Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
-dubel i poprawki |
d przeniesiono kategorię |
||
| (Nie pokazano 51 wersji utworzonych przez 23 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
!width="204"| | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Drewniane drzwi]]''' | ||
|[[Deski]] | |'''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski; Bambusowe deski |B1= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A2= | |A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A3= | |A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|Output= | |Output= Dębowe drzwi,3; Brzozowe drzwi,3; Świerkowe drzwi,3; Tropikalne drzwi,3; Akacjowe drzwi,3; Ciemnodębowe drzwi,3; Namorzynowe drzwi,3; Wiśniowe drzwi,3; Bladodębowe drzwi,3; Szkarłatne drzwi,3; Spaczone drzwi,3; Bambusowe drzwi,3 | ||
}} | }} | ||
| | |Mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy [[redstone]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Miedziane drzwi]]''' | ||
|[[ | |'''[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi | ||
|A2= | |A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi | ||
|A3= | |A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi | ||
|Output= | |Output= Miedziane drzwi,3 | ||
}} | }} | ||
| | |Zachowują się tak samo, jak drewniane drzwi. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Żelazne drzwi]]''' | ||
|[[ | |'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza | ||
|A2= | |A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza | ||
|A3= | |A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza | ||
|Output= | |Output= Żelazne drzwi,3 | ||
}} | }} | ||
| | |Mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy redstone. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Drewniana klapa]]''' | ||
|[[Kamień]] lub [[Deski | |'''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | |||
|A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Dowolne deski; Bambusowe deski |C3= Dowolne deski; Bambusowe deski | |||
|Output= Dębowa klapa,2; Brzozowa klapa,2; Świerkowa klapa,2; Tropikalna klapa,2; Akacjowa klapa,2; Ciemnodębowa klapa,2; Namorzynowa klapa,2; Wiśniowa klapa,2; Bladodębowa klapa,2; Szkarłatna klapa,2; Spaczona klapa,2; Bambusowa klapa,2 | |||
}} | |||
|Może być otwierana i zamykana podobnie jak drewniane drzwi. | |||
|- | |||
|'''[[Miedziana klapa]]''' | |||
|'''[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi | |||
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi | |||
|Output= Miedziana klapa | |||
}} | |||
|Zachowuje się tak samo, jak drewniana klapa. | |||
|- | |||
|'''[[Żelazna klapa]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza | |||
|Output= Żelazna klapa | |||
}} | |||
|Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy redstone. | |||
|- | |||
|'''[[Lej]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Skrzynia |C2= Sztabka żelaza | |||
|B3= Sztabka żelaza | |||
|Output= Lej | |||
}} | |||
|Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych kontenerów. | |||
|- | |||
|'''[[Drewniana płytka naciskowa]]''' | |||
|'''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Dowolne deski; Bambusowe deski | |||
|Output= Dowolna z drewna (płytka naciskowa); Bambusowa płytka naciskowa | |||
}} | |||
|Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej dowolny [[byt]]. | |||
|- | |||
|'''Kamienna i wypolerowana czernitowa [[płytka naciskowa]]''' | |||
|'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Wypolerowany czernit]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A3= Kamień; Wypolerowany czernit |B3= Kamień; Wypolerowany czernit | |||
|Output= Kamienna płytka naciskowa; Wypolerowana czernitowa płytka naciskowa | |||
}} | |||
|Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej [[gracz]], [[mob]] lub [[stojak na zbroję]]. | |||
|- | |||
|'''[[Wagowa płytka naciskowa]]''' | |||
|'''[[Sztabka złota]]''' <br> lub <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A3= Sztabka złota; Sztabka żelaza |B3= Sztabka złota; Sztabka żelaza | |||
|Output= Lekka wagowa płytka naciskowa; Ciężka wagowa płytka naciskowa | |||
}} | |||
|Wysyła sygnał redstone o sile zależnej od ilości bytów na niej. | |||
|- | |||
|'''[[Drewniany przycisk]]''' | |||
|'''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Dowolne deski; Bambusowe deski | |||
|Output= Dowolny z drewna (przycisk); Bambusowy przycisk | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Po wciśnięciu wysyła | |Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą lub trójzębem. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''Kamienny i wypolerowany czernitowy [[przycisk]]''' | ||
|[[ | |'''[[Kamień]]''' <br> lub <br> '''[[Wypolerowany czernit]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Kamień; Wypolerowany czernit | |||
|Output= Kamienny przycisk; Wypolerowany czernitowy przycisk | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Nie może zostać aktywowany poprzez trafienie go pociskiem. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Dźwignia]]''' | |'''[[Dźwignia]]''' | ||
|[[Bruk]] + [[Patyk]] | |'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Patyk | |||
|B2= Bruk | |||
|Output= Dźwignia | |||
}} | |||
|Wysyła sygnał redstone po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | |||
|- | |||
|'''[[Zaczep na linkę]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Sztabka żelaza | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Dowolne deski | |||
|Output= | |Output= Zaczep na linkę,2 | ||
}} | }} | ||
| | |Dzięki niemu można zamocować [[Nić|nici]] do potykacza. Gdy [[gracz]] lub [[mob]] przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia [[Nożyce|nożyc]] to zaczep wysyła sygnał [[redstone]]. Można wykorzystać do pułapek. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Przekaźnik redstone]]''' | ||
|[[ | |'''[[Kamień]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia redstone]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Pochodnia redstone |B2= Sproszkowany redstone |C2= Pochodnia redstone | |||
|A2= | |A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień | ||
|A3= | |Output= Przekaźnik redstone | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Stosowany w obwodach [[redstone]] jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Komparator redstone]]''' | ||
|[[ | |'''[[Kamień]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia redstone]]''' <br> + <br> '''[[Netherowy kwarc]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Pochodnia redstone | |||
|A2= | |A2= Pochodnia redstone |B2= Netherowy kwarc |C2= Pochodnia redstone | ||
|A3= | |A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień | ||
|Output= | |Output= Komparator redstone | ||
}} | }} | ||
| | |Pozwala porównywać sygnały [[redstone]] o różnych mocach, wykrywać zawartość kontenerów, odbierać sygnały od [[blok poleceń|bloku poleceń]] i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Dozownik]]''' | ||
|[[ | |'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Łuk]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= | |A2= Bruk |B2= Łuk |C2= Bruk | ||
|A3= | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= | |Output= Dozownik | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do wystrzeliwania różnych przedmiotów, np. [[Strzała|strzał]], oraz automatycznego używania niektórych narzędzi. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Podajnik]]''' | ||
|[[ | |'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= | |A2= Bruk |C2= Bruk | ||
|A3= | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= | |Output= Podajnik | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Tłok]]''' | |'''[[Tłok]]''' | ||
|[[Deski]] + [[Bruk]] + [[ | |'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski |B1= Dowolne deski |C1= Dowolne deski | ||
|A2= Bruk | |A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk | ||
|A3= Bruk | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= Tłok | |Output= Tłok | ||
}} | }} | ||
|Używany do | |Używany do pchania bloków. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Lepki tłok]]''' | ||
|[[Tłok]] + [[ | |'''[[Tłok]]''' <br> + <br> '''[[Kula szlamu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Kula szlamu | |||
|B2= Tłok | |||
|Output= Lepki tłok | |Output= Lepki tłok | ||
}} | }} | ||
|Używany do | |Używany do pchania i ciągnięcia bloków. | ||
|'''[[ | |- | ||
|[[ | |'''[[Blok szlamu]]''' | ||
|'''[[Kula szlamu|Kule szlamu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= | |A1= Kula szlamu |B1= Kula szlamu |C1= Kula szlamu | ||
|A2= | |A2= Kula szlamu |B2= Kula szlamu |C2= Kula szlamu | ||
|B3= | |A3= Kula szlamu |B3= Kula szlamu |C3= Kula szlamu | ||
|Output= | |Output= Blok szlamu | ||
}} | }} | ||
| | |Kiedy zostaje popchnięty/pociągnięty tłokiem, inne bloki "przyklejają" się do niego i poruszają się wraz z nim. | ||
|'''[[ | |- | ||
|[[ | |'''[[Blok miodu]]''' | ||
|'''[[Butelka miodu|Butelki miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Butelka miodu |B1= Butelka miodu | |||
|A2= Butelka miodu |B2= Butelka miodu | |||
|Output= Blok miodu | |||
}} | |||
|Po wytworzeniu pozostają puste szklane butelki. Blok miodu "przykleja" się do innych bloków, tak jak blok szlamu, przy czym bloki miodu i szlamu nie przyklejają się do siebie nawzajem. | |||
|- | |||
|'''[[TNT]]''' | |||
|'''[[Proch]]''' <br>+<br> '''[[Piasek]]''' lub <br>'''[[czerwony piasek]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Proch |B1= Piasek; Czerwony piasek |C1= Proch | |||
|A2= Piasek; Czerwony piasek |B2= Proch |C2= Piasek; Czerwony piasek | |||
|A3= Proch |B3= Piasek; Czerwony piasek |C3= Proch | |||
|Output= TNT | |||
}} | |||
|Aktywowany, wywołuje [[Eksplozja|eksplozję]]. | |||
|- | |||
|'''[[Lampa redstone]]''' | |||
|'''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Jasnogłaz]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Sproszkowany redstone | |||
|A2= Sproszkowany redstone |B2= Jasnogłaz |C2= Sproszkowany redstone | |||
|B3= Sproszkowany redstone | |||
|Output= Lampa redstone | |||
}} | |||
|Wykorzystywana do oświetlenia. Topi [[śnieg]] i [[lód]]. Może być używana pod wodą. Zasilana jest za pomocą redstone. | |||
|- | |||
|'''[[Miedziana lampa]]''' | |||
|(Dowolny) '''[[blok miedzi]]''' + <br> '''[[płomienna różdżka]]''' + <br>'''[[sproszkowany redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2=Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |||
|B1=Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |||
|B2=Płomienna różdżka | |||
|B3=Sproszkowany redstone | |||
|C2=Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |||
|Output=Miedziana lampa; Zwietrzała miedziana lampa; Zaśniedziała miedziana lampa; Utleniona miedziana lampa | |||
}} | |||
|Także wykorzystywana do oświetlenia, działa nieco inaczej niż lampa redstone. | |||
|- | |||
|'''[[Furtka]]''' | |||
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Patyk |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski |C2= Patyk | |||
|A3= Patyk |B3= Dowolne deski; Bambusowe deski |C3= Patyk | |||
|Output= Dowolna z drewna (furtka); Bambusowa furtka | |||
}} | |||
|Służy do przechodzenia przez płot. | |||
|- | |||
|'''[[Pochodnia redstone]]''' | |||
|'''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Sproszkowany redstone | |||
|B2= Patyk | |||
|Output= Pochodnia redstone | |||
}} | |||
|Wysyła sygnał redstone. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało [[Światło|światła]]. | |||
|- | |||
|'''[[Blok redstone]]''' | |||
|'''[[Redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sproszkowany redstone |B1= Sproszkowany redstone |C1= Sproszkowany redstone | |||
|A2= Sproszkowany redstone |B2= Sproszkowany redstone |C2= Sproszkowany redstone | |||
|A3= Sproszkowany redstone |B3= Sproszkowany redstone |C3= Sproszkowany redstone | |||
|Output= Blok redstone | |||
}} | |||
|Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania redstone. | |||
|- | |||
|'''[[Redstone]]''' | |||
|'''[[Blok redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Blok redstone | |||
|Output= Sproszkowany redstone,9 | |||
}} | |||
|Łatwy sposób na odzyskanie [[redstone]] z bloku redstone. | |||
|- | |||
|'''[[Blok dźwiękowy]]''' | |||
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski |B1= Dowolne deski |C1= Dowolne deski | ||
|A2= | |A2= Dowolne deski |B2= Sproszkowany redstone |C2= Dowolne deski | ||
|A3= | |A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | ||
|Output= | |Output= Blok dźwiękowy | ||
}} | }} | ||
| | |Wydaje dźwięk, który można regulować za pomocą PPM. Dźwięk zmienia się, w zależności od bloku, na którym znajduje się blok dźwiękowy. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Detektor światła dziennego]]''' | |'''[[Detektor światła dziennego]]''' | ||
|[[Szkło]] <br>+<br>[[ | |'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Netherowy kwarc]]''' <br> + <br> '''[[Płyta|Drewniane płyty]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Szkło | |A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | ||
|A2= | |A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc |C2= Netherowy kwarc | ||
|A3= | |A3= Dowolna z drewna (płyta) |B3= Dowolna z drewna (płyta) |C3= Dowolna z drewna (płyta) | ||
|Output= Detektor światła dziennego | |Output= Detektor światła dziennego | ||
}} | }} | ||
| Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. | |Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła sygnał w nocy). | ||
|- | |||
|'''[[Skrzynia pułapka]]''' | |- | ||
|[[Zaczep na linkę]] + [[Skrzynia]] | |'''[[Skrzynia-pułapka]]''' | ||
|'''[[Zaczep na linkę]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |nieokreślona=1 | ||
|A2= Zaczep na linkę |B2= Skrzynia | |A2= Zaczep na linkę |B2= Skrzynia | ||
|Output= Skrzynia-pułapka | |||
|Output= Skrzynia pułapka | |||
}} | }} | ||
|Działa jak normalna skrzynia | |Działa jak normalna skrzynia, jednak w czasie otwierania wysyła sygnał [[redstone]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Detektor]]''' | ||
|[[ | |'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Netherowy kwarc]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= | |A2= Sproszkowany redstone |B2= Sproszkowany redstone |C2= Netherowy kwarc | ||
|A3= | |A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | ||
|Output= | |Output= Detektor | ||
}} | }} | ||
| | |Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Skalibrowany sculkowy czujnik]]''' | ||
|[[ | |'''[[Sculkowy czujnik]]''' <br>+<br>'''[[Odłamek ametystu|Odłamki ametystu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1=Odłamek ametystu | |||
|A2= | |A2=Odłamek ametystu |B2=Sculkowy czujnik |C2=Odłamek ametystu | ||
|Output=Skalibrowany sculkowy czujnik | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Wykrywa dźwięki w otoczeniu. Może zostać dostrojony, by nasłuchiwać dźwięków tylko o określonej częstotliwości. | ||
|- | |||
|'''[[Wytwarzacz]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' <br>+ '''[[Sproszkowany redstone]]''' <br>+ '''[[Podajnik]]''' <br>+ '''[[Stół rzemieślniczy]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Sztabka żelaza |B1=Sztabka żelaza |C1=Sztabka żelaza | |||
|A2=Sztabka żelaza |B2=Stół rzemieślniczy |C2=Sztabka żelaza | |||
|A3=Sproszkowany redstone |B3=Podajnik |C3=Sproszkowany redstone | |||
|Output=Wytwarzacz | |||
}} | |||
|Automatycznie wytwarza bloki i przedmioty. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | [[Kategoria:Crafting]] | ||
[[Kategoria:Redstone]] | |||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 20:47, 27 paź 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewniane drzwi | Deski |
|
Mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Miedziane drzwi | Sztabki miedzi |
|
Zachowują się tak samo, jak drewniane drzwi. | ||||||||||||
| Żelazne drzwi | Sztabki żelaza |
|
Mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Drewniana klapa | Deski |
|
Może być otwierana i zamykana podobnie jak drewniane drzwi. | ||||||||||||
| Miedziana klapa | Sztabki miedzi |
|
Zachowuje się tak samo, jak drewniana klapa. | ||||||||||||
| Żelazna klapa | Sztabka żelaza |
|
Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Lej | Sztabka żelaza + Skrzynia |
|
Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych kontenerów. | ||||||||||||
| Drewniana płytka naciskowa | Deski |
|
Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej dowolny byt. | ||||||||||||
| Kamienna i wypolerowana czernitowa płytka naciskowa | Kamień lub Wypolerowany czernit |
|
Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej gracz, mob lub stojak na zbroję. | ||||||||||||
| Wagowa płytka naciskowa | Sztabka złota lub Sztabka żelaza |
|
Wysyła sygnał redstone o sile zależnej od ilości bytów na niej. | ||||||||||||
| Drewniany przycisk | Deski |
|
Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą lub trójzębem. | ||||||||||||
| Kamienny i wypolerowany czernitowy przycisk | Kamień lub Wypolerowany czernit |
|
Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Nie może zostać aktywowany poprzez trafienie go pociskiem. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła sygnał redstone po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Zaczep na linkę | Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
|
Dzięki niemu można zamocować nici do potykacza. Gdy gracz lub mob przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia nożyc to zaczep wysyła sygnał redstone. Można wykorzystać do pułapek. | ||||||||||||
| Przekaźnik redstone | Kamień + Redstone + Pochodnia redstone |
|
Stosowany w obwodach redstone jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Komparator redstone | Kamień + Pochodnia redstone + Netherowy kwarc |
|
Pozwala porównywać sygnały redstone o różnych mocach, wykrywać zawartość kontenerów, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Redstone |
|
Używany do wystrzeliwania różnych przedmiotów, np. strzał, oraz automatycznego używania niektórych narzędzi. | ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Redstone |
|
Używany do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Redstone + Sztabka żelaza |
|
Używany do pchania bloków. | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Kula szlamu |
|
Używany do pchania i ciągnięcia bloków. | ||||||||||||
| Blok szlamu | Kule szlamu |
|
Kiedy zostaje popchnięty/pociągnięty tłokiem, inne bloki "przyklejają" się do niego i poruszają się wraz z nim. | ||||||||||||
| Blok miodu | Butelki miodu |
|
Po wytworzeniu pozostają puste szklane butelki. Blok miodu "przykleja" się do innych bloków, tak jak blok szlamu, przy czym bloki miodu i szlamu nie przyklejają się do siebie nawzajem. | ||||||||||||
| TNT | Proch + Piasek lub czerwony piasek |
|
Aktywowany, wywołuje eksplozję. | ||||||||||||
| Lampa redstone | Redstone + Jasnogłaz |
|
Wykorzystywana do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używana pod wodą. Zasilana jest za pomocą redstone. | ||||||||||||
| Miedziana lampa | (Dowolny) blok miedzi + płomienna różdżka + sproszkowany redstone |
|
Także wykorzystywana do oświetlenia, działa nieco inaczej niż lampa redstone. | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Pochodnia redstone | Redstone + Patyk |
|
Wysyła sygnał redstone. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało światła. | ||||||||||||
| Blok redstone | Redstone |
|
Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania redstone. | ||||||||||||
| Redstone | Blok redstone |
|
Łatwy sposób na odzyskanie redstone z bloku redstone. | ||||||||||||
| Blok dźwiękowy | Deski + Redstone |
|
Wydaje dźwięk, który można regulować za pomocą PPM. Dźwięk zmienia się, w zależności od bloku, na którym znajduje się blok dźwiękowy. | ||||||||||||
| Detektor światła dziennego | Szkło + Netherowy kwarc + Drewniane płyty |
|
Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła sygnał w nocy). | ||||||||||||
| Skrzynia-pułapka | Zaczep na linkę + Skrzynia |
|
Działa jak normalna skrzynia, jednak w czasie otwierania wysyła sygnał redstone. | ||||||||||||
| Detektor | Bruk + Redstone + Netherowy kwarc |
|
Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch. | ||||||||||||
| Skalibrowany sculkowy czujnik | Sculkowy czujnik + Odłamki ametystu |
|
Wykrywa dźwięki w otoczeniu. Może zostać dostrojony, by nasłuchiwać dźwięków tylko o określonej częstotliwości. | ||||||||||||
| Wytwarzacz | Sztabka żelaza + Sproszkowany redstone + Podajnik + Stół rzemieślniczy |
|
Automatycznie wytwarza bloki i przedmioty. |