Sterowanie: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
d Robot dodał es:Controles, it:Controlli |
||
| (Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
| Niszczenie [[bloki|bloków]] (przytrzymaj przycisk), atak (kliknij raz), przenoszenie przedmiotów w plecaku/skrzyni/stole warsztatowym/dozowniku (kliknij i przeciągnij na wybrane miejsce, później znów kliknij). | | Niszczenie [[bloki|bloków]] (przytrzymaj przycisk), atak (kliknij raz), przenoszenie przedmiotów w plecaku/skrzyni/stole warsztatowym/dozowniku (kliknij i przeciągnij na wybrane miejsce, później znów kliknij). | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | | | style="font-size: large; text-align: center;" | Prawy przycisk myszy | ||
| | | Stawianie bloków, podpalanie, celowanie z [[łuk]]u, [[blokowanie]], aktywowanie [[przedmioty|przedmiotów]] i [[przycisk]]ów/[[drzwi]] (kliknij raz), otwieranie menu [[skrzynia|skrzyń]], [[piec]]ów, [[Stół rzemieślniczy|stołów rzemieślniczych]] i [[dozownik]]ów. | ||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Kółko | |||
| Rolowaniem kółka zmienia się używany aktualnie [[przedmioty|przedmiot]]. | |||
|- | |- | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Kliknięcie na rolce | | style="font-size: large; text-align: center;" | Kliknięcie na rolce | ||
| Kliknięcie na rolce podczas patrzenia na dany blok zmienia blok trzymany w ręce na blok, na który patrzy postać (tylko w [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]). Kliknięcie na rolce zamiast standardowego przenoszenia przedmiotów w plecaku/skrzyni/stole warsztatowym/dozowniku, spowoduje otrzymanie pełnego stacka wybranego przedmiotu (tylko w [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]). | | Kliknięcie na rolce podczas patrzenia na dany blok zmienia blok trzymany w ręce na blok, na który patrzy postać (tylko w [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]). Kliknięcie na rolce zamiast standardowego przenoszenia przedmiotów w plecaku/skrzyni/stole warsztatowym/dozowniku, spowoduje otrzymanie pełnego stacka wybranego przedmiotu (tylko w [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]). | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Ruch krążący | | style="font-size: large; text-align: center;" | Ruch krążący | ||
| Linia 71: | Linia 71: | ||
{| class="wikitable" border="1" width="100%" | {| class="wikitable" border="1" width="100%" | ||
|- | |- | ||
! width="100px" | | ! width="100px" | Kombinacja klawiszy | ||
! Funkcja | ! Funkcja | ||
|- | |- | ||
| Linia 170: | Linia 170: | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|Q}} | | style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|Q}} | ||
| Wyrzucanie przedmiotów | | Wyrzucanie przedmiotów | ||
|} | |||
== [[Pi Edition]] == | |||
{| class="wikitable" | |||
! Sterowanie myszą | |||
! Funkcja | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Ruch krążący | |||
| Obracanie się | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy przycisk myszy | |||
| Stawianie bloków, celowanie z łuku | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Prawy przycisk myszy | |||
| Niszczenie bloków; przemieszczanie bloku z ekranu wyboru do pierwszego miejsca w pasku szybkego wyboru i przesuwanie innych przedmiotów w pasku szybkiego wyboru o 1 miejsce w prawo | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Kółko | |||
| Rolowaniem kółka zmienia się używany aktualnie [[przedmioty|przedmiot]]. | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
! Klawisz | |||
! Funkcja | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|Esc}} | |||
| Otwieranie i zamykanie menu | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|1}}–{{Key|8}} | |||
| Wybieranie przedmiotów z paska szybkiego wyboru | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|W}} | |||
| Poruszanie się do przodu | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|A}} | |||
| Ruch w lewo | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|S}} | |||
| Poruszanie się do tyłu | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|A}} | |||
| Ruch w prawo | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|Spacja}} | |||
| Skok. Szybkie, podwójne naciśnięcie powoduje latanie (tylko w [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]). | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy {{Key|Shift}} | |||
| [[Skradanie]]. Podczas latania obniża lot (tylko w [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]). | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|E}} | |||
| Otwieranie listy bloków | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | {{Key|Tab}} | |||
| Umożliwia sterowanie kursorem poza grą bez potrzeby otwierania menu. | |||
|} | |} | ||
| Linia 179: | Linia 233: | ||
{| class="wikitable" border="1" width="100%" | {| class="wikitable" border="1" width="100%" | ||
|- | |- | ||
! width="100px" | | ! width="100px" | Przycisk | ||
! Funkcja | ! Funkcja | ||
|- | |- | ||
| Linia 227: | Linia 281: | ||
{| class="wikitable" border="1" width="100%" | {| class="wikitable" border="1" width="100%" | ||
|- | |- | ||
! width="100px" colspan="7" | | ! width="100px" colspan="7" | Przycisk | ||
! rowspan="2" | Funkcja | ! rowspan="2" | Funkcja | ||
|- | |- | ||
| Linia 316: | Linia 370: | ||
|- | |- | ||
! width="100px" colspan="7" | | ! width="100px" colspan="7" | Przycisk | ||
! rowspan="2" | Funkcja | ! rowspan="2" | Funkcja | ||
|- | |- | ||
| Linia 330: | Linia 384: | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/przyciski kierunkowe | | style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/przyciski kierunkowe | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/D-pad/płytka dotykowa | | style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/D-pad/płytka dotykowa | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/D-pad | | style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/D-pad/tylna płytka dotykowa | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/+Control Pad | | style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/+Control Pad | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/przycisk w górę/przycisk w dół/przycisk w lewo/przycisk w prawo/+Control Pad | | style="font-size: large; text-align: center;" | Lewy analog/prawy analog/przycisk w górę/przycisk w dół/przycisk w lewo/przycisk w prawo/+Control Pad | ||
| Linia 348: | Linia 402: | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" colspan="3" | [[Plik:18px-PlayStationSquare.svg.png]] | | style="font-size: large; text-align: center;" colspan="3" | [[Plik:18px-PlayStationSquare.svg.png]] | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" colspan="2" | Y | | style="font-size: large; text-align: center;" colspan="2" | Y | ||
| Bierze połowę podświetlonego stacka albo pokazuje informacje o wybranym bloku lub | | Bierze połowę podświetlonego stacka albo pokazuje informacje o wybranym bloku lub przedmiocie. | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" colspan="2" | Y | | style="font-size: large; text-align: center;" colspan="2" | Y | ||
| Linia 366: | Linia 420: | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" colspan="2" | P | | style="font-size: large; text-align: center;" colspan="2" | P | ||
| Przewijanie grup konstruowalnych przedmiotów w prawo | | Przewijanie grup konstruowalnych przedmiotów w prawo | ||
|} | |||
== New Nintendo 3DS Edition == | |||
Sterowanie w edycji New Nintendo 3DS. | |||
{| class="wikitable" border="1" width="100%" | |||
|- | |||
! width="100px" | Przycisk | |||
! rowspan="2" | Funkcja | |||
|- | |||
| '''New Nintendo 3DS''' | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk Start/przycisk Wybierz | |||
| Wstrzymanie gry | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Okrągły pad | |||
| Ruch | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Analog C | |||
| Rozglądanie się | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk A | |||
| Skok/latanie | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk B | |||
| Upuszczanie | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk R | |||
| Atak/niszczenie | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk L | |||
| Używanie przedmiotu/stawianie bloku | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk Y | |||
| Okno konstruowania | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk X | |||
| Ekwipunek | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk ZL/+Control Pad lewo | |||
| Przewijanie paska w lewo | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | Przycisk ZR/+Control Pad prawo | |||
| Przewijanie paska w prawo | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | +Control Pad góra | |||
| Zmiana perspektywy | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" | +Control Pad dół | |||
| Skradanie się/zlatywanie w dół | |||
|} | |} | ||
| Linia 426: | Linia 530: | ||
[[de:Steuerung]] | [[de:Steuerung]] | ||
[[en:Controls]] | [[en:Controls]] | ||
[[es:Controles]] | |||
[[fr:Contrôles]] | [[fr:Contrôles]] | ||
[[it:Controlli]] | |||
[[ja:操作]] | [[ja:操作]] | ||
[[ko:조작법]] | [[ko:조작법]] | ||
Aktualna wersja na dzień 23:01, 4 gru 2025
Minecraft używa do kontroli myszki i klawiatury. Bez tych dwóch elementów niemożliwe jest normalne granie.
Sterowanie standardowe
| Sterowanie myszką | Funkcja |
|---|---|
| Lewy przycisk myszy | Niszczenie bloków (przytrzymaj przycisk), atak (kliknij raz), przenoszenie przedmiotów w plecaku/skrzyni/stole warsztatowym/dozowniku (kliknij i przeciągnij na wybrane miejsce, później znów kliknij). |
| Prawy przycisk myszy | Stawianie bloków, podpalanie, celowanie z łuku, blokowanie, aktywowanie przedmiotów i przycisków/drzwi (kliknij raz), otwieranie menu skrzyń, pieców, stołów rzemieślniczych i dozowników. |
| Kółko | Rolowaniem kółka zmienia się używany aktualnie przedmiot. |
| Kliknięcie na rolce | Kliknięcie na rolce podczas patrzenia na dany blok zmienia blok trzymany w ręce na blok, na który patrzy postać (tylko w trybie kreatywnym). Kliknięcie na rolce zamiast standardowego przenoszenia przedmiotów w plecaku/skrzyni/stole warsztatowym/dozowniku, spowoduje otrzymanie pełnego stacka wybranego przedmiotu (tylko w trybie kreatywnym). |
| Ruch krążący | Zmienianie miejsca patrzenia postaci. W trybie 3. osoby kamera „trzęsie się”. |
| Klawisz | Funkcja |
|---|---|
| W | Ruch do przodu |
| A | Ruch w lewo |
| S | Cofanie się |
| D | Ruch w prawo |
| Spacja | Skok. Szybkie, podwójne naciśnięcie powoduje latanie (tylko w trybie kreatywnym). |
| Lewy ⇧ Shift | Skradanie. Podczas latania obniża lot (tylko w trybie kreatywnym). Przytrzymanie tego klawisza i wybieranie przedmiotów, powoduje automatyczną ich segregację. |
| 1–9 | Wybieranie przedmiotów z paska szybkiego wyboru |
| E | Otwieranie ekwipunku. Przed Beta 1.4 standardowym klawiszem otwierania ekwipunku było I. |
| Q | Wyrzucanie przedmiotów |
| T | Czat |
| / | Podawanie komend |
| Esc | Włączenie menu w grze wieloosobowej, pauzowanie gry w grze jednoosobowej |
Klawisze funkcyjne
Istnieje kilka klawiszy, które nie są możliwe do zmienienia w opcjach.
| Kombinacja klawiszy | Funkcja |
|---|---|
| F1/fn + F1 (na Mac) | Wyłączanie HUD'a na ekranie gry. W połączeniu z F2 można stworzyć ładny zrzut ekranu. |
| F2/fn + F2 (na Mac) | Klawiszem tym robi się zrzuty ekranu, które zapisywane są w:
|
| ⇧ Shift + F2/⇧ Shift + fn + F2 (na Mac) | W wersji Beta 1.2_02 klawisze te tworzą ogromne zdjęcia w formacie TGA. UWAGA! Zdjęcia są bardzo wysokiej jakości, zajmują około 1,8 GB, a odtworzenie zrzutu ekranu jest trudne. Ponadto towarzyszą mu dziwne błędy graficzne. |
| F3/fn + F3 (na Mac) | Klawisz ten pokazuje informacje na temat FPS (klatek na sekundę), ilości ładujących się kawałków mapy oraz wykres wydajności gry. Przed wersją Beta 1.3, aby zobaczyć informacje, należało przytrzymać klawisz F3; teraz nie trzeba tego robić. |
| F3 + F/fn + F3 + F (na Mac) | Zmienianie poziomu mgły (przydatne dla słabszych komputerów) |
| ⇧ Shift + F3/⇧ Shift + fn + F3 (na Mac) | Od wersji v1.1.1 do wersji Beta 1.9-pre2 ekran debugowania bez wykresu wydajności. Od wersji 1.2.4 domyślny ekran debugowania (F3) nie zawiera wykresu, a ekran
rozbudowany (⇧ Shift + F3) zawiera go. Od wersji 1.8 wykres wydajności nazywa się Pie. |
| Alt + F3/Alt + fn + F3 (na Mac) | Pokazuje wykres FPS stosunkowo podobny do tego w wersji beta. W przeciwieństwie do starszych wersji jest też pokazany wykres TPS (tylko gra jednoosobowa). Dodane w wersji 1.8. |
| F3 + H/fn + F3 + H (na Mac) | Wyświetlanie dodatkowych informacji o przedmiotach. Po najechaniu kursorem w oknie ekwipunku wyświetla się ID przedmiotu oraz (w przypadku narzędzi, broni i zbroi) ilość pozostałych użyć. |
| F5/fn + F5 (na Mac) | Przełączanie widoku z 1-osobowego do 3-osobowego i na odwrót. Widok z 3. osoby nie jest zalecany do dłuższej rozgrywki z powodu braku widoczności (postać zasłania widok). W wersji 1.8 dodano możliwość widoku z 2 osoby. |
| F10/fn + F10 (na Mac) | Zatrzymuje grę, a na środku ekranu pokazuje się kursor. Miało to służyć do poruszania się po pulpicie bez obaw, jednak kursor jest „uwięziony” w oknie gry, przez co funkcja ta jest bezużyteczna. |
| F11/fn + F11 (na Mac) | Włącza tryb pełnoekranowy.
Czasami po włączeniu trybu pełnoekranowego pojawia się czarny ekran. Wtedy należy wcisnąć Alt + Tab ⇆, aby pomniejszyć okno. |
Sterowanie w fazie Classic
Są to klawisze stare i nieużywane w obecnej wersji gry.[1]
| Klawisz | Funkcja |
|---|---|
| W | Ruch do przodu |
| A | Ruch w lewo |
| S | Cofanie się |
| D | Ruch w prawo |
| Spacja | Skok |
| B | Wybieranie bloków |
| ↵ Enter | Ustalanie miejsca odradzania |
| R | Teleportowanie się do wcześniej ustalonego punktu odradzania |
| F5/fn + F5 (na Mac) | Włącza deszcz. |
| G | Przywołuje ludzi w trybie kreatywnym. |
| Y | Używane do odwracania myszy w trybie kreatywnym. |
| N | Używane do tworzenia nowej mapy w trybie kreatywnym. |
| T | Czat |
| Esc | Włączenie menu w grze wieloosobowej, pauzowanie gry w grze jednoosobowej |
| 1–9 | Wybieranie przedmiotów z paska szybkiego wyboru |
| Q | Wyrzucanie przedmiotów |
Pi Edition
| Sterowanie myszą | Funkcja |
|---|---|
| Ruch krążący | Obracanie się |
| Lewy przycisk myszy | Stawianie bloków, celowanie z łuku |
| Prawy przycisk myszy | Niszczenie bloków; przemieszczanie bloku z ekranu wyboru do pierwszego miejsca w pasku szybkego wyboru i przesuwanie innych przedmiotów w pasku szybkiego wyboru o 1 miejsce w prawo |
| Kółko | Rolowaniem kółka zmienia się używany aktualnie przedmiot. |
| Klawisz | Funkcja |
|---|---|
| Esc | Otwieranie i zamykanie menu |
| 1–8 | Wybieranie przedmiotów z paska szybkiego wyboru |
| W | Poruszanie się do przodu |
| A | Ruch w lewo |
| S | Poruszanie się do tyłu |
| A | Ruch w prawo |
| Spacja | Skok. Szybkie, podwójne naciśnięcie powoduje latanie (tylko w trybie kreatywnym). |
| Lewy ⇧ Shift | Skradanie. Podczas latania obniża lot (tylko w trybie kreatywnym). |
| E | Otwieranie listy bloków |
| Tab ⇆ | Umożliwia sterowanie kursorem poza grą bez potrzeby otwierania menu. |
Pocket Edition
Xperia PLAY
Sterowanie używane w Minecraft Pocket Edition na Xperia PLAY.
| Przycisk | Funkcja |
|---|---|
| Prawy bumper | Stawianie bloków, podpalanie, aktywowanie przedmiotów, otwieranie menu skrzyń, pieców, stołów rzemieślniczych i dozowników |
| Lewy bumper | Niszczenie bloków (przytrzymaj przycisk), atak (kliknij raz), aktywowanie przycisków/drzwi (kliknij raz), przenoszenie przedmiotów w ekwipunku/skrzyni/stole rzemieślniczym/dozowniku (kliknij i przeciągnij na wybrane miejsce, później znów kliknij). |
| Skok | |
| Otwieranie ekwipunku | |
| Przewijanie przedmiotów na pasku w prawo | |
| Przewijanie przedmiotów na pasku w lewo | |
| Przyciski kierujące | Poruszanie się |
| Lewa płytka dotykowa | Skradanie się |
| Prawa płytka dotykowa | Poruszanie kamerą |
| Menu | Włączenie menu w grze wieloosobowej, pauzowanie gry w grze jednoosobowej |
| Dotykowy ekran | Czat (tylko w grze wieloosobowej) |
| Przycisk szukania | Widok z trzeciej osoby |
iOS i Android
Sterowanie na smartfonach i tabletach z systemem iOS i Android (telefony komórkowe i tablety z systemem iOS i Android mają dotykowe klawisze).
Legacy Console Edition
Sterowanie w edycji konsolowej.
| Przycisk | Funkcja | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Xbox 360 | Xbox One | PlayStation 3 | PlayStation 4 | PlayStation Vita | Wii U | Nintendo Switch | |
| Start | Menu | Start | Opcje | Start | +/Start | + | Włączenie menu w grze wieloosobowej, pauzowanie gry w grze jednoosobowej |
| A | A | Skok | |||||
| Y | X | Otwieranie ekwipunku | |||||
| X | Y | Otwieranie okna konstruowania | |||||
| B | B | Wyrzucanie przedmiotów | |||||
| Lewy Trigger | L2 | L | ZL | Stawianie bloków, podpalanie, aktywowanie przedmiotów, otwieranie menu skrzyń, pieców, stołów rzemieślniczych i dozowników. | |||
| Prawy Trigger | R2 | R | ZR | Niszczenie bloków (przytrzymaj przycisk), atak (kliknij raz), aktywowanie przycisków/drzwi (kliknij raz), przenoszenie przedmiotów w ekwipunku/skrzyni/stole rzemieślniczym/dozowniku (kliknij i przeciągnij na wybrane miejsce, później znów kliknij). | |||
| Lewy Analog | Ruch (szybko wciśnięty i pchnięty umożliwia sprint). | ||||||
| Prawy Analog | Rozglądanie się | ||||||
| Lewy Analog (wciśnięty) | L3 | Przycisk w górę | Lewy Analog (wciśnięty)/+ Control Pad góra | Lewy Analog (wciśnięty) | Zmiana kąta kamery | ||
| Prawy Analog (wciśnięty) | R3 | Przycisk w dół | Prawy Analog (wciśnięty)/+ Control Pad dół | Prawy Analog (wciśnięty) | Skradanie się lub zniżanie lotu na trybie kreatywnym | ||
| Lewy Bumper | L1 | Przycisk w lewo | L | Przewijanie przedmiotów na pasku w lewo | |||
| Prawy Bumper | P1 | Przycisk w prawo | P | Przewijanie przedmiotów na pasku w prawo | |||
W wytwarzaniu
New Nintendo 3DS Edition
Sterowanie w edycji New Nintendo 3DS.
| Przycisk | Funkcja |
|---|---|
| New Nintendo 3DS | |
| Przycisk Start/przycisk Wybierz | Wstrzymanie gry |
| Okrągły pad | Ruch |
| Analog C | Rozglądanie się |
| Przycisk A | Skok/latanie |
| Przycisk B | Upuszczanie |
| Przycisk R | Atak/niszczenie |
| Przycisk L | Używanie przedmiotu/stawianie bloku |
| Przycisk Y | Okno konstruowania |
| Przycisk X | Ekwipunek |
| Przycisk ZL/+Control Pad lewo | Przewijanie paska w lewo |
| Przycisk ZR/+Control Pad prawo | Przewijanie paska w prawo |
| +Control Pad góra | Zmiana perspektywy |
| +Control Pad dół | Skradanie się/zlatywanie w dół |
Przyciski debugujące
W wersjach Beta 1.8 Pre-release (tylko pierwszy wariant wersji), Beta 1.9 Pre-release 5 i w snapshocie 12w08a można było korzystać z różnych przycisków debugujących.
| Klawisz | Funkcja |
|---|---|
| F9/fn + F9 (na Mac) | Blokuje kamerę w wybranej pozycji. |
| F6/fn + F6 (na Mac) | Powoli przesuwa kamerę podczas poruszania się oraz włącza nietypowy „sprężysty” ruch. Blokuje to pozycję Y gracza, co oznacza, że nie można skakać ani spadać. Sprawia też, że gracz przyspiesza względnie wolniej, kiedy się porusza. Bloki w tej sytuacji mogą tracić solidność. |
| Y | Przybliża kamerę. |
| H | Oddala kamerę. |
| Y + H | Resetuje zbliżenie kamery. |
| N | Obraca kamerę w lewo. |
| M | Obraca kamerę w prawo. |
| N + M | Resetuje obroty kamery. |
| U | Przenosi kamerę do przodu. |
| O | Przenosi kamerę do tyłu. |
| I | Powoli przenosi kamerę do góry. |
| K | Powoli przenosi kamerę do dołu. |
| J | Powoli przenosi kamerę w lewo. |
| L | Powoli przenosi kamerę w prawo. |
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
- ↑ http://replay.waybackmachine.org/20090520141329/http://www.mojang.com/notch/minecraft/ Archived page from May 20th 2009