Użytkownik:Melwin22/Workspace: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
reszta łupów. teraz liczby
Nie podano opisu zmian
Linia 179: Linia 179:
|-
|-
|{{ItemLink|Szmaragd}}
|{{ItemLink|Szmaragd}}
|
|2-4
|
|38.4%
|
|39.7%
|-
|-
|{{ItemLink|Strzała}}
|{{ItemLink|Strzała}}
|
|2-8
|
|31%
|
|37.8%
|-
|-
|{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}}
|{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}}
|
|2-8
|
|31%
|
|37.8%
|-
|-
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
|{{ItemLink|Sztabka żelaza}}
|
|1-4
|
|24%
|
|29.6%
|-
|-
|{{ItemLink|Wietrzna kula}} <br> (losowana dwukrotnie)
|{{ItemLink|Wietrzna kula}} <br> (losowana dwukrotnie)
|
|1-3 <br> 4-12
|
|24% <br> 8.5%
|
|29.6% <br> 10.7%
|-
|-
|{{ItemLink|Butelka miodu}}
|{{ItemLink|Butelka miodu}}
|
|1-2
|
|24%
|
|29.6%
|-
|-
|{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' I-II
|{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' I-II
|
|1
|
|16.5%
|
|20.6%
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref>Książka może mieć zaklęcia: Naprawa, Torpeda, Lojalność, Porażenie, Przebicie, Ostrość, Pogromca stawonogów, Wydajność, Szczęście, Jedwabny dotyk, albo Łagodny upadek.</ref>
|1
|14%
|3.4%
|-
|-
|{{ItemLink|Tarcza}}
|{{ItemLink|Tarcza}}
|
|1
|
|10.4%
|
|2.6%
|-
|-
|{{ItemLink|Łuk}} (zaklęty)
|{{ItemLink|Łuk}} (zaklęty)
|
|1
|
|10.4%
|
|2.6%
|-
|-
|{{ItemLink|Diament}}
|{{ItemLink|Diament}}
|
|1-2
|
|8.5%
|
|10.7%
|-
|-
|{{ItemLink|Złote jabłko}}
|{{ItemLink|Złote jabłko}}
|
|1
|
|8.3%
|
|8.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Złota marchewka}}
|{{ItemLink|Złota marchewka}}
|
|1-2
|
|7%
|
|1.7%
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}
|
|
|
|-
|-
|{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta)
|{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta)
|
|1
|
|7%
|
|1.7%
|-
|-
|{{ItemLink|Żelazna siekiera}} (zaklęta)
|{{ItemLink|Żelazna siekiera}} (zaklęta)
|
|1
|
|7%
|
|1.7%
|-
|-
|{{ItemLink|Żelazny napierśnik}} (zaklęty)
|{{ItemLink|Żelazny napierśnik}} (zaklęty)
|
|1
|
|7%
|
|1.7%
|-
|-
|{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nit|Zdobienie zbroi}} "Nit"
|{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nit|Zdobienie zbroi}} "Nit"
|
|1
|
|6.2%
|
|6.2%
|-
|-
|{{ItemLink|płyta muzyczna precipice|Płyta muzyczna}} "Precipice"
|{{ItemLink|płyta muzyczna precipice|Płyta muzyczna}} "Precipice"
|
|1
|
|4.2%
|
|4.2%
|-
|-
|{{ItemLink|wzór sztandaru podmuch|Wzór sztandaru}} - podmuch
|{{ItemLink|wzór sztandaru podmuch|Wzór sztandaru}} - podmuch
|
|1
|
|4.2%
|
|4.2%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta)
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta)
|
|1
|
|3.5%
|
|0.9%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty)
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty)
|
|1
|
|3.5%
|
|0.9%
|-
|-
|{{ItemLink|Trójząb}}
|{{ItemLink|Trójząb}}
|
|1
|
|2.1%
|
|2.1%
|}
|}


Linia 296: Linia 296:
|-
|-
|{{ItemLink|Szmaragd}}
|{{ItemLink|Szmaragd}}
|
|4-10
|
|56.2%
|-
|-
|{{ItemLink|Wietrzna kula}}
|{{ItemLink|Wietrzna kula}}
|
|8-12
|
|47.4%
|-
|-
|{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}} IV
|{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}} IV
|
|4-12
|
|37.5%
|-
|-
|{{ItemLink|Diament}}
|{{ItemLink|Diament}}
|
|2-3
|
|26.4%
|-
|-
|{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nurt|Zdobienie zbroi}} "Nurt"
|{{ItemLink|szablon kowalski ze zdobieniem nurt|Zdobienie zbroi}} "Nurt"
|
|1
|
|22.5%
|-
|-
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}}
|
|1
|
|22.5%
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<ref>Książka może mieć zaklęcia: Masywność, Przedarcie, Odrzut, Uderzenie, Pogromca nieumarłych, Grabież, Wielostrzał, albo Wicher.</ref>
|1
|16.5%
|-
|-
|{{ItemLink|wzór sztandaru nurt|Wzór sztandaru}} - nurt
|{{ItemLink|wzór sztandaru nurt|Wzór sztandaru}} - nurt
|
|1
|
|15%
|-
|-
|{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' III-V
|{{ItemLink|Złowieszcza butelka}} <br> ''Zły omen'' III-V
|
|1
|
|13.9%
|-
|-
|{{BlockLink|Blok szmaragdu}}
|{{BlockLink|Blok szmaragdu}}
|
|1
|
|13.8%
|-
|-
|{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta)
|{{ItemLink|Kusza}} (zaklęta)
|
|1
|
|11%
|-
|-
|{{BlockLink|Blok żelaza}}
|{{BlockLink|Blok żelaza}}
|
|1
|
|11%
|-
|-
|{{ItemLink|Złote jabłko}}
|{{ItemLink|Złote jabłko}}
|
|1
|
|8.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta)
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta)
|
|1
|
|8.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty)
|{{ItemLink|Diamentowy napierśnik}} (zaklęty)
|
|1
|
|8.3%
|-
|-
|{{ItemLink|płyta muzyczna creator|Płyta muzyczna}} "Creator"
|{{ItemLink|płyta muzyczna creator|Płyta muzyczna}} "Creator"
|
|1
|
|7.5%
|-
|-
|{{BlockLink|id=2491|Ciężki rdzeń}}
|{{BlockLink|id=2491|Ciężki rdzeń}}
|
|1
|
|7.5%
|-
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}
|
|
|-
|-
|{{BlockLink|Blok diamentu}}
|{{BlockLink|Blok diamentu}}
|
|1
|
|2.8%
|}
|}


Linia 377: Linia 377:
|-
|-
|{{ItemLink|Strzała}}
|{{ItemLink|Strzała}}
|
|4-14
|
|37.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Świecące jagody}}
|{{ItemLink|Świecące jagody}}
|
|2-10
|
|37.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Pieczony ziemniak}}
|{{ItemLink|Pieczony ziemniak}}
|
|2-4
|
|37.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Kamienny kilof}}
|{{ItemLink|Kamienny kilof}}
|
|1
|
|37.3%
|-
|-
|{{BlockLink|Tuf}}
|{{BlockLink|Tuf}}
|
|5-10
|
|20.4%
|-
|-
|{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}}
|{{ItemLink|438|Strzała zatrucia}}
|
|4-8
|
|20.4%
|-
|-
|{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}}
|{{ItemLink|441|Strzała spowolnienia}}
|
|4-8
|
|20.4%
|-
|-
|{{BlockLink|Akacjowe deski}}
|{{BlockLink|Akacjowe deski}}
|
|3-6
|
|20.4%
|-
|-
|{{BlockLink|Pochodnia}}
|{{BlockLink|Pochodnia}}
|
|3-6
|
|20.4%
|-
|-
|{{ItemLink|Mączka kostna}}
|{{ItemLink|Mączka kostna}}
|
|2-5
|
|20.4%
|-
|-
|{{BlockLink|Blok mchu}}
|{{BlockLink|Blok mchu}}
|
|2-5
|
|20.4%
|-
|-
|{{ItemLink|Mikstura regeneracji}}
|{{ItemLink|Mikstura regeneracji}}
|
|2
|
|20.4%
|-
|-
|{{ItemLink|Mikstura siły}}
|{{ItemLink|Mikstura siły}}
|
|2
|
|20.4%
|-
|-
|{{ItemLink|Wiadro mleka}}
|{{ItemLink|Wiadro mleka}}
|
|1
|
|20.4%
|}
|}


Linia 440: Linia 440:
|-
|-
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}}
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}}
|
|8-20
|
|39.7%
|-
|-
|{{BlockLink|Ciasto}}
|{{BlockLink|Ciasto}}
|
|1-4
|
|39.7%
|-
|-
|{{BlockLink|Blok żelaza}}
|{{BlockLink|Blok żelaza}}
|
|1-2
|
|39.7%
|-
|-
|{{ItemLink|Diament}}
|{{ItemLink|Diament}}
|
|1-2
|
|21.5%
|-
|-
|{{BlockLink|Blok szmaragdu}}
|{{BlockLink|Blok szmaragdu}}
|
|1-3
|
|11.2%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}}
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}}
|
|1
|
|11.2%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}
|
|1
|
|11.2%
|-
|-
|{{BlockLink|Blok diamentu}}
|{{BlockLink|Blok diamentu}}
|
|1
|
|2.3%
|}
|}


Linia 479: Linia 479:
|-
|-
|{{ItemLink|Strzała}}
|{{ItemLink|Strzała}}
|
|5-10
|
|55.1%
|-
|-
|{{ItemLink|Plaster miodu}}
|{{ItemLink|Plaster miodu}}
|
|2-8
|
|55.1%
|-
|-
|{{ItemLink|Drewniana siekiera}}
|{{ItemLink|Drewniana siekiera}}
|
|1
|
|55.1%
|-
|-
|{{ItemLink|Patyk}}
|{{ItemLink|Patyk}}
|
|2-5
|
|31%
|-
|-
|{{ItemLink|Klucz próby}}
|{{ItemLink|Klucz próby}}
|
|1
|
|6.8%
|}
|}


Linia 506: Linia 506:
|-
|-
|{{BlockLink|Bambusowe deski}}
|{{BlockLink|Bambusowe deski}}
|
|5-15
|
|49.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Pieczony ziemniak}}
|{{ItemLink|Pieczony ziemniak}}
|
|6-10
|
|49.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Złota siekiera}}
|{{ItemLink|Złota siekiera}}
|
|1
|
|22.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Złoty kilof}}
|{{ItemLink|Złoty kilof}}
|
|1
|
|22.3%
|-
|-
|{{ItemLink|Diament}}
|{{ItemLink|Diament}}
|
|1-3
|
|5.9%
|-
|-
|{{ItemLink|Wiadro}}
|{{ItemLink|Wiadro}}
|
|1-2
|
|5.9%
|-
|-
|{{ItemLink|Kompas}}
|{{ItemLink|Kompas}}
|
|1
|
|5.9%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}
|{{ItemLink|Diamentowy kilof}}
|
|1
|
|5.9%
|-
|-
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}}
|{{ItemLink|Diamentowa siekiera}} (zaklęta)
|
|1
|
|5.9%
|}
|}



Wersja z 19:57, 31 sty 2025


Komnaty próby (ang. Trial Chambers) to duża, podziemna struktura, dodana w aktualizacji Tricky Trials.

Występowanie

Komnaty próby generują się pod ziemią, najczęściej całkowicie w warstwie łupku (poniżej poziomu Y=0), ale niektóre pokoje mogą się wygenerować w warstwie kamienia (powyżej Y=0). Pojawiają się w dowolnym biomie Nadziemia z wyjątkiem mrocznej głębi, chociaż komnaty z pobliskich biomów czasami generują fragment struktury w mrocznej głębi.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie komnat próby jest kupno mapy do komnat prób od osadnika kartografa, który ma 67% szans[Java] lub 100% szans [Bedrock] na sprzedaż takiej mapy na poziomie czeladnika.

Struktura

Przykładowe pomieszczenie typu "wejście". Widoczna brama (po lewej) i dąb.

Wejście

Komnaty próby generują się w bardzo złożony sposób, za każdym razem inny. Zawsze zawierają pomieszczenie znane jako "wejście" (ang. Entrance), w którym występuje struktura podobna do bramy, chociaż nie zawiera żadnego mechanizmu otwierającego i pozostaje zamknięta. W ogólności, komnaty próby niemal nigdy nie posiadają naturalnego wejścia (jaskiniowe tunele ani wąwozy nie przebijają się przez ściany komnat prób, inaczej niż w przypadku twierdz). Jedynie niektóre inne struktury, jak geody ametystowe i ruiny portalu, mogą tworzyć naturalne wejścia do komnat prób.

Często w pomieszczeniu wejściowym pojawia się roślina - dąb, namorzyn lub kaktus. Skrzynie w tym pomieszczeniu mają specjalny łup, niewystępujący nigdzie indziej w komnatach prób.

Atrium i korytarze

Przykładowe pomieszczenie typu "atrium". Widoczna fontanna i mural z bagniakiem.

Przejście z pomieszczenia wejściowego prowadzi do "atrium", w którym generuje się mała fontanna i dwa murale na bocznych ścianach, przedstawiające wichrzyka, bagniaka, pająka lub wzór spiralny. Atrium łączy się z "korytarzem" (ang. Corridor), od którego odchodzą dalsze tunele (ang. Hallways), prowadzące do komnat z wyzwaniami i wielu innych pokoi. Na końcu korytarza znajduje się łącznik (ang. Intersection, który otwiera przejście do drugiego korytarza z kolejnymi tunelami. Cała struktura może zawierać dziesiątki elementów składowych, połączonych w najróżniejsze sposoby.

Komnaty z wyzwaniami

Komnaty to najważniejsze pomieszczenia w strukturze. To tutaj generuje się większość przyzywaczy prób i skarbców, a także pułapki i wiszące w powietrzu platformy. Istnieje osiem głównych typów komnat, znanych w kodzie gry jako: assembly, eruption, pedestal, slanted, chamber_1, chamber_2, chamber_4 i chamber_8.

Inne pokoje

Wnętrze jednego z wariantów łącznika.

Tunele między korytarzami i komnatami oraz łącznik między korytarzami także mają wiele wariantów. Drabiny i klatki schodowe łączą różne części struktury w pionie. Niektóre tunele mogą zawierać skrzynie z łupem, pułapki, a czasami niewielkie dodatkowe wyzwania (ang. Encounters). Łącznik jest dobrym punktem na założenie bazy wypadowej w komnatach próby - występują tu łóżka, a w pobliżu nie ma przyzywaczy prób ani pułapek.

Struktura często generuje też różne ukryte pokoje, które nie mają żadnego oczywistego wejścia.

Przyzywacze prób

Wszystkie przyzywacze prób w komnatach próby generują się naturalnie jako zwykłe, a nie złowieszcze. Aby przyzywacz stał się złowieszczy, gracz musi się do niego zbliżyć, mając na sobie efekt Omen próby.

Przyzywacze prób mogą przyzywać 11 różnych rodzajów mobów, ale w danej strukturze będą to nie więcej niż 4 rodzaje - po jednym z każdej grupy:

Żadne inne moby nie odradzają się naturalnie w komnatach próby, nawet w całkowitej ciemności.

Przyzywacz jest otoczony BlockCSS_new.png/2210 rzeźbionej miedzi i innymi blokami w zależności od moba, którego przyzywa:

Pełna lista bloków

Ściany, sufit, podłoga:

Bloki zawierające lub generujące łup:

Bloki otaczające przyzywacze prób:

Rośliny w pokoju wejściowym i podłoża, na którym one rosną:

Inne:

Łup

Najważniejszym źródłem łupu w komnatach próby są skarbce (zwykłe i złowieszcze). By zdobyć łup, należy na skarbcu użyć odpowiedniego typu klucza - zniszczony skarbiec nie upuszcza żadnych przedmiotów. Każdy gracz może otworzyć dany skarbiec tylko raz.[1]

Zwykły skarbiec jest osadzony w blokach żłobionej miedzi. Może upuścić następujące przedmioty:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa (Java Edition) Szansa (Bedrock Edition)
ItemCSS.png/558 Szmaragd 2-4 38.4% 39.7%
ItemCSS.png/38 Strzała 2-8 31% 37.8%
ItemCSS.png/438 Strzała zatrucia 2-8 31% 37.8%
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza 1-4 24% 29.6%
ItemCSS.png/965 Wietrzna kula
(losowana dwukrotnie)
1-3
4-12
24%
8.5%
29.6%
10.7%
ItemCSS.png/677 Butelka miodu 1-2 24% 29.6%
ItemCSS.png/1043 Złowieszcza butelka
Zły omen I-II
1 16.5% 20.6%
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka[2] 1 14% 3.4%
ItemCSS.png/450 Tarcza 1 10.4% 2.6%
ItemCSS.png/22 Łuk (zaklęty) 1 10.4% 2.6%
ItemCSS.png/557 Diament 1-2 8.5% 10.7%
ItemCSS.png/502 Złote jabłko 1 8.3% 8.3%
ItemCSS.png/503 Złota marchewka 1-2 7% 1.7%
ItemCSS.png/377 Kusza (zaklęta) 1 7% 1.7%
ItemCSS.png/469 Żelazna siekiera (zaklęta) 1 7% 1.7%
ItemCSS.png/421 Żelazny napierśnik (zaklęty) 1 7% 1.7%
ItemCSS.png/976 Zdobienie zbroi "Nit" 1 6.2% 6.2%
ItemCSS.png/979 Płyta muzyczna "Precipice" 1 4.2% 4.2%
ItemCSS.png/989 Wzór sztandaru - podmuch 1 4.2% 4.2%
ItemCSS.png/458 Diamentowa siekiera (zaklęta) 1 3.5% 0.9%
ItemCSS.png/410 Diamentowy napierśnik (zaklęty) 1 3.5% 0.9%
ItemCSS.png/337 Trójząb 1 2.1% 2.1%

Złowieszczy skarbiec otaczają czerwone świece i czerwona glazurowana terakota. Może upuścić następujące przedmioty:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/558 Szmaragd 4-10 56.2%
ItemCSS.png/965 Wietrzna kula 8-12 47.4%
ItemCSS.png/441 Strzała spowolnienia IV 4-12 37.5%
ItemCSS.png/557 Diament 2-3 26.4%
ItemCSS.png/975 Zdobienie zbroi "Nurt" 1 22.5%
ItemCSS.png/501 Zaklęte złote jabłko 1 22.5%
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka[3] 1 16.5%
ItemCSS.png/986 Wzór sztandaru - nurt 1 15%
ItemCSS.png/1043 Złowieszcza butelka
Zły omen III-V
1 13.9%
BlockCSS_new.png/1305 Blok szmaragdu 1 13.8%
ItemCSS.png/377 Kusza (zaklęta) 1 11%
BlockCSS_new.png/1307 Blok żelaza 1 11%
ItemCSS.png/502 Złote jabłko 1 8.3%
ItemCSS.png/458 Diamentowa siekiera (zaklęta) 1 8.3%
ItemCSS.png/410 Diamentowy napierśnik (zaklęty) 1 8.3%
ItemCSS.png/978 Płyta muzyczna "Creator" 1 7.5%
BlockCSS_new.png/2491 Ciężki rdzeń 1 7.5%
BlockCSS_new.png/1304 Blok diamentu 1 2.8%

W strukturze generują się cztery różne typy skrzyń z łupem. Jeden z nich to skrzynia z nagrodą (ang. Reward chest), w której pojawiają się takie same przedmioty, jak te upuszczane przez zwykły skarbiec. Trzy pozostałe - skrzynia z zaopatrzeniem (ang. Supply chest), skrzynia w łączniku (ang. Intersection chest) i skrzynia w pomieszczeniu wejściowym (ang. Entrance chest) korzystają z oddzielnych tabel łupów.

Skrzynia z zaopatrzeniem (otoczona wypolerowanym andezytem):

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/38 Strzała 4-14 37.3%
ItemCSS.png/733 Świecące jagody 2-10 37.3%
ItemCSS.png/485 Pieczony ziemniak 2-4 37.3%
ItemCSS.png/477 Kamienny kilof 1 37.3%
BlockCSS_new.png/1950 Tuf 5-10 20.4%
ItemCSS.png/438 Strzała zatrucia 4-8 20.4%
ItemCSS.png/441 Strzała spowolnienia 4-8 20.4%
BlockCSS_new.png/1310 Akacjowe deski 3-6 20.4%
BlockCSS_new.png/1475 Pochodnia 3-6 20.4%
ItemCSS.png/553 Mączka kostna 2-5 20.4%
BlockCSS_new.png/1991 Blok mchu 2-5 20.4%
ItemCSS.png/628 Mikstura regeneracji 2 20.4%
ItemCSS.png/631 Mikstura siły 2 20.4%
ItemCSS.png/505 Wiadro mleka 1 20.4%

Skrzynia w łączniku:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/706 Odłamek ametystu 8-20 39.7%
BlockCSS_new.png/1319 Ciasto 1-4 39.7%
BlockCSS_new.png/1307 Blok żelaza 1-2 39.7%
ItemCSS.png/557 Diament 1-2 21.5%
BlockCSS_new.png/1305 Blok szmaragdu 1-3 11.2%
ItemCSS.png/458 Diamentowa siekiera 1 11.2%
ItemCSS.png/460 Diamentowy kilof 1 11.2%
BlockCSS_new.png/1304 Blok diamentu 1 2.3%

Skrzynia w pomieszczeniu wejściowym:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/38 Strzała 5-10 55.1%
ItemCSS.png/678 Plaster miodu 2-8 55.1%
ItemCSS.png/480 Drewniana siekiera 1 55.1%
ItemCSS.png/54 Patyk 2-5 31%
ItemCSS.png/966 Klucz próby 1 6.8%

Kolejnym źródłem łupu w komnatach próby są beczki, występujące w dwóch typach. W beczkach w łączniku pojawiają się następujące przedmioty:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
BlockCSS_new.png/2088 Bambusowe deski 5-15 49.3%
ItemCSS.png/485 Pieczony ziemniak 6-10 49.3%
ItemCSS.png/465 Złota siekiera 1 22.3%
ItemCSS.png/467 Złoty kilof 1 22.3%
ItemCSS.png/557 Diament 1-3 5.9%
ItemCSS.png/456 Wiadro 1-2 5.9%
ItemCSS.png/55 Kompas 1 5.9%
ItemCSS.png/460 Diamentowy kilof 1 5.9%
ItemCSS.png/458 Diamentowa siekiera (zaklęta) 1 5.9%

Z kolei w beczkach w korytarzu występują:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
BlockCSS_new.png/1950 Tuf
BlockCSS_new.png/938 Rusztowanie
BlockCSS_new.png/2088 Bambusowe deski
BlockCSS_new.png/1475 Pochodnia
ItemCSS.png/772 Bambusowa podwieszana tabliczka
ItemCSS.png/559 Enderperła
ItemCSS.png/475 Kamienna siekiera
ItemCSS.png/477 Kamienny kilof
ItemCSS.png/678 Plaster miodu
ItemCSS.png/469 Żelazna siekiera (zaklęta)

Również tutejsze dekorowane garnce zawierają przedmioty:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/558 Szmaragd
ItemCSS.png/38 Strzała
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza
ItemCSS.png/966 Klucz próby
ItemCSS.png/557 Diament
BlockCSS_new.png/1305 Blok szmaragdu
ItemCSS.png/977 Płyta muzyczna "Creator (pozytywka)"
BlockCSS_new.png/1304 Blok diamentu

Także nagrody dostarczane przez przyzywacze prób mogą być traktowane jako łup. Należą do nich:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/966 Klucz próby
ItemCSS.png/489 Chleb
ItemCSS.png/495 Pieczony kurczak
ItemCSS.png/485 Pieczony ziemniak
ItemCSS.png/628 Mikstura regeneracji
ItemCSS.png/632 Mikstura szybkości

Złowieszczy przyzywacz próby natomiast upuszcza inne nagrody:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/967 Złowieszczy klucz próby
ItemCSS.png/485 Pieczony ziemniak
ItemCSS.png/494 Pieczona wołowina
ItemCSS.png/503 Złota marchewka
ItemCSS.png/628 Mikstura regeneracji
ItemCSS.png/631 Mikstura siły

Historia

Pełna wersja
1.20.323w45aDodano komnaty próby.[tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.21”]
1.20.524w05aSkarbce generują się w komnatach próby.
Bedrock Edition
1.20.60Preview 1.20.60.20Dodano komnaty próby.[tylko po włączeniu eksperymentu „Update 1.21”]
1.20.70Preview 1.20.70.21Skarbce generują się w komnatach próby.

Galeria

Przypisy

Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. Skarbiec zapamiętuje ID 128 graczy. Teoretycznie, jeśli 129 różnych graczy otworzy ten sam skarbiec, pierwszy z nich zostanie "zapomniany" i będzie mógł uzyskać łup z owego skarbca ponownie. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne, nawet na dużym serwerze.
  2. Książka może mieć zaklęcia: Naprawa, Torpeda, Lojalność, Porażenie, Przebicie, Ostrość, Pogromca stawonogów, Wydajność, Szczęście, Jedwabny dotyk, albo Łagodny upadek.
  3. Książka może mieć zaklęcia: Masywność, Przedarcie, Odrzut, Uderzenie, Pogromca nieumarłych, Grabież, Wielostrzał, albo Wicher.