Biom: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
|||
| Linia 24: | Linia 24: | ||
|- | |- | ||
| Bagna | | Bagna | ||
| Biom ze stawami. Często można spotkać tutaj [[Trzcina cukrowa|trzcinę | | Biom ze stawami. Często można spotkać tutaj [[Trzcina cukrowa|trzcinę]]. | ||
| [[Plik:Bagna.jpg|300px]] | | [[Plik:Bagna.jpg|300px]] | ||
|- | |- | ||
| Linia 38: | Linia 38: | ||
| Płaski typ świata, prawie brak drzew, występuje matowy kolor trawy. | | Płaski typ świata, prawie brak drzew, występuje matowy kolor trawy. | ||
| [[Plik:Sawanna.jpg|300px]] | | [[Plik:Sawanna.jpg|300px]] | ||
|- | |||
| Lasy | |||
| Biom z wieloma drzewami. Średnio 20 drzew na fragment. | |||
| [[Plik:lasy.jpg|300px]] | |||
|- | |- | ||
| Tajga | | Tajga | ||
| Linia 44: | Linia 48: | ||
|- | |- | ||
| Pustynia | | Pustynia | ||
| Typ, w którym przeważa [[piasek]] z [[kaktus]]ami. Średnio 20 mniej drzew niż w lasach. Drzewa się tutaj nie generują, | | Typ, w którym przeważa [[piasek]] z [[kaktus]]ami. Średnio 20 mniej drzew niż w lasach. Drzewa się tutaj nie generują, chyba, że gracz przyniesie [[Ziemia|ziemię]].Występują tutaj również ususzone krzaki ( nie przydatne do niczego ) | ||
| [[Plik:pustynia.jpg|300px]] | | [[Plik:pustynia.jpg|300px]] | ||
|- | |||
| Step | |||
| Wygląda jak pustynia, jednak zamiast piasku jest ziemia z trawą. Średnio 20 drzew mniej niż w lasach. | |||
| [[Plik:pustyniatrawiasta.jpg|300px]] | |||
|- | |- | ||
| Tundra | | Tundra | ||
| Linia 51: | Linia 59: | ||
| [[Plik:Tundra.jpg|300px]] | | [[Plik:Tundra.jpg|300px]] | ||
|- | |- | ||
| | | Zhakowany | ||
| | | Zhakowany biom ma -10 sadzonek, trawa posiada niebieskawo-zielony kolor. | ||
| | | [[File:hacked biome.png|300px]] | ||
|- | |||
|[[Nether]] | |||
| Nie jest zaliczany do biomów, bardzo rzadko spotykany w normalnym świecie. Jego unikalny wygląd jest podobny do biomów. | |||
| [[File:Nether biome.png|300px]] | |||
|} | |} | ||
Wersja z 15:22, 6 wrz 2011
Cytując Wikipedię, biom to "rozległy obszar o określonym klimacie, charakterystycznej szacie roślinnej i szczególnym świecie zwierzęcym".
Biomy do Minecrafta zostały dodane wraz z aktualizacją Halloween. Są to rejony o różnych wysokościach terenu, temperaturach, kolorach środowiska oraz wilgotności.
Przed aktualizacją mapa mogła być tylko pokryta trawą lub śniegiem. Po aktualizacji do świata zostało dodanych kilka nowych środowisk.
Podgląd biomów można zobaczyć na tym filmiku.
Zapisy przed aktualizacją
Światy wygenerowane przed aktualizacją nie są zmieniane, jednak kolor trawy może się zmienić. Kiedy będą generowane nowe fragmenty świata (przez poruszanie się gracza w inne miejsca świata) są również generowane biomy.
Typy biomów
Różne typy biomów posiadają odmienne kolory roślinności, posiadają inne bloki (kaktusy na pustyni, drzewa w lasach itd.). Aktualnie w grze jest 9 typów biomów.
| Biom | Charakterystyka | Podgląd |
|---|---|---|
| Las tropikalny | Wiele drzew i jezior. Niektóre drzewa mogę mieć liście do ziemi. Jest 33% szans na stworzenie rozgałęzionego drzewa (normalnie to 10%). | Plik:Lastropikalny.jpg |
| Bagna | Biom ze stawami. Często można spotkać tutaj trzcinę. | Plik:Bagna.jpg |
| Las sezonowy | Średnio są tam o 2 drzewa więcej na fragment, niż w lasach. | Plik:Lassezonowy.jpg |
| Las | Bardzo dużo drzew. Średnio o 5 więcej na fragment, niż w lasach. | Plik:Las.jpg |
| Sawanna | Płaski typ świata, prawie brak drzew, występuje matowy kolor trawy. | Plik:Sawanna.jpg |
| Lasy | Biom z wieloma drzewami. Średnio 20 drzew na fragment. | Plik:Lasy.jpg |
| Tajga | Ośnieżony, górzysty teren. Średnio 20 drzew na fragment. | Plik:Tajga.jpg |
| Pustynia | Typ, w którym przeważa piasek z kaktusami. Średnio 20 mniej drzew niż w lasach. Drzewa się tutaj nie generują, chyba, że gracz przyniesie ziemię.Występują tutaj również ususzone krzaki ( nie przydatne do niczego ) | Plik:Pustynia.jpg |
| Step | Wygląda jak pustynia, jednak zamiast piasku jest ziemia z trawą. Średnio 20 drzew mniej niż w lasach. | Plik:Pustyniatrawiasta.jpg |
| Tundra | Ośnieżony teren z nielicznymi drzewami. Średnio o 20 mniej niż w lasach. | Plik:Tundra.jpg |
| Zhakowany | Zhakowany biom ma -10 sadzonek, trawa posiada niebieskawo-zielony kolor. | Plik:Hacked biome.png |
| Nether | Nie jest zaliczany do biomów, bardzo rzadko spotykany w normalnym świecie. Jego unikalny wygląd jest podobny do biomów. | Plik:Nether biome.png |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
