Poziomy trudności: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
hardcore będzie jednak trybem gry, nie poziomem trudnosći |
przepraszam, jednak w 1.0 będzie poziom hardkorowy tyle że tylko w trybie Hardcore |
||
| Linia 44: | Linia 44: | ||
|{{życie|4|9px}} | |{{życie|4|9px}} | ||
|{{życie|21|9px}} | |{{życie|21|9px}} | ||
|- | |||
|Hardkorowy | |||
|Występuje tylko w trybie [[Hardcore]], który obecnie można spotkać od wersji [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje|Beta 1.9 pre-release 2]]. | |||
|? | |||
|? | |||
|? | |||
|? | |||
|} | |} | ||
Wersja z 13:21, 31 paź 2011
W grze występują cztery poziomy trudności - Peaceful (pokojowy), Easy (łatwy), Normal (normalny), Hard (trudny). Każdy z nich charakteryzuje się innymi ustawieniami.
| Poziomy trudności | Opis | Szkody: Zombie | Szkody: Strzały Szkieletów | Szkody: Pająków | Szkody: Siła wybuchu Creeper'a |
|---|---|---|---|---|---|
| Pokojowy | W tym trybie trudności nie występują agresywne moby, jak zombie czy szkielety, a zdrowie gracza samoistnie się regeneruje. Jest to najłatwiejszy poziom gry. Po zmianie z wyższych poziomów trudności na pokojowy, agresywne moby, automatycznie znikają.
Stracić życie można przez: |
Brak | Brak | Brak | Brak |
| Łatwy | Występuje respawn agresywnych mobów. Wrogowie zadają znacznie mniejsze obrażenia niż na normalnym poziomie trudności. Creeper anuluje swoją eksplozję, po odejściu od niego na krótki dystans. Występuje mniej pasywnych mobów, niż na poziomie pokojowym. | ||||
| Normalny | Występuje respawn agresywnych mobów (także Wilków). Przeciwnicy zadają standardowe obrażenia. Spawn pasywnych mobów jest standardowy. | ||||
| Trudny | Występuje respawn agresywnych mobów. Wrogowie zadają znacznie większe szkody niż na poziomie normalnym. Wybuch Creepera nie zostanie anulowany, chyba, że gracz odejdzie na naprawdę wielką odległość. Występuje mały respawn pasywnych mobów. | ||||
| Hardkorowy | Występuje tylko w trybie Hardcore, który obecnie można spotkać od wersji Beta 1.9 pre-release 2. | ? | ? | ? | ? |