ruiny bastionu}} | {{About||pomieszczenia łowcy zawierającego złote skrzynie w Minecraft Dungeons|MCD:Ruiny bastionu}} | ||
{{Struktura | {{Struktura | ||
|wygląd=Ruiny_bastionu.png | |wygląd=Ruiny_bastionu.png | ||
|biom= | |biom={{BiomeLink|Netherowe pustkowia}}<br>{{BiomeLink|Szkarłatny las}}<br>{{BiomeLink|Spaczony las}}<br>{{BiomeLink|Dolina dusz}} | ||
|bloki={{BlockLink|Bazalt}}<br>{{BlockLink|Czernit}}<br>{{BlockLink|Złocony czernit}}<br>{{BlockLink| | |bloki={{BlockLink|Bazalt}}<br>{{BlockLink|Czernit}}<br>{{BlockLink|Złocony czernit}}<br>{{BlockLink|Wypolerowane czernitowe cegły}}<br>{{BlockLink|id=1903|Rzeźbiony czernit|Czernit}}<br>{{BlockLink|Netherrack}}<br>{{BlockLink|Blok magmy}}<br>{{BlockLink|Piasek dusz}}<br>{{BlockLink|Netherowa brodawka}}<br>{{BlockLink|Lawa}}<br>{{BlockLink|Blok złota}}<br>{{BlockLink|Blok kwarcu}}<br>{{BlockLink|Gładki blok kwarcu}}<br>{{BlockLink|Gładka kwarcowa płyta}}<br>{{BlockLink|Skrzynia}}<br>{{BlockLink|Ogień}}<br>{{BlockLink|Żelazny łańcuch}}<br>{{BlockLink|Latarnia}}<br>{{BlockLink|Przyzywacz potworów}} | ||
|moby={{EntityLink|Enderman}}<br>{{EntityLink|Ghast}}<br>{{EntityLink|Piglin}}<br>{{EntityLink|Hoglin}}<br>{{EntityLink|Kostka magmy}}<br>{{EntityLink|Piglin okrutnik}} | |moby={{EntityLink|Enderman}}<br>{{EntityLink|Ghast}}<br>{{EntityLink|Piglin}}<br>{{EntityLink|Hoglin}}<br>{{EntityLink|Kostka magmy}}<br>{{EntityLink|Piglin okrutnik}} | ||
}} | }} | ||
'''Ruiny bastionu''' (ang. Bastion Remnant) − [[struktura]] występująca w [[Nether]]ze. | '''Ruiny bastionu''' lub '''pozostałości bastionu''' (ang. ''Bastion Remnant'') − [[struktura]] występująca w [[Nether]]ze. | ||
== Występowanie == | == Występowanie == | ||
Ruiny bastionu występują we wszystkich [[biom]]ach w wymiarze [[Nether | Ruiny bastionu występują we wszystkich [[biom]]ach w wymiarze [[Nether]]u z wyjątkiem [[bazaltowe delty|bazaltowych delt]]. | ||
== Struktura == | == Struktura == | ||
Ruiny bastionu | Ruiny bastionu są zbudowane głównie z [[czernit]]u, [[Wypolerowane czernitowe cegły|cegieł z czernitu]], [[bazalt]]u i ich wariantów. Powszechnie występują tu [[piglin]]y i [[Piglin okrutnik|pigliny okrutnicy]], a także skrzynie z łupem i ukryte w ścianach/podłogach bloki złota. Ruiny bastionu to jedyna struktura, gdzie naturalnie występują [[płyta muzyczna]] „Pigstep”, [[wzór sztandaru]] „Ryjek”, [[szablony kowalskie]] „Ryjek” i netherytowe ulepszenie, a także [[Odłamek netherytu|odłamki netherytu]]. | ||
Występują w czterech typach: | |||
=== Pokój ze skarbem (ang. ''Treasure room'') === | |||
Największy z typów bastionów. Dno głównej komory jest wypełnione jeziorem lawy. Nad lawą znajduje się [[przyzywacz potworów]], który przyzywa [[Kostka magmy|kostki magmy]]. Na środku jeziora usytuowany jest właściwy skarb - stos bloków złota (nawet do 19 bloków) oraz jedna lub dwie skrzynie z bardzo cennym łupem. Dalsze skrzynie generują się w wieży, połączonej z główną komorą mostem, na którym znajdują się dwa kolejne bloki złota. | |||
== | === Stajnia hoglinów (ang. ''Hoglin stables'') === | ||
Trzyczęściowy bastion, generujący dużą liczbę [[hoglin]]ów. Pigliny nigdy nie atakują hoglinów, które wygenerowały się wraz z bastionem. | |||
=== Jednostki mieszkalne (ang. ''Housing units'') === | |||
Również trzyczęściowy bastion, zawierający w środkowej części poletko [[netherowa brodawka|netherowej brodawki]]. Jest to jedynie miejsce poza [[Netherowa forteca|Netherową fortecą]], gdzie można zdobyć brodawkę. | |||
=== | === Most (ang. ''Bridge'') === | ||
Ten typ wyróżnia się pomostem wychodzącym z bastionu w otwartą przestrzeń, zakończonym „kielichem” ze złota, zawierającym 16 bloków złota. W korytarzu za mostem często odradzają się [[hoglin]]y. Specjalna skrzynia w górnej części bastionu tego typu zawsze zawiera [[magnetyt]]. | |||
== Łup == | |||
W [[skrzynia]]ch w ruinach bastionu, w zależności od miejsca, można znaleźć różne rzeczy. | |||
==== | === Ogólne === | ||
{| class="wikitable" | |||
!'''Przedmiot''' | |||
!'''Ilość''' | |||
!'''Szansa''' | |||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|99,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Strzała}} | |||
|5–17 | |||
|44,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Magmowy krem}} | |||
|2–6 | |||
|44,1% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |||
|1–5 | |||
|44,1% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Żelazny łańcuch}} | |||
|2–10 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Obsydian}} | |||
|4–6 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Nić}} | |||
|4–6 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Bryłka żelaza}} | |||
|2–8 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Bryłka złota}} | |||
|2–8 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok kości}} | |||
|3–6 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Pieczona wieprzowina}} | |||
|1 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |||
|1-6 | |||
|19% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka złota}} | |||
|1–6 | |||
|19% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |||
|1–5 | |||
|19% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok żelaza}} | |||
|1 | |||
|19% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |||
|1 | |||
|19% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Żelazny miecz}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|19% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złota marchewka}} | |||
|6–17 | |||
|13,5% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | |||
|1 | |||
|13,5% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Widmowa strzała}} | |||
|10–22 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}} | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|wzór-sztandaru-ryjek|Wzór sztandaru}} „Ryjek” | |||
|1 | |||
|10,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote jabłko}} | |||
|1 | |||
|10,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | |||
|1 | |||
|10% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kusza}} | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty miecz}} | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty hełm}} | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty napierśnik}} | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote nogawice}} | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote buty}} | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote buty}}<sup>(zaklęte na ''Prędkość dusz'')</sup> | |||
|1 | |||
|9,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kusza}}<sup>(zniszczona, zaklęta) | |||
|1 | |||
|6,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowa łopata}} | |||
|1 | |||
|6,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}<sup>(zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|6,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|płyta-muzyczna-pigstep|Płyta muzyczna}} „Pigstep” | |||
|1 | |||
|5,6% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | |||
|1 | |||
|4,5% | |||
|} | |||
=== Mosty nad [[Lawa|lawą]] === | |||
{| class="wikitable" | |||
!'''Przedmiot''' | |||
!'''Ilość''' | |||
!'''Szansa''' | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Magnetyt}} | |||
|1 | |||
|100% | |||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|99,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Strzała}} | |||
|5–17 | |||
|47,9% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Bryłka żelaza}} | |||
|2–6 | |||
|47,9% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Bryłka złota}} | |||
|2–6 | |||
|47,9% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Nić}} | |||
|1–6 | |||
|47,9% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skóra}} | |||
|1–3 | |||
|47,9% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Widmowa strzała}} | |||
|10–28 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |||
|8–12 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |||
|4–9 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka złota}} | |||
|4–9 | |||
|11.2% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |||
|3–8 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kusza}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty miecz}} | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty hełm}}<sup>(zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty napierśnik}}<sup>(zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup> | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote buty}}<sup>(zaklęte)</sup> | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | |||
|1 | |||
|10% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|} | |||
==== | === Stajnie [[hoglin]]ów === | ||
{| class="wikitable" | |||
!'''Przedmiot''' | |||
!'''Ilość''' | |||
!'''Szansa''' | |||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|99,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Strzała}} | |||
|5–17 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Nić}} | |||
|3–8 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Bryłka złota}} | |||
|2–8 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |||
|2–7 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne nylium}} | |||
|2–7 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | |||
|2–7 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Jasnogłaz}} | |||
|3–6 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Piasek dusz}} | |||
|2–7 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Pieczona wieprzowina}} | |||
|2–5 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |||
|2–5 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Surowa wieprzowina}} | |||
|2–5 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |||
|1–5 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skóra}} | |||
|1–3 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złota siekiera}}<sup>(zaklęta)</sup> | |||
|1 | |||
|22,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |||
|2–4 | |||
|18,2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowa łopata}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | |||
|1 | |||
|17% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Siodło}} | |||
|1 | |||
|13,6% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}<sup>(zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|13,6% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złota marchewka}} | |||
|8–17 | |||
|11,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złote jabłko}} | |||
|1 | |||
|11,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | |||
|1 | |||
|10% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | |||
|1 | |||
|9,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | |||
|2 | |||
|5,7% | |||
|} | |||
=== Skarb === | |||
{| class="wikitable" | |||
!'''Przedmiot''' | |||
!'''Ilość''' | |||
!'''Szansa''' | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-netherytowe-ulepszenie|Szablon kowalski|Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie”}} | |||
|1 | |||
|100% | |||
|- | |||
|Nic<ref name=":0">„Nic” nie odnosi się do szansy na pustą skrzynię. Zamiast tego, odnosi się do szansy polegającej na tym, że generator losowych łupów nie dodaje łupu w pojedynczej próbie.</ref> | |||
|1 | |||
|91,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka netherytu}} | |||
|1 | |||
|42,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Widmowa strzała}} | |||
|12–25 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Netherowy kwarc}} | |||
|8–23 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Złocony czernit}} | |||
|5–15 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}} | |||
|3–9 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Sztabka złota}} | |||
|3–9 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Magmowy krem}} | |||
|3–8 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Płaczący obsydian}} | |||
|3–5 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok żelaza}} | |||
|2–5 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok złota}} | |||
|2–5 | |||
|33,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Odłamek netherytu}} | |||
|1 | |||
|24,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy miecz}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|18,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy miecz}} | |||
|1 | |||
|18,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|18,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}}<sup>(zniszczony, zaklęty)</sup> | |||
|1 | |||
|18,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}}<sup>(zniszczone, zaklęte)</sup> | |||
|1 | |||
|18,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowe buty}}<sup>(zniszczone, zaklęte)</sup> | |||
|1 | |||
|18,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diament}} | |||
|2–6 | |||
|15,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}} | |||
|1 | |||
|15,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} | |||
|1 | |||
|15,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}} | |||
|1 | |||
|15,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowe buty}} | |||
|1 | |||
|15,8% | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Pradawne zgliszcza}} | |||
|2 | |||
|12,7% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|szablon-kowalski-ze-zdobieniem-ryjek|Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek”}} | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | |||
|1 | |||
|6,5% | |||
|} | |||
== Postępy == | |||
{{Main|Postępy}} | |||
{{Postępy|start}} | |||
{{Postępy|category:nether}} | |||
{{Postępy|opis}} | |||
{{Postępy|Kiedyś to było...}} | |||
{{Postępy|Co za świństwo}} | |||
{{Postępy|end}} | |||
==Historia== | == Historia == | ||
{{Historia||28 września 2019|link=https://www.minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-live-2019|Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na [[MineCon]]ie Live 2019.}} | {{Historia||28 września 2019|link=https://www.minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-live-2019|Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na [[MineCon]]ie Live 2019.}} | ||
{{Historia|w}} | {{Historia|w}} | ||
{{Historia||1.16|snap=20w16a|Dodano ruiny bastionu.}} | {{Historia||1.16|snap=20w16a|Dodano ruiny bastionu.}} | ||
{{Historia|||snap=20w17a|Zmieniono łup w ruinach bastionu.|Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach | {{Historia|||snap=20w17a|Zmieniono łup w ruinach bastionu. | ||
{{Historia| | |Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach bastionów. | ||
|Zamiast netherytowych narzędzi i zbroi w skrzyniach generowanych w ruinach bastionów pojawiają się teraz diamentowe. | |||
|Uszkodzone, losowo zaklęte [[kusza|kusze]] występują teraz w skrzyniach na mostach w ruinach bastionów. | |||
|[[Bariera]] nie może się już generować w basenach lawy w ruinach bastionów.<ref>https://bugs.mojang.com/browse/MC-178797</ref>}} | |||
{{Historia|||snap=20w19a|Ruiny bastionów występują trochę rzadziej.}} | |||
{{Historia||1.16.2|snap=20w27a|Dodano [[Piglin okrutnik|piglinów okrutników]], które pojawiają się w ruinach bastionu.}} | |||
{{Historia|||snap=20w30a|Skrzynie w ruinach bastionów częściej znajdują się na [[Złocony czernit|złoconym czernicie]]. | |||
|Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach.}} | |||
{{Historia||1.19.4|snap=23w04a|W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć [[szablon kowalski]] „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.{{Eksp|Update 1.20}}}} | |||
{{Historia|||snap=23w05a|Zwiększono szansę na wygenerowanie się w skrzyniach szablonów kowalskich „Netherytowe ulepszenie” i ze zdobieniem „Ryjek” z 3,2% do 10% oraz z 4,7% do 8,3%.{{Eksp|Update 1.20}}}} | |||
{{Historia|be}} | |||
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano ruiny bastionu.}} | {{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano ruiny bastionu.}} | ||
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Teraz w ruinach bastionu generuje się [[ | {{Historia|||snap=beta 1.16.0.59|Teraz w ruinach bastionu generuje się [[przyzywacz potworów|przyzywacz]] [[kostka magmy|kostek magmy]]. | ||
|Zmieniono łup w ruinach bastionu.}} | |||
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.63|Dostosowano łup w skrzyniach w ruinach bastionu do edycji Java. | |||
|Skrzynie w ruinach bastionu zawierają diamentowy sprzęt zamiast netherytowego sprzętu.}} | |||
{{Historia||1.16.20|snap=beta 1.16.20.50|Dodano [[Piglin okrutnik|piglinów okrutników]], które pojawiają się w ruinach bastionu.}} | |||
{{Historia||1.17.10|snap=beta 1.17.10.21|Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach.}} | |||
{{Historia||1.19.80|snap=Preview 1.19.80.21|W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć [[szablon kowalski]] „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.{{Eksp|Next Major Update|B}}}} | |||
{{Historia|foot}} | {{Historia|foot}} | ||
==Galeria == | == Galeria == | ||
<gallery widths="200"> | <gallery widths="200"> | ||
Stajnie_hoglinów.png|Stajnia hoglinów w ruinach bastionu | |||
Skarb_bastionu.png|Pomieszczenie ze skarbem | |||
Bastion_most.png|Most wygenerowany w ruinach bastionu | |||
Bastion_1.png|Bastion z zewnątrz | |||
Bastion_wygenerowany_w_netherracku.png|Bastion wygenerowany w netherracku | |||
Przykładowy_łup_w_bastionie.png|Przykładowy łup w bastionie | |||
</gallery> | </gallery> | ||
{{Przypisy}} | {{Przypisy}} | ||
{{Środowisko}} | {{Środowisko}} | ||
[[Kategoria:Struktury]] | |||
[[de:Bastionsruine]] | [[de:Bastionsruine]] | ||
| Linia 95: | Linia 563: | ||
[[es:Bastión en ruinas]] | [[es:Bastión en ruinas]] | ||
[[fr:Vestiges de bastion]] | [[fr:Vestiges de bastion]] | ||
[[it:Resti di bastione]] | |||
[[ja:砦の遺跡]] | [[ja:砦の遺跡]] | ||
[[ko:보루 잔해]] | [[ko:보루 잔해]] | ||
[[pt:Bastião em | [[lzh:砦堡古跡]] | ||
[[pt:Bastião em Ruínas]] | |||
[[ru:Развалины бастиона]] | [[ru:Развалины бастиона]] | ||
[[uk:Залишки бастіону]] | |||
[[zh:堡垒遗迹]] | [[zh:堡垒遗迹]] | ||
Aktualna wersja na dzień 22:28, 4 gru 2025
Ruiny bastionu lub pozostałości bastionu (ang. Bastion Remnant) − struktura występująca w Netherze.
Występowanie
Ruiny bastionu występują we wszystkich biomach w wymiarze Netheru z wyjątkiem bazaltowych delt.
Struktura
Ruiny bastionu są zbudowane głównie z czernitu, cegieł z czernitu, bazaltu i ich wariantów. Powszechnie występują tu pigliny i pigliny okrutnicy, a także skrzynie z łupem i ukryte w ścianach/podłogach bloki złota. Ruiny bastionu to jedyna struktura, gdzie naturalnie występują płyta muzyczna „Pigstep”, wzór sztandaru „Ryjek”, szablony kowalskie „Ryjek” i netherytowe ulepszenie, a także odłamki netherytu.
Występują w czterech typach:
Pokój ze skarbem (ang. Treasure room)
Największy z typów bastionów. Dno głównej komory jest wypełnione jeziorem lawy. Nad lawą znajduje się przyzywacz potworów, który przyzywa kostki magmy. Na środku jeziora usytuowany jest właściwy skarb - stos bloków złota (nawet do 19 bloków) oraz jedna lub dwie skrzynie z bardzo cennym łupem. Dalsze skrzynie generują się w wieży, połączonej z główną komorą mostem, na którym znajdują się dwa kolejne bloki złota.
Stajnia hoglinów (ang. Hoglin stables)
Trzyczęściowy bastion, generujący dużą liczbę hoglinów. Pigliny nigdy nie atakują hoglinów, które wygenerowały się wraz z bastionem.
Jednostki mieszkalne (ang. Housing units)
Również trzyczęściowy bastion, zawierający w środkowej części poletko netherowej brodawki. Jest to jedynie miejsce poza Netherową fortecą, gdzie można zdobyć brodawkę.
Most (ang. Bridge)
Ten typ wyróżnia się pomostem wychodzącym z bastionu w otwartą przestrzeń, zakończonym „kielichem” ze złota, zawierającym 16 bloków złota. W korytarzu za mostem często odradzają się hogliny. Specjalna skrzynia w górnej części bastionu tego typu zawsze zawiera magnetyt.
Łup
W skrzyniach w ruinach bastionu, w zależności od miejsca, można znaleźć różne rzeczy.
Ogólne
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 44,1% |
| Magmowy krem | 2–6 | 44,1% |
| Złocony czernit | 1–5 | 44,1% |
| Żelazny łańcuch | 2–10 | 24,4% |
| Obsydian | 4–6 | 24,4% |
| Nić | 4–6 | 24,4% |
| Bryłka żelaza | 2–8 | 24,4% |
| Bryłka złota | 2–8 | 24,4% |
| Blok kości | 3–6 | 24,4% |
| Pieczona wieprzowina | 1 | 24,4% |
| Sztabka żelaza | 1-6 | 19% |
| Sztabka złota | 1–6 | 19% |
| Płaczący obsydian | 1–5 | 19% |
| Blok żelaza | 1 | 19% |
| Blok złota | 1 | 19% |
| Żelazny miecz(zniszczony, zaklęty) | 1 | 19% |
| Złota marchewka | 6–17 | 13,5% |
| Pradawne zgliszcza | 1 | 13,5% |
| Widmowa strzała | 10–22 | 11,2% |
| Zaklęta książka | 1 | 11,2% |
| Wzór sztandaru „Ryjek” | 1 | 10,1% |
| Złote jabłko | 1 | 10,1% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Kusza | 1 | 9,8% |
| Złoty miecz | 1 | 9,8% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 9,8% |
| Złoty hełm | 1 | 9,8% |
| Złoty napierśnik | 1 | 9,8% |
| Złote nogawice | 1 | 9,8% |
| Złote buty | 1 | 9,8% |
| Złote buty(zaklęte na Prędkość dusz) | 1 | 9,8% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Kusza(zniszczona, zaklęta) | 1 | 6,7% |
| Diamentowa łopata | 1 | 6,7% |
| Diamentowy kilof(zaklęty) | 1 | 6,7% |
| Płyta muzyczna „Pigstep” | 1 | 5,6% |
| Odłamek netherytu | 1 | 4,5% |
Mosty nad lawą
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Magnetyt | 1 | 100% |
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 47,9% |
| Bryłka żelaza | 2–6 | 47,9% |
| Bryłka złota | 2–6 | 47,9% |
| Nić | 1–6 | 47,9% |
| Skóra | 1–3 | 47,9% |
| Widmowa strzała | 10–28 | 11,2% |
| Złocony czernit | 8–12 | 11,2% |
| Sztabka żelaza | 4–9 | 11,2% |
| Sztabka złota | 4–9 | 11.2% |
| Płaczący obsydian | 3–8 | 11,2% |
| Kusza(zniszczona, zaklęta) | 1 | 11,2% |
| Blok złota | 1 | 11,2% |
| Złoty miecz | 1 | 11,2% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 11,2% |
| Złoty hełm(zaklęty) | 1 | 11,2% |
| Złoty napierśnik(zaklęty) | 1 | 11,2% |
| Złote nogawice(zaklęte) | 1 | 11,2% |
| Złote buty(zaklęte) | 1 | 11,2% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
Stajnie hoglinów
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Nic[1] | 1 | 99,2% |
| Strzała | 5–17 | 22,8% |
| Nić | 3–8 | 22,8% |
| Bryłka złota | 2–8 | 22,8% |
| Szkarłatny grzyb | 2–7 | 22,8% |
| Szkarłatne nylium | 2–7 | 22,8% |
| Szkarłatne korzenie | 2–7 | 22,8% |
| Jasnogłaz | 3–6 | 22,8% |
| Piasek dusz | 2–7 | 22,8% |
| Pieczona wieprzowina | 2–5 | 22,8% |
| Złocony czernit | 2–5 | 22,8% |
| Surowa wieprzowina | 2–5 | 22,8% |
| Płaczący obsydian | 1–5 | 22,8% |
| Skóra | 1–3 | 22,8% |
| Złota siekiera(zaklęta) | 1 | 22,8% |
| Blok złota | 2–4 | 18,2% |
| Diamentowa łopata(zniszczona, zaklęta) | 1 | 17% |
| Siodło | 1 | 13,6% |
| Diamentowy kilof(zaklęty) | 1 | 13,6% |
| Złota marchewka | 8–17 | 11,4% |
| Złote jabłko | 1 | 11,4% |
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 10% |
| Odłamek netherytu | 1 | 9,1% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Pradawne zgliszcza | 2 | 5,7% |
Skarb
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” | 1 | 100% |
| Nic[1] | 1 | 91,7% |
| Sztabka netherytu | 1 | 42,1% |
| Widmowa strzała | 12–25 | 33,7% |
| Netherowy kwarc | 8–23 | 33,7% |
| Złocony czernit | 5–15 | 33,7% |
| Sztabka żelaza | 3–9 | 33,7% |
| Sztabka złota | 3–9 | 33,7% |
| Magmowy krem | 3–8 | 33,7% |
| Płaczący obsydian | 3–5 | 33,7% |
| Blok żelaza | 2–5 | 33,7% |
| Blok złota | 2–5 | 33,7% |
| Odłamek netherytu | 1 | 24,4% |
| Diamentowy miecz(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowy miecz | 1 | 18,7% |
| Diamentowy hełm(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowy napierśnik(zniszczony, zaklęty) | 1 | 18,7% |
| Diamentowe nogawice(zniszczone, zaklęte) | 1 | 18,7% |
| Diamentowe buty(zniszczone, zaklęte) | 1 | 18,7% |
| Diament | 2–6 | 15,8% |
| Diamentowy hełm | 1 | 15,8% |
| Diamentowy napierśnik | 1 | 15,8% |
| Diamentowe nogawice | 1 | 15,8% |
| Diamentowe buty | 1 | 15,8% |
| Pradawne zgliszcza | 2 | 12,7% |
| Szablon kowalski ze zdobieniem „Ryjek” | 1 | 8,3% |
| Zaklęte złote jabłko | 1 | 6,5% |
Postępy
Nether |
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ikona | Nazwa | Opis w grze | Warunek | Wymaganie (jeśli inne) | ID | Nagroda |
![]() | Kiedyś to było... | Wkrocz do pozostałości bastionu | Nether | — | minecraft:nether/find_bastion | — |
![]() | Co za świństwo | Złup skrzynię w pozostałościach bastionu | Kiedyś to było... | Otwórz naturalnie wygenerowaną skrzynię w ruinach bastionu, która nie była otwierana przez nikogo wcześniej. | minecraft:nether/loot_bastion | — |
Historia
| 28 września 2019 | Zapowiedziano dodanie ruin bastionu na MineConie Live 2019. | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pełna wersja | |||||
| 1.16 | 20w16a | Dodano ruiny bastionu. | |||
| 20w17a | Zmieniono łup w ruinach bastionu. | ||||
| Pradawne zgliszcza i odłamki netherytu występują teraz rzadziej w skrzyniach w ruinach bastionów. | |||||
| Zamiast netherytowych narzędzi i zbroi w skrzyniach generowanych w ruinach bastionów pojawiają się teraz diamentowe. | |||||
| Uszkodzone, losowo zaklęte kusze występują teraz w skrzyniach na mostach w ruinach bastionów. | |||||
| Bariera nie może się już generować w basenach lawy w ruinach bastionów.[2] | |||||
| 20w19a | Ruiny bastionów występują trochę rzadziej. | ||||
| 1.16.2 | 20w27a | Dodano piglinów okrutników, które pojawiają się w ruinach bastionu. | |||
| 20w30a | Skrzynie w ruinach bastionów częściej znajdują się na złoconym czernicie. | ||||
| Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach. | |||||
| 1.19.4 | 23w04a | W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.[Tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.20”] | |||
| 23w05a | Zwiększono szansę na wygenerowanie się w skrzyniach szablonów kowalskich „Netherytowe ulepszenie” i ze zdobieniem „Ryjek” z 3,2% do 10% oraz z 4,7% do 8,3%.[Tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.20”] | ||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.16.0 | beta 1.16.0.57 | Dodano ruiny bastionu. | |||
| beta 1.16.0.59 | Teraz w ruinach bastionu generuje się przyzywacz kostek magmy. | ||||
| Zmieniono łup w ruinach bastionu. | |||||
| beta 1.16.0.63 | Dostosowano łup w skrzyniach w ruinach bastionu do edycji Java. | ||||
| Skrzynie w ruinach bastionu zawierają diamentowy sprzęt zamiast netherytowego sprzętu. | |||||
| 1.16.20 | beta 1.16.20.50 | Dodano piglinów okrutników, które pojawiają się w ruinach bastionu. | |||
| 1.17.10 | beta 1.17.10.21 | Zmieniono łup w skrzyniach w ruinach bastionu – cenne przedmioty mają większą szansę na pojawienie się w większych ilościach. | |||
| 1.19.80 | Preview 1.19.80.21 | W skrzyniach w ruinach bastionu można znaleźć szablon kowalski „Netherytowe ulepszenie” oraz ze zdobieniem „Ryjek”.[Tylko po włączeniu eksperymentu „Next Major Update”] | |||
Galeria
-
Stajnia hoglinów w ruinach bastionu
-
Pomieszczenie ze skarbem
-
Most wygenerowany w ruinach bastionu
-
Bastion z zewnątrz
-
Bastion wygenerowany w netherracku
-
Przykładowy łup w bastionie
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||





