Podajnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Wycofano ostatnią zmianę treści (wprowadzoną przez User-100128632) i przywrócono wersję 113636 autorstwa Ffbot Przesadne linkowanie, taki link już istnieje
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał it:Gettatore
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Rozszerz}}{{Blok
{{Rozszerz}}
{{Blok
|wygląd=Podajnik.png
|wygląd=Podajnik.png
|invwygląd=Podajnik
|typ=Mechanizm
|typ=Mechanizm
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|palność=Nie
|palność=Nie
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Tak
|narzędzie=kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|opórtnt=30
|światło=Nie
|światło=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=13w03a
|data=158
|idsłowne=dropper
}}
}}
'''Podajnik''' (ang. ''Dropper'') to [[bloki|blok]] działający bardzo podobnie do [[dozownik]]a. Różni się tym, że może tylko upuszczać przedmioty i bloki, a nie może ich używać.
'''Podajnik''' (ang. ''Dropper'') to [[blok]] działający bardzo podobnie do [[dozownik]]a. Różni się tym, że może tylko upuszczać 1 wylosowany przedmiot lub blok, a nie może ich używać.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== Wydobywanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{{Wydobywanie|Podajnik|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
 
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Bruk]] <br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]]
|[[Bruk]] <br>+<br> [[Sproszkowany redstone]]
||{{Grid/Crafting Table
||{{Grid/Crafting Table
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk
|A2= Bruk |C2= Bruk
|A2= Bruk |C2= Bruk
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia  |C3= Bruk
|A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk
|Output= Podajnik
|Output= Podajnik
}}
}}
|}
|}


{| class="collapsible collapsed collapse-button-none"
{| class="wikitable collapsible collapsed collapse-button-none"
! style="text-align: left" | Receptura craftingu przed 13w04a
! style="text-align: left" | Receptura craftingu przed 13w04a
|-
|-
|
|
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
![[Bruk]] <br>+<br> [[Zbiornik]] <br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]]
![[Bruk]] <br>+<br> [[Zbiornik]] <br>+<br> [[Sproszkowany redstone]]
||{{Grid/Crafting Table
||{{Grid/Crafting Table
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk
|A2= Bruk |B2= Lej |C2= Bruk
|A2= Bruk |B2= Lej |C2= Bruk
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk
|A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk
|Output= Podajnik
|Output= Podajnik
}}
}}
Linia 55: Linia 54:
Podajnik posiada 9 slotów na przedmioty. Po zasileniu upuszcza przedmiot, nie używa go jak dozownik. Na przykład dozownik wystrzeliwuje [[strzała|strzały]], a podajnik wyrzuca je jako upuszczony przedmiot.
Podajnik posiada 9 slotów na przedmioty. Po zasileniu upuszcza przedmiot, nie używa go jak dozownik. Na przykład dozownik wystrzeliwuje [[strzała|strzały]], a podajnik wyrzuca je jako upuszczony przedmiot.


Podajnik może włożyć przedmioty do [[skrzynia|skrzyni]] lub [[lej]]a, który znajduje się przed nim. Może też przerzucić przedmiot przez blok [[szkło|szkła]] stojący z przodu.
Podajnik może włożyć przedmioty do [[skrzynia|skrzyni]], [[lej]]a, innego podajnika, lub dowolnego innego pojemnika który znajduje się przed nim.
 
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"
|-align="center"
!Składniki
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
| 5x '''[[Sztabka żelaza]]''' <br>+ 2x '''[[Sproszkowany redstone]]''' <br>+ '''[[Podajnik]]''' <br>+ '''[[Stół rzemieślniczy]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Sztabka żelaza |B1=Sztabka żelaza |C1=Sztabka żelaza
|A2=Sztabka żelaza |B2=Stół rzemieślniczy |C2=Sztabka żelaza
|A3=Sproszkowany redstone |B3=Podajnik |C3=Sproszkowany redstone
|Output=Wytwarzacz
}}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.5|snap=13w03a|Dodano podajnik do gry.}}
{{Historia||1.5|snap=13w03a|Dodano podajnik do gry.}}
{{Historia|||snap=13w03a Re-Upload|Naprawiono błąd z duplikacją.}}
{{Historia|||snap=13w03a Re-Upload|Naprawiono błąd z duplikacją.}}
{{Historia|||snap=13w04a|Podajnik może być zwrócony we wszystkich 6-ciu kierunkach.|Zmieniona receptura craftingu, do stworzenia nie potrzebny jest już [[lej]]}}
{{Historia|||snap=13w04a|Podajnik może być zwrócony we wszystkich 6-ciu kierunkach.
{{Historia|||snap=13w10b|Zasilony podajnik nie wyrzuca przedmiotów przy zmianie mocy sygnału [[czerwony kamień|czerwonego kamienia]]}}
|Zmieniono recepturę wytwarzania, niepotrzebny jest już [[lej]].}}
{{Historia|||snap=13w10b|Zasilony podajnik nie wyrzuca przedmiotów przy zmianie mocy sygnału [[redstone]].}}
{{Historia||1.9|snap=pre1|Podajniki mogą teraz używać [[tabela łupów|tabeli łupów]].}}
{{Historia||1.9|snap=pre1|Podajniki mogą teraz używać [[tabela łupów|tabeli łupów]].}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w07a|Podajniki wchodzą w interakcje z [[Szafa grająca|szafami grającymi]].}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Dodano podajnik.}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Dodano podajnik.}}
Linia 71: Linia 87:
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


==Ciekawostki==
== Ciekawostki ==
*Tekstura podajnika przypomina uśmiechniętą buźkę.
*Kładąc [[przycisk]] na [[dozownik]]u będzie on wyglądał jak podajnik, dzięki czemu można zrobić pułapkę wkładając tam [[strzały]] lub mikstury miotane.


*Tekstura podajnika przypomina uśmiechnętą buźkę
{{Obwody z redstone}}
*Kładąc przycisk na dozowniku będzie on wyglądał jak podajnik, dzięki czemu można zrobić pułapkę wkładając tam strzały lub mikstury miotane.
{{Bloki}}


{{Bloki}}
[[Kategoria:Redstone]]


[[de:Spender]]
[[de:Spender]]
Linia 82: Linia 100:
[[es:Soltador]]
[[es:Soltador]]
[[fr:Dropper]]
[[fr:Dropper]]
[[it:Gettatore]]
[[ja:ドロッパー]]
[[ja:ドロッパー]]
[[ko:공급기]]
[[nl:Dropper]]
[[nl:Dropper]]
[[pt:Liberador]]
[[pt:Liberador]]
[[ru:Выбрасыватель]]
[[ru:Выбрасыватель]]
[[uk:Викидач]]
[[zh:投掷器]]
[[zh:投掷器]]

Aktualna wersja na dzień 21:52, 4 gru 2025

Artykuł Podajnik jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Podajnik

Typ

Mechanizm

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

3,5

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


Podajnik (ang. Dropper) to blok działający bardzo podobnie do dozownika. Różni się tym, że może tylko upuszczać 1 wylosowany przedmiot lub blok, a nie może ich używać.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok BlockCSS_new.png/1335 Podajnik
Twardość 3.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 17.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 2.65
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.35
ItemCSS.png/707 Miedziany 1.05
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.9
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.7
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.6
ItemCSS.png/564 Złoty 0.45
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Bruk
+
Sproszkowany redstone










Zastosowanie

Podajnik posiada 9 slotów na przedmioty. Po zasileniu upuszcza przedmiot, nie używa go jak dozownik. Na przykład dozownik wystrzeliwuje strzały, a podajnik wyrzuca je jako upuszczony przedmiot.

Podajnik może włożyć przedmioty do skrzyni, leja, innego podajnika, lub dowolnego innego pojemnika który znajduje się przed nim.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
5x Sztabka żelaza
+ 2x Sproszkowany redstone
+ Podajnik
+ Stół rzemieślniczy










Historia

Pełna wersja
1.513w03aDodano podajnik do gry.
13w03a Re-UploadNaprawiono błąd z duplikacją.
13w04aPodajnik może być zwrócony we wszystkich 6-ciu kierunkach.
Zmieniono recepturę wytwarzania, niepotrzebny jest już lej.
13w10bZasilony podajnik nie wyrzuca przedmiotów przy zmianie mocy sygnału redstone.
1.9pre1Podajniki mogą teraz używać tabeli łupów.
1.19.423w07aPodajniki wchodzą w interakcje z szafami grającymi.
Pocket Edition Alpha
0.14.0build 1Dodano podajnik.
Console Edition
TU19CU71.12Dodano podajnik.

Ciekawostki

  • Tekstura podajnika przypomina uśmiechniętą buźkę.
  • Kładąc przycisk na dozowniku będzie on wyglądał jak podajnik, dzięki czemu można zrobić pułapkę wkładając tam strzały lub mikstury miotane.