Igloo: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
JasiuPoprawki |
łup skrzyni |
||
| Linia 16: | Linia 16: | ||
Jest 50% szans na pojawienie się igloo z piwnicą. W tym typie igla spotkamy wszystko to co w normalnym, tylko że pod jednym z jasnoszarych dywanów jest [[właz]], pod którym są [[Drabina|drabinki]] prowadzące do piwnicy, w której znajdują się: [[statyw alchemiczny]] z miotaną miksturą osłabienia, [[kocioł]] z [[Woda|wodą]], [[skrzynia]] ze [[Złote jabłko|złotym jabłkiem]] i dodatkowymi przedmiotami, [[pajęczyna]], [[tabliczka]] z tekstem, [[kraty]], różne rodzaje [[kamienne cegły|kamiennych cegieł]], [[blok 97|kamienne cegły z ukrytym potworem]] oraz dwa czerwone dywany, które są na [[andezyt|wypolerowanych andezytach]]. Dodatkowo w piwnicy można znaleźć [[osadnik]]a kapłana oraz [[zombie]] osadnika kapłana. Możliwe jest uleczenie zombie osadnika przedmiotami występującymi w skrzynkach (złote jabłko oraz mikstura osłabienia). | Jest 50% szans na pojawienie się igloo z piwnicą. W tym typie igla spotkamy wszystko to co w normalnym, tylko że pod jednym z jasnoszarych dywanów jest [[właz]], pod którym są [[Drabina|drabinki]] prowadzące do piwnicy, w której znajdują się: [[statyw alchemiczny]] z miotaną miksturą osłabienia, [[kocioł]] z [[Woda|wodą]], [[skrzynia]] ze [[Złote jabłko|złotym jabłkiem]] i dodatkowymi przedmiotami, [[pajęczyna]], [[tabliczka]] z tekstem, [[kraty]], różne rodzaje [[kamienne cegły|kamiennych cegieł]], [[blok 97|kamienne cegły z ukrytym potworem]] oraz dwa czerwone dywany, które są na [[andezyt|wypolerowanych andezytach]]. Dodatkowo w piwnicy można znaleźć [[osadnik]]a kapłana oraz [[zombie]] osadnika kapłana. Możliwe jest uleczenie zombie osadnika przedmiotami występującymi w skrzynkach (złote jabłko oraz mikstura osłabienia). | ||
==== Zawartość [[skrzynia|skrzynii]] ==== | |||
W skrzyni można znaleźć takie [[przedmioty]]: | |||
{| class="wikitable" | |||
! Przedmiot || Szansa || Ilość | |||
|- | |||
|[[Plik:Goldenapple.png|32px|link=Złote jabłko]] | |||
| 100% | |||
| 1 | |||
|- | |||
|[[Plik:Jabłko.png|32px|link=Jabłko]] | |||
| rowspan=2 | 23% | |||
| 1-3 | |||
|- | |||
|[[Plik:Coal_big.png|32px|link=Węgiel]] | |||
| 1-4 | |||
|- | |||
|[[Plik:Gold_Nugget.png|32px|link=Samorodek złota]] | |||
| rowspan=3 | 16% | |||
| 1-3 | |||
|- | |||
|[[Plik:Wheat.png|32px|link=Pszenica]] | |||
| 2-3 | |||
|- | |||
|[[Plik:Zgnilecialo.png|32px|link=Zgniłe mięso]] | |||
| rowspan=3 | 1 | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid_Kamienna_siekiera.png|32px|link=Siekiera]] | |||
| 3% | |||
|- | |||
|[[Plik:Szmaragd.png|32px|link=Szmaragd]] | |||
| 1% | |||
|} | |||
== Historia == | == Historia == | ||
Wersja z 18:01, 17 mar 2016
| Artykuł Igloo jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|

Igloo to struktura występująca w śnieżnych biomach, dodana w snapshocie 15w43a. Jest to głównie zbudowane z bloków śniegu i dwóch bloków lodu. Igloo może posłużyć jako schronienie.
Wystrój igla
Igloo normalne
W normalnym iglu można spotkać: 6 białych i 3 jasnoszare dywany, stół rzemieślniczy, piec, lód, łóżko oraz czerwoną pochodnię.
Igloo z piwnicą

Jest 50% szans na pojawienie się igloo z piwnicą. W tym typie igla spotkamy wszystko to co w normalnym, tylko że pod jednym z jasnoszarych dywanów jest właz, pod którym są drabinki prowadzące do piwnicy, w której znajdują się: statyw alchemiczny z miotaną miksturą osłabienia, kocioł z wodą, skrzynia ze złotym jabłkiem i dodatkowymi przedmiotami, pajęczyna, tabliczka z tekstem, kraty, różne rodzaje kamiennych cegieł, kamienne cegły z ukrytym potworem oraz dwa czerwone dywany, które są na wypolerowanych andezytach. Dodatkowo w piwnicy można znaleźć osadnika kapłana oraz zombie osadnika kapłana. Możliwe jest uleczenie zombie osadnika przedmiotami występującymi w skrzynkach (złote jabłko oraz mikstura osłabienia).
Zawartość skrzynii
W skrzyni można znaleźć takie przedmioty:
| Przedmiot | Szansa | Ilość |
|---|---|---|
| Plik:Goldenapple.png | 100% | 1 |
| 23% | 1-3 | |
| Plik:Coal big.png | 1-4 | |
| Plik:Gold Nugget.png | 16% | 1-3 |
| Plik:Wheat.png | 2-3 | |
| Plik:Zgnilecialo.png | 1 | |
| Plik:Grid Kamienna siekiera.png | 3% | |
| 1% |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.9 | 15w43a | Dodano igla. | |||
| 15w43b | Złote jabłko ma 100% procentową szansę na wystąpienie w skrzyni, w piwnicy. | ||||
| Złote jabłka oryginalnie zawsze występowały w centralnym slocie skrzyni; teraz mogą one wystąpować w każdym slocie skrzyni. | |||||
| 15w43c | Szklane butelki są usunięte ze statywu alchemicznego. | ||||
| Niektóre piwnice zostają wygenerowane wraz z pajęczynami. | |||||
Na tabliczce w piwnicy początkowo było napisane: ---> <---zostało to zmienione na: ××××- ×××-- --×× ×-× ×-×× -×× --××× ×××-- | |||||
| 15w44a | Pod czerwonymi dywanami w piwnicy występuje wypolerowany andezyt. | ||||
| Napis na tabliczce ma formę sprzed 15w43c. | |||||
Galeria
-
Wnętrze igla (widok z wyjścia).
-
Wnętrze igla (widok ze środka).
-
Wnętrze piwnicy igla.
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
