Reaktor Netheru: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
d →‎Ciekawostki: poprawka
ProBot (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 12 wersji utworzonych przez 9 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Przeterminowane}}
{{Przeterminowane}}
{{Struktura
{{Struktura
|wygląd1=Reaktor_Netheru.png
|wygląd=Reaktor_Netheru.png
|wielkość=220px
|wielkość=220px
|bloki=Bruk, bloki złota, blok reaktora Netheru
|bloki=Bruk, bloki złota, blok reaktora Netheru
|wersja=0.5.0
}}
}}
'''Reaktor Netheru''' – struktura, którą można było wybudować jedynie w [[Pocket Edition]]. Po uruchomieniu generowało wieżę z [[netherrack]]a, w której odradzały się [[zombie pigman|świnie-zombie]] i pojawiały się różne [[nether]]owe przedmioty. Reaktor został usunięty w wersji 0.12.


{{Pocket}}
== Budowa ==
 
Aby móc stworzyć reaktor, należało posiadać 4 [[Blok złota|bloki złota]], [[rdzeń reaktora Netheru]] i 14 bloków [[bruk]]u. Należało je ułożyć w taki sposób:
 
[[Plik:Warstwy_reaktora_Netheru.gif|192px|thumb|left|Wszystkie warstwy i widok z boku]]
'''Reaktor Netheru''' to struktura, którą można było wybudować jedynie w [[Pocket Edition]]. Po uruchomieniu generowało wieżę z [[netherrack]]a, w której spawnowały się [[zombie pigman|świnie-zombie]] i pojawiały się różne [[nether]]owe przedmioty. Reaktor został usunięty w wersji 0.12.
 
==Budowa==
Aby móc stworzyć reaktor należało posiadać 4 [[Blok złota|bloki złota]], [[rdzeń reaktora Netheru]] i 14 [[bruk]]ów. Należało je ułożyć w taki sposób:
[[Plik:Warstwy_reaktora_Netheru.gif|192px|thumb|left|Wszystkie warstwy i widok z boku.]]
{{-}}
{{-}}
==Działanie==
== Działanie ==
[[Plik:Wieża_z_netherracka.png|480px|thumb|right|Wieża z [[netherrack]]a wygenerowana przez reaktor.]]
[[Plik:Wieża_z_netherracka.png|480px|thumb|right|Wieża z [[netherrack]]a wygenerowana przez reaktor]]
Gdy reaktor został stworzony, należało kliknąć na rdzeń z bliskiej odległości. Wtedy wokół nas generowała się wieża z netherracka i robiła się noc. Bloki złota i bruku zamieniały w [[rozjarzony obsydian]], a potem w zwykły [[obsydian]]. Na podłodze pojawiały różne przedmioty w postaci dropów i spawnowały się [[Zombie Pigman|świnie-zombie]] (jeśli ustawiono tryb inny niż pokojowy), które w przeciwieństwie do wersji PC były agresywnymi [[mob]]ami.  Po chwili znikało kilka [[blok]]ów [[netherrack]]a i można było wyjść z wieży.
Gdy reaktor został stworzony, należało kliknąć na rdzeń z bliskiej odległości. Wtedy wokół nas generowała się wieża z netherracka i robiła się noc. Bloki złota i bruku zamieniały w [[rozjarzony obsydian]], a potem w zwykły [[obsydian]]. Na podłodze pojawiały różne przedmioty w postaci łupów i odradzały się [[Zombie Pigman|świnie-zombie]] (jeśli ustawiono tryb inny niż pokojowy), które, w przeciwieństwie do wersji komputerowej, były agresywnymi [[mob]]ami.  Po chwili znikało kilka [[blok]]ów [[netherrack]]a i można było wyjść z wieży.


==Wyrzucane przedmioty==
== Wyrzucane przedmioty ==
Gdy [[przedmioty]] zaczną się pojawiać i nie zostaną zebrane, mogą zniknąć po kilkunastu sekundach podczas zmiany dnia na noc. Oto tabela przedmiotów w kolejności alfabetycznej, które mogą wypaść w losowych ilościach:
Gdy [[przedmioty]] zaczną się pojawiać i nie zostaną zebrane, mogą zniknąć po kilkunastu sekundach podczas zmiany dnia na noc. Oto tabela przedmiotów w kolejności alfabetycznej, które mogą wypaść w losowych ilościach:


Linia 31: Linia 26:
! Nazwa
! Nazwa
|-
|-
|[[Plik:Grid_Brązowy grzyb.png|25px]]
|{{InvSprite|Borowik}}
|[[Grzyby|Brązowy grzyb]]
|[[Borowik]]
|
|
|[[Plik:Grid_Łuk.png|25px]]
|{{InvSprite|Łuk}}
|[[Łuk]]
|[[Łuk]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Czerwony grzyb.png|25px]]
|{{InvSprite|Muchomor}}
|[[Grzyby|Czerwony grzyb]]
|[[Muchomor]]
|
|
|[[Plik:Grid_Miska.png|25px]]
|{{InvSprite|Miska}}
|[[Miska]]
|[[Miska]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Drewniane_drzwi.png|25px]]
|{{InvSprite|Dębowe drzwi}}
|[[Drzwi|Drewniane drzwi]]
|[[Drewniane drzwi]]
|
|
|[[Plik:Grid_Nasiona_arbuza.png|25px]]
|{{InvSprite|Nasiona arbuza}}
|[[Nasiona arbuza]]
|[[Nasiona arbuza]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Jasnopył.png|25px]]
|{{InvSprite|Jasnopył}}
|[[Jasnopył]]
|[[Jasnopył]]
|
|
|[[Plik:Grid_Nasiona_dyni.png|25px]]
|{{InvSprite|Nasiona dyni}}
|[[Nasiona dyni]]
|[[Nasiona dyni]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Kaktus.png|25px]]
|{{InvSprite|Kaktus}}
|[[Kaktus]]
|[[Kaktus]]
|
|
|[[Plik:Grid_Obraz.png|25px]]
|{{InvSprite|Obraz}}
|[[Obraz]]
|[[Obraz]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Kość.png|25px]]
|{{InvSprite|Kość}}
|[[Kość]]
|[[Kość]]
|
|
|[[Plik:Grid_Strzała.png|25px]]
|{{InvSprite|Strzała}}
|[[Strzała]]
|[[Strzała]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Netherowy_kwarc.png|25px]]
|{{InvSprite|Kwarc}}
|[[Netherowy kwarc]]
|[[Netherowy kwarc]]
|
|
|[[Plik:Grid_Sztabka_złota.png|25px]]
|{{InvSprite|Sztabka złota}}
|[[Sztabka złota]]
|[[Sztabka złota]]
|-
|-
|[[Plik:Grid_Łóżko.png|25px]]
|{{InvSprite|Czerwone łóżko}}
|[[Łóżko]]
|[[Łóżko]]
|
|
|[[Plik:Grid_Trzcina_cukrowa.png|25px]]
|{{InvSprite|Trzcina cukrowa}}
|[[Trzcina cukrowa]]
|[[Trzcina cukrowa]]
|-
|}
|}


==Ciekawostki==
== Ciekawostki ==
*Gdy reaktor jest aktywowany, na czacie wyświetla się wiadomość "<code>Active!</code>". Jeśli został źle zbudowany, wyświetli się "<code>Not the correct pattern!</code>".
*Gdy reaktor jest aktywowany, na czacie wyświetla się wiadomość <code>Active!</code>. Jeśli został źle zbudowany, wyświetli się <code>Not the correct pattern!</code>.
*Wieża na najniższym piętrze zamienia 2 [[blok]]i pod poziomem reaktora na [[netherrack]].
*Wieża na najniższym piętrze zamienia 2 [[blok]]i pod poziomem reaktora na [[netherrack]].
*Jeśli zabijesz wszystkie [[Zombie Pigman|świnie-zombie]], które narodziły się po aktywowaniu reaktora, masz szansę odzyskać równowartość [[Sztabka złota|złota]] zużytą na jego budowę.
*Jeśli zabijesz wszystkie [[Zombie Pigman|świnie-zombie]], które narodziły się po aktywowaniu reaktora, masz szansę odzyskać równowartość [[Sztabka złota|złota]] zużytą na jego budowę.
*[[Rdzeń reaktora Netheru]] robi się czarny po użyciu, lecz po wykopaniu wypada w oryginalnej formie i jest gotowy do ponownego użycia.
*[[Rdzeń reaktora Netheru]] robi się czarny po użyciu, lecz po wykopaniu wypada w oryginalnej formie i jest gotowy do ponownego użycia.
*Z wieży można pozyskać około 25 staków netherracku.
*Z wieży można pozyskać około 25 stacków netherracku.
*Kiedyś do budowy reaktora zamiast [[bruk]]u potrzebowano [[Blok żelaza|bloków żelaza]], jednak zmieniono to z powodu kosztu surowców.
*Kiedyś do budowy reaktora zamiast [[bruk]]u potrzebowano [[Blok żelaza|bloków żelaza]], jednak zmieniono to z powodu kosztu surowców.
*Jeśli do budowy reaktora Netheru użyjemy nieaktywnego (czarnego) [http://minecraft-pl.gamepedia.com/Rdze%C5%84_reaktora_Netheru rdzenia reaktora Netheru], powstanie błąd. Bloki złota i bruk nie zamienią się w rozżarzony obsidian, sam rdzeń się aktywuje, tworząc wieżę, która nie stanie się po czasie "dziurawa". Nie zespawnuje on też żadnych przedmiotów i Zombie Pigmanów, a gdy do niego podejdziemy dzień zamieni się w noc
*Jeśli do budowy reaktora Netheru użyjemy nieaktywnego (czarnego) [[Rdzeń reaktora_Netheru|rdzenia reaktora Netheru]], powstanie błąd. Bloki złota i bruk nie zamienią się w rozjarzony obsydian, sam rdzeń się aktywuje, tworząc wieżę, która nie stanie się po czasie „dziurawa”. Nie przywoła on też żadnych przedmiotów i zombie pigmanów, a gdy do niego podejdziemy, dzień zamieni się w noc.


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.5.0|Dodano reaktor Netheru.}}
{{Historia||0.5.0|Dodano reaktor Netheru.}}
{{Historia||0.6.0|Reaktor generuje wieżę z Netherracka.|Dodano trochę [[przedmioty|przedmiotów]] do łupów reaktora.}}
{{Historia||0.6.0|Reaktor generuje wieżę z netherracka.
|Dodano trochę [[przedmioty|przedmiotów]] do łupów reaktora.}}
{{Historia||0.8.0|snap=build 2|Dodano [[nasiona dyni]] do łupów reaktora.}}
{{Historia||0.8.0|snap=build 2|Dodano [[nasiona dyni]] do łupów reaktora.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Usunięto reaktor Netheru.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Usunięto reaktor Netheru.}}
Linia 106: Linia 100:
[[es:Infrarreactor]]
[[es:Infrarreactor]]
[[fr:Réacteur du Nether]]
[[fr:Réacteur du Nether]]
[[ja:ネザーリアクター]]
[[pt:Reator do Nether]]
[[ru:Реактор Нижнего мира]]
[[ru:Реактор Нижнего мира]]
[[uk:Незерський реактор]]
[[zh:下界反应器]]
[[zh:下界反应器]]

Aktualna wersja na dzień 22:26, 4 gru 2025

Informacje zawarte w tym artykule opisują element niedostępny lub przestarzały.
Ten element został usunięty z gry lub nigdy nie został do niej dodany.


Reaktor Netheru
Stworzony z

Bruk, bloki złota, blok reaktora Netheru


Reaktor Netheru – struktura, którą można było wybudować jedynie w Pocket Edition. Po uruchomieniu generowało wieżę z netherracka, w której odradzały się świnie-zombie i pojawiały się różne netherowe przedmioty. Reaktor został usunięty w wersji 0.12.

Budowa

Aby móc stworzyć reaktor, należało posiadać 4 bloki złota, rdzeń reaktora Netheru i 14 bloków bruku. Należało je ułożyć w taki sposób:

Wszystkie warstwy i widok z boku

Działanie

Wieża z netherracka wygenerowana przez reaktor

Gdy reaktor został stworzony, należało kliknąć na rdzeń z bliskiej odległości. Wtedy wokół nas generowała się wieża z netherracka i robiła się noc. Bloki złota i bruku zamieniały w rozjarzony obsydian, a potem w zwykły obsydian. Na podłodze pojawiały różne przedmioty w postaci łupów i odradzały się świnie-zombie (jeśli ustawiono tryb inny niż pokojowy), które, w przeciwieństwie do wersji komputerowej, były agresywnymi mobami. Po chwili znikało kilka bloków netherracka i można było wyjść z wieży.

Wyrzucane przedmioty

Gdy przedmioty zaczną się pojawiać i nie zostaną zebrane, mogą zniknąć po kilkunastu sekundach podczas zmiany dnia na noc. Oto tabela przedmiotów w kolejności alfabetycznej, które mogą wypaść w losowych ilościach:

Ikona Nazwa Ikona Nazwa

Borowik
Łuk

Muchomor
Miska

Drewniane drzwi
Nasiona arbuza

Jasnopył
Nasiona dyni

Kaktus
Obraz

Kość
Strzała

Netherowy kwarc
Sztabka złota

Łóżko
Trzcina cukrowa

Ciekawostki

  • Gdy reaktor jest aktywowany, na czacie wyświetla się wiadomość „Active!”. Jeśli został źle zbudowany, wyświetli się „Not the correct pattern!”.
  • Wieża na najniższym piętrze zamienia 2 bloki pod poziomem reaktora na netherrack.
  • Jeśli zabijesz wszystkie świnie-zombie, które narodziły się po aktywowaniu reaktora, masz szansę odzyskać równowartość złota zużytą na jego budowę.
  • Rdzeń reaktora Netheru robi się czarny po użyciu, lecz po wykopaniu wypada w oryginalnej formie i jest gotowy do ponownego użycia.
  • Z wieży można pozyskać około 25 stacków netherracku.
  • Kiedyś do budowy reaktora zamiast bruku potrzebowano bloków żelaza, jednak zmieniono to z powodu kosztu surowców.
  • Jeśli do budowy reaktora Netheru użyjemy nieaktywnego (czarnego) rdzenia reaktora Netheru, powstanie błąd. Bloki złota i bruk nie zamienią się w rozjarzony obsydian, sam rdzeń się aktywuje, tworząc wieżę, która nie stanie się po czasie „dziurawa”. Nie przywoła on też żadnych przedmiotów i zombie pigmanów, a gdy do niego podejdziemy, dzień zamieni się w noc.

Historia

Pocket Edition Alpha
0.5.0Dodano reaktor Netheru.
0.6.0Reaktor generuje wieżę z netherracka.
Dodano trochę przedmiotów do łupów reaktora.
0.8.0build 2Dodano nasiona dyni do łupów reaktora.
0.12.1build 1Usunięto reaktor Netheru.