Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Dodanie do planowanych wersji 1.11
Tusiek21 (dyskusja | edycje)
d Drobne
Linia 5: Linia 5:


== Planowane wersje ==
== Planowane wersje ==
* [[1.11|Wersja 1.11]]
=== [[1.11|Wersja 1.11]] ===


== Zapowiedziane nowości ==
== Inne zapowiedziane nowości ==
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 100%"
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 100%"
|-
|-
! width="15%" | Funkcja
! width="15%" | Funkcja
! width="80%" | Opis
! width="80%" | Opis
! width="5%" | Wykonano
! width="5%" | Wykonano?
|-
|-
| Nowa zawartość [[ocean]]ów
| Nowa zawartość [[ocean]]ów
| style="text-align:left" | [[Jeb]] i [[Dinnerbone]] chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
| style="text-align:left" | [[Jeb]] i [[Dinnerbone]] chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
| {{tc|tak}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
| [[Sneak Peek]]
| style="text-align:left" | Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez [[C418]]. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy [[Jaskinia|jaskiń]] czy dźwięki wodospadu.<ref>http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs</ref>
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
| Urozmaicenie [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]
| Urozmaicenie [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]
| style="text-align:left" | [[Dinnerbone]] planuje dodanie unikalnych [[Zaklinanie|enchantów]] dla [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]. Te specjalne książki będą znajdować się w [[skrzynia]]ch generowanych w świecie gry.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1</ref>
| style="text-align:left" | Dinnerbone planuje dodanie unikalnych [[Zaklinanie|enchantów]] dla [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]. Te specjalne książki będą znajdować się w [[skrzynia]]ch generowanych w świecie gry.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1</ref>
| {{tc|tak}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
| Używanie dwóch rąk
| Używanie dwóch rąk
| style="text-align:left" | [[Jeb]] zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.<ref>http://minetimes.wordpress.com/2011/07/10/interview-mit-jeb-ihr-konntet-die-fragen-stellen/</ref><ref>http://getsatisfaction.com/mojang/topics/make_clouds_collide_with_blocks/</ref>
| style="text-align:left" | Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.<ref>http://minetimes.wordpress.com/2011/07/10/interview-mit-jeb-ihr-konntet-die-fragen-stellen/</ref><ref>http://getsatisfaction.com/mojang/topics/make_clouds_collide_with_blocks/</ref>
| {{tc|tak}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
| [[Sneak Peek]]
| style="text-align:left" | Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez [[C418]]. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy [[Jaskinia|jaskiń]] czy dźwięki wodospadu.<ref>http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs</ref>
| {{tc|częściowo}}
|-
|-
| Więcej [[Mikstury|mikstur]]
| Więcej [[Mikstury|mikstur]]
| style="text-align:left" | [[Jeb]] na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641</ref>
| style="text-align:left" | Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641</ref>
| {{tc|częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak "Cat", "donkey", "mule", "WitherSkeleton" oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref>
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak "Cat", "donkey", "mule", "WitherSkeleton" oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref>
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| [[Kwiaty]] odrastające po [[deszcz]]u
| [[Kwiaty]] odrastające po [[deszcz]]u
| style="text-align:left" | Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. [[Jeb]] powiedział, że zostanie to dodane.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768</ref>
| style="text-align:left" | Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768</ref>
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| [[Podniebny Wymiar]]
| [[Podniebny Wymiar]]
| style="text-align:left" | [[Notch]], dodając [[Kres]], rozmyślał o [[Podniebny Wymiar|Podniebnym Wymiarze]].
| style="text-align:left" | [[Notch]], dodając [[Kres]], rozmyślał o [[Podniebny Wymiar|Podniebnym Wymiarze]].
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| [[Portal (ujednoznacznienie)|Portale]] na [[serwer]]ach
| [[Portal (ujednoznacznienie)|Portale]] na [[serwer]]ach
| style="text-align:left" | Na [[Get Satisfaction]], [[Mojang]] rozważał sugestię graczy o [[Portal (ujednoznacznienie)|portalach]] na [[serwer]]ach.<ref>https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals</ref>
| style="text-align:left" | Na [[Get Satisfaction]], [[Mojang]] rozważał sugestię graczy o [[Portal (ujednoznacznienie)|portalach]] na [[serwer]]ach.<ref>https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals</ref>
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| [[Capture the Flag|Przejmij Flagę]]
| [[Capture the Flag|Przejmij Flagę]]
| style="text-align:left" | Ogłoszone na [[The Word of Notch|Blogu Notcha]].<ref>http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy</ref>
| style="text-align:left" | Ogłoszone na [[The Word of Notch|Blogu Notcha]].<ref>http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy</ref>
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| Tęczowo krystaliczne [[Jaskinia|jaskinie]]
| Tęczowo krystaliczne [[Jaskinia|jaskinie]]
| style="text-align:left" | Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez [[Mojang]] na liście planowanych funkcji.
| style="text-align:left" | Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez [[Mojang]] na liście planowanych funkcji.
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| [[Wagonik]]i jako [[Łódka|łodzie]] na [[Lawa|lawie]]
| [[Wagonik]]i jako [[Łódka|łodzie]] na [[Lawa|lawie]]
| style="text-align:left" | [[Notch]] zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.<ref>https://twitter.com/notch/status/59722192555999232</ref>
| style="text-align:left" | Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.<ref>https://twitter.com/notch/status/59722192555999232</ref>
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| Własne [[obraz]]y
| Własne [[obraz]]y
| style="text-align:left" | [[Notch]] powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy.
| style="text-align:left" | Notch powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy.
| {{tc|nie}}
| {{tc|Nie}}
|}
|}



Wersja z 22:30, 4 lip 2016


Planowane wersje

Wersja 1.11

Inne zapowiedziane nowości

Funkcja Opis Wykonano?
Nowa zawartość oceanów Jeb i Dinnerbone chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą. Częściowo
Sneak Peek Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu.[1] Częściowo
Urozmaicenie zaklętych książek Dinnerbone planuje dodanie unikalnych enchantów dla zaklętych książek. Te specjalne książki będą znajdować się w skrzyniach generowanych w świecie gry.[2] Częściowo
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[3][4] Częściowo
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[5] Częściowo
Interpretacja niektórych mobów w komendzie /summon Jeb zmierza do tego, aby komenda /summon interpretowała słowa takie jak "Cat", "donkey", "mule", "WitherSkeleton" oraz parę innych.[6][7] Nie
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane.[8] Nie
Podniebny Wymiar Notch, dodając Kres, rozmyślał o Podniebnym Wymiarze. Nie
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[9] Nie
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha.[10] Nie
Tęczowo krystaliczne jaskinie Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji. Nie
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.[11] Nie
Własne obrazy Notch powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy. Nie


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.