Wartości danych/Przed flatteningiem: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Usuwanie redlinków |
|||
| Linia 59: | Linia 59: | ||
|- | |- | ||
|[[File:Bed.png|25px]] || 26 || 1A || [[Łóżko]] | |[[File:Bed.png|25px]] || 26 || 1A || [[Łóżko]] | ||
|- | |||
|[[File:Powered Rail.png|25px]] || 27 || 1B || [[Napędzane tory]] | |||
|- | |||
|[[File:Detector Rail.png|25px]] || 28 || 1C || [[Czujnik torów]] | |||
|- | |||
|[[File:WebBlock.png|25px]] || 30 || 1E || [[Pajęczyna]] | |||
|- | |- | ||
|[[File:White Wool.png|25px]] || 35 || 23 || [[Wełna]] <sup>[[#Wełna|D]]</sup> <sup>[[#Wełna|B]]</sup> | |[[File:White Wool.png|25px]] || 35 || 23 || [[Wełna]] <sup>[[#Wełna|D]]</sup> <sup>[[#Wełna|B]]</sup> | ||
Wersja z 15:17, 7 maj 2011
ID to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości Inwentarza. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak Kaktusy, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry.
Identyfikatory bloków
| Ikona | Dec | Hex | Nazwa |
|---|---|---|---|
| Plik:Red Rose.png | 38 | 26 | Czerwona róża |
| Plik:Brown Mushroom.png | 39 | 27 | Brązowy grzyb |
| Plik:Red Mushroom.png | 40 | 28 | Czerwony grzyb |
| Plik:Gold (Block).png | 41 | 29 | Blok złota |
| Plik:Iron (Block).png | 42 | 2A | Blok żelaza |
| Plik:Double Stone Slab.png | 43 | 2B | Podwójny kamienny schodek |
| Plik:Stone Slab.png | 44 | 2C | Kamienny schodek |
| Plik:Brick (Block).png | 45 | 2D | Blok cegieł |
| 46 | 2E | TNT | |
| Plik:Bookshelf.png | 47 | 2F | Biblioteczka |
| Plik:Moss Stone.png | 48 | 30 | Bruk z mchem |
| Plik:Obsidian.png | 49 | 31 | Obsydian |
| Plik:Torch.png | 50 | 32 | Pochodnia D |
| Plik:Fire.png | 51 | 33 | Ogień |
| 52 | 34 | Mob Spawner | |
| 53 | 35 | Drewniane schody D | |
| 54 | 36 | Skrzynia | |
| 95 | 5F | Zablokowana skrzynia | |
| 55 | 37 | Przewód z czerwonego kamienia D I | |
| Plik:Diamond (Ore).png | 56 | 38 | Ruda diamentu |
| Plik:Diamond (Block).png | 57 | 39 | Blok diamentu |
| Plik:Workbench.png | 58 | 3A | Stół warsztatowy |
| 59 | 3B | Uprawy D | |
| Plik:Dirt.png | 60 | 3C | Pole D |
| Plik:Furnace.png | 61 | 3D | Piec D |
| Plik:Furnace (Active).png | 62 | 3E | Płonący piec D |
| 63 | 3F | DrogowskazD I | |
| 64 | 40 | Drewniane drzwi D I | |
| Plik:Ladder.png | 65 | 41 | Drabina D |