Użytkownik:Amcio122/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
UWAGA! Zastąpienie treści hasła bardzo krótkim tekstem: „usunac to pomyłka (brat troll)” |
|||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{budowa|tak}} | |||
Oto struktury generowane w wioskach. | |||
== Ilości oraz występowanie == | |||
Ilość budynków tworzących wioskę różni się i nie każda wioska składa się z wszystkich razem. Ilość wszystkich budynków jest losowa oraz zwiększona w typie świata [http://minecraft-pl.gamepedia.com/Super_p%C5%82aski super płaski]. Struktury są generowane na podstawie wyważonej listy która określa prawdopodobieństwo wystąpienia struktury oraz ogranicza ich ilość (np. Biblioteki występują częściej niż rzeźnie). Ilość lamp jest nieograniczona. | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center" data-description="Structure distribution" | |||
|- | |||
! Struktura !! Prawdopodobieństwo<br>wystąpienia !! Domyślna maksymalna<br>ilość !! Maksymalna ilość w <br>świecie super płaskim | |||
|- | |||
| Dom || 3 || 2 – 5 || 3 – 8 | |||
|- | |||
| Mały Dom || 4 || 2 – 4 || 3 – 6 | |||
|- | |||
| Duży Dom || 8 || 0 – 3 || 1 – 5 | |||
|- | |||
| Rzeźnia || 15 || 0 – 2 || 1 – 3 | |||
|- | |||
| Biblioteka || 20 || 0 – 2 || 1 – 3 | |||
|- | |||
| Mała Farma || 3 || 2 – 4 || 3 – 6 | |||
|- | |||
| Duża Farma || 3 || 1 – 4 || 2 – 5 | |||
|- | |||
| Kuźnia || 15 || 0 – 1 || 0 – 2 | |||
|- | |||
| Ratusz || 20 || 0 – 1 || 1 – 2 | |||
|} | |||
== Wioska na biomie Sawanny/Łąki == | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ Struktury wiosek | |||
! Nazwa | |||
! Opis | |||
! Zdjęcie | |||
|- | |||
| Drewniany Dom | |||
| Drewniane domy są zrobione z [[Drewno|drewna]] oraz [[Deski|desek]]. Posiadają okrągły dach, podłogę z ziemi lub trawy, i [[Szyba|szyb]] na okna. Niektóre stół z [[Płyta naciskowa|płyty naciskowej]]. Mieszka w nich tylko jeden [[Osadnik|osadnik]]. W domu może znajdować się ich więcej w trakcie [[Oblężenie zombie|oblężeń zombie]]. | |||
| [[File:400px-Villagehut1.png|400px]] | |||
|- | |||
| Mały dom | |||
| Małe domy są podobnej wielkości do drewnianych domów ale mają mniej bloków drewna a więcej desek, posiadają też podłogę z [[Bruk|Bruku]]. Ich dach jest płaski, i mogą mieć [[Płot|płot]]na dachu jako balkon z dostępem przez [[Drabina|drabinę]]. Tak jak drewniane domy generują się z jednym osadnikiem. W przeciwieństwie do innych domów małe domy nie mają drzwi. Jako, że nie mają drzwi nie są liczone jako domy dla osadników. | |||
| [[File:400px-Villagehut2.png|400px]] | |||
|- | |||
| Duży dom | |||
| Duże domy są zrobione z tych samych materiałów co małe domy. Jednak są wiele większe i w kształcie litery L. Razem z nimi spawnuje się dwóch osadników. Jest szansa na zespawnowanie wrogich [[Moby|mobów]] w domu nocą. Kilka dodatkowych [[Pochodnia|pochodni]] uczynią dom bezpieczniejszym. | |||
| [[File:villagehouse1.png|400px|center]] | |||
|- | |||
| Rzeźnia | |||
| Rzeźnie mają małe miejsce siedzące zrobione z dwóch [[Schody|schodów]] oraz stołu z płotka i płyty naciskowej między nimi. Obok znajduje się blat z [[Półblok|Kamiennych płyt]] najprawdopodobniej przeznaczony do krojenia mięsa. Ogrodzone zaplecze znajduje się z tyłu i jest dostępne poprzez drzwi. Możliwe, że jest przeznaczone. Rzeźnik zawsze spawnuje się w rzeźnii, jest szansa, że inni osadnicy także się tam zespawnują. | |||
| [[File:villagehouse2.png|400px|center]] | |||
|- | |||
| Biblioteka | |||
| Biblioteki są dłuższe od innych budynków, i mają rząd schodów, z linią [[Biblioteczka|biblioteczek]]. Posiadają większe okna niż jakakolwiek inna budowla.[[crafting table|Crafting table]] znajduje się w rogu. Jeden bibliotekarz oraz jeden inny osadnik zawsze spawnuje się w bibliotece. | |||
| [[File:villagehouse3.png|200px|center]] | |||
|- | |||
| Farma | |||
| Farmy występują w dwóch rodzajach małym oraz dużym. Małe farmy zawierają [[Zboże]], [[Ziemniak|ziemniaki]] i [[Marchewka|marchewki]]. Linie [[woda|wody]] oddzielają cztery linie [[Pole uprawne|pola uprawnego]] na dwie grupy. Większe farmy to po prostu dwie małe farmy. Farmy są okrążone przez drewno, a w większych farmach, linia drewna przebiega przez środek. Farmy spawnują się w okolicy małych domów jakby osadnicy w małych domach mieli tam pracować. | |||
| [[File:villagefarm.png|400px|center]] | |||
|- | |||
| Studnia | |||
| Studnie to dziury 2×2 wypełnione wodą, otoczone przez [[Bruk]] posiadają też dach z bruku podpierany płotkami. Studnie są głębokie na 10 bloków w domyślnym typie świata, ale tylko na 4 bloki w typie świata [[Superflat#Presets|Classic Flat]] w związku z małą elewacją. Tylko jedna studnia spawnuje się w jednej wiosce. Studnie spawnują się blisko środka wioski z ścieżkami prowadzącymi do niej z każdej strony. Studnie to nieskończone źródła wody. | |||
| [[File:villagewell.png|200px|center]] | |||
|- | |||
| Kuźnia | |||
| Kuźnie zrobione są głównie z bruku, z drewnianymi ścianami z tyłu, (daleko od lawy) oraz kamiennymi półpłytkami na dachu. Tak jak małe domy kuźnie nie mają drzwi, co oznacza, że nie liczą się jako dom dla osadników. Z przodu mają mały ganek podparty płotkami. Trzy schody z bruku prowadzą na ganek z ścieżki. Na ganku znajduje się małe jeziorko lawy, otoczone z jednej strone przez [[Kraty]]. W środku znajduje się skrzynka która zawiera losowe itemy. Jeden kowal (osadnik) spawnuje się blisko kuźnii ale najczęściej oddala się. | |||
| [[File:villageblacksmith.png|200px|center]] | |||
|- | |||
| Ratusz | |||
| Ratusze to budowle w pełni zriobione z bruku oraz schodów z bruku, są to wieże z trzema piętrami, drabiną oraz balkonem na górze. Jeden ksiądz (osadnik) zawsze spawnuje się w ratuszu. Czasem inny osadnik spanuje się w ratuszu. | |||
| [[File:villagechurch.png|150px|center]] | |||
|- | |||
| Lampy | |||
| Lampy może znaleźć wszędzie w wiosce. Zbudowane są z wieży z płotków z [[Czarna wełna|czarną wełną]] na górze, do której są przymocowane cztery [[Pochodnia|pochodnie]], jedna po każdej stronie. | |||
| [[File:villagelamp.png|100px|center]] | |||
|- | |||
| Ścieżka z żwiru | |||
| Ścieżki z żwiru łączą wszystkie budynki w wiosce. | |||
| [[File:villageroad.png|400px|center]] | |||
|} | |||
{{środowisko}} | |||
Wersja z 16:45, 25 lut 2016
| Artykuł w budowie! Trwa budowa strony Amcio122/brudnopis.
Jej autor prosi, abyś w miarę możliwości pomógł mu przy jej tworzeniu.
|
Oto struktury generowane w wioskach.
Ilości oraz występowanie
Ilość budynków tworzących wioskę różni się i nie każda wioska składa się z wszystkich razem. Ilość wszystkich budynków jest losowa oraz zwiększona w typie świata super płaski. Struktury są generowane na podstawie wyważonej listy która określa prawdopodobieństwo wystąpienia struktury oraz ogranicza ich ilość (np. Biblioteki występują częściej niż rzeźnie). Ilość lamp jest nieograniczona.
| Struktura | Prawdopodobieństwo wystąpienia |
Domyślna maksymalna ilość |
Maksymalna ilość w świecie super płaskim |
|---|---|---|---|
| Dom | 3 | 2 – 5 | 3 – 8 |
| Mały Dom | 4 | 2 – 4 | 3 – 6 |
| Duży Dom | 8 | 0 – 3 | 1 – 5 |
| Rzeźnia | 15 | 0 – 2 | 1 – 3 |
| Biblioteka | 20 | 0 – 2 | 1 – 3 |
| Mała Farma | 3 | 2 – 4 | 3 – 6 |
| Duża Farma | 3 | 1 – 4 | 2 – 5 |
| Kuźnia | 15 | 0 – 1 | 0 – 2 |
| Ratusz | 20 | 0 – 1 | 1 – 2 |
Wioska na biomie Sawanny/Łąki
| Nazwa | Opis | Zdjęcie |
|---|---|---|
| Drewniany Dom | Drewniane domy są zrobione z drewna oraz desek. Posiadają okrągły dach, podłogę z ziemi lub trawy, i szyb na okna. Niektóre stół z płyty naciskowej. Mieszka w nich tylko jeden osadnik. W domu może znajdować się ich więcej w trakcie oblężeń zombie. | Plik:400px-Villagehut1.png |
| Mały dom | Małe domy są podobnej wielkości do drewnianych domów ale mają mniej bloków drewna a więcej desek, posiadają też podłogę z Bruku. Ich dach jest płaski, i mogą mieć płotna dachu jako balkon z dostępem przez drabinę. Tak jak drewniane domy generują się z jednym osadnikiem. W przeciwieństwie do innych domów małe domy nie mają drzwi. Jako, że nie mają drzwi nie są liczone jako domy dla osadników. | Plik:400px-Villagehut2.png |
| Duży dom | Duże domy są zrobione z tych samych materiałów co małe domy. Jednak są wiele większe i w kształcie litery L. Razem z nimi spawnuje się dwóch osadników. Jest szansa na zespawnowanie wrogich mobów w domu nocą. Kilka dodatkowych pochodni uczynią dom bezpieczniejszym. | ![]() |
| Rzeźnia | Rzeźnie mają małe miejsce siedzące zrobione z dwóch schodów oraz stołu z płotka i płyty naciskowej między nimi. Obok znajduje się blat z Kamiennych płyt najprawdopodobniej przeznaczony do krojenia mięsa. Ogrodzone zaplecze znajduje się z tyłu i jest dostępne poprzez drzwi. Możliwe, że jest przeznaczone. Rzeźnik zawsze spawnuje się w rzeźnii, jest szansa, że inni osadnicy także się tam zespawnują. | ![]() |
| Biblioteka | Biblioteki są dłuższe od innych budynków, i mają rząd schodów, z linią biblioteczek. Posiadają większe okna niż jakakolwiek inna budowla.Crafting table znajduje się w rogu. Jeden bibliotekarz oraz jeden inny osadnik zawsze spawnuje się w bibliotece. | ![]() |
| Farma | Farmy występują w dwóch rodzajach małym oraz dużym. Małe farmy zawierają Zboże, ziemniaki i marchewki. Linie wody oddzielają cztery linie pola uprawnego na dwie grupy. Większe farmy to po prostu dwie małe farmy. Farmy są okrążone przez drewno, a w większych farmach, linia drewna przebiega przez środek. Farmy spawnują się w okolicy małych domów jakby osadnicy w małych domach mieli tam pracować. | ![]() |
| Studnia | Studnie to dziury 2×2 wypełnione wodą, otoczone przez Bruk posiadają też dach z bruku podpierany płotkami. Studnie są głębokie na 10 bloków w domyślnym typie świata, ale tylko na 4 bloki w typie świata Classic Flat w związku z małą elewacją. Tylko jedna studnia spawnuje się w jednej wiosce. Studnie spawnują się blisko środka wioski z ścieżkami prowadzącymi do niej z każdej strony. Studnie to nieskończone źródła wody. | ![]() |
| Kuźnia | Kuźnie zrobione są głównie z bruku, z drewnianymi ścianami z tyłu, (daleko od lawy) oraz kamiennymi półpłytkami na dachu. Tak jak małe domy kuźnie nie mają drzwi, co oznacza, że nie liczą się jako dom dla osadników. Z przodu mają mały ganek podparty płotkami. Trzy schody z bruku prowadzą na ganek z ścieżki. Na ganku znajduje się małe jeziorko lawy, otoczone z jednej strone przez Kraty. W środku znajduje się skrzynka która zawiera losowe itemy. Jeden kowal (osadnik) spawnuje się blisko kuźnii ale najczęściej oddala się. | ![]() |
| Ratusz | Ratusze to budowle w pełni zriobione z bruku oraz schodów z bruku, są to wieże z trzema piętrami, drabiną oraz balkonem na górze. Jeden ksiądz (osadnik) zawsze spawnuje się w ratuszu. Czasem inny osadnik spanuje się w ratuszu. | ![]() |
| Lampy | Lampy może znaleźć wszędzie w wiosce. Zbudowane są z wieży z płotków z czarną wełną na górze, do której są przymocowane cztery pochodnie, jedna po każdej stronie. | ![]() |
| Ścieżka z żwiru | Ścieżki z żwiru łączą wszystkie budynki w wiosce. |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||









