Wartości danych/Przed flatteningiem: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Zmiana nazwy |
|||
| Linia 5: | Linia 5: | ||
'''ID''' to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości [[Inwentarz]]a. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak [[Kaktus]]y, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry. | '''ID''' to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości [[Inwentarz]]a. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak [[Kaktus]]y, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry. | ||
== | === ID Bloków === | ||
{| align="left" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | Legenda: | ||
{| class="alternaterows" style="background: #FFF; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align:left" | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:red'>Czerwony</span> | |||
| Można zdobyć '''tylko''' komendą ''/give'' i modami. | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:#00BFFF;'>Morski</span> | |||
| Nie może zostać zdobyty. | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:blue'>Niebieski</span> | |||
| Dostępny w [[Creative|Creative]] Mode (Lista Przedmiotów). | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:purple'>Fioletowy</span> | |||
| Dostępny w [[Creative|Creative]] Mode (Kliknięcie gałką od myszy na blok). | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:teal'>Ziemny zielony</span> | |||
| Możesz otrzymać od [[Wieśniak|wieśniaków]] lub w [[Creative|Creative]] Mode. | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:green'>Zielony</span> | |||
| Potrzeba narzędzie z [[Zaklinanie|zaklęciem]] Jedwabny Dotyk lub [[Creative|Creative]] Mode. | |||
|- | |||
| style="text-align: center" | <span style='color:#99CC00'>Zółto-Zielony</span> | |||
| Dostępne '''tylko''' poprzez wydobycie narzędziem z jedwabnym dotykiem. | |||
|} | |||
{| style="background: #FFF; float: left; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | |||
|- | |||
| height="27px" | || <span style='color:#00BFFF;'>00</span> || <span style='color:#00BFFF;'>{{dec-hex|00}}</span> || [[Powietrze]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Stone.png|25px]] || 01 || {{dec-hex|01}} || [[Kamień]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grass.png|25px]] || <span style='color:green'>02</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|02}}</span> || [[Trawa]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Dirt.png|25px]] || 03 || {{dec-hex|03}} || [[Ziemia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Cobblestone.png|25px]] || 04 || {{dec-hex|04}} || [[Bruk]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Wooden Plank.png|25px]] || 05 || {{dec-hex|05}} || [[Deski]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Sapling.png|25px]] || 06 || {{dec-hex|06}} || [[Sadzonka]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Bedrock.png|25px]] || <span style='color:blue'>07</span> || <span style='color:blue'>{{dec-hex|07}}</span> || [[Skała macierzysta]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Water.png|25px]] || <span style='color:red'>08</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|08}}</span> || [[Woda]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Water.png|25px]] || <span style='color:red'>09</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|09}}</span> || Stała woda | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Lawa1.png|25px]] || <span style='color:red'>10</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|10}}</span> || [[Lawa]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Lawa1.png|25px]] || <span style='color:red'>11</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|11}}</span> || Stała lawa | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Sand.png|25px]] || 12 || {{dec-hex|12}} || [[Piasek]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Gravel.png|25px]] || 13 || {{dec-hex|13}} || [[Żwir]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Gold (Ore).png|25px]] || 14 || {{dec-hex|14}} || [[Ruda złota]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Iron (Ore).png|25px]] || 15 || {{dec-hex|15}} || [[Ruda żelaza]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Coal (Ore).png|25px]] || <span style='color:green'>16</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|16}}</span> || [[Ruda węgla]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Tree.png|25px]] || 17 || {{dec-hex|17}} || [[Drewno]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Leaves.png|25px]] || 18 || {{dec-hex|18}} || [[Liście]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Sponge.png|25px]] || <span style='color:blue'>19</span> || <span style='color:blue'>{{dec-hex|19}}</span> || [[Gąbka]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Glass.png|25px]] || 20 || {{dec-hex|20}} || [[Szkło]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Lapis Lazuli (Ore).png|25px]] || <span style='color:green'>21</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|21}}</span> || [[Ruda lazurytu]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Lapis Lazuli (Block).png|25px]] || 22 || {{dec-hex|22}} || [[Blok lazurytu]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Dispenser.png|25px]] || 23 || {{dec-hex|23}} || [[Dozownik]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Sandstone.png|25px]] || 24 || {{dec-hex|24}} || [[Piaskowiec]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Note Block.png|25px]] || 25 || {{dec-hex|25}} || [[Instrument]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Bed.png|25px]] || <span style='color:red'>26</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|26}}</span> || [[Łóżko]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Powered Rail.png|25px]] || 27 || {{dec-hex|27}} || [[Napędzane tory]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Detector Rail.png|25px]] || 28 || {{dec-hex|28}} || [[Czujnik torów]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Lepki tłok.png|25px]] || 29 || {{dec-hex|29}} || [[Tłok|Lepki Tłok]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:WebBlock.png|25px]] || <span style='color:green'>30</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|30}}</span> || [[Pajęczyna]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Wysoka trawa.png|25px]] || 31 || {{dec-hex|31}} || [[Wysoka trawa|Wysoka trawa]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Uschnięty krzew.png|25px]] || 32 || {{dec-hex|32}} || [[Uschnięty krzew]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Tłok.png|25px]] || 33 || {{dec-hex|33}} || [[Tłok]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Block 34.png|25px]] || <span style='color:red'>34</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|34}}</span> || [[Bloki_techniczne#Głowica tłoku|Głowica tłoku]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:White Wool.png|25px]] || 35 || {{dec-hex|35}} || [[Wełna]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:No_block_image.png|25px]] || <span style='color:red'>36</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|36}}</span> || [[Bloki_techniczne#Blok 36|Blok 36]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid_Mniszek_lekarski.png|25px]] || 37 || {{dec-hex|37}} || [[Kwiaty#Mniszek lekarski|Żółty kwiat (Mniszek Lekarski)]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Róża.png|25px]] || 38 || {{dec-hex|38}} || [[Kwiaty#Róża|Czerwony kwiat(Róża)]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Brown Mushroom.png|25px]] || 39 || {{dec-hex|39}} || [[Grzyby|Brązowy grzyb]] | |||
|} | |||
{| style="background: #FFF; float: left; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | ! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | ||
|- | |- | ||
| height="27px" | || | | height="27px" | [[File:Red Mushroom.png|25px]] || 40 || {{dec-hex|40}} || [[Grzyby|Czerwony grzyb]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Gold (Block).png|25px]] || 41 || {{dec-hex|41}} || [[Blok złota]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Iron (Block).png|25px]] || 42 || {{dec-hex|42}} || [[Blok żelaza]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Double Stone Slab.png|25px]] || <span style='color:purple'>43</span> || <span style='color:purple'>{{dec-hex|43}}</span> || Złączone [[Schodek|schodki]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Stone Slab.png|25px]] || 44 || {{dec-hex|44}} || [[Schodek]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Brick (Block).png|25px]] || 45 || {{dec-hex|45}} || [[Cegły]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:TNT.png|25px]] || 46 || {{dec-hex|46}} || [[TNT]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Bookshelf.png|25px]] || 47 || {{dec-hex|47}} || [[Biblioteczka]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Moss Stone.png|25px]] || 48 || {{dec-hex|48}} || [[Bruk z mchem]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Obsidian.png|25px]] || 49 || {{dec-hex|49}} || [[Obsydian]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Torch.png|25px]] || 50 || {{dec-hex|50}} || [[Pochodnia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Fire.png|25px]] || <span style='color:red'>51</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|51}}</span> || [[Ogień]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Monster Spawner.png|25px]] || <span style='color:red'>52</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|52}}</span> || [[Mob Spawner]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Wooden Stairs.png|25px]] || 53 || {{dec-hex|53}} || [[Schody|Schody]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Skrzynia.png|25px]] || 54 || {{dec-hex|54}} || [[Skrzynia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Redstone (Wire).png|25px]] || <span style='color:red'>55</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|55}}</span> || [[Przewód z czerwonego kamienia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Diamond (Ore).png|25px]] || <span style='color:green'>56</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|56}}</span> || [[Ruda diamentu]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Diamond (Block).png|25px]] || 57 || {{dec-hex|57}} || [[Blok diamentu]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Stół warsztatowy.png|25px]] || 58 || {{dec-hex|58}} || [[Stół warsztatowy]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Crops.png|25px]] || <span style='color:red'>59</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|59}}</span> || [[Nasiona zboża]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Farmland.png|25px]] || <span style='color:red'>60</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|60}}</span> || [[Pole uprawne]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Furnace.png|25px]] || 61 || {{dec-hex|61}} || [[Piec]] | ||
|- | |||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Furnace (Active).png|25px]] || <span style='color:purple'>62</span> || <span style='color:purple'>{{dec-hex|62}}</span> || [[Bloki_techniczne#Rozpalony_piec|Rozpalony piec]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Sign.png|25px]] || <span style='color:red'>63</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|63}}</span> || [[Znak]] postawiony na podłodze | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Wooden Door.png|25px]] || <span style='color:red'>64</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|64}}</span> || Drewniane [[Drzwi]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Drabina.png|25px]] || 65 || {{dec-hex|65}} || [[Drabina]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Tory.png|25px]] || 66 || {{dec-hex|66}} || [[Tory]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Schody z bruku.png|25px]] || 67 || {{dec-hex|67}} || Brukowe [[Schody|schody]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Wall Sign.png|25px]] || <span style='color:red'>68</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|68}}</span> || [[Znak]] postawiony na ścianie | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Dźwignia.png|25px]] || 69 || {{dec-hex|69}} || [[Dźwignia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Kamienna płyta naciskowa.png|25px]] || 70 || {{dec-hex|70}} || Kamienna [[Płyta naciskowa]] | ||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Żelazne drzwi.png|25px]] || <span style='color:red'>71</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|71}}</span> || Żelazne [[Drzwi|drzwi]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Drewniana płyta naciskowa.png|25px]] || 72 || {{dec-hex|72}} || Drewniana [[Płyta naciskowa]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Redstone (Ore).png|25px]] || <span style='color:green'>73</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|73}}</span> || [[Ruda czerwonego kamienia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Redstone (Ore).png|25px]] || <span style='color:purple'>74</span> || <span style='color:purple'>{{dec-hex|74}}</span> || [[Bloki_techniczne#Świecąca ruda czerwonego kamienia|Świecąca ruda czerwonego kamienia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Redstone (Torch, Inactive).png|25px]] || <span style='color:red'>75</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|75}}</span> || Wyłączona [[Bloki_techniczne#Blok 75|czerwona pochodnia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Czerwona pochodnia.png|25px]] || 76 || {{dec-hex|76}} || Włączona [[Czerwona pochodnia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Przycisk.png|25px]] || 77 || {{dec-hex|77}} || Kamienny [[Przycisk]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Śnieg.png|25px]] || 78 || {{dec-hex|78}} || [[Śnieg]] (płaski) | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Ice.png|25px]] || <span style='color:green'>79</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|79}}</span> || [[Lód]] | |||
|} | |} | ||
{| | |||
{| style="background: #FFF; float: left; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | ! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:SnowBlockImage.png|25px]] || 80 || {{dec-hex|80}} || [[Śnieg (blok)]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Kaktus.png|25px]] || 81 || {{dec-hex|81}} || [[Kaktus]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Blok gliny.png|25px]] || 82 || {{dec-hex|82}} || [[Blok gliny]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Trzcina cukrowa.png|25px]] || <span style='color:red'>83</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|83}}</span> || [[Trzcina cukrowa]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Grid Szafa grająca.png|25px]] || 84 || {{dec-hex|84}} || [[Szafa grająca]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Płot.png|25px]] || 85 || {{dec-hex|85}} || [[Płot]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Dynia.png|25px]] || 86 || {{dec-hex|86}} || [[Dynia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Netherrack.png|25px]] || 87 || {{dec-hex|87}} || [[Netherrack]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Piasek dusz.png|25px]] || 88 || {{dec-hex|88}} || [[Piasek dusz]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Jasnogłaz.png|25px]] || 89 || {{dec-hex|89}} || [[Jasnogłaz]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Portal.png|25px]] || <span style='color:red'>90</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|90}}</span> || [[Bloki_techniczne#Portal Netheru|Portal do Netheru]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Jack-O-Lantern.png|25px]] || 91 || {{dec-hex|91}} || [[Jack-O-Lantern]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Skrzynia.png|25px]] || <span style='color:red'>92</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|92}}</span> || [[Ciasto]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Redstone (Repeater, Inactive).png|25px]] || <span style='color:red'>93</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|93}}</span> || [[Przekaźnik]] (Wyłączony) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Redstone (Repeater, Active).png|25px]] || <span style='color:red'>94</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|94}}</span> || [[Bloki_techniczne#Blok 94|Przekaźnik]] (Włączony) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Skrzynia.png|25px]] || <span style='color:red'>95</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|95}}</span> || [[Zablokowana skrzynia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Trapdoor.png|25px]] || 96 || {{dec-hex|96}} || [[Klapa]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Stone.png|25px]] || <span style='color:blue'>97</span> || <span style='color:blue'>{{dec-hex|97}}</span> || [[Kamień Silverfish]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Kamienne cegły.png|25px]] || 98 || {{dec-hex|98}} || [[Kamienne cegły]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:BrownMushroomCap.png|25px]] || <span style='color:#99CC00'>99</span> || <span style='color:#99CC00'>{{dec-hex|99}}</span> || [[Wielkie grzyby|Wielki brązowy grzyb]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:RedMushroomCap.png|25px]] || <span style='color:#99CC00'>100</span> || <span style='color:#99CC00'>{{dec-hex|100}}</span> || [[Wielkie grzyby|Wielki czerwony grzyb]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Kraty.png|25px]] || 101 || {{dec-hex|101}} || [[Kraty]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Szyba.png|25px]] || 102 || {{dec-hex|102}} || [[Szyba]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Arbuz.png|25px]] || 103 || {{dec-hex|103}} || [[Arbuz|Arbuz (blok)]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Seed Stem Grown.png|25px]] || <span style='color:red'>104</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|104}}</span> || [[Bloki_techniczne#Łodyga dyni|Łodyga Dyni]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Seed Stem Grown.png|25px]] || <span style='color:red'>105</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|105}}</span> || [[Bloki_techniczne#Łodyga arbuza|Łodyga arbuza]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Pnącze.png|25px]] || 106 || {{dec-hex|106}} || [[Pnącze]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Furtka.png|25px]] || 107 || {{dec-hex|107}} || [[Furtka]] | ||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Schody z cegły.png|25px]] || 108 || {{dec-hex|108}} || [[Schody|Schody z cegły]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Schody z kamiennej cegły.png|25px]] || 109 || {{dec-hex|109}} || [[Schody|Schody z kamiennej cegły]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Grzybnia.png|25px]] || <span style='color:green'>110</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|110}}</span> || [[Grzybnia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Lilia.png|25px]] || 111 || {{dec-hex|111}} || [[Lilia]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Blok Netherowej cegły.png|25px]] || 112 || {{dec-hex|112}} || [[Blok Netherowej cegły]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Płot z netherowej cegły.png|25px]] || 113 || {{dec-hex|113}} || [[Płot z netherowej cegły]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Schody z netherowej cegły.png|25px]] || 114 || {{dec-hex|114}} || [[Schody|Schody z netherowej cegły]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Nasiona brodawki.png|25px]] || <span style='color:red'>115</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|115}}</span> || [[Brodawka]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Stół do zaklęć.png|25px]] || 116 || {{dec-hex|116}} || [[Stół do zaklęć]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Brewing Stand.png|25px]] || <span style='color:red'>117</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|117}}</span> || [[Statyw alchemiczny]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Cauldron.png|25px]] || <span style='color:red'>118</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|118}}</span> || [[Kocioł]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:End Portal.png|25px]] || <span style='color:red'>119</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|119}}</span> || [[Bloki_techniczne#Portal Kresu|Portal Kresu]] | |||
|} | |} | ||
{| | |||
{| style="background: #FFF; float: left; margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | ! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:End Portal Frame.png|25px]] || <span style='color:blue'>120</span> || <span style='color:blue'>{{dec-hex|120}}</span> || [[Rama portalu Kresu]] | ||
|- | |||
| height="27px" | [[File:End Stone.png|25px]] || 121 || {{dec-hex|121}} || [[Kamień Kresu]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Jajo smoka.png|25px]] || 122 || {{dec-hex|122}} || [[Jajo Smoka]] | |||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Redstone Lamp.png|25px]] || 123 || {{dec-hex|123}} || [[Lampa]] (Wyłączona) | |||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Lampa.png|25px]] || <span style='color:#99CC00'>124</span> || <span style='color:#99CC00'>{{dec-hex|124}}</span> || [[Bloki_techniczne#Blok 124|Lampa]] (Włączona) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Wooden Plank.png|25px]] || <span style='color:purple'>125</span> || <span style='color:purple'>{{dec-hex|125}}</span> || [[Schodek|Podwójny drewniany schodek]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Schodek z drewna.png|25px]] || 126 || {{dec-hex|126}} || [[Schodek|Drewniany schodek]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Cocoa Plant.gif|25px]] || <span style='color:red'>127</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|127}}</span> || [[Roślina kakao]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Schody z piaskowca.png|25px]] || 128 || {{dec-hex|128}} || [[Schody|Schody z piaskowca]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Ruda szmaragdu.png|25px]] || <span style='color:green'>129</span> || <span style='color:green'>{{dec-hex|129}}</span> || [[Ruda szmaragdu]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Skrzynia Kresu.png|25px]] || 130 || {{dec-hex|130}} || [[Skrzynia Kresu]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Zaczep na linkę.png|25px]] || 131 || {{dec-hex|131}} || [[Zaczep na linkę]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Tripwire.png|25px]] || <span style='color:red'>132</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|132}}</span> || [[Nić#Linka|Linka]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Block of Emerald.png|25px]] || 133 || {{dec-hex|133}} || [[Blok szmaragdu]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Schody z drewna (sosna).png|25px]] || 134 || {{dec-hex|134}} || [[Schody|Drewniane schody]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Schody z drewna (brzoza).png|25px]] || 135 || {{dec-hex|135}} || [[Schody|Drewniane schody]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Schody z drewna (dżungla).png|25px]] || 136 || {{dec-hex|136}} || [[Schody|Drewniane schody]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Blok poleceń.png|25px]] || <span style='color:red'>137</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|137}}</span> || [[Blok poleceń]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Magiczna latarnia.png|25px]] || 138 || {{dec-hex|138}} || [[Magiczna latarnia]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Cobblestone Wall.png|25px]] || 139 || {{dec-hex|139}} || [[Murek z bruku]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Doniczka.png|25px]] || <span style='color:red'>140</span> || <span style='color:red'> {{dec-hex|140}} </span> || [[Doniczka]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Marchewka-rozwoj.gif|25px]] || <span style='color:red'>141</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|141}}</span> || [[Marchewka]] (Zasadzona) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Ziemniaki (Blok).png|25px]] || <span style='color:red'>142</span> || <span style='color:red'>{{dec-hex|142}}</span> || [[Ziemniak]] (Zasadzony) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Wooden Button.png|25px]] || 143 || {{dec-hex|143}} || [[Przycisk|Drewniany przycisk]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Głowa.gif|25px]] || <span style='color:red'>144</span> ||<span style='color:red'>{{dec-hex|144}}</span> || [[Czaszka]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Kowadło.png|25px]] || 145 || {{dec-hex|145}} || [[Kowadło]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Grid Skrzynia.png|25px]] || 146 || {{dec-hex|146}} || [[Skrzynia z pułapką]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Weighted Pressure Plate (Light).png|25px]] || 147 || {{dec-hex|147}} || [[Ważona płyta naciskowa]] (Złota) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Weighted Pressure Plate (Heavy).png|25px]] || 148 || {{dec-hex|148}} || [[Ważona płyta naciskowa]] (Żelazna) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:KomparatorNieaktywny.gif|25px]] || 149 || {{dec-hex|149}} || [[Komparator]] (Wyłączony) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:KomparatorAktywny.gif|25px]] || 150 || {{dec-hex|150}} || [[Komparator]] (Włączony) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Grid Detektor światła dziennego.png|25px]] || 151 || {{dec-hex|151}} || [[Detektor światła dziennego]] | ||
|- | |- | ||
|[[File: | | height="27px" | [[File:Block of Redstone.png|25px]] || 152 || {{dec-hex|152}} || [[Blok czerwonego kamienia]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Nether Quartz Ore.png|25px]] || 153 || {{dec-hex|153}} || [[Ruda kwarcu]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Hopper.png|25px]] || 154 || {{dec-hex|154}} || [[Zbiornik]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Grid Blok kwarcu.png|25px]] || 155 || {{dec-hex|155}} || [[Blok kwarcu]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Grid Schody z kwarcu.png|25px]] || 156 || {{dec-hex|156}} || [[Schody z kwarcu]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | | height="27px" | [[File:Grid Tory aktywujące.png|25px]] || 157 || {{dec-hex|157}} || [[Tory aktywujące]] | ||
|- | |||
| height="27px" | [[File:Grid Podajnik.png|25px]] || 158 || {{dec-hex|158}} || [[Podajnik]] | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} | ||
Wersja z 14:13, 15 lut 2013
| Nieaktualne informacje! Artykuł w całości lub w części jest nieaktualny i wymaga zaktualizowania. Jeśli jesteś gotów podjąć się tego, sprawdź stronę dyskusji.
|
| Potrzebny opiekun! Artykuł potrzebuje opiekuna, który będzie aktualizował go, kiedy treść ulegnie zdezaktualizowaniu.
Jesteś w stanie pomóc? Zarejestruj się i dopisz do listy w projekcie Aktualizacja. |
ID to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości Inwentarza. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak Kaktusy, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry.
ID Bloków
Legenda:
| Czerwony | Można zdobyć tylko komendą /give i modami. |
| Morski | Nie może zostać zdobyty. |
| Niebieski | Dostępny w Creative Mode (Lista Przedmiotów). |
| Fioletowy | Dostępny w Creative Mode (Kliknięcie gałką od myszy na blok). |
| Ziemny zielony | Możesz otrzymać od wieśniaków lub w Creative Mode. |
| Zielony | Potrzeba narzędzie z zaklęciem Jedwabny Dotyk lub Creative Mode. |
| Zółto-Zielony | Dostępne tylko poprzez wydobycie narzędziem z jedwabnym dotykiem. |